IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
    През 2012г, на първото редовно ОСА на 21.5. е имало 26,43 % и събранието е отложено поради липса на кворум за втората дата.
    През 2011г, на първото редовно ОСА на 27.6. е имало 29,22 % и събранието е отложено поради липса на кворум за втората дата.

    През 2013 и 2014 редовните ОСА се провеждат на първа дата при по малко от 50% регистриран капитал при идентични точки????
    Мисля ,че между 2012 и 2013г .няма събрание ,което да е променяло устава на дружеството.
    През 2011 г. на ОС се гласуват промени в устава и затова се отива на втората дата.
    През 2012 г. ми се струва, че са се объркали по инерция от предните години.

    При БРЕФ само за изменение и допълване на устава, увеличаване и намаляване на капитала, преобразуване и прекратяване на дружеството, на първата дата на ОС се изисква кворум от 50 % от всички акции. Всички други решения могат да се вземат на първата дата на ОС независимо от процента на представения капитал.
    Last edited by Poncho; 01.06.2014, 22:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Благодаря Жека!

      Само не мога да разбера как е възможно от 18,4 млн. акции никой да не поиска разпределяне на по-голяма печалба с оглед, че очевидно БРЕФ нямат планове за инвестиции през тази година и отделно имат прекалено много кеш! По този начин гласувалите надуха още и таксите на дружеството! Да не ги дрогират тези хора на ОСА-то, че гласуват против своя интерес и дори не правят предложения за него
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
        Не го приемайте като абсолютно. Има решения, които по закон са с определено мнозинство, но от значение е и устава на конкретното дружество, както за всяко решение, така и за регулираните от закона.
        При повечето от дружествата легитимността на каквото и да е решение изисква 50% заради устава им. Тук не е така.
        През 2012г, на първото редовно ОСА на 21.5. е имало 26,43 % и събранието е отложено поради липса на кворум за втората дата.
        През 2011г, на първото редовно ОСА на 27.6. е имало 29,22 % и събранието е отложено поради липса на кворум за втората дата.

        През 2013 и 2014 редовните ОСА се провеждат на първа дата при по малко от 50% регистриран капитал при идентични точки????
        Мисля ,че между 2012 и 2013г .няма събрание ,което да е променяло устава на дружеството.
        Last edited by vale1; 01.06.2014, 16:05.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          zdravei
          ibyasniha che zastoto nyama reshenia za vpisvane v TR moje i s po 50%. i az ne go znaeh
          pozdravi
          Не го приемайте като абсолютно. Има решения, които по закон са с определено мнозинство, но от значение е и устава на конкретното дружество, както за всяко решение, така и за регулираните от закона.
          При повечето от дружествата легитимността на каквото и да е решение изисква 50% заради устава им. Тук не е така.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
            Здравей!
            Може ли кажеш защо се провежда ОСА на първата насрочена дата и е редовно без да са налице поне 50% от акционерите ?
            на 29.5.2014 г - 30,44 % са регистрирани
            на 15.11.2013 г - 11,32 % са регистрирани
            на 15.7.2013 г - 23,58 % са регистрирани
            zdravei
            ibyasniha che zastoto nyama reshenia za vpisvane v TR moje i s po 50%. i az ne go znaeh
            pozdravi

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Радвам се, че отидох. Видях се със стари познати, послушах каквото обясниха. Имам 1 "журналистическа" акция.

              Впечатления ми звучи като препоръки, а аз такива не мога да давам.

              В България доколкото знам не може да се пише статия от ОСА. Трябва да се изчака протокола и да се препише от него. И за това не съм писал статия.

              Поздрави
              Здравей!
              Може ли кажеш защо се провежда ОСА на първата насрочена дата и е редовно без да са налице поне 50% от акционерите ?
              на 29.5.2014 г - 30,44 % са регистрирани
              на 15.11.2013 г - 11,32 % са регистрирани
              на 15.7.2013 г - 23,58 % са регистрирани

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Радвам се, че отидох. Видях се със стари познати, послушах каквото обясниха. Имам 1 "журналистическа" акция.

                Впечатления ми звучи като препоръки, а аз такива не мога да давам.

                В България доколкото знам не може да се пише статия от ОСА. Трябва да се изчака протокола и да се препише от него. И за това не съм писал статия.

                Поздрави
                ОК - благодаря ти!
                Поздрави!

                Коментар


                • Някой ако знае може ли да каже кой точно е парцела на БРЕФ в Лозенец, на картата или като номер или с друго обяснение. http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42...30172&z=15&m=b

                  Мерси

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Мариянски гледам ходил си на ОСА лисицо!!!
                    Впечатления?
                    Радвам се, че отидох. Видях се със стари познати, послушах каквото обясниха. Имам 1 "журналистическа" акция.

                    Впечатления ми звучи като препоръки, а аз такива не мога да давам.

                    В България доколкото знам не може да се пише статия от ОСА. Трябва да се изчака протокола и да се препише от него. И за това не съм писал статия.

                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Някой ходи ли на ОСА-то да сподели 2-3 думи за тази ми болка?
                      http://www.investor.bg/files/bulleti...e20d8bec23.pdf

                      Коментар


                      • Мариянски гледам ходил си на ОСА лисицо!!!
                        Впечатления?

                        Коментар


                        • Някой ходи ли на ОСА-то да сподели 2-3 думи за тази ми болка?
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            това са Софарма имоти и Адванса сякаш аз съм го писал
                            http://www.investor.bg/companies/SFI...cial-data.html

                            P/E
                            119,14
                            P/B
                            1,49
                            P/S
                            9,34
                            ?????????

                            Коментар


                            • На същото мнение съм с известни резерви за СФИ
                              Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              това са Софарма имоти и Адванса сякаш аз съм го писал
                              Last edited by toto 2; 06.05.2014, 20:59.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                той 15% е снощен и сигурно още спинка ама още едно бързо сравнение, което ми хрумна. Ние като инвестираме в адсиц гледаме напред поне година(не сме ПФ да се взираме 5-10години напред), ами то 1-то тримесечие вече дава насоки какво ще се случи през годината!!!
                                1. На БРЕФ отчета сигурно сте го видяли - няма да го коментирам!!!
                                2. Адванс Терафонд с 12% спад на печалбата за първото тримесечие
                                3. Софарма имоти АДСИЦ с 47% ръст на тримесечната печалба
                                4. ФеърПлей Пропъртиc отчете 38% спад на приходите от продажби за тримесечието

                                ето ти един бърз "Инвестор.бг" анализ .
                                Едни бързи P/B-та, Gearing Ratio (Debt/Equity) и списък с най-големите имоти от портфолиота им мисля, че биха били полезни

                                Коментар

                                Working...
                                X