IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...jestva-240320/

    Tова би трябвало да е добре за адсиците.
    Браво Пиб,"стратегическа" новина,ако може така да се изразя!Да я повдигна нагоре за колеги ,които не са и обърнали внимание...

    Коментар


    • http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...jestva-240320/

      Tова би трябвало да е добре за адсиците.

      „В практиката по директно инвестиране на средствата на пенсионните фондове в инвестиционни имоти са констатирани редица проблеми. Пазарите на недвижими имоти се различават съществено от капиталовите пазари както по отношение на тяхната регулация, така и по отношение на прозрачността и ликвидността. Това обстоятелство се отразява върху справедливата оценка на инвестиционните имоти, а вследствие от това – и върху стойността на средствата по партидите на лицата в пенсионните фондове. По тази причина в законопроекта е предвидено те да отпаднат като възможност за инвестиране на средствата на осигурените лица, като същевременно се увеличава лимитът за непряко инвестиране в имоти чрез придобиване на акции на дружества със специална инвестиционна цел“, пише в мотивите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Запитвания относно заспалите имоти или за работещите имоти сте коментирали?
        заспалите
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

          казаха че има запитвания, но цената не е това което се очаква
          въпроса с наематели за тех парка не е коментиран
          Запитвания относно заспалите имоти или за работещите имоти сте коментирали?
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Здравей,
            Казаха ли нещо относно заспалите имоти? Работят ли усилено по продажбата им и дали имат идея за продаване и на работещите в случай, че имат клиент на добра цена? И относно наемателите за новата сграда? Имат ли предвид наематели за техпарка или ще търсят тепърва?
            казаха че има запитвания, но цената не е това което се очаква
            въпроса с наематели за тех парка не е коментиран
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

              ами не точно, ще чакат кфн да си промени становището(сега оспорват решението по съдебен път) за намалението на капитала от 60 450 хил. на 20 150 хил.
              Здравей,
              Казаха ли нещо относно заспалите имоти? Работят ли усилено по продажбата им и дали имат идея за продаване и на работещите в случай, че имат клиент на добра цена? И относно наемателите за новата сграда? Имат ли предвид наематели за техпарка или ще търсят тепърва?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                Ако ще има увеличение ,това значи според мен ,че трябва цената да се напомпа поне до 3 лв./колкото е номинала /-или бъркам
                ами не точно, ще чакат кфн да си промени становището(сега оспорват решението по съдебен път) за намалението на капитала от 60 450 хил. на 20 150 хил.
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Ако ще има увеличение ,това значи според мен ,че трябва цената да се напомпа поне до 3 лв./колкото е номинала /-или бъркам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Нека да има повече детайли преди да правим тези сметки но при сегашните ниски лихви дългът би бил изгоден.
                    Точно това имах предвид с първия си пост. Въпрос на сметки е и не трябва да се избързва със заключенията кое е по-изгодно

                    Пример: Аз имам 2 лв и искам кутия с цигари, която струва 5 лв.:

                    Вариант 1: Намирам човек, който да плати останалите 3 лв и делим цигарите по равно.
                    Вариант 2: Взимам дълг, дори на 0% лихва.

                    В първия случай съм чист и имам 10 цигари /половината/. Във втория пак съм чист, но имам 2/5 от цигарите, което е 8 цигари
                    Last edited by 15%; 29.05.2017, 22:55.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Ако новите акции са на 3 лв., а на 4? Сметките показват, че в този вариант дългът би бил по-изгоден само при отрицателни лихви, мнооооого отрицателни та направо подарен дълг. Въпрос на сметки и цена.
                      Нека да има повече детайли преди да правим тези сметки но при сегашните ниски лихви дългът би бил изгоден.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        над 3лв бих записал само при 100% отдадени камбани и ангажименти за наематели за петното с разрешение за строеж за 9,5млн.
                        Тонка, не е важно ти и аз дали ще запишем, важното е "новите" на колко ще запишат. Аз нямам нищо против да стана ортак на някой, който плати с 50% повече от мен за същото. Защото дългът няма да се даде "подстриган" с 50% премия, това поне е сигурно. Това е чисто хипотетично, имах предвид, че за да стане ясно кое е по-изгодно, трябва да се знае цената на едното и другото.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • над 3лв бих записал само при 100% отдадени камбани и ангажименти за наематели за петното с разрешение за строеж за 9,5млн.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Предпочитам само нов дълг на ниска лихва от колкото нови акции ! Ще видим на колко ще е увеличаването но съм по скептичен за този вариант. В крайна сметка защо са им толкова нови пари нали имат кеш и ако вземат дълг ще могат да построят офис сградата в техно парка.
                            Ако новите акции са на 3 лв., а на 4? Сметките показват, че в този вариант дългът би бил по-изгоден само при отрицателни лихви, мнооооого отрицателни та направо подарен дълг. Въпрос на сметки и цена.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Как преценяваш дали е добра новина преди да видиш на колко пари ще бъде това увеличение?
                              Предпочитам само нов дълг на ниска лихва от колкото нови акции ! Ще видим на колко ще е увеличаването но съм по скептичен за този вариант. В крайна сметка защо са им толкова нови пари нали имат кеш и ако вземат дълг ще могат да построят офис сградата в техно парка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Увеличаването на капитала определено не е добра новина за мен.
                                Как преценяваш дали е добра новина преди да видиш на колко пари ще бъде това увеличение?
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X