IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
    Така - да.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
      една брокерица сподели, че СЕ е отдала в младост 45 квадрата на последен етаж, запад със скосяване на ....310 евро, дали е вероятно?
      Така - да.

      Коментар


      • една брокерица сподели, че е отдала в младост 45 квадрата на последен етаж, запад със скосяване на ....310 евро, дали е вероятно?
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          На добре направените апартаменти им искат повечко. Не е реално ли, колко е реално не знам. Колко ще свали и трябва ли да сваля изобщо.

          http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...nk=2bq24n&f1=1
          http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...nk=2bq24n&f1=1
          Ама моля ти се тя затова червената ябълка стои от години празна. Брокерската логика казва, че като не ги дадат сега след някой месец ще дигнат наема на 850.
          Според мен цената е оправдана щото има и пешкири
          Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

          Коментар


          • На добре направените апартаменти им искат повечко. Не е реално ли, колко е реално не знам. Колко ще свали и трябва ли да сваля изобщо.

            http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...nk=2bq24n&f1=1
            http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...nk=2bq24n&f1=1
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
              Веднъж бях ходил във Виена и бяхме резервирали през боок или аирбнб.
              Отиваме на адреса, долу пред блока има някакви касички. Цъкнахме кода, който ни беше даден по мейл, отворихме сейфа, взехме ключа, качихме се. Стояхме колкото стояхме, дойде денят за заминаване. Оставихме по същия начин ключа - пак в сейфа и си тръгнахме по живо по здраво. Така и не се видяхме с наемодателя.
              Той после е сменял кърпи, хавлии и т.н.

              Та, идеята е, че не е чак толкова сложно.
              Така да! Но остават другите неща. Факт, че е риск печели, риск губи. Имам приятел, който скоро ми се оплакваше от щетите в чисто ремонтирания си апартамент...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
                Ок, но да не забравяме, че си има и доста отговорности. Посрещане, даване/взимане на ключ, чистене, пране на чаршафи/хавлии (ако е за по-голям период от време, не само на края на наемането). Отделно, че изчезват неща, доста неща се чупят и т.н. С две думи, хем е сладко, хем си има своите минуси
                Веднъж бях ходил във Виена и бяхме резервирали през боок или аирбнб.
                Отиваме на адреса, долу пред блока има някакви касички. Цъкнахме кода, който ни беше даден по мейл, отворихме сейфа, взехме ключа, качихме се. Стояхме колкото стояхме, дойде денят за заминаване. Оставихме по същия начин ключа - пак в сейфа и си тръгнахме по живо по здраво. Така и не се видяхме с наемодателя.
                Той после е сменял кърпи, хавлии и т.н.

                Та, идеята е, че не е чак толкова сложно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                  Да ви светна на далавера за наемодатели
                  Пускаш си обявата в Airbnb И си готов
                  не ти трябват брокери мрокери и вякаква паплач
                  и е филтър за навлеци
                  Ок, но да не забравяме, че си има и доста отговорности. Посрещане, даване/взимане на ключ, чистене, пране на чаршафи/хавлии (ако е за по-голям период от време, не само на края на наемането). Отделно, че изчезват неща, доста неща се чупят и т.н. С две думи, хем е сладко, хем си има своите минуси

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от artek Разгледай мнение
                    Здравейте колеги, скоро приключвам основен ремонт на жилище на бул Витоша. Сградата е тухлена- от 1973. В близост до Южния парк. Състои се от просторна всекидневна с кухненско оборудване Miele , и луксозно холово и трапезарно обзавеждане. Апартамента разполага с 2 спални-напълно обзаведени с луксозни спални комплекти. Банята е цялостно оборудвана от Roca. Навсякъде са подменени кабели и ВиК. Апартамента е с парно но всички помещения разполагат с климатици. Външна врата Solid. СОТ, кабелна тв и интернет. Нови пвц дограми. Какъв наем би бил подходящ? Докато течеше ремонта във входа се продаде едно жилище а друго се даде под наем. Брокерите ме облъчваха с някакви нереални оферти от 1500 лв,което не ми звучи реално. Все пак мисля, че наем от порядъка но 800-850 лв е достижим. Очаквам вашите мнения и съвети. Поздрави

                    Ако го пуснеш за 800-850 лева се е грабнало на деня, гарантирам ти!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pumpkin Разгледай мнение
                      Грешиш. Няма я Стефи да ви пуска графиката и съвсем се отплеснахте
                      http://www.imoti.net/prices
                      РъстО е къде 100% от оня ден

                      Това не е сериозно :O Като ми изкара данните и направо се изплашех. Час 100 процента не знам дали има ръст, но поне 50 - да.

                      Може ли вярно за графика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                        Според мен, ако наблизо има метро, ще става навсякъде.
                        Иначе на картата виждам, че има дори в Слатина, Левски Г, Сухата река...
                        левски, слатина, овча купел са следващия -3-ти метро диаметър.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Според мен, ако наблизо има метро, ще става навсякъде.
                          Иначе на картата виждам, че има дори в Слатина, Левски Г, Сухата река...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                            зимни месеци около 50% заетост и това е повече от пълен наем
                            летни почти на 90 %, което е 2 пъти наема
                            Локация - център.

                            Но ако се появи дългосрочен наемател ще го сваля от платформата и ще му го дам с отстъпка без посредници. Супер лесно се работи (преди това измислени брокери ми скъсаха нервите и стоя празен повече от година)

                            П.С. Има опция за минимален период за наемане - избрал съм седмица
                            благодаря, исках да говоря с някой който реално ги ползва.
                            аз давам, но в младост в софия, аирбнб май е за по-централни / курортни места.

                            инак за брокер ползвам едно приятелско семейство, взимат само от наемателя, аз понякога ги черпя.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              имаш ли личен опит с Airbnb?
                              интересуват ме следните неща;
                              - колко дни /средно/ е зает в месеца
                              - по-изгодно ли е от дългосрочен наем
                              - колко е средния престой в нощувки на отделен ползвател

                              знам, че тия неща зависят от имота и локацията, за това питам ако имаш личен опит, да кажеш при теб как е.
                              може и на лични
                              зимни месеци около 50% заетост и това е повече от пълен наем
                              летни почти на 90 %, което е 2 пъти наема
                              Локация - център.

                              Но ако се появи дългосрочен наемател ще го сваля от платформата и ще му го дам с отстъпка без посредници. Супер лесно се работи (преди това измислени брокери ми скъсаха нервите и стоя празен повече от година)

                              П.С. Има опция за минимален период за наемане - избрал съм седмица
                              Last edited by toto; 18.08.2016, 14:17.

                              Коментар


                              • И на мен ми е интересно за аирбнб.

                                Коментар

                                Working...
                                X