IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Лоша тенденция: Наемите поскъпват, скоро ръстът им ще достигне този на имотите

    https://www.expert.bg/my-finance/est...e-1870276.html

    Коментар


    • Рекордни цени на наемите в София

      Забелязва се изненадващ ръст на наемите, които дълго време стояха без промяна

      През октомври цените за покупка и за наемане на апартамент в София отбелязват исторически рекорди. Забелязва се изненадващ ръст на наемите, които дълго време стояха без промяна. Наемането на двустаен апартамент в момента струва средно 780 лв., а тристаен - 1100 лв.

      Никога в историята наемите не са били толкова високи

      През октомври цените за покупка и за наемане на апартамент в София отбелязват исторически рекорди. Забелязва се изненадващ ръст на наемите, които...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

        Линка не работи. Какво е интересно?
        https://www.google.com/amp/s/www.fla...78944-amp.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          https://www.flagman.bg/article/

          Интересно, много интересно...
          Линка не работи. Какво е интересно?

          Коментар


          • https://www.flagman.bg/article/

            Интересно, много интересно...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
              Преди 14 дни попитах колегите тук, как е бизнесът при тях [1]. Въпреки, че това е форум за инвеститори и заглавието на темата е "Наемите в София", получих отговори от само четирима изключително ерудирани господа, никой от които обаче не отдава под наем НИ в София. Тук трябва да отбележа, че единствено мнението на г-н Кавръков беше по темата. Той разбира се, е доказал своето постоянство и очаква спад.
              В опит да върна темата към нейната същина - как ги виждате нещата към момента и като динамика краткосрочно?

              [1]
              Здравей Цецо,

              в София има хубави локации и от тях се печели добре, близо до центъра и с хубав ремонт. По 1000 лв наем на месец взема инвеститорът.

              В по-отдалечените квартали с метро също се вземат наеми, но по-ниски, но и апартаментите са купувани на ниски цени пред години.

              Читави наематели се намират трудно и трябва да се къткат,
              Last edited by Evgo; 27.10.2022, 16:25.

              Коментар


              • Според моя опит хубави апартаменти са кът.Наемите нагоре с 5% за догодина.
                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                Коментар


                • Преди 14 дни попитах колегите тук, как е бизнесът при тях [1]. Въпреки, че това е форум за инвеститори и заглавието на темата е "Наемите в София", получих отговори от само четирима изключително ерудирани господа, никой от които обаче не отдава под наем НИ в София. Тук трябва да отбележа, че единствено мнението на г-н Кавръков беше по темата. Той разбира се, е доказал своето постоянство и очаква спад.
                  В опит да върна темата към нейната същина - как ги виждате нещата към момента и като динамика краткосрочно?

                  [1]
                  Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                  Има ли радост тук? Закротил съм на 14,45 Р/Е средно за юнит при 100% заетост. Хората работят като програмисти, в кол центрове и един в мол. Всичките са от провинцията. Доволен съм. Този от мола малко ме ядосва, защото често забравя да си плати тока. Но ми е най-ниското Р/Е и само му напомням, без да му се карам. Мисля, че не забравя от безпаричие, а просто си е шемет и е над нещата. То и аз на 19 бях малко шемет и със сигурност бях над нещата. Вие доволни ли сте от вашите? Напоследък ме газят брокерасти. Не съм пускал обява, но ме помнят от предишни сделки. Искат да продавам на ол-тайм-хай. Обещават ми космически цени. Обаче като ти носи сносен доход инвестицийката, защо ще продаваш?!? Какво ще чиниш шумата после?!? Чета, че индексите ще падат още. Златото не помръдва. Шумата се топи като пролетен сняг от инфлацията. Преди две недели налазих още един. Напипах го тънко. Както обикновенно, когато купуваш от инвеститор, имота си върви с наемател. Като крепостни селяни ги продават. Купих и съм доволен. Много сгодно Р/Е. При вас как са нещата? Има ли радост?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Ей, Цецко - немА те, немА те, па се върнА, па си пийнА от японското уиски, па почнА да ги рЕдиш бисерите, а! Бисер след бисер...... след бисер!

                    Ех тая София, а - то са елитни гимназии, то са топ-университети, тука всички светила от целия Млечен път, че и съседната Андромеда идват да ни ограмотяват...... абе с две думи "пътеводна светлина"!

                    А добре дошъл!
                    Образованието е деградирало в цялата страна, включилено и в София! Въпреки това, топ училищата в София си остават на по-високо ниво от топ училищата в провинцията. Факт е, че поне 90% от училищата в София са на много по-ниско ниво от елитните в провинцията. Разликата със София е само една - тук има повече възможности. Дали конкретен индивид ще се възползва от тях е отделен въпрос. Това, че има опера, не означава, че 2 милиона човека я посещават
                    И преди да са ни изтрили оф-топика - отдавал съм под наем и в северна и в южна България. Много по-трудно се намират наематели. Продавал съм извън София шест пъти. Пазарът е меко казано неликвиден.

                    Коментар


                    • Ей, Цецко - немА те, немА те, па се върнА, па си пийнА от японското уиски, па почнА да ги рЕдиш бисерите, а! Бисер след бисер...... след бисер!

                      Ех тая София, а - то са елитни гимназии, то са топ-университети, тука всички светила от целия Млечен път, че и съседната Андромеда идват да ни ограмотяват...... абе с две думи "пътеводна светлина"!

                      А добре дошъл!
                      Last edited by Julius_BG; 12.10.2022, 11:13.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                        Радвам се, че демографската катастрофа се е забавила в още един регион, освен София. За съжаление и тук от две години нивата на Р/Е са около и над 25. Това спъва инвестициите и предвещава или крах на цените на НИ или повишение на наемите. При всички случаи сегашните нива не са устойчиви.
                        Ами демографският срив е налице.Има построени много нови жилища и много необитаеми жилища, но просто не се отдават под наем, затова има и голямо търсене на жилища под наем.Особено на по-големи и модерно обзаведени. Това е някакъв парадокс при намалямащо население и много необитаеми жилища, но си е така.
                        Друг парадокс е,че при намаляващо население автомобилите по улиците се увеличават и все по-трудно се намират места за паркиране.Градът буквално е претъпкан с автомобили .
                        Last edited by mirodes; 11.10.2022, 21:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          При положение че има 4 болници в града надали ще се наложи да пътувам по-далеч,за да търся лекарска помощ. Дипломите от местната езикова гимназия се признават в немски университети.Сигурно са тъпи немците та не са се сетили да признават дипломите само от софийските гимназии.На 30 км разстояние се намира вторият най-голям университет в България, а и още няколко такива.
                          Колкото до наемите-цените на жилищата са около 20-25 годишни наема.Всъщност има недостиг на качествени жилища под наем,защото повечето "инвеститори "купуват жилището на замазка и така си стои.Имам познати,които доста добре припечелват от отдаване под наем на жилища.
                          Радвам се, че демографската катастрофа се е забавила в още един регион, освен София. За съжаление и тук от две години нивата на Р/Е са около и над 25. Това спъва инвестициите и предвещава или крах на цените на НИ или повишение на наемите. При всички случаи сегашните нива не са устойчиви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                            Надявам се разбирате, че намаляването на населението на България е най-силно в по-малките населени места. Радвам се, че все още имате лекари при Вас, но Ви уверявам, че до петилетка, ще Ви се налага да пътувате все по-далече, за да получите лекарска помощ. Колко е елитна местната гимназия? Имате ли поне посредствен университет в района? На финала поднасям извинение към отрудената модерация, защото се отплеснахме от темата - Наемите в София. И за да не затрият разговорът ни - във Вашият край успявате ли да докарате цената на имота да е колкото 14 годишни наеми за него?
                            При положение че има 4 болници в града надали ще се наложи да пътувам по-далеч,за да търся лекарска помощ. Дипломите от местната езикова гимназия се признават в немски университети.Сигурно са тъпи немците,та не са се сетили да признават дипломите само от софийските гимназии.На 30 км разстояние се намира вторият най-голям университет в България, а и още няколко такива.
                            Колкото до наемите-цените на жилищата са около 20-25 годишни наема.Всъщност има недостиг на качествени жилища под наем,защото повечето "инвеститори "купуват жилището на замазка и така си стои.Имам познати,които доста добре припечелват от отдаване под наем на жилища.Със сигурност като се пресметне покупна цена-наем е по-изгодно да се купи жилище и да се отдаде под наем отколкото в София.
                            Last edited by mirodes; 11.10.2022, 20:52.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              В Горно нанадолнище може и да няма посочените от теб неща, но в почти всички областни градове ги има. С изключение на операта.Наистина голям недостатък. И аз работя в офис,водя си децата на детска градина и училище, когато са болни на лекар ,понякога на театър, посещават и извънкласни занимания. Събота и неделя ги разхождам в парка и зоопарка. Пък не живея в София.
                              Надявам се разбирате, че намаляването на населението на България е най-силно в по-малките населени места. Радвам се, че все още имате лекари при Вас, но Ви уверявам, че до петилетка, ще Ви се налага да пътувате все по-далече, за да получите лекарска помощ. Колко е елитна местната гимназия? Имате ли поне посредствен университет в района? На финала поднасям извинение към отрудената модерация, защото се отплеснахме от темата - Наемите в София. И за да не затрият разговорът ни - във Вашият край успявате ли да докарате цената на имота да е колкото 14 годишни наеми за него?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                                С цялото ми уважение към Вас, г-н Архитект, да, София си има много минуси. Наистина мирише. Когато има мъгли в зимните несеци е непоносима смрад. Дори в центъра има кал и мизерия. Кварталите приличат на гето. Но София дава работни места на българи, които иначе ще работят в чужбина. Именно в София проплаква всяко четвърто българче [1]. Нищо, че половината от проплакалите ще бъдат неграмотни. София е пътеводната светлина на България и нейното бъдеще. Вижте историята на Ирландия. От 8 милиона стават 4. От тези 4, половината живеят в Дъблин. От тях почти никой не е от Дъблин. Това ни чака и тук. Дай Боже да имаме и управниците им!
                                Иначе като програмист, разбирам как мога да работя от всяко място в България. Вие също можете да шортите щатските борси от всяко българско село. Стар линк на Мъск и дизелов генератор за ток Ви дават връзка дори на откъснати места. Но повечето хора работят в офис. Водят децата си на градина, училище, доктор, театър, уроци, опера, кръжок. Все неща, които са недостъпни в долно-нанагорнище. Нищо, че там въздухът е чист. Нищо, че там съседът се топли с автомобилни гуми. Нищо, че там бай мангал бере каквото му потрябва, от който му е най-лесно.

                                [1]
                                https://www.nsi.bg/bg/content/2956/%...BF%D0%BE%D0%BB
                                В Горно нанадолнище може и да няма посочените от теб неща, но в почти всички областни градове ги има. С изключение на операта.Наистина голям недостатък. И аз работя в офис,водя си децата на детска градина и училище, когато са болни на лекар ,понякога на театър, често на кино, посещават и извънкласни занимания. Събота и неделя ги разхождам в парка и зоопарка. Пък не живея в София.
                                И при положение, че всички министерства,агенции, големите болници и университети са концентрирани в София ,това създава заетост и привлича повече хора. В България нещата са построени по съветски образец-силен център и останалите са второстепенни .В Русия са Москва и останалите, тук София и останалите. А и в другите градове няма субсидирано парно.Това оказва огромен негатив в демографски аспект .
                                А населението на Ирландия е 5 милиона.От тях 1,25 милиона живеят в Дъблин .Т.е всеки четвърти ,а не всеки втори живее там.
                                Last edited by mirodes; 11.10.2022, 20:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X