IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    затова в нормалните държави има запис от ОСА
    https://seekingalpha.com/earnings/ea...ll-transcripts

    в бг тези които не ходят на оса има по-малко инфо от другите акционери
    НЗН, но на мен ми се стори, че имаше леко раздвижване на сделките и цената след ОСА, може и да бъркам!
    Годишно ОСА кога ли ще го насрочат тази година, защото и това е променливо
    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      да от страната на Арена Армеец е
      Питам защото в единият от тези парцели от няколко седмици се прави подготовка, а вече започват и да копаят. Така че се чудех, дали е този на ФНИБ. Още повече, че фирмата която работи май са Маркан.

      Коментар


      • да от страната на Арена Армеец е
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • А някой има ли представа кой точно е парцела в Тех парка? Някой от тези срещу Арена Армеец ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            OK, благодаря за отговора! Характеристиките, които ти правиш за "този човек" са общо взето характеристики на "хейтър" и за мен са извадени от контекста. Забележките ти не дават ни най-малък детайл относно "хейтъра" по отношение на неговите:
            - опит в инвестициите в автомобилния бранш. Нали?!;
            - знания по отношение на технологиите, управление на автомоболния бранш;
            - безпристрастност по отношение на управлението на дадената автомобилна фирма, за разлика от мениджмънта, който очевидно има какво и докога да "пази";
            - наличие на различен подход в управление на риска: политичесски, валутен, вид индустрия, географски;
            - хейтъра на кого и как управлява парите. поставени цели и в резултат на недодялани и рискови решения на "меринджеите" какво следва за него.
            - образование и обща култура. Тък нещо?!;
            - много други, ама хайде;

            Размишления от този тип, липсата на активност на БФБ и при общите събрания си е бич, който оставя мениджмънта на фирмите да работи без да се съобразява с мнението на акционерите. И като стана въпрос за коли: мислиш ли, че акционерите на (например Фолксваген) са доволни от мениджмънта през последните години и постигантото от тях. Позицията си е добра за спекулации по нея.
            Като и да е, спирам да изразявам мнение по тази тема, тъй като бих излагал все едни и същи аргументи, които се надявам да доведат до промени. Аз вече съм гласувал с "краката си" и нямам право на участие в тази тема. Повече няма да отговарям по темата, няма смисъл.
            Успехи от мен на всички инвеститори по тази позиция!!! Очевидно от различни мнения няма смисъл.
            Ох. Не знам какво да кажа. Излиза че съм защитник на менижмънта а всъщност е точно обратното. Бесен съм но не само на тях а и на тези 50% дето не отидоха на ОСА и позволиха да мине това решение за което се искаха 75% от гласовете. Извинявам се ако си разбрал поста ми като обида. Няма как знам кой си и дали имаш опит с имотите. За мен си просто един нов ник във форума на инвестор а Брешков е човек с някаква история та затова така се изказах тогава Но е факт че говорим на различни езици. Като човек с 30 години опит мога да кажа че например аз не се интересувам от количеството имоти а от качеството им, докато ти цитираш статии от вестници и статистики. За един имот били важни три неща: Три пъти мястото. Понеже съм от Варна например не знам колко магазина има в града ама знам че тези на Княз Борис са си все наети а при криза всичко по уличките се опразва. Може да се опразнят всички големи търговски площи но тази на бриколажа е последната която ще остане без наемател независимо колко други са построени. Та викаш щели да стават много офисите в София. А колко от тях ще са в парк? Или това няма значение за евентуалните бъдещи наематели? И пак ще повторя: Бесен съм на това което стана с този фонд. Досега ги харесвах но вече не ги харесвам. Обаче такава ни е държавата и явно това е проблема. Не е луд който изяжда зелника. Все повече се убеждавам че трябва да кажа чао на тази държава. Бъди здрав и още веднъж извинявай. Не е било умишлено
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Представете си например ОСА на Даймлер / че нали в нашата държава всички разбират от коли/ Та на това ОСА са меринджеите и един друг човек, който също си мисли че разбира от коли. Та този човек почва да изразява менение за автомобилния пазар и в частност за компанията Даймлер. Първо на първо че тези хора трябва да им се намалят заплатите наполовина защото те са отишли там да лапат само и ако може всички да се уволонят. Второ какви са тези дървени модели. Я БМВ кви хубави коли правят. И освен това изисква цялата информация за всички бъдещи модели на марката. Какви нововъведения ще има? Колко ще излизат? На колко ще се продават? Колко бройки ще продадат и с каква печалба? Освен това с бъдещото производство за следващите 5 година световния автопарк ще се увеличи с незнам си колко процента и т.н и т.н Абе с две думи всички да си продават акциите, целият менижмънт да си ходи и да дойдат нови които са много по-добри от тях ама да бачкат без пари Как бихте погледнали на такъв човек? Е ли възможно да се случи всичко това което иска този човек? И въобще правилно ли е да се говори по този начин? Трябва ли ръководството да издава търговски тайни на всеки притежаващ една акция от дружрството? И то примера е за човек, който все пак е присъствал на ОСА и регистрирал се с името си там. Ами ако пък нещата са по същият начин , но написани в анонимен форум от човек който няма информацията, която е дадена на ОСА, но има менение?
              Много неща НЕ харесвам в БРЕФ, обаче точно тези аргументи не са подходящите според мен
              OK, благодаря за отговора! Характеристиките, които ти правиш за "този човек" са общо взето характеристики на "хейтър" и за мен са извадени от контекста. Забележките ти не дават ни най-малък детайл относно "хейтъра" по отношение на неговите:
              - опит в инвестициите в автомобилния бранш. Нали?!;
              - знания по отношение на технологиите, управление на автомоболния бранш;
              - безпристрастност по отношение на управлението на дадената автомобилна фирма, за разлика от мениджмънта, който очевидно има какво и докога да "пази";
              - наличие на различен подход в управление на риска: политичесски, валутен, вид индустрия, географски;
              - хейтъра на кого и как управлява парите. поставени цели и в резултат на недодялани и рискови решения на "меринджеите" какво следва за него.
              - образование и обща култура. Тък нещо?!;
              - много други, ама хайде;

              Размишления от този тип, липсата на активност на БФБ и при общите събрания си е бич, който оставя мениджмънта на фирмите да работи без да се съобразява с мнението на акционерите. И като стана въпрос за коли: мислиш ли, че акционерите на (например Фолксваген) са доволни от мениджмънта през последните години и постигантото от тях. Позицията си е добра за спекулации по нея.
              Като и да е, спирам да изразявам мнение по тази тема, тъй като бих излагал все едни и същи аргументи, които се надявам да доведат до промени. Аз вече съм гласувал с "краката си" и нямам право на участие в тази тема. Повече няма да отговарям по темата, няма смисъл.
              Успехи от мен на всички инвеститори по тази позиция!!! Очевидно от различни мнения няма смисъл.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                Както винаги, Алонсо е на ниво
                За мен реакцията на пазара показва най добре кой крив кой прав ! Мисля , че е факт, че мениджмънта не се ползва с най високото доверие. Прави са някои от хората да си мислят, че всичко се прави за да се лапат по високи такси. Помним и преди време, когато имаха само кеш и държаха всичко на депозити, а това съвсем не изисква особени мениджърски умения и пак да прибираш големи такси за управление.

                Коментар


                • До внасянето на проспекта в КФН има време. Дотогава може да се погледне практиката със СФИ(знам, че Законът е врата у поле)
                  Преди 4 години беше отказано увеличение на 2.85лв. Мавродиевото кафене се позова на чл.92 ал.1, т.1 и т.3 от ЗППЦК
                  Нямаше как да включат и т.2 от същата ал.1 на чл.92, защото балансовата им бе по-ниска от емисионната.
                  https://www.lex.bg/laws/ldoc/2134697472
                  Знам, че има немалко случаи на увеличения под балансова.Не твърдя, че емисионната ще бъде над 3лв., но и 2лв. няма да бъде Новият състав декларира, че ще развива пазара...и се надявам третата им буква да означава Надзор, а не Недоразумения
                  Не е препоръка, разбира се, а само опит да сричам Закона.Може и да греша

                  Решението на КФН за СФИ е с
                  № 663-Е от 16 юли 2014 г.

                  Коментар


                  • Както винаги, Алонсо е на ниво

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Както каза един колега, тук във форума преди време: "аз на вас ли да вярвам или на Брешков?!" Аз лично предпочитам да вярвам сляпо на мениджмънта на БРЕФ. А като станат над 700 хил кв. метра отгоре, клас А, тогава ще му мислим за доходността от наеми. За дивидента също.
                      Не си ме разбрал много правилно. Не е в теб вината. Споко. Всеки разбира другите спрямо собствените си нагласи
                      "Да ядем деца" и "Да ядем, деца" Една запетайка а разликата огромна
                      Опитвам се да съм безпристрастен в мненията си. Опитвам се да не влияя на хората. Казвам какво ми харесва в този фонд, но казвам и какво не ми харесва.
                      Та по темата се опитвам да изразя някакво принципно мнение. Представете си например ОСА на Даймлер / че нали в нашата държава всички разбират от коли/ Та на това ОСА са меринджеите и един друг човек, който също си мисли че разбира от коли. Та този човек почва да изразява менение за автомобилния пазар и в частност за компанията Даймлер. Първо на първо че тези хора трябва да им се намалят заплатите наполовина защото те са отишли там да лапат само и ако може всички да се уволонят. Второ какви са тези дървени модели. Я БМВ кви хубави коли правят. И освен това изисква цялата информация за всички бъдещи модели на марката. Какви нововъведения ще има? Колко ще излизат? На колко ще се продават? Колко бройки ще продадат и с каква печалба? Освен това с бъдещото производство за следващите 5 година световния автопарк ще се увеличи с незнам си колко процента и т.н и т.н Абе с две думи всички да си продават акциите, целият менижмънт да си ходи и да дойдат нови които са много по-добри от тях ама да бачкат без пари Как бихте погледнали на такъв човек? Е ли възможно да се случи всичко това което иска този човек? И въобще правилно ли е да се говори по този начин? Трябва ли ръководството да издава търговски тайни на всеки притежаващ една акция от дружрството? И то примера е за човек, който все пак е присъствал на ОСА и регистрирал се с името си там. Ами ако пък нещата са по същият начин , но написани в анонимен форум от човек който няма информацията, която е дадена на ОСА, но има менение?
                      Много неща НЕ харесвам в БРЕФ, обаче точно тези аргументи не са подходящите според мен

                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

                        Уважаеми колега, в предния ми пост не става дума за харесване или не на начина на обсъждане на дружество и неговите решения, а за местото и резултата от тези обсъждания. Колкото до "караници" на ОСА - поне аз не съм присъствал. Има цифри, аргументи и пресметнат риск.
                        Ето - сам си си отговорил, при такова недоволство тук (нямам предвид конкретно тази компания), никаква борба на аргументи на събранията - това са 2 различни свята. Не се засягай лично! повечето тук не разбраха сякаш, че спорът е теоретичен, поне аз водя такъв и все се впускат в детайлите. Не съм много заинтересован от, конкретно, тази позиция, но ми пука за БФБ културата. Нямам препоръки!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                          Колега, Мерси за анализа, аз ще се въздържа, защото нямам инфо кой от никовете е бил на събрание.
                          Нали не допускаш, че "очи в очи" с хиляди други в зала не е най-подходящата форма през 21-ви Век? Би било стенд-Ап хепънинг, а може би комуникираме по различни начини? Иначе защо са всички тези регулации при "публичните" компании", за да ходим всички да се караме като на пазар? На който не му харесва публичния начин на обсъждане (не на събрание веднъж годишно с обявен ред), не е задължително да прави АДСИЦ.
                          Може да си направя труд по-късно да открия едно старо мнение на Toni 1975 в темата за М+С, ако не се лъжа и ще го цитирам тук.
                          затова в нормалните държави има запис от ОСА
                          https://seekingalpha.com/earnings/ea...ll-transcripts

                          в бг тези които не ходят на оса има по-малко инфо от другите акционери
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение


                            На който не му харесва публичния начин на обсъждане (не на събрание веднъж годишно с обявен ред), не е задължително да прави АДСИЦ.
                            Може да си направя труд по-късно да открия едно старо мнение на Toni 1975 в темата за М+С, ако не се лъжа и ще го цитирам тук.
                            Уважаеми колега, в предния ми пост не става дума за харесване или не на начина на обсъждане на дружество и неговите решения, а за местото и резултата от тези обсъждания. Колкото до "караници" на ОСА - поне аз не съм присъствал. Има цифри, аргументи и пресметнат риск.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                              Получава се един много интересен феномен..
                              Колега, Мерси за анализа, аз ще се въздържа, защото нямам инфо кой от никовете е бил на събрание.
                              Нали не допускаш, че "очи в очи" с хиляди други в зала не е най-подходящата форма през 21-ви Век? Би било стенд-Ап хепънинг, а може би комуникираме по различни начини? Иначе защо са всички тези регулации при "публичните" компании", за да ходим всички да се караме като на пазар? На който не му харесва публичния начин на обсъждане (не на събрание веднъж годишно с обявен ред), не е задължително да прави АДСИЦ.
                              Може да си направя труд по-късно да открия едно старо мнение на Toni 1975 в темата за М+С, ако не се лъжа и ще го цитирам тук.
                              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                              Коментар


                              • Получава се един много интересен феномен.Всички упреци, недоволства и негативни сценарии към новата сграда и дружеството са от хора неприсъствали на събранието. Не е ли по-нормално на събранието да се изложат всички аргументи и разчети, да се поставят "трудни" въпроси и като резултат от недоволството да се гласува "ПРОТИВ" решенията ? Лице в лице , с възможност за реално обсъждане на противоположните мнения . Нещо, от което ще има полза и за двете страни. Вместо това, едно негативно говорене, без реална полза, във форума. ОК- различни хора сме- като подготовка, разбирания, поносимост към риск. Щом считате, че малките акционери ще бъдат "прецакани"- има бутон SELL и излизане от позицията.
                                Това са просто разсъждения на глас без препоръка за нищо. Всеки има глава на раменете си - тя не служи само за украшение.

                                Коментар

                                Working...
                                X