IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук има и нещо друго. Ако започнат да продават парцелите, ще ликвидират печалбата, тъй като продажните им цени, по мой преценка, ще са съществено по-ниски от балансовите.

    Имам, Не продавам. Тази акция + СФТРД и АТЕРА са основната част от портфейла на "личното ми ДПФ".
    Last edited by марин; 05.06.2014, 09:43.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sa60o0 Разгледай мнение
      И колко мислиш че ще се сурне тука при положение, че само кешът им е за 42 стотинки на акции, отделно като прибавим и имотите им ( дори и да са при завишени цени ). Вярно, че малко мудно действат мениджърите тук, но за мен при тези цени акцията си е почти без рискова, дори и при едно "сурване" на борсата ми се струва почти невъзможно да видим тук цени под под 52-53 стотинки, а ако ги има бъдете сигурно че първи ще се наредя да купувам пак
      мисля че кеша е около 32стотинки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sa60o0 Разгледай мнение
        И колко мислиш че ще се сурне тука при положение, че само кешът им е за 42 стотинки на акции, отделно като прибавим и имотите им ( дори и да са при завишени цени ). Вярно, че малко мудно действат мениджърите тук, но за мен при тези цени акцията си е почти без рискова, дори и при едно "сурване" на борсата ми се струва почти невъзможно да видим тук цени под под 52-53 стотинки, а ако ги има бъдете сигурно че първи ще се наредя да купувам пак
        е чак пък невъзможно за под 52 стотинки, декември помня имаше сделки около тези нива. печалбите от борсата увличат и забравяме фундамента мисля най-вероятно кеша ще се инвестира в парцелите, 2-3 години няма да има дивидент докато стане проектът и вече ако е успешен ще има 20-30-40% ръст ако не ще стане нещо от сорта на феърплей иначе и аз им бях фен, ама подържиш парцелите няколко месеца гледаш нищо не става, няма и на какво да се надяваш и продаваш ай стига съм писал че оспамих темата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
          но пък тръгне ли да се сурва борсата да си се набил тука на п/e 20 няма да е гот, то сега дори и толкова не е
          И колко мислиш че ще се сурне тука при положение, че само кешът им е за 42 стотинки на акции, отделно като прибавим и имотите им ( дори и да са при завишени цени ). Вярно, че малко мудно действат мениджърите тук, но за мен при тези цени акцията си е почти без рискова, дори и при едно "сурване" на борсата ми се струва почти невъзможно да видим тук цени под под 52-53 стотинки, а ако ги има бъдете сигурно че първи ще се наредя да купувам пак
          Не е препоръка за търговия с акции и ЦК !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
            Това,че ти и някои други не са разбрали не значи,че аз не съм разбрал,ама кво ме топли това.....Иначе здрави нерви трябват за тая позиция и да ходим на О.С.,а ние въпреки многото акции,които имаме не ходим.(Там ни е грешката обаче.)
            е прав си. аз не знам дали правилно смятам че парцелите им се водят по балансите по цени от 2008 и съответно сега струват 40-50% по-малко. То пак са без пари де ама
            иначе при тия цени пак става примамливо ама много им паднаха приходите от лихви, да видим следващите отчети какви ще я свършат, но пък тръгне ли да се сурва борсата да си се набил тука на п/e 20 няма да е гот, то сега дори и толкова не е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
              така и не се разбра кой и защо купуваше до 70 стотинки. иначе тука за външни хора които не знаят какво ще се случва с имотите и кеша си е рисковано. ма то повечето позиции ако не си инсайдър не си заслужават
              Това,че ти и някои други не са разбрали не значи,че аз не съм разбрал,ама кво ме топли това.....Иначе здрави нерви трябват за тая позиция и да ходим на О.С.,а ние въпреки многото акции,които имаме не ходим.(Там ни е грешката обаче.)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                Може ли утре пак да повторите днешното упражнение?
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                  така и не се разбра кой и защо купуваше до 70 стотинки. иначе тука за външни хора които не знаят какво ще се случва с имотите и кеша си е рисковано. ма то повечето позиции ако не си инсайдър не си заслужават

                  Коментар


                  • така и не се разбра кой и защо купуваше до 70 стотинки. иначе тука за външни хора които не знаят какво ще се случва с имотите и кеша си е рисковано. ма то повечето позиции ако не си инсайдър не си заслужават

                    Коментар


                    • тука да не тече някаква промоция ... жалко че нямам кеш, както бях казал за мен тук всичко под 70-80ст. е чист арбитраж
                      Не е препоръка за търговия с акции и ЦК !

                      Коментар


                      • Не са май много ...Да сваля цената преди дивидент и то количества които пазарът може да поеме за 1-2 седмици без сътресение На това му викам промоция
                        Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                        По-умните според мен
                        Last edited by toto 2; 04.06.2014, 16:59.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                          Кой бяга тъй на пожар
                          По-умните според мен

                          Коментар


                          • Кой бяга тъй на пожар

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                              През 2012г, на първото редовно ОСА на 21.5. е имало 26,43 % и събранието е отложено поради липса на кворум за втората дата.
                              През 2011г, на първото редовно ОСА на 27.6. е имало 29,22 % и събранието е отложено поради липса на кворум за втората дата.

                              През 2013 и 2014 редовните ОСА се провеждат на първа дата при по малко от 50% регистриран капитал при идентични точки????
                              Мисля ,че между 2012 и 2013г .няма събрание ,което да е променяло устава на дружеството.
                              През 2011 г. на ОС се гласуват промени в устава и затова се отива на втората дата.
                              През 2012 г. ми се струва, че са се объркали по инерция от предните години.

                              При БРЕФ само за изменение и допълване на устава, увеличаване и намаляване на капитала, преобразуване и прекратяване на дружеството, на първата дата на ОС се изисква кворум от 50 % от всички акции. Всички други решения могат да се вземат на първата дата на ОС независимо от процента на представения капитал.
                              Last edited by Poncho; 01.06.2014, 22:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                                Благодаря Жека!

                                Само не мога да разбера как е възможно от 18,4 млн. акции никой да не поиска разпределяне на по-голяма печалба с оглед, че очевидно БРЕФ нямат планове за инвестиции през тази година и отделно имат прекалено много кеш! По този начин гласувалите надуха още и таксите на дружеството! Да не ги дрогират тези хора на ОСА-то, че гласуват против своя интерес и дори не правят предложения за него
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X