IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

    Аз пък не съм съгласен с теб...2004г започнах да търгувам на бфб...2014г купих два апартамента единият в кв.оборище до военна академия а другият до ндка..единият с 3 спални другият 2спални,купих ги за “ инвестиция” защото мислех че момента е удачен за покупки цената и на двата беше по 80 000евро за периода наема които съм вземал е варирал между800-900 лв лихвата ми е средно 4.66% не съм имал плътна пълняемост а след всеки наемател дребен ремонт от 3000 лв до 5000 лв...само последната година инфлацията е 20% та за какви наеми и за каква доходност ми говориш ако реално изкараш4-5% трябва да викаш ура а цялата разправия и нерви не си заслужава грам......заложих апартаментите и взех кеша на единият защото мразя парите да дремят и да не работят за мен...половината сложих на бфб 2017 другата половина инвестирах в старт Ъп ай ти който тази година ще бъде листнат на бфб...та от 2017 на бфб...парите са се умножили 20 пъти а оценката на старт ъпа е 10 пъти нагоре... какво въобще говорим за тухли и за София..и за спящите ви 100 милярда... банкерите са го измислили с векове....само глупавата маса от населението по света “инвестира” в тухли...70% от американците инвестират в акции...дано прогледнете някога...бфб е адски подценено а имотите ще падат следващите три години и аз пак ще купя още 1-2 апартамента
    за това ли е цялото блъскане
    да купиш 2 и да "заложиш" единя
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Не съм съгласен с теб.

      Дори след 100 г за София ще има клиенти за наеми.

      От БФБ много не се печели, особено важи за дребите риби.
      Аз пък не съм съгласен с теб...2004г започнах да търгувам на бфб...2014г купих два апартамента единият в кв.оборище до военна академия а другият до ндка..единият с 3 спални другият 2спални,купих ги за “ инвестиция” защото мислех че момента е удачен за покупки цената и на двата беше по 80 000евро за периода наема които съм вземал е варирал между800-900 лв лихвата ми е средно 4.66% не съм имал плътна пълняемост а след всеки наемател дребен ремонт от 3000 лв до 5000 лв...само последната година инфлацията е 20% та за какви наеми и за каква доходност ми говориш ако реално изкараш4-5% трябва да викаш ура а цялата разправия и нерви не си заслужава грам......заложих апартаментите и взех кеша на единият защото мразя парите да дремят и да не работят за мен...половината сложих на бфб 2017 другата половина инвестирах в старт Ъп ай ти който тази година ще бъде листнат на бфб...та от 2017 на бфб...парите са се умножили 20 пъти а оценката на старт ъпа е 10 пъти нагоре... какво въобще говорим за тухли и за София..и за спящите ви 100 милярда... банкерите са го измислили с векове....само глупавата маса от населението по света “инвестира” в тухли...70% от американците инвестират в акции...дано прогледнете някога...бфб е адски подценено а имотите ще падат следващите три години и аз пак ще купя още 1-2 апартамента

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Не съм съгласен с теб.

        Дори след 100 г за София ще има клиенти за наеми.

        От БФБ много не се печели, особено важи за дребите риби.
        София преди 100 години имаше ли? Не. Беше 25 хил селянчета с каручки и кални улички.
        БФБ един мин фин го описа добре - по-зле и от борсата на череши в Кюстендил. Дай нещо друго, земя а-ла Берти примерно?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

          Следващите 3 г имитите или ще стоят на едно място или ще са надолу между 20-40% определено не е време за имоти...а за наеми пък най малко...с доходност 5% лихви средно годишно за последните 20 г около5% трудно ще победите инфлацията...единствените които правят пари са строители и инвеститори в парцели които превръщат в кооперации,но дългосрочно демографията ще убие наемите на масовите жилища...за това съвета ми е продавайте и инвестирайте в консервативни акции на бфб
          Не съм съгласен с теб.

          Дори след 100 г за София ще има клиенти за наеми.

          От БФБ много не се печели, особено важи за дребите риби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            А, нали беше Атера?Точно да се зарадвам, че 10г. съм там. Верно, че от време на време, ме изненаднат, като забравя да си взема дивидента за 2г. Яд ме е , че не набих повече в Атера, вместо Софарми и Монбати
            Еми не е късно атера е за консервативни хора доста по добре от наем на апартаменти в София....другите две са за хора които търсят доходност по голяма от над 30% годишно!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
              гледай алтерко и дронамикс... поинтересувай се малко
              А, нали беше Атера?Точно да се зарадвам, че 10г. съм там. Верно, че от време на време, ме изненаднат, като забравя да си взема дивидента за 2г. Яд ме е , че не набих повече в Атера, вместо Софарми и Монбати

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Parana Разгледай мнение

                Гледам Софикс от 2000 на под 600, ако искам да загубя 70% от парите си - все там ще ги слагам.
                гледай алтерко и дронамикс... поинтересувай се малко

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                  Може пък да погледнеш една атера например... каква доходност е дала като дивидент средно от началото на съществуването... философе..тухлар
                  Гледам Софикс от 2000 на под 600, ако искам да загубя 70% от парите си - все там ще ги слагам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Може би в консерви е по-добре да инвестираме отколкото в консервативни акции на БФБ.
                    Може пък да погледнеш една атера например... каква доходност е дала като дивидент средно от началото на съществуването... философе..тухлар

                    Коментар


                    • приятели, колко от вас получиха предизвестия за вдигане на наема?
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                        Следващите 3 г имитите или ще стоят на едно място или ще са надолу между 20-40% определено не е време за имоти...а за наеми пък най малко...с доходност 5% лихви средно годишно за последните 20 г около5% трудно ще победите инфлацията...единствените които правят пари са строители и инвеститори в парцели които превръщат в кооперации,но дългосрочно демографията ще убие наемите на масовите жилища...за това съвета ми е продавайте и инвестирайте в консервативни акции на бфб
                        Може би в консерви е по-добре да инвестираме отколкото в консервативни акции на БФБ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Верно са измишльотини. Имам гараж, давам го под наем за младо, тричленно семейство. Стои празен. И тъмен, но няма прозорци.
                          Следващите 3 г имитите или ще стоят на едно място или ще са надолу между 20-40% определено не е време за имоти...а за наеми пък най малко...с доходност 5% лихви средно годишно за последните 20 г около5% трудно ще победите инфлацията...единствените които правят пари са строители и инвеститори в парцели които превръщат в кооперации,но дългосрочно демографията ще убие наемите на масовите жилища...за това съвета ми е продавайте и инвестирайте в консервативни акции на бфб

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                            Лоша тенденция: Наемите поскъпват, скоро ръстът им ще достигне този на имотите

                            https://www.expert.bg/my-finance/est...e-1870276.html
                            Туй я пак виж къде е, че май четеш само заглавията хахаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                              Пълни измишльотини...офисите стоят празни...за апартаментите да не говорим
                              Верно са измишльотини. Имам гараж, давам го под наем за младо, тричленно семейство. Стои празен. И тъмен, но няма прозорци.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                Лоша тенденция: Наемите поскъпват, скоро ръстът им ще достигне този на имотите

                                https://www.expert.bg/my-finance/est...e-1870276.html
                                Пълни измишльотини...офисите стоят празни...за апартаментите да не говорим

                                Коментар

                                Working...
                                X