IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Некоректни фирми за недвижими имоти и строители

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бароко Строй, Бароко билд (Barocco.bg)

    Здравейте,
    пиша до всички заинтерисувани по темата Барокко. Всичко, което са написали за тях тук е вярно - казвам го от личен опит. Много са мили и вежливи докато ти вземат парите и обещават, че каквото не е завършено ще се завърши в срок - да ама не. Отнем им една година да пуснат асансьорите в блока, заради подземни води и то при вече взет акт 16. А как го взеха при липсваща гаражна вентилация и малокалибрен асансьор, в койтно не може да влезе инвалидна количка, каквито са изискванията по закон и нарушена външна замазка на плочата над подземните гаражи е - нека всеки сам се досети.

    Собствениците от блок 25 в Малинова Долина водят две паралелни дела - едно от вход А, и едно от вход Б. Поради тромавата съдебна система всичко върви бавно , а и за капак прехвърлиха делото да се гледа в местния районен съд, който може би е доста по удобен за въпросната фирма. Но и нищо да не стане вече досието им няма да е "чисто" , а всеки сам си решава дали да има вземане даване с тях.

    По темата може да се пише много, но ще завърша само с това че в момента се опитват да се измъкнат за некачествената си работа по фасадата с довода, че имало закачени климатици... и при все, че лично Ясен Яков(единия собственик на фирма Барокко) ми каза как е наредил на негова отговорност да се полага външна мазилка при темп. на външната среда над 30 градуса...

    Парадокса е, че като отидете на сайта на фирмата пише колко отговорно и качествено си вършат работата.

    Коментар


    • Некоректен брокер ОАНИТ - Енчо Коринов

      Избягвайте агенция ОАНИТ - Енчо Коринов!

      Работи с нотариални актове от нотариус, който е в затвора и трябва много да се внимава. Некоректен е, ако откриеш проблеми и поискаш документи в по-голяма дълбочина.

      Проверявайте всички документи - работи с продавачи-приятели и не защитава солидарно двете страни на сделката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hristo_dechev Разгледай мнение
        По-нагоре прочетох ,че има недоволни от магазините за обзавеждане на бяна.Мога да ви кажа,че и аз бях такъв докато не дойдох да живея в София.Тук всеки гледа как само да ти вземе парите и да избяга или да те прецака.В крайна сметка едвам едвам открихме коректни фирми да ми оправят апартамента качествено.Специално за недоволните от мебелите за баня да ползват услугите на Gaudi-Ds и тогава ще разберат какво съм имал в напредвид.
        Целта според мен е да се захванете с по-малки и частни фирми те могат да ви обрънат доста повече внимание от по-малките.Сега жена ми си кисне по-цял ден в банята и аз не мога да се доредя.
        абсолютно съгласан съм,че по-малките фирми са по-коректни,отколкото големите,които буквално те претупват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hristo_dechev Разгледай мнение
          По-нагоре прочетох ,че има недоволни от магазините за обзавеждане на бяна.Мога да ви кажа,че и аз бях такъв докато не дойдох да живея в София.Тук всеки гледа как само да ти вземе парите и да избяга или да те прецака.В крайна сметка едвам едвам открихме коректни фирми да ми оправят апартамента качествено.Специално за недоволните от мебелите за баня да ползват услугите на Gaudi-Ds и тогава ще разберат какво съм имал в напредвид.
          Целта според мен е да се захванете с по-малки и частни фирми те могат да ви обрънат доста повече внимание от по-малките.Сега жена ми си кисне по-цял ден в банята и аз не мога да се доредя.
          Ристо, необходими са още няколко щрихи за да добием пълна представа относно житието и битието ви. Например Кога жена ти се КИСНЕ по цял ден в банята??; Понеделник, Вторник, .....
          Нека позная в НЕДЕЛЯ. Съвета ми е Ти да ползваш Срядата.

          Коментар


          • банята

            По-нагоре прочетох ,че има недоволни от магазините за обзавеждане на бяна.Мога да ви кажа,че и аз бях такъв докато не дойдох да живея в София.Тук всеки гледа как само да ти вземе парите и да избяга или да те прецака.В крайна сметка едвам едвам открихме коректни фирми да ми оправят апартамента качествено.Специално за недоволните от мебелите за баня да ползват услугите на Gaudi-Ds и тогава ще разберат какво съм имал в напредвид.
            Целта според мен е да се захванете с по-малки и частни фирми те могат да ви обрънат доста повече внимание от по-малките.Сега жена ми си кисне по-цял ден в банята и аз не мога да се доредя.
            Само Реал Мадрид

            Коментар


            • Дриймс агенция за недвижими имоти

              От опит мога да напиша специално за пазара на наемите в Бургас , Дриймс и техните агенции за 3 години смениха много имена Дриймс, Фактор Плеър Спешъл, Бургас Наем , Хасиенда, Клевър Съпорт , за гр.Варна техните агенции са Дриймс , Ринекс Сървис , Факт , Фактор , за гр.София също има агенция с името Факт , сигурно и много други които незнам със сигурност. Меко казано некоректни , и мошеници , цялото интернет пространство е залято с техни фалшиви обяви ! Кой стои зад тези фирми проверете сами в търговския регистър , аз вече съм ги проверила и това със сигурност са поставени лица , дошли от малки селца в България , "хора" на 18 -20 години!

              Коментар


              • Национално Сдружение на Недвижимите Имоти

                Бих искала да допълня , че веригата от агенции на фирма Дриймс, са най-некоректните играчи на пазара на недвижимите имоти за цялата страна . Прочетете малко повече http://www.blitz.bg/news/article/112022 , старите играчи на ВИС и Мултигруп които се намърдаха в Националното сдружение на Недвижимите Имоти , опитвайки да създават "правила на пазара" убеждавайки ни с аргумента че защитават интересите на своите клиенти!

                Коментар


                • фИРМА КОЯТО ЧЛЕНУВА В НАЦИОНАЛНОТО СДРУЖЕНИЕ НА НЕДВИЖИМИТЕ ИМОТИ ПРЕДИ ДА Е РЕГИСТРИ

                  Бих искала да повдигна въпроса за Национално Сдружение на Недвижимите Имоти , днес малко се порових в сайта им и видях че една от членуващите агенции
                  ДРИЙМС ООД
                  Сайт:
                  www.blgrad-imoti.com
                  Румяна Първанова
                  Профил:
                   година на регистрация - 2005, член на НСНИ - май 2007
                  В същото време след като влязох в Търговския Регистър видях че Дриймс ООД ДРУЖЕСТВЕН ДОГОВОР
                  НА ДРУЖЕСТВО С ОГРАНИЧЕНА ОТГОВОРНОСТ
                  „ДРИЙМС"
                  Днес 09.05.2011год. в гр. Благоевград, Република България, между:
                  РУМЯНА СТАНОЕВА ПЪРВАНОВА
                  Извода е че фирмата е регистрирана на 09.05.2011 а членува в НСНИ от май 2007 , а според техни данни е създадена през 2005 тоест тя членува в Националното Сдружение на Недвижимите Имоти ЦЕЛИ 4 години ПРЕДИ СЪЗДАВАНЕТО СИ!
                  Можете да проверите достоверността на информацията в търговския регистър.
                  Националното сдружение на Недвижимите Имоти което УЖ СЕ "БОРИ" за създаване на ясни правила в бранша на Недвижимите имоти , нека обърнем внимание на членовете й , и да си зададем въпроса КОИ СА ТЕ! Няма ли още повече да объркат и без това объркания пазар на недвижимите имоти.Поредните лъжци!

                  Коментар


                  • Домстрой - некоректни строители.

                    Една от най-некоректните фирми с които съм се сблъсквал. Домстрой _София, купих си апартамент от тях. Първо забавиха акт 16 с 2 години, Всевъзможни извинения, енерго, строителен надзор, община абе кой ли не изкараха виновен но не и те. За компенсация нищо не говореха, а договора им е такъв, че винаги са сухи и нищо не можеш да предприемеш. От както съм го взел този апартамент не спира да тече по стените на стаите от терасата над мен. Какво ли не правиш - говорих, писах жалби, покани - нищо. Винаги изкарват съседите над мен че са виновни, а истината е , че просто строителството им е не качествено и не го изпълняват по проект. Оказа се че са си спестили хидроизолацията, но виждаш ли това не било задължително и вината за теча е в - съседите над мен. Повече не искам да чуя за фирма Домстрой и винаги когато говоря за тях ще разказвам, че са измамници. А проблема ще се реши в съда защото аз няма да оставя нещата така.

                    Коментар


                    • Не работете със строителна фирма "Пробилдинг"ЕООД гр.Пловдив с управители:
                      Костадин Бандев и Светослав Цольов.
                      Изключителна некоректност по отношение на договаряне на условия и начин на плащане, но което е по-лошо - изключителна некоректност по отношение на договаряне на крайната цена - разбираш се за едно и в крайна сметка в момента на плащане, те ти сервират, че цената изведнъж е скочила с 30-40евро на квадратен метър. Идва им на хората няк
                      акво самочувствие в последния момент, но да не забравяме, че града в който живеем е малък и в крайна сметка, ако днес излъжеш някой, може утре да не е така!

                      Коментар


                      • Агенция за недвижими имоти КОНДОР в Пловдив НЕКОРЕКТНИ


                        Искам да споделя лошия си опит с АГЕНЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ КОНДОР .
                        Миналата година си закупих имот чрез тях и въпреки че в обявата бяха написали че не взимат комисионна от купувача при подписването на предварителния договор ми поискаха комисионна като казаха че такова нещо "без комисионна " НЕ СЪЩЕСТВУВАЛО ! Както и да е реших да платя в крайна сметка .За капак след 4 месеца ми идва писмо -че дължа комисионна към агенцията и ако не платя до 1 седмица щели да ме съдят !!!!! Аз естествено отказах и ме осъдиха да платя комисионна +адвокатски хонорари + такси по делото и то защото не съм могла да докажа че съм платила вече- защото не са ми дали бележка за платените пари !!!!!! ТОВА Е АБСОЛЮТНО ИЗНУДВАНЕ ! СЪВЕТ-ВНИМАВАЙТЕ С АГЕНЦИЯ КОНДОР- ИЗМАМНИЦИ И АБСОЛЮТНИ ЛЪЖЦИ

                        Коментар


                        • sofremonti

                          Не работете с фирма Софремонти и Машов - Арион, ужасни мошеници са

                          Коментар


                          • НЕ РАБОТЕТЕ С фирма АРМИРА - Иван Узунов!!!

                            Здравейте,
                            Искам да изкажа мнението си за фирма АРМИРА ЕТ СОФИЯ с управител и основно действащо лице Иван Узунов. След развода ми с бившия ми мъж решихме да продадем семейното жилище на ул.Дойран, което преставлява голям мезонет с отделен топъл гараж.Аз си наех брокерска къща ( всъщност това бяха адвокатите ми,занимаващи се с развода ми ) и бившия нае Иван Узунов като негов брокер. Срещнахме се аз и двамата брокери и се разбрахме всеки един от тях да пусне апартамента за продажба по сайтовете на една и съща цена, като гаража се продава ОТДЕЛНО.Уговорихме се, че ако има промяна по цената на имота, то това да стане по взаимно съгласие и всеки брокер да посочи една и съща цена в офертите си.След няколко огледа от страна на моя брокер, Узунов ми се обади с идеята да променим цената. Отказах и се съгласихме да почакаме и да се чуем отново. След 2 месеца Узунов ми казва,че е намерил купувачи и иска оглед. Хората харесаха апартамента и наистина го купиха. На втори оглед от страна на същите купувачи Узунов започна да ме обработва за цената ,казвайки,че ще бъде много доволен ако продадем апартамента с 15000 евро по-евтино. Било криза, трудно се намират хора да купят голямо жилище и т.н. Светна ми лампата,че нещо става и същата вечер влизам в имоти бг и виждам офертата за апартамента,обявена от Узунов, на която пише: ПРОДАВА СЕ МЕЗОНЕТ С ГАРАЖ В БЕЛИ БРЕЗИ ЗА ...( сума, по-малка от уговорената с 15000 евро). В същото време моите брокери го оферират на друга цена, тази,за която се бяхме разбрали първоначално.МЕН НИКОЙ НЕ МЕ Е ПИТАЛ ДАЛИ СЪМ СЪГЛАСНА НА ТАЗИ ЦЕНА И ЗАЩО АПАРТАМЕНТА СЕ ПРОДАВА В КОМПЛЕКТ С ГАРАЖА.Каква е тази наглост да продаваш нещо от собственик и да не се консултираш с него???? Веднага му се обадих,но естествено не ми вдигна. Написах му гневен смс и той имаше наглостта да ми се обади чак след няколко дни!!!! Сделката се осъществи,разбира се. Купувачът не е виновен,че е видял две обяви за едно и също жилище и е избрал по-евтиния вариант.
                            АКО ИМАТЕ ИМОТ ЗА ПРОДАВАНЕ,ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ РАБОТЕТЕ С ТОЗИ ЧОВЕК ИВАН УЗУНОВ. ТОЙ Е НАЙ-МЕКО КАЗАНО НЕКОРЕКТЕН, ДА НЕ ИЗПОЛЗВАМ ЕПИТЕТИТЕ,КОИТО ЗАСЛУЖАВА! След като се осъществи сделката той безкрупулно поиска моята половина от хонорара му,който е 3% от сумата 110000 евро.
                            Нека и други пострадали от въпросния брокер да напишат мнението си.
                            Last edited by Monika Tontcheva; 08.05.2014, 10:49.

                            Коментар


                            • Galera -Properties

                              Здравейте !!!
                              Искам само да изразя няколко впечатления от агенция за недвижими имоти Galera Properties (Галера Пропъртис) гр.Варна ...
                              На по некоректна агенция несъм се натъквал... За всяко едно нещо лъжат, крият и ти спестяват ... В последствие човек разбира как лека по лека сервират на човек работи, които "уж" са забравили да ти кажат... Като например ... Аз отпосле разбрах разбира се, но вече когато беше късно, че на всяка агенция на недвижими имоти се плаща техния процент при изповядване на сделката, т.е ако се осъществи и има сделка, но те си взеха от мен техният процент още при сключването на предварителният договор с продавачите... Другото което е ... Казаха ми , че с техният процент и всички останали такси - нотариус, данък към общината и т.. Всичко ще ми излезе не повече от 1900 евро, а в последствие се оказа , че е 2200евро , което не е малко "объркване"... Да не говорим , че от продавачите взеха 450 евро комисионна за тях , а от мен 800 евро... Така че това ще ми е за урок и хубаво е човек да се консултира и с адвокат , за да се избегнат такива неудобства меко казано от некоректни агенции като Галера Пропъртис гр.Варна

                              Коментар


                              • КОНДОР-НЕ РАБОТЕТЕ С ТЯХ !

                                Един съвет от мен за всички , които имат намерение да си закупят имот . НЕ РАБОТЕТЕ С АГЕНЦИЯ КОНДОР НЕДВИЖИМИ ИМОТИ !!!!!!!! Абсолютни измамници !!! Лъжат клиентите само и само да си закупят имот и прикриват това че документите са проблемни само и само да си вземат комисионната , а после те оставят сам да се оправяш .Не стига ,че се сблъскваш с нерви и главоболия , но и в крайна сметка си платил страшно много на агенция КОНДОР , за адвокати и т.н. а оставаш без имот !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X