(Ж. Виденов:На идващите избори пак може нас да изберете! Ние можем да управляваме, но все нещо не успяваме да се справим!!! 2008<=>1997 ) . ---------------------- Tози надскочи всички и опроверга собствените си стъкмистики. От това, което изнася излиза, че инфлацията не е тази, която обяви БКП+НДСВ+ДПС от 2-3 %, а май надскача 30%. Другари управляващи 1 литър олио в Германия може да се намери за 1.5 лева (79 евроцента), а във Франция за 1.90 лева (1 евро)! Давайте, другари комуняги, царисти и незнам какви сте депесари, обявявайте всяка седмица цените та да озаконите спекулативните цени на търговците и най-вече да ги поощрите към това. Нали това ви е целта: мор, геноцид и тормоз на останалите хора в територията наречена България. И още нещо: свиването на вътрешния пазар означава крах на всяка национална икономика, тъпаци.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Дискусия за балона на НИ у нас и в чужбина
Collapse
X
-
J.P. Morgan Chase agreed to buy Bear Stearns for $2 a share in a stock-swap transaction, people familiar with the matter say. J.P. Morgan will exchange 0.05473 shares of its common stock per one share of Bear Stearns stock. Both boards have approved the transaction.
http://online.wsj.com/article/SB1205...googlenews_wsj
Коментар
-
Преди няколко месеца с AfterDark и Joan спорихме за спада на БФБ и влиянието му върху паричното предлагане и цените на имотите.
Нека ми коментират по същия въпрос сега, да ми разсни AfterDark за МЗР и т.н.......
Парите стават скъпички май, и няма инфлация ....
Първоначално изпратено от EnergyСтатия от в. Банкер:
http://www.banker.bg/?Issue=769&Sect...&Article=32893
НАД 2 МЛРД. ЛЕВА СЕ ИЗПАРИХА ОТ КРЕДИТНИЯ СЕКТОР
За първи път от 1998 г. насам активите на банковия сектор не отбелязват ръст. Напротив, за първия месец на 2008-а те са се стопили с 2.1 млрд. лева. От статистическите данни на БНБ се вижда, че в края на януари общият размер на балансовото число на българските банки е 57 млрд. лева. Месец по-рано то е близо 59.1 млрд. лева. Къде са отишли въпросните милиарди? Финансовите показатели на банковата система дават отговор и на този въпрос. Най-общо и кратко казано повечето от 2-та милиарда са поели към чужбина.
От един най-общ анализ на банковите данни става ясно, че депозитите на финансови институции за първия месец на годината са намалели драстично. По-конкретно българските банки са върнали около 600 млн. евро (1.2 млрд. лв.) на други финансови институции, като повечето от тях са от чужбина. Отделно от това по кредитните линии за първия месец са погасени 800 млн. лв., или 400 млн. евро. По всичко личи, че заради кризата на международните финансови пазари чуждестранните финансови институции не само са ограничили финансирането за страната ни, но и бързат да съберат всичко, което могат по отпуснатите вече кредитни линии. Поведението им е разбираемо, защото когато има липса на ликвидност, всеки се опитва да си прибере дадените назаем пари. Звучи малко примитивно, но това е закон, който съблюдават всички банки по света.
Но това не е всичко. Авоарите по банковите сметки на фирмите също са намалели с около 1.1 млрд. лева. При това една трета от тази сума е в евро. С други думи, българските компании са теглили големи суми - общо около 200 млн. евро, за да платят доставки от чужбина или да погасят получени вече заеми. Близо 800 млн. лв., пък са отишли за вътрешни плащания, като голяма част от тях вероятно са постъпили в бюджета под формата на данъци.
Единствените клиенти, които през януари са увеличили размера на спестяванията си в банките ни, са гражданите. Данните показват, че по сметките на хората в кредитните ни институции има над 19.24 млрд. лв. - с 265 млн. лв. повече, отколкото през декември 2007-а.
Разбира се, на промяната на тези финансови показатели не бива да се гледа драматично. Самият факт, че банките ни са успели да се разделят с 2.1 млрд. лв., без това да доведе до ликвидни проблеми, говори за тяхната стабилност. Освен това печалбата на кредитната ни система за януари 2008-а - 111.29 млн. лв., е по-голяма, отколкото за първия месец на миналата година.
Тревожен сигнал ще е, ако през февруари банковите активи не отбележат повишение и това се превърне в тенденция. Подобно развитие на събитията ще е индикация, че финансово-кредитната ни система е "прихванала грипа", който тресе международните финансови пазари - с всички негативни последствия за икономиката ни от подобно заболяване. Защото каквото и да си говорим, ръстът на спестяванията на гражданите не е достатъчен, за да даде възможност на банките да финансират българската икономика.
Коментар
-
Първоначално изпратено от melonПървоначално изпратено от MesoiadessЦената на автомобила рязко пада с годините.
Защо при апартаментите не се наблюдава подобна тенденция ?
Мисля че една 100г. развалина по центъра трябва да е поне на 1/2
цена от ново жилище със същата локация .
За жалост това не се оценява.
Тези сгради падат сами. Докато старите сгради може да са поолющени и за ремонт, но са здраво построени от истински майстори и проверени от времето.
mestorazpolojenieto,mestorazpolojenieto i mestorazpolojenieto
stroitelstvoto v sluchaya nyama nishto obshto..........
Коментар
-
Първоначално изпратено от MesoiadessЦената на автомобила рязко пада с годините.
Защо при апартаментите не се наблюдава подобна тенденция ?
Мисля че една 100г. развалина по центъра трябва да е поне на 1/2
цена от ново жилище със същата локация .
За жалост това не се оценява.
Тези сгради падат сами. Докато старите сгради може да са поолющени и за ремонт, но са здраво построени от истински майстори и проверени от времето.
Коментар
Коментар