IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от coolice
    Първоначално изпратено от експерт-строител

    Когато става въпрос за ремонт извън границите на имота - не може с курсове. Трябва да бъде извършен от лицензирана фирма /трябва да се плаща здраво/. Който има пари /и се набутва заради имотеца си/ - плаща, който не - му ипотекират жилището /по друг начин казано остава без него/.
    Тези изпълнения "в час по тръдово обучение" си ги запазете за вътрешността на апартамента. /за сега е възможно/.
    Аз имам въпрос ако общината ти ипотекира имота за да оправи фасадата дали можеш да го продаваш с ипотеката ( Не разбирам затова питам)
    е ще бъде с "тежест " и кандидати нема да има много или ще ти искат отстъпка голяма.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yerdna
      Първоначално изпратено от melon
      За милата столица мисля обаче , че още няма да се случи.
      Може би догодина ще стане - много народ приижда, а и фактора "лалугер" си го има.
      И като приижда - какво? Да не би всеки провинциалист, дошъл в София, да се хваща на 2000 лева заплата, та да има средства да покрива кредит? Огромната част се хващат на нискоквалифицирана работа за 300-400 лева - продавачи, охрана, сервитьори, общи работници... С тия пари едва наема си плащат, камо ли да помислят за собствено жилище.
      За 300-400 лева никой няма да дойде в София. Не си струва - само наема като си плати и какво му остава. Но така или иначе прииждащите провинциалисти трябва да живеят някъде. Ако не могат да си купят жилище, живеят под наем - т.е. увеличават търсенето на жилища под наем и от там косвено влияят и върху цената на имотите. Разберете нещо просто най-накрая - независимо дали купува или живее под наем, всеки участва на пазара на НИ. Така че, докато ръста на населението в София е по-голям от ръста на новото строителство, СРИВЪТ се отлага.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от melon
        Първоначално изпратено от Heraclitus
        melon,

        тоя термин лалугер ,не го изполвай щото не съществува.

        който има 2,3 жилищни апартамента, и живее в единия от тях , а иска да е рентиер от следващия 1 ,2 и т.н той няма намерение да продава и е Извън ПАЗАРА НА НИ.

        рентиерите като класа са си недолюбвани от голямата маса хора. една "лека"промяна в данъчното облагане на доходите от НИ и хоп рентиерството нетоняма да е толкава изгодно ceteris paribus сравнено с дугите инвестиции - борса, и т.н..
        Що да не съществува- г-н Хърсев го въведе и си е много точен.
        Рентиерът аз го уважавам. Могъл-станал! Аз също искам да стана.
        Рентиер не значи паразит.
        ами според мен лалугера си е чист рентиер/при това ирационален - т. е той си иска да е рентиер с мисълта че стойността на имането му си стои ,даже расти и получана някаккъв доход и не мисли за алтернативни инвестции или пропуснати ползи/.

        А кво е писал Хърсев 2005 за някакъв термин дето си го е кръстил сам е без значение за мене поне -някякси много ненаучно го е формулирал тоя термин.

        Коментар


        • Остави се ами и за паркиране ще се плаща вече от собственици в централните части, не да хитреят и да си дават гаражите за бутичета и бръснарници и да се правят на луди, ами ще ги пострижат и тях с такси за паркиране! :-))

          Абе много лалугери ще излязат от дупките, така ми се струва ! :-))

          Коментар


          • И другото ми чудене е дали борсата ще падне първа или имотите?
            Има предприятия на борсата, които е нормално да продължават да си качват стойността, защото са АКТИВ /правят пари/. Разбира се има и балони, които могат да повлекат цялата борса, но АКТИВА рано или късно ще изплува отгоре.
            Докато жилищните имоти могат да се използват само за живеене и могат да произвеждат само наеми. При положение, че в държавата всеки е собственик /или скоро ще наследи/ на няколко имота се оказва, че жилищния имот не може да произвежда нищо, но за сметка на това консумира все повече.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от експерт-строител

              Когато става въпрос за ремонт извън границите на имота - не може с курсове. Трябва да бъде извършен от лицензирана фирма /трябва да се плаща здраво/. Който има пари /и се набутва заради имотеца си/ - плаща, който не - му ипотекират жилището /по друг начин казано остава без него/.
              Тези изпълнения "в час по тръдово обучение" си ги запазете за вътрешността на апартамента. /за сега е възможно/.
              Аз имам въпрос ако общината ти ипотекира имота за да оправи фасадата дали можеш да го продаваш с ипотеката ( Не разбирам затова питам)
              Business as Usual

              Коментар


              • Първоначално изпратено от melon
                За милата столица мисля обаче , че още няма да се случи.
                Може би догодина ще стане - много народ приижда, а и фактора "лалугер" си го има.
                И като приижда - какво? Да не би всеки провинциалист, дошъл в София, да се хваща на 2000 лева заплата, та да има средства да покрива кредит? Огромната част се хващат на нискоквалифицирана работа за 300-400 лева - продавачи, охрана, сервитьори, общи работници... С тия пари едва наема си плащат, камо ли да помислят за собствено жилище.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redman
                  Като скочат данъците и въведат закона за оправяне на фасадите знаете ли какво ще стане. Дъртите тамагочита ще хукнат на курсове по външна ШПАКЛОВКА И ЗАМАЗКА :-)
                  Когато става въпрос за ремонт извън границите на имота - не може с курсове. Трябва да бъде извършен от лицензирана фирма /трябва да се плаща здраво/. Който има пари /и се набутва заради имотеца си/ - плаща, който не - му ипотекират жилището /по друг начин казано остава без него/.
                  Тези изпълнения "в час по тръдово обучение" си ги запазете за вътрешността на апартамента. /за сега е възможно/.

                  Коментар


                  • Абе, за неплащането на данъци за жилищата без акт 16 трябва да се слпжи край!

                    Коментар


                    • Като скочат данъците и въведат закона за оправяне на фасадите знаете ли какво ще стане. Дъртите тамагочита ще хукнат на курсове по външна ШПАКЛОВКА И ЗАМАЗКА :-)

                      Коментар


                      • melon, за борсата още не се отразил напълно ефекта от 10 % корпоративен данък, а сега и осигуровките ще падат, наблюдава се изсветляване на печалбите на фирмите , а това неминуемо ще доведе до намаляване P/E на борсата , като цяло.:-))

                        БФБ, сега набира скорост с предстоящите IPO-та, така че всичко си е в реда на нещата за разлика от ЦЕНИТЕ на НИ , които са на космическо разстояние от нивата на наемите ! :-))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Heraclitus
                          melon,

                          тоя термин лалугер ,не го изполвай щото не съществува.

                          който има 2,3 жилищни апартамента, и живее в единия от тях , а иска да е рентиер от следващия 1 ,2 и т.н той няма намерение да продава и е Извън ПАЗАРА НА НИ.

                          рентиерите като класа са си недолюбвани от голямата маса хора. една "лека"промяна в данъчното облагане на доходите от НИ и хоп рентиерството нетоняма да е толкава изгодно ceteris paribus сравнено с дугите инвестиции - борса, и т.н..
                          Що да не съществува- г-н Хърсев го въведе и си е много точен.
                          Рентиерът аз го уважавам. Могъл-станал! Аз също искам да стана.
                          Рентиер не значи паразит.

                          Коментар


                          • То и на акциите може би ще направят данък печалба, но все пак е по-добре.

                            Първоначално изпратено от Heraclitus
                            melon,

                            тоя термин лалугер ,не го изполвай щото не съществува.

                            който има 2,3 жилищни апартамента, и живее в единия от тях , а иска да е рентиер от следващия 1 ,2 и т.н той няма намерение да продава и е Извън ПАЗАРА НА НИ.

                            рентиерите като класа са си недолюбвани от голямата маса хора. една "лека"промяна в данъчното облагане на доходите от НИ и хоп рентиерството нетоняма да е толкава изгодно ceteris paribus сравнено с дугите инвестиции - борса, и т.н..

                            Коментар


                            • melon,

                              тоя термин лалугер ,не го изполвай щото не съществува.

                              който има 2,3 жилищни апартамента, и живее в единия от тях , а иска да е рентиер от следващия 1 ,2 и т.н той няма намерение да продава и е Извън ПАЗАРА НА НИ.

                              рентиерите като класа са си недолюбвани от голямата маса хора. една "лека"промяна в данъчното облагане на доходите от НИ и хоп рентиерството нетоняма да е толкава изгодно ceteris paribus сравнено с дугите инвестиции - борса, и т.н..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon
                                Абе дръвцето вече е гризнато...И много хора вместо да го осъзнаят и да бегат, си затварят очите...За морето процеса на крах започна.
                                За милата столица мисля обаче , че още няма да се случи.
                                Може би догодина ще стане - много народ приижда, а и фактора "лалугер" си го има. Интересно откъде ще се издънят нещата в София?
                                И другото ми чудене е дали борсата ще падне първа или имотите?
                                Аз си мисля , е на борсата ще и първо ред. Ама и там се разду един балоооон - сега с тези репосделки хептен ще се раздуе.
                                Помните ли Нютон какво е казал след неуспешната му инвестиция?
                                Че може да прогнозира движението на планетите , но не и човешката глупост..
                                Точният цитат е : "Аз мога да изчисля траекториите на небесните тела, но не и ЛУДОСТТА на хората.

                                Коментар

                                Working...
                                X