IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Problems in Europe greater than in America
    http://www.bloomberg.com/avp/avp.asx...RqOByDkHnI.asf

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yerdna
      Тази сметка и аз съм я правил многократно, но за средния българин тя не важи. Познавам немалко хора със собствени жилища и работа в провинцията, които идват в София, живеят под наем и работят за 500 лева и реално имат доста по-нисък стандарт, отколкото в родния си град, но и през ум не им минава да се върнат. Народопсихология, какво да правиш. Точно както наемът на един средностатистически апартамент е точно 3 пъти по-нисък от ипотечната вноска за същия този апартамент за 20 години, което не пречи на куцо и сакато да купува. :-) Казано с други думи - простотия :-)
      Хора с жилища и работа в провинцията няма да дойдат в София за 500 лева. Идват за много повече или си стоят на село. Между другото, средната заплата в София е много повече от 500 лева. Но както казах, всеки е свободен да живее със собствените си заблуди.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Пепи
        Ей smosk=22, що не вземеш и да пропълзиш в другата тема за повишаването, ами се правиш на умник, че тези студентчета , като завършат с к'ви заплати почват бе и по колко живеят в една квартира.....минимум по 3-ма, а другите приходяши се гърчорат в едно жилище по 4-5 човека и работят наистина за 300-400лв .:-)))
        Хе-хе Пепи=Глупак, не съди по себе си. Не всички работят за 300-400 лева като тебе. Аре, бегай при баба ти!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от smock
          Първоначално изпратено от yerdna
          Първоначално изпратено от melon
          За милата столица мисля обаче , че още няма да се случи.
          Може би догодина ще стане - много народ приижда, а и фактора "лалугер" си го има.
          И като приижда - какво? Да не би всеки провинциалист, дошъл в София, да се хваща на 2000 лева заплата, та да има средства да покрива кредит? Огромната част се хващат на нискоквалифицирана работа за 300-400 лева - продавачи, охрана, сервитьори, общи работници... С тия пари едва наема си плащат, камо ли да помислят за собствено жилище.
          За 300-400 лева никой няма да дойде в София. Не си струва - само наема като си плати и какво му остава. Но така или иначе прииждащите провинциалисти трябва да живеят някъде. Ако не могат да си купят жилище, живеят под наем - т.е. увеличават търсенето на жилища под наем и от там косвено влияят и върху цената на имотите. Разберете нещо просто най-накрая - независимо дали купува или живее под наем, всеки участва на пазара на НИ. Така че, докато ръста на населението в София е по-голям от ръста на новото строителство, СРИВЪТ се отлага.
          Тази сметка и аз съм я правил многократно, но за средния българин тя не важи. Познавам немалко хора със собствени жилища и работа в провинцията, които идват в София, живеят под наем и работят за 500 лева и реално имат доста по-нисък стандарт, отколкото в родния си град, но и през ум не им минава да се върнат. Народопсихология, какво да правиш. Точно както наемът на един средностатистически апартамент е точно 3 пъти по-нисък от ипотечната вноска за същия този апартамент за 20 години, което не пречи на куцо и сакато да купува. :-) Казано с други думи - простотия :-)

          Коментар


          • Ей smosk=22, що не вземеш и да пропълзиш в другата тема за повишаването, ами се правиш на умник, че тези студентчета , като завършат с к'ви заплати почват бе и по колко живеят в една квартира.....минимум по 3-ма, а другите приходяши се гърчорат в едно жилище по 4-5 човека и работят наистина за 300-400лв .:-)))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от coolice
              Първоначално изпратено от smock

              За 300-400 лева никой няма да дойде в София. Не си струва - само наема като си плати и какво му остава. Но така или иначе прииждащите провинциалисти трябва да живеят някъде. Ако не могат да си купят жилище, живеят под наем - т.е. увеличават търсенето на жилища под наем и от там косвено влияят и върху цената на имотите. Разберете нещо просто най-накрая - независимо дали купува или живее под наем, всеки участва на пазара на НИ. Така че, докато ръста на населението в София е по-голям от ръста на новото строителство, СРИВЪТ се отлага.
              4 ма от бившите ми колеги от универитета живеят в тристаен в младост за ?200 на месец. Единият работи като хамалин и пише дипломна и може да си го позволи засега. Не изкарва повече от 400 защото работа не нонстоп от понеделник до петък...
              Значи, твоят колега не е дошъл от провинцията специално да работи като хамалин за 400 лева. Учи тука и работи, за да се издържа. Като завърши, ще започне работа по специалността. След време, като му се вдигне заплатката, ще поиска да живее сам (с приятелка/съпруга). Ако дотогава е настъпил СРИВЪТ, може и да си купи жилище :-)
              Знаеш ли колко хора го чакат този СРИВ - ето, половината форум тука това чака :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от експерт-строител
                Първоначално изпратено от smock
                Първоначално изпратено от yerdna
                Първоначално изпратено от melon
                За милата столица мисля обаче , че още няма да се случи.
                Може би догодина ще стане - много народ приижда, а и фактора "лалугер" си го има.
                И като приижда - какво? Да не би всеки провинциалист, дошъл в София, да се хваща на 2000 лева заплата, та да има средства да покрива кредит? Огромната част се хващат на нискоквалифицирана работа за 300-400 лева - продавачи, охрана, сервитьори, общи работници... С тия пари едва наема си плащат, камо ли да помислят за собствено жилище.
                За 300-400 лева никой няма да дойде в София. Не си струва - само наема като си плати и какво му остава. Но така или иначе прииждащите провинциалисти трябва да живеят някъде. Ако не могат да си купят жилище, живеят под наем - т.е. увеличават търсенето на жилища под наем и от там косвено влияят и върху цената на имотите. Разберете нещо просто най-накрая - независимо дали купува или живее под наем, всеки участва на пазара на НИ. Така че, докато ръста на населението в София е по-голям от ръста на новото строителство, СРИВЪТ се отлага.
                Не забравяйте, че основната причина за прииждането на провинциялисти към София е бума в строителството. Аз познавам няколко човека които са тук за да работят в строителството или в сапътстващите го дейности. Така, че една снежинка може да предизвика лавина.....
                Ха-ха - ти не преставаш да ме изумяваш - имаш познати за всяка ситуация :-)
                Почти няма студент, завършващ в София, който да се прибира в провинцията - и те ли работят в строителството? Не всички са "експерти-строители".

                Бъркаш причината със следствието. Миграцията към София е причината за бума в строителството, а не обратното. Но всеки е свободен да живее със собствените си заблуди.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от smock
                  Първоначално изпратено от yerdna
                  Първоначално изпратено от melon
                  За милата столица мисля обаче , че още няма да се случи.
                  Може би догодина ще стане - много народ приижда, а и фактора "лалугер" си го има.
                  И като приижда - какво? Да не би всеки провинциалист, дошъл в София, да се хваща на 2000 лева заплата, та да има средства да покрива кредит? Огромната част се хващат на нискоквалифицирана работа за 300-400 лева - продавачи, охрана, сервитьори, общи работници... С тия пари едва наема си плащат, камо ли да помислят за собствено жилище.
                  За 300-400 лева никой няма да дойде в София. Не си струва - само наема като си плати и какво му остава. Но така или иначе прииждащите провинциалисти трябва да живеят някъде. Ако не могат да си купят жилище, живеят под наем - т.е. увеличават търсенето на жилища под наем и от там косвено влияят и върху цената на имотите. Разберете нещо просто най-накрая - независимо дали купува или живее под наем, всеки участва на пазара на НИ. Така че, докато ръста на населението в София е по-голям от ръста на новото строителство, СРИВЪТ се отлага.
                  смок, ще се строи но повече търговски и складове.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от smock

                    За 300-400 лева никой няма да дойде в София. Не си струва - само наема като си плати и какво му остава. Но така или иначе прииждащите провинциалисти трябва да живеят някъде. Ако не могат да си купят жилище, живеят под наем - т.е. увеличават търсенето на жилища под наем и от там косвено влияят и върху цената на имотите. Разберете нещо просто най-накрая - независимо дали купува или живее под наем, всеки участва на пазара на НИ. Така че, докато ръста на населението в София е по-голям от ръста на новото строителство, СРИВЪТ се отлага.
                    4 ма от бившите ми колеги от универитета живеят в тристаен в младост за ?200 на месец. Единият работи като хамалин и пише дипломна и може да си го позволи засега. Не изкарва повече от 400 защото работа не нонстоп от понеделник до петък...
                    Business as Usual

                    Коментар


                    • http://www.bloomberg.com/apps/news?p...d=a4V9O5i8cVVk

                      FYI.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пепи
                        Остави се ами и за паркиране ще се плаща вече от собственици в централните части, не да хитреят и да си дават гаражите за бутичета и бръснарници и да се правят на луди, ами ще ги пострижат и тях с такси за паркиране! :-))

                        Абе много лалугери ще излязат от дупките, така ми се струва ! :-))
                        тука плоския данък ще е изначално промяна на ЗДДФЛ , като едно време 98г. ЗКПО беше да замени стария закон.

                        в тая връзка тая гаражната търговия още повече ще изчезне.

                        не е ясно и с патентите какво ще стане?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Heraclitus
                          Първоначално изпратено от coolice
                          Първоначално изпратено от експерт-строител

                          Когато става въпрос за ремонт извън границите на имота - не може с курсове. Трябва да бъде извършен от лицензирана фирма /трябва да се плаща здраво/. Който има пари /и се набутва заради имотеца си/ - плаща, който не - му ипотекират жилището /по друг начин казано остава без него/.
                          Тези изпълнения "в час по тръдово обучение" си ги запазете за вътрешността на апартамента. /за сега е възможно/.
                          Аз имам въпрос ако общината ти ипотекира имота за да оправи фасадата дали можеш да го продаваш с ипотеката ( Не разбирам затова питам)
                          е ще бъде с "тежест " и кандидати нема да има много или ще ти искат отстъпка голяма.
                          Тоест един лалугер които няма пари за ремонт има 2-6 месеца след издаване на предписанието да продаде на пазарните цени след това се сдобива с хубава фасада ипотека и цена на имота надолу
                          Business as Usual

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от smock
                            Първоначално изпратено от yerdna
                            Първоначално изпратено от melon
                            За милата столица мисля обаче , че още няма да се случи.
                            Може би догодина ще стане - много народ приижда, а и фактора "лалугер" си го има.
                            И като приижда - какво? Да не би всеки провинциалист, дошъл в София, да се хваща на 2000 лева заплата, та да има средства да покрива кредит? Огромната част се хващат на нискоквалифицирана работа за 300-400 лева - продавачи, охрана, сервитьори, общи работници... С тия пари едва наема си плащат, камо ли да помислят за собствено жилище.
                            За 300-400 лева никой няма да дойде в София. Не си струва - само наема като си плати и какво му остава. Но така или иначе прииждащите провинциалисти трябва да живеят някъде. Ако не могат да си купят жилище, живеят под наем - т.е. увеличават търсенето на жилища под наем и от там косвено влияят и върху цената на имотите. Разберете нещо просто най-накрая - независимо дали купува или живее под наем, всеки участва на пазара на НИ. Така че, докато ръста на населението в София е по-голям от ръста на новото строителство, СРИВЪТ се отлага.
                            Не забравяйте, че основната причина за прииждането на провинциялисти към София е бума в строителството. Аз познавам няколко човека които са тук за да работят в строителството или в сапътстващите го дейности. Така, че една снежинка може да предизвика лавина.....

                            Коментар


                            • Сега едно подкачване към ВиК струва към 6000 лева и само през лицензирана фирма. Другарите ще се погрижат и за фасадите, вярвам аз по "закона на екстраполацията" :-) Наследниците-пенсионери-рентиери ще имат възможността да лопат тенджери на село :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от coolice
                                Първоначално изпратено от експерт-строител

                                Когато става въпрос за ремонт извън границите на имота - не може с курсове. Трябва да бъде извършен от лицензирана фирма /трябва да се плаща здраво/. Който има пари /и се набутва заради имотеца си/ - плаща, който не - му ипотекират жилището /по друг начин казано остава без него/.
                                Тези изпълнения "в час по тръдово обучение" си ги запазете за вътрешността на апартамента. /за сега е възможно/.
                                Аз имам въпрос ако общината ти ипотекира имота за да оправи фасадата дали можеш да го продаваш с ипотеката ( Не разбирам затова питам)
                                Цитат от речника на инвестор.бг:
                                ипотека /mortgage/ - залагане на Н.И. като обезпеяение по........

                                Коментар

                                Working...
                                X