IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    ...
    п.п. а бе защо всичките АДСИЦ плащат на Огнян Донев (ОД) не мога да разбера
    Как защо, защото си е чичо (на тони), а Импето ще допълни, че е "добър акул"
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      АТЕРА възнаграждение на ОД за 2014= 5,635млн. лв, дивидент за акционерите около 30ст
      БРЕФ възнаграждение на ОД за 2014= 1,063млн.лв, дивидент за акционерите около 0ст
      ФПП възнаграждение на ОД за 2014= 1,657млн.лв, дивидент за акционерите около 0ст
      СФИ възнаграждение на ОД за 2014= 507хил.лв, дивидент за акционерите около 27-28ст
      Може да добавиш и Актив, там ти е все тая колко е възнаграждението на ОД щото си е дъщерно и всичко е от единия в другия джоб

      п.п. а бе защо всичките АДСИЦ плащат на Огнян Донев (ОД) не мога да разбера

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        +1111111111
        то това не важи ли за всички адсиц, без СФИ?


        п.п. чакам следващата заплата и обмислям да увелича 100-те си акции!
        а то не се знае какво дърво може да ви извадят за данък имоти например и др.
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Тони, тук доброто решение е натиск за ликвидация или намаляване таксите за управление.
          Най-добрият вариан за инвеститорите според мен е да се направи един spinoff - построените и отдадени имоти в една компания, а тези които са в продажба или се изграждат в друга компания.

          http://www.investopedia.com/terms/s/spinoff.asp
          "The spun-off companies are expected to be worth more as independent entities than as parts of a larger business."
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            хайде който избягал преди 0.5 избягал. Дали ще спре на 0.40?
            А уж беше майтап

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Тони, тук доброто решение е натиск за ликвидация или намаляване таксите за управление.
              +1111111111
              то това не важи ли за всички адсиц, без СФИ?


              п.п. чакам следващата заплата и обмислям да увелича 100-те си акции!

              Коментар


              • Тони, тук доброто решение е натиск за ликвидация или намаляване таксите за управление.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                  Пак позна бате Тони , ама без тия малоумни закони дето ги гласуват на последък не знам дали щеше да се стигне до тук. Дружествата на борсата са като скачените съдове.

                  Не е препоръка.
                  Бате Тони е аматьор ей!!! Не ми се връзвай толкова. Да не се нацупиш сега и ти че си загубил пари? Над 0,50 или под 0,50 е просто някаква стойност - едно число!!! Мисли за това което притежаваш с твоя дял! Мисли за дивидента след 3, след 5 години. За съжаление само 55% от активите работят за нас, както е споменато в отчета, за съжаление новата сграда е на г.за на географията, НО стойността на активите е 1,16лв и купуваш с повече от 50% отстъпка и мениджмънта е доказал че макар и на г.за на София може да докара наематал като HP
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Време беше При тия по 50К, по 50К "продава" през стотинка!!!
                    Пак позна бате Тони , ама без тия малоумни закони дето ги гласуват на последък не знам дали щеше да се стигне до тук. Дружествата на борсата са като скачените съдове.

                    Не е препоръка.
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Време беше При тия по 50К, по 50К "продава" през стотинка!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Някой ти е присвоил капитала? ИП да не са ти продали акциите без твое знание?
                        Ако бяха продали по-рано без да знам нямаше да ме е яд толкова
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                          Айде , ударихме 50 ст./акция.
                          Ще се махам от нашета борса. Омръзна ми да ми присвояват капитала.
                          Някой ти е присвоил капитала? ИП да не са ти продали акциите без твое знание?

                          Коментар


                          • Айде , ударихме 50 ст./акция.
                            Ще се махам от нашета борса. Омръзна ми да ми присвояват капитала.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Коментар


                              • някои компании показват в допълнителните бележки към отчета какво точно изчисляват резултата за разпределение, булленд не е от тях разбира се , но
                                добавям и техните данни да обогатя статистиката:
                                основно възнаграждение на ОД 492 495лв
                                възнаграждения на СД 108 000лв дивидент за разпределение неизвестен
                                според мои сметки поне 15 ст.



                                а по долу е извадката от закона дето пише какво се включва

                                Печалбата за разпределение е финансовият резултат (счетоводна печалба/загуба), коригиран както следва:
                                1. увеличен/намален с разходите/приходите от последващи оценки на недвижими имоти;
                                2. увеличен/намален със загубите/печалбите от сделки по прехвърляне на собствеността върху недвижими имоти;
                                3. увеличен/намален в годината на прехвърляне на собствеността върху недвижими имоти с положителната/отрицателната разлика между:
                                а) продажната цена на недвижимия имот, и
                                б) сумата от историческата цена на недвижимия имот и последващите разходи, довели до увеличение на балансовата му сума;
                                4. увеличен/намален със загубите/печалбите от продажби, отчетени в годината на сключване на договори за финансов лизинг;
                                5. увеличен/намален в годината на изтичане на срока на договора за финансов лизинг с положителната/отрицателната разлика между:
                                а) прихода от продажбата на недвижимия имот, вписан в началото на срока на договора за финансов лизинг, и
                                б) сумата от историческата цена на недвижимия имот и последващите разходи, довели до увеличение на балансовата му сума.
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X