IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    А да знаеш някоя такава сграда да се продава? То е ясно че това е много по-добър вариант, но едва ли някой ще продаде добър и разработен актив, носещ му стабилен месечен доход...
    Няма нещо, което да не се продава, въпрос на параметри и преговори !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
      Моето мнение е, че много по добър вариант би било да се инвестира в готова офис сграда, работеща с наематели, отколкото да се носи много по големия риск тепърва да се строи.
      А да знаеш някоя такава сграда да се продава? То е ясно че това е много по-добър вариант, но едва ли някой ще продаде добър и разработен актив, носещ му стабилен месечен доход...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
        Изброявам общоприети съкращения: ЗПФИ, ЗППЦК, ТЗ, ЗДСИЦ, КФН ..
        На тези вече не им вярвам аз Вярвах им ама след случая Албена, илюзиите ми отидоха на боклука.
        Бъфет ли беше казал да правим бизнес с честни, работливи и умни хора, обаче ако не са честни да гледаме да са глупави и мързеливи, че иначе ще ни разкажат играта. Та не съм сигурен дали беше Бъфет ама на този който го е казал му вярвам
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Къде има гаранции? ..
          Изброявам общоприети съкращения: ЗПФИ, ЗППЦК, ТЗ, ЗДСИЦ, КФН ..

          Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

          Коментар


          • Моето мнение е, че много по добър вариант би било да се инвестира в готова офис сграда, работеща с наематели, отколкото да се носи много по големия риск тепърва да се строи.

            Коментар


            • Тия продават ли все още апартаменти в Боровец ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                Кой ми гарантира, че няма да се случи точно така - Ти??!!
                Аз един въпрос зададох по-долу и не се намери никой да ми отговори - когато започнат да строят -това в перо "разходи" ли ще е или в "инвестиции". Защото ако на този въпрос няма кой да отговори, всички си говорим само глупости ..
                Къде има гаранции? Ако си инвестирал на такова място, където дават гаранции моля сподели и ние да изкараме някой лев Гаранции няма никъде. Единствената гаранция би следвало да е здравия разум на собствениците /акционерите/ за да не се правят глупости. Много се колебая и аз. От една страна на базата на миналите им действия им имам някакво доверие а от друга страна това което се опитват да направят за мен е пълна идиотия. Би било пълна идиотия обаче, ако нямат наемател ако пък имат може и да се окаже хубав ход. Да повторя пак че гаранции няма и да помоля пак ако знаеш къде дават гаранции да споделиш.
                Относно въпроса ти. Всеки с елементарни познания по счетоводство е наясно с тези въпроси. Преди да се захванеш с инвестиции би следвало и ти да си наясно. Ако не познаваш счетоводството как гледаш отчетите?
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Мерси! Тези разходи май не влияят по никой начин на счет. печалба в годината, в която се извършват?
                  Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                    Кой ми гарантира, че няма да се случи точно така - Ти??!!
                    Аз един въпрос зададох по-долу и не се намери никой да ми отговори - когато започнат да строят -това в перо "разходи" ли ще е или в "инвестиции". Защото ако на този въпрос няма кой да отговори, всички си говорим само глупости ..
                    onakilev, инвестиция е това, което купуваш, изграждаш, с цел да ти носи доход от наем или повишаване на стойността му.
                    Разход е когато ремонтираш и поддържаш съществуващ обект, без да чакаш по-висок доход.
                    Справка - строежа на зелените камбани е инвестиция, както и разширяването на един от Мосютата.
                    Разход е ремонта на един от магазините след градушка(покрит от застраховка).
                    Вероятно ги има тези неща в Счетоводна политика към доклада.
                    Колкото до нови акции...цената им се одобрява от КФН

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                      Кой ми гарантира, че няма да се случи точно така - Ти??!!
                      Аз един въпрос зададох по-долу и не се намери никой да ми отговори - когато започнат да строят -това в перо "разходи" ли ще е или в "инвестиции". Защото ако на този въпрос няма кой да отговори, всички си говорим само глупости ..
                      207 Разходи за придобиване на дълготрайни материални активи

                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                        Големи глупости си вметнал "-дългът било по-добре "
                        Пишете ,сякаш тия пари ще се изхарчат ей така и нищо няма да има насреща .Според мен пазарът показва на какви нива ще са увеличенията
                        Кой ми гарантира, че няма да се случи точно така - Ти??!!
                        Аз един въпрос зададох по-долу и не се намери никой да ми отговори - когато започнат да строят -това в перо "разходи" ли ще е или в "инвестиции". Защото ако на този въпрос няма кой да отговори, всички си говорим само глупости ..
                        Last edited by onakilev; 19.02.2018, 12:05.
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                          Игра на думи ли си играем?
                          И дълг да е, и увеличение на капитал да е, ефектът ще е същия, аз лично намирам увеличението за още по-неизгодно за акционерите - при дълг мениджмътът носи отговорност и пред трети лица, а от. към акционерите на БФБ ни е позната (лично мнение).
                          Пазарът, мисля, гласува..
                          Големи глупости си вметнал "-дългът било по-добре "
                          Пишете ,сякаш тия пари ще се изхарчат ей така и нищо няма да има насреща .Според мен пазарът показва на какви нива ще са увеличенията
                          Last edited by toto 2; 19.02.2018, 11:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                            Кой е казал ,че ще е дълг ...По скоро искат да се финансират от пазара ...Има разлика
                            Игра на думи ли си играем?
                            И дълг да е, и увеличение на капитал да е, ефектът ще е същия, аз лично намирам увеличението за още по-неизгодно за акционерите - при дълг мениджмътът носи отговорност и пред трети лица, а от. към акционерите на БФБ ни е позната (лично мнение).
                            Пазарът, мисля, гласува..
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              Това е умна идея, да се диверсифицира риска, ново дружество, който иска ще вземе облигации и ще финансира новия им проект. Така няма да се промени профила на компанията.
                              Кой е казал ,че ще е дълг ...По скоро искат да се финансират от пазара ...Има разлика

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                                Съгласен съм, че пазарът "гласува" в аванс.
                                Ако искат да са коректни могат да си учредят ФНИБ-2, по подобие на И Ар Джи - 1, 2, 3.Така е по-чисто.
                                Явно имат уговорка с ключов наемател, но рискът е непропорционален на евентуални ползи от новия проект, а и уравнението става с доста неизвестни.
                                Това е умна идея, да се диверсифицира риска, ново дружество, който иска ще вземе облигации и ще финансира новия им проект. Така няма да се промени профила на компанията.
                                Last edited by k.o.; 18.02.2018, 22:16.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X