IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Относно увеличение на капитала, чрез нови акции съм твърдо против, освен ако не е на цена поне 20-30% над текущите цени.
    Силно ме съмнява да има някой за.
    И пазара недвусмислено си казва че е против.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
      На други места поставяхте ли ги въпросите или само в тази Институция?
      Аз също си спомням, че негодувах, когато АДСИЦите започнаха дружно да се изказват срещу 90%, защото подозирах, че ще започнат акробатики, "за да се финансират", сякаш има някаква полза от менидбмънтите, ако и това не могат. Искаха да разполагат с повече пари, ама като гледам не всички са доволни от тая свобода на харчене. Може би бъркам, за банките - може би е редно да се държи на дивидента, а който иска нови проекти - да иска от банката, тя да му направи оценка. Не знам..
      Банка такива числа няма да им от пусне никога

      Коментар


      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
        На други места поставяхте ли ги въпросите или само в тази Институция?
        Аз също си спомням, че негодувах, когато АДСИЦите започнаха дружно да се изказват срещу 90%, защото подозирах, че ще започнат акробатики, "за да се финансират", сякаш има някаква полза от менидбмънтите, ако и това не могат. Искаха да разполагат с повече пари, ама като гледам не всички са доволни от тая свобода на харчене. Може би бъркам, за банките - може би е редно да се държи на дивидента, а който иска нови проекти - да иска от банката, тя да му направи оценка. Не знам..
        Разбира се. На общо събрание и в тази "институция" тук. Безспорен факт е, че ПФ не им дреме за това, което става и не се грижат за парите на хората. За съжаление това си е болест на системата в БГ. Пари в ДПФ нямам и никога няма да имам. Форти много пъти е обяснявал защо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
          .. Въпросите си за управлението им и таксите ги пиставях много пъти тук, в този форум (2014 и 2015 г.) , и нищо не последва.
          На други места поставяхте ли ги въпросите или само в тази Институция?
          Аз също си спомням, че негодувах, когато АДСИЦите започнаха дружно да се изказват срещу 90%, защото подозирах, че ще започнат акробатики, "за да се финансират", сякаш има някаква полза от менидбмънтите, ако и това не могат. Искаха да разполагат с повече пари, ама като гледам не всички са доволни от тая свобода на харчене. Може би бъркам, за банките - може би е редно да се държи на дивидента, а който иска нови проекти - да иска от банката, тя да му направи оценка. Не знам..
          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

            Минке, обсъждаме, защото сега предтои събрание, но ако не е радно - да спираме да обсъждаме? Забравила си да ни посъветваш и да ти продадем акциите и да бегаме!
            Само да те питам - как да си продам дяловете в БГ пенсионните фондове? На Терминал 2?
            За вас, уважаеми ми Онаклиев, не знам. Аз моите акции на BREF когато трябваше ги купувах, когато трябваше продавах. Въпросите си за управлението им и таксите ги пиставях много пъти тук, в този форум (2014 и 2015 г.) , и нищо не последва. Така, че място за рев и оплакване няма, хората са последователни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

              Това как действа мениджмънта, таксите на управляващото дружество и липсата на прозрачност са били обсъждани много пъти през годините. Не виждам нищо ново, което да Ви променя така рязко "сантимента" към компанията.
              Минке, обсъждаме, защото сега предтои събрание, но ако не е радно - да спираме да обсъждаме? Забравила си да ни посъветваш и да ти продадем акциите и да бегаме!
              Само да те питам - как да си продам дяловете в БГ пенсионните фондове? На Терминал 2?
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Аз за сега не мога да преценя дали съм против или за новата сграда. Липсва информация за финансовите параметри, но ако се финансират на 3% а докарват 7-8, защо не. Относно увеличение на капитала, чрез нови акции съм твърдо против, освен ако не е на цена поне 20-30% над текущите цени. Относно организирането за мен продължава да е голям хикс къде се губят едни 50% от капитала. Кой ги държи и защо не ходи на ОСА. Ако се наканя да отида ще гласувам със сигурност "против" решенията. Нека да се сложат точни параметри и тогава да преценим как да гласуваме а не да ги овластяваме да правят каквото и както решат.
                Това как действа мениджмънта, таксите на управляващото дружество и липсата на прозрачност са били обсъждани много пъти през годините. Не виждам нищо ново, което да Ви променя така рязко "сантимента" към компанията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Извинявай, но ти прочете ли мнението на колегата, което си цитирал?
                  Четох и цитирах - не се строи само Гаритидж срещу Бизнеспарка в момента! Има и друго.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                    Резюмирайки условията и капиталоемката инвестиция на новата сграда, още абсурдните над 60-70 млн. лв., аз съм против. По - добре да се откажат и да продадат спечеленото право на строеж, да взимат акционерите 15 - 20 ст. дивидент при сегашните условия с вече готовите и работещи проекти, което са близо 10% по текущи цени, от колкото разводняване на капитала или емитиране на дълг за такъв огормен и рисков проект, който може да се окаже пагубен за дружеството.

                    Риска не си заслужава, колегите по - долу извадиха своите аргументи, от цялата ситуация печели единствено със сигурност управляващото дружество.

                    Преди време се броихме, нека се организираме пак, да изпратим пълномощни, да се проведат и при възможност разговори и с ПФ-тата, които държат акции. В интерес на акционерите е да не се проиграва сигурността на дружеството с такъв проект.
                    Аз за сега не мога да преценя дали съм против или за новата сграда. Липсва информация за финансовите параметри, но ако се финансират на 3% а докарват 7-8, защо не. Относно увеличение на капитала, чрез нови акции съм твърдо против, освен ако не е на цена поне 20-30% над текущите цени. Относно организирането за мен продължава да е голям хикс къде се губят едни 50% от капитала. Кой ги държи и защо не ходи на ОСА. Ако се наканя да отида ще гласувам със сигурност "против" решенията. Нека да се сложат точни параметри и тогава да преценим как да гласуваме а не да ги овластяваме да правят каквото и както решат.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ona Разгледай мнение

                      Не, не е само това там, има и офис-сгради
                      Извинявай, но ти прочете ли мнението на колегата, което си цитирал?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                        А това срещу бизнес парка е Гаритидж парк - там ще е основно жилищно, офисната част е вече заета.
                        Не, не е само това там, има и офис-сгради

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                          Английския ти хумор не пасва, ако визираш други бизнес отношения на един от съдружниците! Въпросът не е само колко дивидент се очаква, а какви са шансовете за успех и релативни, т.е. алтернативни варианти за инвестиции, съизмерени с риска на инвестиция! Софарма - САЩ проекта червено/черно. Монбат - голям потенциал, голяма задлъжнялост-огромен риск! Химимпорт, ЦКБ - без коментар! БФБ, Стара Планина Корадо, Сирма и т.н. гемблинг! ПИБ - много неизвестни? Ако излезем от СОФИК става място за 5 хил. лв. портфейл, но поне в 3 дружества, за да е диверсифициран ликвидния риск! е какво? Скачай в Ес енд П 500, но да знаеш, че ВИКС е на 15 и срива е иминънт
                          точно това е проблема, на бфб и чужбина нищо евтино не остана. Днес гледам боинг нагоре с 6%, 213 милиарда капитализация, п/е от над 30, качило се със 118% за последната година. ненормална работа
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Дискусията не е за цена на акции, за влизане/излизане. Цената на БФБ акциите е само предупреждение - като температурата при болния. Иначе вече много колеги излязоха (от БФБ по принцип) и признавам, че ми липсват като събеседници. За мен значимото е начина на определяне на подлежащия за разпределяне дивидент от АДСИЦ (считам, че правилата трябва да са част от отчетите) и възможностите и ефектите от намаляване на капитал Ако знае някой -да сподели
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • И аз мисля че малко се преекспонира колко "лоша е евентуална инвестиция" в тех-парка. Първо, не мисля че някой реално е очаквал по-висок дивидент от 4-5 стотинки. Второ, новите офис сгради трябва да имат екологични сертификати за да привличат сериозни наематели. Това разбира се оскъпява строителството. Трето, нали не мислите че в момента някой ще продава работеща и печеливша офис сграда, че ФНИБ да я купи и веднага да започне да печели. Разбирам че има причини за недоволство, или по-скоро несъгласие с политиката на дружеството, но тази информация не се знае от вчера за днес а още когато купиха правото на строеж. Потенциални рискове разбира се има, но те са навсякъде около нас. Който е недоволен, може да излезе, който смята че акцията има потенциал може да купува. Лично аз не смятам да продавам, но и не смятам да купувам. Всеки сам взема решенията какво да прави...
                              Last edited by mancev; 31.01.2018, 15:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Ти продаде ли?
                                Не съм.

                                Коментар

                                Working...
                                X