IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бяхме свикнали преоценките да са все надолу, но ето че според ПФБК част от активите са повишили стойността си

    Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    при този бум при НИ горе-долу читав адсиц да се търгува на 50% от счетоводната си стойност...


    Коментар


    • Е, хайде сега, счетоводната е едно толкова относитлено и разтегливо понятие, че все едно да му повярваш все едно на синергоня счеоводната не е много над останалите да ама ... ама
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • при този бум при НИ горе-долу читав адсиц да се търгува на 50% от счетоводната си стойност...


        Last edited by tony1975; 28.01.2018, 22:05.

        Коментар


        • Възвръщаемоста на Камбаните при пълно отдаване я изкарвам 13.25 %. В София Тех Парк би трябвало да е близо до това.
          Last edited by LEOPARD; 28.01.2018, 10:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

            Без да съм ходил на врачка или гледал на боб - за мен най-вероятно е да повторят 1:1 параметрите на последната емисия на Монбат и затова те насочих към статията на Мариан.
            По тоя начин биха защитили стойността на акциите си и биха получили това ,което искат.
            Едва ли биха имали проблем да наберат исканата сума ,тъй като са едно от най - харесваните от ПФ дружества.
            Пък и момента е добър сега - в следващите месеци очаквам доста по - голяма конкуренция за издаване на нови емисии.
            Естествено всичко това са само мои предположения и може да не се покрият с бъдещите действия на фонда.
            Благодаря за мнението, ще видим. Все пак трябва да бъдат и записани и платени тези 50млн....ще следим развитието

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              При положение че банките финансират сульо и пульо с ипотеки на 3,5% да разводняваш с нови акции доста под счетоводната... дано не тръгнат по този път!
              Без да съм ходил на врачка или гледал на боб - за мен най-вероятно е да повторят 1:1 параметрите на последната емисия на Монбат и затова те насочих към статията на Мариан.
              По тоя начин биха защитили стойността на акциите си и биха получили това ,което искат.
              Едва ли биха имали проблем да наберат исканата сума ,тъй като са едно от най - харесваните от ПФ дружества.
              Пък и момента е добър сега - в следващите месеци очаквам доста по - голяма конкуренция за издаване на нови емисии.
              Естествено всичко това са само мои предположения и може да не се покрият с бъдещите действия на фонда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                При положение че банките финансират сульо и пульо с ипотеки на 3,5% да разводняваш с нови акции доста под счетоводната... дано не тръгнат по този път!
                +1

                Коментар


                • При положение че банките финансират сульо и пульо с ипотеки на 3,5% да разводняваш с нови акции доста под счетоводната... дано не тръгнат по този път!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    ......
                    - Не се знае как ще се финансира - дори не се знае дали ще включва акции, заем, конвертируеми облигации или някаква комбинация от трите. Ако е и трите, то тогава в какво съотношение? В отчетите се споменава само "Дружеството планира да привлече допълнителен капитал и да вземе нови заемни средства"
                    ......
                    преди време бяха коментирали, че ако има нови проекти, ще стартират с финансиране от банка и после увеличение - поне така бях разбрал

                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • В историческата стойност на Камбаните мисля, че е включен и парцела от 4.8 мил. Има и ресторант от 420 кв. м. И така сметката излиза около 35 мил. за новата сграда. А би трябвало да има и 7-8 мил. кеш, ще видим другата седмица.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Оценката(Допусканията) на ПФБК за новия проект, ако са прави на БРЕФ ще му трябват доста мЕлЕони

                        т.е. допусканията са че сградата ще е 35,000 кв м или почти 3 пъти повече от Камбаните. Историческата стойност на Камбаните е 17,354 хил лв и има 9,356 кв м отдаваеми помещения, т.е. 1,855 лв на метър. За тех парка тогава се получава 51,320 хил лв за отдаваемата площ + 9,652 хил лв за правото на строеж и се получава 61 мил лева. ВОАЛА! Това колко етажа са изобщо, защото Камбаните май беше 5

                        Мисля че има прекалено много неясни неща тук все още, например:
                        - Не се знае колко ще е голяма сградата, това че може да има до 35,000 кв м, РЗП не означава че ще бъде 35,000 кв м
                        - Не може да се приеме че разходите за метър ще са същите като Камбаните
                        - Не се знае как ще се финансира - дори не се знае дали ще включва акции, заем, конвертируеми облигации или някаква комбинация от трите. Ако е и трите, то тогава в какво съотношение? В отчетите се споменава само "Дружеството планира да привлече допълнителен капитал и да вземе нови заемни средства"
                        - Пенсионните фондове имат контрол тук, Ен Ен само държи над 11%. ПФ какъв вариант за финансиране на Тех Парка предпочитат? Не мисля че мениджмънта биха предложили нещо на ОСА без първо да го обсъдят с най-големите акционери. От друга страна дали ПФ ще защитят собствените си интереси и тези на миноритарите като нас?
                        Last edited by Black and white cat-foot; 27.01.2018, 14:34.
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Дори ако нямаш акции в дружеството вземи да увеличиш активите с нов конвертируем дълг да увеличиш малко личните приходи
                          Така, така, предмета на дейност ще е по чл.4 ЗДСИЦ:

                          Чл. 4. (1) Дружеството със специална инвестиционна цел може да извършва следните сделки:
                          1. набиране на средства чрез издаване на ценни книжа;
                          2. покупка на недвижими имоти и вещни права върху недвижими имоти, извършване на строежи и подобрения, с цел предоставянето им за управление, отдаване под наем, лизинг или аренда и продажбата им, или покупко-продажба на вземания.

                          Интересно ми тези 2 точки как се експонират в чл. 10 ?
                          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                            Не е по темата, но ми хрумна такава гениална идея, че не мога да не я споделя: Ще си направя АДСИЦ и ще намалям и намалям капитала, а всичко - в резервите, едновременно с това си и увеличавам капитала. Дивиденти - нататък, защото има закон за АДСИЦ и всички го тъгуват като папагали. Няма нищо общо с темата и се извинявам за офф-топика.
                            Дори ако нямаш акции в дружеството вземи да увеличиш активите с нов конвертируем дълг да увеличиш малко личните приходи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              отива в резервите
                              Не е по темата, но ми хрумна такава гениална идея, че не мога да не я споделя: Ще си направя АДСИЦ и ще намалям и намалям капитала, а всичко - в резервите, едновременно с това си и увеличавам капитала. Дивиденти - нататък, защото има закон за АДСИЦ и всички го тъгуват като папагали. Няма нищо общо с темата и се извинявам за офф-топика.
                              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                Явно съм пропуснал размера на инвестицията.
                                Хубаво е че тук ПФ имат думата, така че надявам се да няма ощетени акционери от решението, каквото и да е то. Все пак при счет ст-ст на акция 3,5лв може да позапиша някое право на щом прогнозирате - 2лв
                                Колко процента е възнаграждението на управляващото дружество? Скарлатов колко акции има в дружеството?

                                Коментар

                                Working...
                                X