IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Прав си. Ама и аз съм си на кеш. Почти всичко съм разпродал.Тука малко бреф остана. Някви стоинки, вярно ама поне е нещо. Кеша как да работи?
    Би ли споделил поради какви причини си разпродал всичко ? Очакваш спад на борсата или просто си излезнал от пазара поради други причини ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Прав си. Ама и аз съм си на кеш. Почти всичко съм разпродал.Тука малко бреф остана. Някви стоинки, вярно ама поне е нещо. Кеша как да работи?
      Наистина бих искал да ти кажа, но не знам. В световен мащаб лихвите се вдигат и това според мен ще се засилва и продължава във времето. Вече 10-годишните бондове на САЩ са над 3%, та се надявам покрай това да се променят и други инструменти и доходности. Също се надявам да мога да забележа тези евентуални предстоящи промени и да се включа на време.Абе въртиим, сучем - все до търпението и оглеждането стигаме. Мога спокойно да пропусна 1-2 години с доходност от 3%, но след това да направя сделка за 20% примерно.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение



        Все пак пожелавам успех на държащите - не е лоша компанията, но КПД-то и клони към 0.

        П.П. Колкото и парадоксално да звучи, стигнах до извода, че най-добре за акционерите е увеличението на капитала да е неуспешно, съответно банките да не им отпуснат кредит /защото много от имотите им вече са ипотекирани по кредита за Камбаните/ и да продадат дори на загуба правото на строеж.
        Това, разбира се, са си мои версии и не са препоръка за взимане на инвестиционно решение.
        За акционерите е ясно, че е така, защото увеличението е брутално разводняване. За новата сграда обаче, очакванията са, че при запълване доходността от наеми/инвестиция ще е приблизително колкото от действащите обекти, което при 50% дългово финансиране си е добре. В общи линии вредата е вече нанесена, а подхвърлената стръв може да те накара да обърнеш и другата буза..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Алонсо, далеч съм от идеята аз точно да ти давам акъл, но по-умни хора от мен са казали, че търпението обикновено се възнаграждава. Може би е момент, в който човек трябва просто да постои с малко кеш известно време и да се оглежда за по-добри възможности.
          Прав си. Ама и аз съм си на кеш. Почти всичко съм разпродал.Тука малко бреф остана. Някви стоинки, вярно ама поне е нещо. Кеша как да работи?
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Кажете нещо градивно и положително. Да продаваме разбрах. Като продадем, какво да правим кеша? Дайте някаква алтернатива. Разбирам че става кофти с 3-4% дивидент. Ама пък в банките не е по-добре или по-сигурно за мен.И на мен не ми харесва. И аз поразпродадох малко на другите цени. Та пак питам. Какво да правя кеша, след като продам?
            Алонсо, далеч съм от идеята аз точно да ти давам акъл, но по-умни хора от мен са казали, че търпението обикновено се възнаграждава. Може би е момент, в който човек трябва просто да постои с малко кеш известно време и да се оглежда за по-добри възможности.
            Last edited by 15%; 22.05.2018, 12:34.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Кажете нещо градивно и положително. Да продаваме разбрах. Като продадем, какво да правим кеша? Дайте някаква алтернатива. Разбирам че става кофти с 3-4% дивидент. Ама пък в банките не е по-добре или по-сигурно за мен.И на мен не ми харесва. И аз поразпродадох малко на другите цени. Та пак питам. Какво да правя кеша, след като продам?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • За мен много се изложиха..Изметнаха се от всичките си обещания..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  15% защо се самоизтри?
                  Съгласен съм с тезата ти и не съм доволен от промяната в управлението и комуникацията с акционерите!
                  Сега като им трябваме, чувам мениджмънта обикаля да навива фондове да участват в увеличението, че чак и до Пловдив са стигнали, а къде бяхте до сега?
                  Къде е обещаното намаляване на таксите?
                  Къде е комуникацията с акционерите - на сайта голямата част от инфото пак е супер старо и за какво плащаме тези такси за МНИ? -За да ни вкарва в такива рискове ли? То след 3 години я камилата я нова криза дошла, каквито сте майстори!
                  При имотен балон, пълни сгради и магазини 1% доходност от дивидент и капиталова загуба - БРАВО!!!
                  Тръгнах вчера да смятам по-сериозно и колкото повече напредвах, толкова повече ми се вдигаше кръвното . По едно време не издържах и ги нахраних /според мен заслужено/, но после си викам "хайде да спазим някакъв добър тон" и се самоцензурирах. Накратко казано смятах резултата при 75% успешно записване на капитала, 50% заетост на Тех-сградата при цена от 8 Евра/м2 /тъй като половината са под земята/ и не останах впечатлен. Според мен по-оптимистичните колеги тук подценяват сериозно бъдещото надуване на парите за МНИ, лихвите по новия заем /които ще бъдат сериозна сума/, както и според мен последващо увеличение на капитала /не говоря за това от 1,90/. За управлението - аз лично съм страшно разочарован от комуникацията и неверните им думи. Ще трябва да се упражнявам още да държа кеш в платформата, въпреки че не ми се иска.

                  Все пак пожелавам успех на държащите - не е лоша компанията, но КПД-то и клони към 0.

                  П.П. Колкото и парадоксално да звучи, стигнах до извода, че най-добре за акционерите е увеличението на капитала да е неуспешно, съответно банките да не им отпуснат кредит /защото много от имотите им вече са ипотекирани по кредита за Камбаните/ и да продадат дори на загуба правото на строеж.
                  Това, разбира се, са си мои версии и не са препоръка за взимане на инвестиционно решение.
                  Last edited by 15%; 22.05.2018, 12:10.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • 15% защо се самоизтри?
                    Съгласен съм с тезата ти и не съм доволен от промяната в управлението и комуникацията с акционерите!
                    Сега като им трябваме, чувам мениджмънта обикаля да навива фондове да участват в увеличението, че чак и до Пловдив са стигнали и едни розови обещания чувам, а къде бяхте до сега?
                    Къде е обещаното намаляване на таксите?
                    Къде е комуникацията с акционерите - на сайта голямата част от инфото пак е супер старо и за какво плащаме тези такси за МНИ? -За да ни вкарва в такива рискове ли? То след 3 години я камилата я нова криза дошла, каквито сте майстори!
                    При имотен балон, пълни сгради и магазини 1% доходност от дивидент и капиталова загуба - БРАВО!!! Наистина трябва да си майстор за такъв резултат и сега даже още кеш да искаш
                    Last edited by tony1975; 22.05.2018, 11:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                      Това също го пропуснах. Около 400 хил. ли би тябвало да е увеличението на таксата ? Тук в известна степен компенсира новия договор за наем, а защо не и Камбаните да се отададат на 100 %.
                      По мои сметки, при пълно записване по-скоро към 600К.

                      Коментар


                      • Това също го пропуснах. Около 400 хил. ли би тябвало да е увеличението на таксата ? Тук в известна степен компенсира новия договор за наем, а защо не и Камбаните да се отададат на 100 %.


                        Първоначално изпратено от __cupid__ Разгледай мнение

                        Дори и при пълно записване на акциите от увеличението, няма как да се мине без заем и то не малък. Като добавим и увеличението на таксата за управляващото дружество, за следващите 2-3г. дивидента май ще е символичен, ако въобще има, така че аз не споделям мнението за 9 - 10ст. дивидент.

                        Коментар


                        • Благодаря и аз! Май наистина съм прекалено отпимистичен ... Новата сграда ще се строи две години, първата мисля, че няма да има раходи за кредит, но втората ще има, което го пропуснах. Или първата / тази година / 4 мил. печалба, втората / следващата / 4 мил., следващата 3 мил. / един мил. разход за лихва. Това при статични условия. Следващите години зависи каква част от новата сграда е реализирана. Все пак на мен ми изглежда добре. Иначе разочарованието ни май идва от тия 2.4 които бяха достигнати. Ако акцията беше достигнала 2.1 например може би нямаше да сме толкова разочаровани. Но въпреки това, аз съм оптимистично настроен и гледам на всичко като на възможност. Ситуацията преди беше същата, акцията беше стигнала 45 ст. в един момент, това до 1.9 е 40 % капиталов ръст + дивидентите за две години. Ако сега 1.9 е дъното, мисля, че има потенциал за 70-100 % капиталов ръст при резлизиран нов проект, и 15-20 % дивиденти.


                          Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Благодаря за отговора! Разминаваме се доста, но все пак за това е борса!
                          Last edited by LEOPARD; 21.05.2018, 23:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                            При пълно записване на увеличението ще са около 40 мил. акции и 4 мил. печалба или 9-10 стотинки дивидент. Потенциалът за дивидент при успешен Тех Парк го смятам 20-27 стотинки. Или потенциал за 70-100 % капиталов ръст и 4-5 % дивидентна доходност докато се достигне такъв ръст. Пак съм прекалено оптмистичен, но защо пък не. Аз продължавам да купувам.
                            Дори и при пълно записване на акциите от увеличението, няма как да се мине без заем и то не малък. Като добавим и увеличението на таксата за управляващото дружество, за следващите 2-3г. дивидента май ще е символичен, ако въобще има, така че аз не споделям мнението за 9 - 10ст. дивидент.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                              При пълно записване на увеличението ще са около 40 мил. акции и 4 мил. печалба или 9-10 стотинки дивидент. Потенциалът за дивидент при успешен Тех Парк го смятам 20-27 стотинки. Или потенциал за 70-100 % капиталов ръст и 4-5 % дивидентна доходност докато се достигне такъв ръст. Пак съм прекалено оптмистичен, но защо пък не. Аз продължавам да купувам.
                              Благодаря за отговора! Разминаваме се доста, но все пак за това е борса!
                              Last edited by 15%; 21.05.2018, 22:06.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • При пълно записване на увеличението ще са около 40 мил. акции и 4 мил. печалба или 9-10 стотинки дивидент. Потенциалът за дивидент при успешен Тех Парк го смятам 20-27 стотинки. Или потенциал за 70-100 % капиталов ръст и 4-5 % дивидентна доходност докато се достигне такъв ръст. Пак съм прекалено оптмистичен, но защо пък не. Аз продължавам да купувам.

                                Коментар

                                Working...
                                X