IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    Явно съм пропуснал размера на инвестицията.
    Хубаво е че тук ПФ имат думата, така че надявам се да няма ощетени акционери от решението, каквото и да е то. Все пак при счет ст-ст на акция 3,5лв може да позапиша някое право на щом прогнозирате - 2лв
    Може би си пропуснал и статията на Мариян -

    Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ обмисля да издаде конвертируеми облигации
    https://www.investor.bg/novini-i-ana...igacii-254574/

    има и коментари в темата ,с които съм съгласен
    Но все пак дявола е в детайлите -

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

      Tони те хората са си написали колко им трябват - 50 мил.лв.
      Предполагам ,че те сами по-добре могат да си планират разходите и приходите.
      Въпроса е какво да правим ние по-дребните ?
      Засега трябва да изчакаме да видим детайлите от проспектите.
      Не е препоръка.
      Явно съм пропуснал размера на инвестицията.
      Хубаво е че тук ПФ имат думата, така че надявам се да няма ощетени акционери от решението, каквото и да е то. Все пак при счет ст-ст на акция 3,5лв може да позапиша някое право на щом прогнозирате - 2лв

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Оценката(Допусканията) на ПФБК за новия проект, ако са прави на БРЕФ ще му трябват доста мЕлЕони

        Tони те хората са си написали колко им трябват - 50 мил.лв.
        Предполагам ,че те сами по-добре могат да си планират разходите и приходите.
        Въпроса е какво да правим ние по-дребните ?
        Засега трябва да изчакаме да видим детайлите от проспектите.
        Не е препоръка.

        Коментар


        • Оценката(Допусканията) на ПФБК за новия проект, ако са прави на БРЕФ ще му трябват доста мЕлЕони

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            повече не го мисли, а калкулации ми направи

            И аз съм любопитен за калкулации

            Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ обмисля да издаде конвертируеми облигации
            https://www.investor.bg/novini-i-ana...igacii-254574/

            Би трябвало да е в интерес на мениджмънта да избере добър вариант за акционерите, все пак Брешков държи 346к акции, а Донков има 384к. Това не са малко пари.
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

              Te да внесат парите за строителството, пък аз ще деля с тях (аз лично предпочитам облигационери пред банкстери).
              По-интересен е въпросът за Намаляването на капитала - къде отива освободения ресурс? Ако не ме лъже паметта при ФПП отиде за покриване на дотогавашните загуби.
              отива в резервите
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                повече не го мисли, а калкулации ми направи

                И аз съм любопитен за калкулации

                Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ обмисля да издаде конвертируеми облигации
                https://www.investor.bg/novini-i-ana...igacii-254574/

                Te да внесат парите за строителството, пък аз ще деля с тях (аз лично предпочитам облигационери пред банкстери).
                По-интересен е въпросът за Намаляването на капитала - къде отива освободения ресурс? Ако не ме лъже паметта при ФПП отиде за покриване на дотогавашните загуби.
                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от VBT Разгледай мнение
                  Привет,
                  Трябват разчети за дивидентата доходност % (най-добре при отделните сценарии).
                  Аз лично не смятам, че е добра идея (не съм съгласен) ако ефективната ливха/доходност по облигациите или превилигированите акции е по-голяма от възвъщаемостта на проекта %. Тоест финансвият ливъридж трябва да полза на текущите акционери.
                  Отделно ако лихвата по заемния капитал е по-ниска от дивидентната доходоност% не виждам причина за излишно разводняване на капитала.

                  Разчети не намирам, ако някой намира да каже.
                  Имам акции, не е препоръка за търговия а лично мнение.
                  повече не го мисли, а калкулации ми направи

                  И аз съм любопитен за калкулации

                  Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ обмисля да издаде конвертируеми облигации
                  https://www.investor.bg/novini-i-ana...igacii-254574/


                  Коментар


                  • Привет,
                    Трябват разчети за дивидентата доходност % (най-добре при отделните сценарии).
                    Аз лично не смятам, че е добра идея (не съм съгласен) ако ефективната ливха/доходност по облигациите или превилигированите акции е по-голяма от възвъщаемостта на проекта %. Тоест финансвият ливъридж трябва да полза на текущите акционери.
                    Отделно ако лихвата по заемния капитал е по-ниска от дивидентната доходоност% не виждам причина за излишно разводняване на капитала.

                    Разчети не намирам, ако някой намира да каже.
                    Имам акции, не е препоръка за търговия а лично мнение.

                    Коментар


                    • Надявам сега да няма увеличение на капитал, а емисия облигации, например за 20 или 25 мил., ще има и близо 10 милиона кеш, може и да стигнат за новата сграда. В проекта за промяна в устава има и емисия облигации за до 50 мил. А увеличение на капитал след 2-3 г за сграда на другия парцел.

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/imoti/109/a/...254535/?page=1

                        Коментар


                        • Чл. 10 от ЗДСИЦ сочи, че при определянето на дивидент се взема историческата стойност, както правят и АТЕРА
                          В доклада на ФНИБ има табличка с ист. стойности на всеки имот.
                          В крайна сметка за оценката на компанията е важно доверието на инвеститорите - ако вярват, че "спестените" 11ст.от дивидента ще бъдат удвоени в рамките на 2 години вероятно не биха имали против
                          Ако се вземат екстремните варианти за разводняването на капитала и отдаването на новата сграда може да се достигне до интересни резултати.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            относно площите в младост, не мисля че ще има някаква загуба или печалба. от q3 отчета:

                            http://www.x3news.com/download/?id=368925

                            "През декември 2016 г. Дружеството подписа нови два предварителни договора за продажбата на други два от регулираните имоти в Младост IV в гр. София с общ размер 13,471 кв.м., които са със себестойност 9,066 хил.лв"

                            на стр 7 тези имоти са записани с балансова стойност 6,587 хил. лв. а цената на продажбата е 1.9 млн евро + 1.47 млн евро, или 6.59 млн лева.

                            .очаквам към 15 стотинки дивидент, увеличението на колкото и да е мисля да си продам правата. експозицията ми тук е почти 10% от портфейла, не давам повече
                            Е ако извадят 15 стотинки дивидент ще е супер

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Според мен няма значение балансовата стойност, а тази на придобиване. Ще видим, според мен дивидента ще е 4,5 ст. и 2,05 увеличение, но това си е мое лаишко мнение и не е съвет за нищо.
                              не знам как да го кажа, но балансовата е в баланса
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Според мен няма значение балансовата стойност, а тази на придобиване. Ще видим, според мен дивидента ще е 4,5 ст. и 2,05 увеличение, но това си е мое лаишко мнение и не е съвет за нищо.
                                А на колко е придобита ,аз се рових и някъде 200Е/кв.м открих /само не знам с ддс или без /

                                Коментар

                                Working...
                                X