IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Според мен жабата няма никаква перспектива при сегашната конюнктура. Звездата й изгря, с идването на кризата, (преди 8г.) , когато лихвите се избушиха неадекватно нагоре и имаше спешна нужда от ликвиден кеш, но това време си мина. Оттук насетне, не виждам, как тази мижава компанийка ще се развива, дали изобщо ще расте и какъв ще е изобщо профита на инвеститорите. Според мен има по-смислени и перспективни компании на бфб
    Е подскажи и на заблудените де в какво да инвестират

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Татко Щърк, помисли, в тази си позиция кое може още да движи акцията много нагоре.Дивиденти ли се чакат- досега Краси даже не го е споменавал..Как мислиш защо фондовете не купуват тук..Да не би те да не са забелязали това съкровище...Аз например , ако имах от този супер шит в момента при тези цени бих го сменил за Химимпорт, това разбира се не е съвет за нищо и никъдеЖелая ти успех и щастие в твоето инвестиционно Елдорадо
      Кире, мисля, че допускаш грешка, като се носиш по инерция. Спекуланта трабва да помни че всичко тече, всичко се променя))) Не ме критикувай сега, защото не съм го казало аз. Това е най-древната мъдрост, достигнала до нас и за да сме адекватни, трябва да се настройваме по-бързо към промяната на средата Кире. Не бива да се успиваме само от анемични дуржества като унипак павликени или от сорта, а и само от дивидент не се живее, нужно е развитие))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
        По - скоро бих купил малко жабоци.
        За една седмица цената скочи колкото тук за месеци. Не е препоръка.
        Според мен жабата няма никаква перспектива при сегашната конюнктура. Звездата й изгря, с идването на кризата, (преди 8г.) , когато лихвите се избушиха неадекватно нагоре и имаше спешна нужда от ликвиден кеш, но това време си мина. Оттук насетне, не виждам, как тази мижава компанийка ще се развива, дали изобщо ще расте и какъв ще е изобщо профита на инвеститорите. Според мен има по-смислени и перспективни компании на бфб
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • В случая става дума за акции без дивидент, иначе има много варианти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Татко Щърк, помисли, в тази си позиция кое може още да движи акцията много нагоре.Дивиденти ли се чакат- досега Краси даже не го е споменавал..Как мислиш защо фондовете не купуват тук..Да не би те да не са забелязали това съкровище...Аз например , ако имах от този супер шит в момента при тези цени бих го сменил за Химимпорт, това разбира се не е съвет за нищо и никъдеЖелая ти успех и щастие в твоето инвестиционно Елдорадо
            По - скоро бих купил малко жабоци.
            За една седмица цената скочи колкото тук за месеци. Не е препоръка.
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Татко Щърк, помисли, в тази си позиция кое може още да движи акцията много нагоре.Дивиденти ли се чакат- досега Краси даже не го е споменавал..Как мислиш защо фондовете не купуват тук..Да не би те да не са забелязали това съкровище...Аз например , ако имах от този супер шит в момента при тези цени бих го сменил за Химимпорт, това разбира се не е съвет за нищо и никъдеЖелая ти успех и щастие в твоето инвестиционно Елдорадо

              Коментар


              • Киро, наясно съм с това, което пишеш за хвърчали преди позиции и приземили се с трясък. През 2007 г четях интензивно инвестора и следих събитията. За съжаление това ми знание и спомен за поскъпнали и зловещо приземили се позиции не е гаранция, че ще мога да преценя кои позиции как ще се развият в бъдещето. Не твърдя, че съм достатъчно знаещ и интуитивен, за да мога задължително да се предпазя, ако се случи нещо подобно с акции, в която вярвам.

                Излизането от позиция е важно да го уцелиш кога да е, влизането обаче също. И двете не са за подценяване. Но нека не се повтарям, в предния си пост си написах разсъжденията по въпроса (без да твърдя, че са правилни), не знам осмисли ли ги.

                Поздрави!

                Притежавам акции на БФБ, препоръки нямам.
                Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                Коментар


                • Татко Щърк, на Борсата може би най важно е да знаеш кога да излезеш от дадена позиция..Примери много- ХДПАТ, МОСТ, ОЦК,МЕКОМ знаеш ли на какви цени бяха
                  48000 лева за акция на ХДПАТ как ти се струваА после занулиха и Симов още ги следи Желая ти успех с припомнянето, че не всичко , което хвърчи се яде
                  Last edited by Kiro; 28.05.2016, 09:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ааа Татко Щърк не така.Ти си от космическия екипаж на Краси.Там ти е сърцето, сега купуваш ли на по ниските цени
                    Киро, не знам от кой екипаж съм. Опитвам се да слушам не толкова сърцето си, а разума си (друг е въпросът дали успявам, не знам това). Започнах да купувам акции на Свилоза преди малко повече от 2 години, виж движението на цената през това време и кажи толкова страшно ли е в "космоса" за такъв като мен. На мен ми хареса, а дали ще сляза от кораба или ще остана да завъртя още няколко обиколки, надявайки се траекторията на кораба да е подобна, това преценявам ден за ден. За момента решението ми да инвестирам тук е било едно от най-правилните решения, които съм вземал. Ако някой ден цената падне сериозно (както явно очакваш, съдя за това от подигравателния ти тон, с който от години пишеш за Краси и Космоса, поправи ме, ако бъркам), то решението ми да инвестирам тук все така ще го смятам за едно от най-правилните решения, които съм вземал на БФБ. Няма да е била правилна преценката ми кога да изляза, в случай, че не съм излязъл преди това. Но едното решение няма нищо общо с другото, това са две различни решения (според мен). Неправилността на второто не опорочава правилността на първото. Може би не съм прав, не искам да вменявам тълкуванието си никому, но така го мисля. Свилоза ми е с тежест малко над 30 %. БРЕФ малко над 50%. Ти преценявай това с екипажите, темата отдавна ти е на сърце . Със Свилоза във времето имам и сделки купува, и сделки продава, доста на брой. БРЕФ само купувам. Към днешна дата е така, не знам как ще е занапред, може да преосмисля вижданията си, обявявайки го или необявявайки го във форума.

                    Притежавам акции на БФБ, а БРЕФ и Свилоза са ми с най-голяма тежест. Възможно е да бъркам за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви за нищо.

                    Поздрави на всички!
                    Last edited by Татко Щърк; 28.05.2016, 08:56.
                    Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                      Пишеш, че допълваш когато можеш. Последния месец няма цени под 1.84 или близо до нея. Как ти се струва влизане на това ниво? Отделно да не бяха за теб тия кюфтета по 80+К бройки Успех на всички. Прецаканке ти няма ли да се включиш най-накрая, че да остане само Булса да плюе. Напоследък не сме го виждали вече ще се е нахулил някъде и се е кротнал само да не е на подводница.
                      Petar, щом пиша, че продължавам да допълвам, явно цената, която посочваш - около 1.84 - ми се струва добра (което не пречи цената да спихне, независимо на мен как ми се струва). Въпреки допълването на цени около посочената от теб цена, средната ми е под 1.60, та съм сравнително спокоен за момента, а дали имам право да съм спокоен, това не знам. Ако в някое дружество смятам, че цената е достигнала или доближила някакъв максимум, който не очаквам да бъде прескочен следващите месеци, бих продавал или поне бих намалил акциите си на въпросното дружество (писал съм вече за такъв случай с акции на друго дружество, от което имах немалък за портфейла ми процент акции). Изобщо не твърдя обаче, че мога да предвидя правилно събитията. Преди време в тази тема бях си написал очакванията за цената при БРЕФ с конкретна цифра и срок. Ако ти се рови, потърси, в първата десетдневка на април 2016г. беше мнението. Не желая да пиша прогнози, дори тогава беше по изключение, не това е важното за мен. А и далеч не смятам, че на прогнозите ми може да се вярва. Още тогава написах, че е възможно да съм пристрастен и много необективен. Нека всеки сам си взема решения, не желая моите мнения да са фактор в тази посока.

                      Въпреки масовия песимизъм (който вероятно е напълно основателен), на мен ми се струва, че БФБ си има своите фенове, едно малко, сравнително твърдо ядро, което продължава да следи събитията отблизо и да държи някакви акции, въпреки лошия период за борсата. Виждаме спадове тук или там, допускам, че феновете, които искат да имат акции на БФБ, но са разочаровани от някои свои позиции на БФБ, не спират да се оглеждат за по-стабилни компании, както и да преструктурират. Да, някои напълно ще избягат, ще забравят за БФБ след спадовете на някои техни акции в портфейлите им, голямата част така направиха през годините – избягаха и не се върнаха, но други, които все така желаят да имат акции на БФБ, ще потърсят по-стабилни компании на БФБ от тези, които са имали. Кои компании са стабилни и кои не не се наемам сега да описвам, нито да знам. Не желая никого да убеждавам, че БРЕФ е добър избор (БРЕФ също е имала немалки спадове през годините, може и тепърва да има такива), а просто целя да убедя само себе си добър или лош избор е. Просто се питам както преди месеци, така и сега, колко са компаниите на БФБ, които предлагат сравнително добър фундамент в комбинация със сравнително прозрачно управление, в комбинация със сравнително добра ликвидност, а и знаем дивидентната политика на АДСИЦ каква е. Това бяха въпросите, които си задавах миналата есен, когато започнах да влизам, все така си ги задавам и сега. От друга страна винаги съществува риска някой голям да тръгне да излиза и да натисне сериозно цената. А и на борсата ни черни лебеди колкото щеш, прелитат от най-различни посоки, може и БРЕФ да не бъде подмината. Нека повторя - изобщо не твърдя, че моите очаквания ще се сбъднат, допускам възможността да бъда напълно опроверган. Възможно е да съм пристрастен в мнението си за компанията, както и за очакванията си, тъй като притежавам акции БРЕФ. Колкото до прелитащите "кюфтета" - аз съм много, много по-дребен играч. Няма значение колко дребен или едър съм, според някои познати съм вложил голяма сума, аз смятам, че няма кого да впечатля тук с подобен размер на портфейла, считайки, че е малък, но със сигурност споменатите от теб бройки са твърде много над моите възможности, с пъти повече, аз съм много, много по-дребен.

                      Притежавам акции на Фонд за недвижими имоти (BREF). Възможно е да бъркам за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви за нищо.
                      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                      Коментар


                      • Татко Щърк, а ще вземеш ли едно две щъркелчета в полета на Краси в космоса.Нали за тях правиш тези инвестиционни усилияНие с Преци спряхме да Ви коментираме шита и той взе да пада

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          -Татко Щърк; - Мътиш ли ?- внимавай да не ги прегрееш яйцата !
                          Привет, Inta53. Не знам дали мътя или бистря . Някой "мъти", но никога не се знае дали накрая няма да се окаже, че се надява на запъртъци. В кръга на шегата ще споделя, че в гнездото на аватара ми има малки щъркелчета, а майката след малко долита и двамата „сменят караула“, редувайки се да ги хранят... имам снимка и на двамата заедно . Ще видим какво предстои занапред, до момента съм наистина много доволен от тази позиция, но не знам какво ще донесе бъдещето.

                          Имам акции БРЕФ. Препоръки нямам.
                          Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                          Коментар


                          • Ааа Татко Щърк не така.Ти си от космическия екипаж на Краси.Там ти е сърцето, сега купуваш ли на по ниските цени

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                              Аз съм един от най-незнаещите хора, които можеш да срещнеш. Използвам животеца си да науча нещо от по-умните от мен... в случай, че ми е възможно. Бъди здрав!
                              Пишеш, че допълваш когато можеш. Последния месец няма цени под 1.84 или близо до нея. Как ти се струва влизане на това ниво? Отделно да не бяха за теб тия кюфтета по 80+К бройки Успех на всички. Прецаканке ти няма ли да се включиш най-накрая, че да остане само Булса да плюе. Напоследък не сме го виждали вече ще се е нахулил някъде и се е кротнал само да не е на подводница.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                                Единствено времето ще ни отговори. Проблемът е, че отговорът идва в бъдеще време, а ние искаме да го получим в сегашно . Разполагаме само с миналото, а то, както знаем, не е гаранция за бъдещето. Затова и търговията с акции си е риск.

                                Аз явно съм сред тези, считащи, че цената е далеч от това да я смятаме за надута, затова и акциите на дружеството надхвърлиха 50% от портфейла ми (нещо, което винаги ми се е струвало абсурдно да го допусна за дадена акция в портфейла ми). Силно подценено ми се стори още миналата есен и оттогава само купувам тук. Писал съм ги тези неща, нека не се повтарям. Ако пиша тук, то целта ми е най-вече да прочета критики, а не да си хваля акцията, която харесвам. Целта ми е най-вече да преосмисля вижданията си. Е, радвам се, когато расте, разбира се и вероятно ми личи. Далеч не смятам преценката си за меродавна, възможно е да бъркам, както ми се е случвало неведнъж и дваж, затова и мненията ми не са препоръка за каквото и да било.



                                -Татко Щърк; - Мътиш ли ?- внимавай да не ги прегрееш яйцата !

                                Коментар

                                Working...
                                X