IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    опитах се аз да си ги сметна от 2007 насам 57.7 мил. лв за дивидент и 23,0 мил. лв за възнаграждение на од
    сметките са приблизителни и е възможно да съм объркал някъде
    Това е много интересна тема. Все нея повдигам. Тези които гледат собствената си паничка, ще гледат раздадения дивидент а тези които гледат в чуждата, ще гледат колко са платили на ОД.
    Значи аз ако имам бизнес, по принцип винаги смятам, колко пари ми е донесъл този бизнес и никога не съм смятал колко разходи и заплати съм имал.
    Мнението ми няма общо с БРЕФ. Просто ми е интересно, защо всички гледат колко са платили а не колко са спечелили. Тук има нещо което искам да разбера защото ми се струва важно да знам този отговор.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      опитах се аз да си ги сметна от 2007 насам 57.7 мил. лв за дивидент и 23,0 мил. лв за възнаграждение на од
      сметките са приблизителни и е възможно да съм объркал някъде
      И да си объркал няма да е много. Благодаря за данните. Сигурен съм, че останлите хора в тази тема ще ги оценят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

        Попитай мениджмънта на Бреф какви са:
        - разходите на БРЕФ по обслужващото дружество/акция от създаването на БРЕФ до момента; и
        - какви са получените дивиденти/акция от създаването на БРЕФ до момента.

        Така може малко да ти се изясни за какво говорим в този форум от 2013 г. насам. Брешков и сие със сигурност имат цифрите и биха ги споделили за да прекъснат критиките от последните години.
        Имах, нямам.
        опитах се аз да си ги сметна от 2007 насам 57.7 мил. лв за дивидент и 23,0 мил. лв за възнаграждение на од
        сметките са приблизителни и е възможно да съм объркал някъде
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Пак ще попитам, като сте продали, що търсите във форума?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
            Като си продал, що търсиш тук? Аз искам да купя от мишките, дето продават на малко над 1.80, за да ми е печалбата по-голяма! Ако успеят да построят сградата до края на 2020 ще ударят джакпота. Локацията е чудесна и без наематели няма да останат!
            Блажени са вярващите , амин

            Коментар


            • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
              Аман от ревльовци! Като не ви харесва - продавайте! Ще ви изкупя акциите веднага! Това е една от най-подценените акции на БФБ.
              Попитай мениджмънта на Бреф какви са:
              - разходите на БРЕФ по обслужващото дружество/акция от създаването на БРЕФ до момента; и
              - какви са получените дивиденти/акция от създаването на БРЕФ до момента.

              Така може малко да ти се изясни за какво говорим в този форум от 2013 г. насам. Брешков и сие със сигурност имат цифрите и биха ги споделили за да прекъснат критиките от последните години.
              Имах, нямам.

              Коментар


              • Като си продал, що търсиш тук? Аз искам да купя от мишките, дето продават на малко над 1.80, за да ми е печалбата по-голяма! Ако успеят да построят сградата до края на 2020 ще ударят джакпота. Локацията е чудесна и без наематели няма да останат!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                  Аман от ревльовци! Като не ви харесва - продавайте! Ще ви изкупя акциите веднага! Това е една от най-подценените акции на БФБ.
                  Отдавна продадохме тук, купи си от увеличението щом си голям мераклия

                  Коментар


                  • Аман от ревльовци! Като не ви харесва - продавайте! Ще ви изкупя акциите веднага! Това е една от най-подценените акции на БФБ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Това също е добро като запис в проспекта:

                      "Допълнително възнаграждение за успех (разбира се на обслужващото дружество) – 15% от разликата между продажната цена и: покупната цена на продадения имот; таксите за брокера осъществил продажбата; директните разходи за периода на собственост; общите административни и финансови разходи за периода на собственост, разпределени на база процентното съотношение между балансовата стойност на останалите инвестиционни имоти, имоти за търгуване и имоти, държани за продажба към датата на продажба; себестойността на строителните работи; и директните разходи за лихви, свързани с ползвани заеми, ако е приложимо."

                      Пенсионните фондове и техните клиенти да му мислят.

                      Ако това беше АДСИЦ на друго място, големите му акционери щяха досега да го разкостят.



                      хахаха, ужас, демек ще точим от всякъде и от всичко !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                        от проспекта

                        така написано изглежда по-скоро пожелателно
                        Това също е добро като запис в проспекта:

                        "Допълнително възнаграждение за успех (разбира се на обслужващото дружество) – 15% от разликата между продажната цена и: покупната цена на продадения имот; таксите за брокера осъществил продажбата; директните разходи за периода на собственост; общите административни и финансови разходи за периода на собственост, разпределени на база процентното съотношение между балансовата стойност на останалите инвестиционни имоти, имоти за търгуване и имоти, държани за продажба към датата на продажба; себестойността на строителните работи; и директните разходи за лихви, свързани с ползвани заеми, ако е приложимо."

                        Пенсионните фондове и техните клиенти да му мислят.

                        Ако това беше АДСИЦ на друго място, големите му акционери щяха досега да го разкостят.




                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                          Напротив! След увеличението на капитала, ще се намали таксата.
                          Кое е напротив колега? Че не е говорил Брешков това и преди без резултат ли?

                          П.П. Пиша тук не за да хейтя, а защото знам, че Брешков и сие четат, та "белким" ги хване малко срам и започнат да си спазват обещанията.
                          Last edited by 15%; 21.06.2018, 15:36.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Това изречение /подчертаното/ не се казва за първи път, но факти няма! И все се говори в едни такива моменти, а после лекичко се забравя!
                            от проспекта
                            Съветът на Директорите на Дружеството възнамерява, в случай на успешно приключване на увеличението на капитала, да започне преговори за намаление на възнаграждението на обслужващото дружество. Намерението на Съвета на Директорите е възнаграждението на обслужващото дружество да бъде както следва: • Тримесечно възнаграждение – при размер на нетните активи под 30 млн.лв. - 0.5% от общия размер на нетните активи; при размер на нетните активи между 30 млн.лв. и 60 млн.лв. - 0.375% от общия размер на нетните активи; при размер на нетните активи над 60 млн.лв. - 0.25% от общия размер на нетните активи.; • Тримесечно възнаграждение за последните две години преди изтичането на срока на съществуването на Дружеството – 0.125% от размера на паричните средства и еквиваленти и 0.25% от размера на нетните активи (нетно от паричните средства и еквиваленти).......;
                            така написано изглежда по-скоро пожелателно
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Това изречение /подчертаното/ не се казва за първи път, но факти няма! И все се говори в едни такива моменти, а после лекичко се забравя!
                              Напротив! След увеличението на капитала, ще се намали таксата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                                Bulgarian Real Estate Fund REIT’s (5BU BU) (BREF) shareholders voted BGN 0.034 DPS at the general shareholders’ meeting that took place on 20th June, 2018. The dividend yields 1.85% at current quotes. Key takeaways from the meeting include management’s announcement that by the end of the week BREF would publish a timing schedule for the upcoming BGN 38m capital increase. In addition, the Company’s Chairman Todor Breshkov said that following the completion of the SPO, BREF will decrease the fee paid to the management company from current 1.5% to 1% of NAV.
                                Това изречение /подчертаното/ не се казва за първи път, но факти няма! И все се говори в едни такива моменти, а после лекичко се забравя!
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X