IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уебинар за увеличение на капитала

    С настоящото уведомление искаме да Ви поканим в петък, 06.07.2018г., 11:00ч. на Уебинар свързан с предстоящото увеличение на капитала на Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ.

    Уебинарът е с цел информиране и запознаване на по-широк кръг от инвеститори във Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ във връзка с увеличението на капитала. Ще може да зададете или изпратите въпроси в реално време, да слушате дискусия по отношение на:
    • Актуално състояние на портфейла
    • Процедура по самото увеличение на капитала и как може да си закупите акции
    • Цели пред дружеството след набиране на средствата и изпълнение на инвестиционните проекти
    В дискусията ще участват и ще са на разположение да отговарят на въпросите ви:

    1.Тодор Брешков – председател на съвета на директорите
    2.Илиян Къндев – мениджър Строителна дейност
    3.Димитър Марков – финансови данни и прогнози
    4.Стоян Николов –ПФБК, мениджър на емисията
    5.Светозар Абрашев – ИП СИС, мениджър на емисията

    За целта е необходимо само да се обадите или изпратите мeйл с трите имена с цел предоставяне на безплатна регистрация.
    За контакти – Витка Петрунова
    мобилен телефон: 0899983641, стационарен телефон: 02 9809309,
    мейл: petrunova@brefbg.com

    Моля да се уверите, че имате слушалки или колонки, през които да слушате уебинара.

    Технически изисквания:
    - Браузър – обновена версия на Google Chrome или Mozilla
    - Наличие на flash player

    Коментар


    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
      Zdravko, явно хабер си нямаш от строителния бранш (като гледам писанията ти, не само от него) - винаги е по-доходно сам да построиш, отколкото да купиш наготово.
      А ти дори не можеш да разбере къде е проблема ! Явно не правиш разлика между строителна компания и фонд инвестиращ в имоти ! Още повече май не разбираш, че инвеститорите вкарали парите си в даден АДСИЦ/ако знаеш какво е това де/ очакват доходност и редовно разпределение на дивиденти. Хайде със здраве хаберния !

      Коментар


      • Zdravko, явно хабер си нямаш от строителния бранш (като гледам писанията ти, не само от него) - винаги е по-доходно сам да построиш, отколкото да купиш наготово.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
          Заради правата който ще се търгуват от 05,07,2018
          Аха, ясно. Благодаря ти, аз понеже няма да участвам и въобще не ги броях тези права.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            А някой знае ли защо ми бяха изтрити поръчките при положение, че днес не е дата без дивидент?
            Заради правата който ще се търгуват от 05,07,2018

            Коментар


            • А някой знае ли защо ми бяха изтрити поръчките при положение, че днес не е дата без дивидент?
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Добре звучи - даже много...
                Ама преди увеличение е винаги така!
                Търсят се нови шарани ! Освен фондове не виждам кой ще се излъже да запише ! Продължавам да недоумявам това строителна компания ли е или фонд инвестиращ в имоти ! През времето от когато анонсираха увеличение на капитала на пазара се сключиха толкова сделки с готови работещи офис сгради. Не виждам какво пречеше да придобият нещо готово и работещо, за да почнат веднага да акумулират приходи, както направиха с придобиването на части от бизнес парка.

                Коментар


                • Добре звучи - даже много...
                  Ама преди увеличение е винаги така!
                  В момента "Фонд за недвижими имоти България" АДСИЦ финансира проекта по новата сграда със собствени средства

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/novini/261/a...2019-g-263735/

                    Коментар



                    • Чл. 92. (1) (Изм. - ДВ, бр. 8 от 2003 г., в сила от 01.03.2003 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.) Комисията отказва издаване на потвърждението по чл. 78, ал. 2 с писмено мотивирано решение, ако:

                      1. (доп. - ДВ, бр. 62 от 2017 г.) проспектът не отговаря на изискванията на закона и/или приложимото право на Европейския съюз;

                      2. емисионната стойност на акциите е по-ниска от балансовата стойност на една акция преди увеличението на капитала, изчислена към момента на вземане на решение за увеличаване на капитала, и по този начин се накърняват интересите на акционерите;
                      https://www.lex.bg/laws/ldoc/2134697472

                      аз ли чета закона като Ви Ай Ай или някой е решил, че ликвидационен дял от над 4лв.и 1.90 е едно и също и няма да бъдат ощетени незаписалите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                        Разбирам. Моята паничка е, че съм вкарал едни пари и след като съм си ги взел от дивиденти, все пак цента е по-висока от тази, която съм платил.
                        Всичко това ОК, но въпреки това БРЕФ, продължава да е най-куцата компания с която съм се занимавал. Аз не казвам, че не си прав. Просто виждам някакъв проблем в инвестиционното мислене на участниците в нашата борса. Решил съм да не коментирам български акции като цяло. Няма да коментирам и БРЕФ. Интересното ми е само едно. Защо толкова години пишем едни и същи неща, повечето от които напълно верни а не можахме да се оганизираме за едно ОСА. Като чете човек форума на теория всички не сме съгласни с политиката а на практика на ОСА всички са съгласни. Как става тая работа? Ей това ми е въпроса
                        Напълно съм съгласен с въпроса, който задаваш, адекватен и на място. Имаше навремето един опит да се направи нещо, за съжаление напълно ялов.

                        Считам, че БРЕФ може да се превърне в една прекрасна за нашата борса компания, която наистина да радва всички ни. Защо не, всеки може да се поучи от грешките си. Дали това е така, те сами ще покажат. Бих се радвал да вляза отново и да бъда с по-голямо участие от предишния път. Спирам да пиша и да "галя егото си" както се изказа колегата по-долу.

                        Six reasons to walk away from a potential investment:
                        1. Run by the wrong people
                        2. Management focused on promotion, not operation
                        3. The financial metrics don’t stack up
                        4. A ‘hockey stick’ earnings profile
                        5. A lack of uniqueness
                        6. The competitive landscape in their industry too strong.
                        Last edited by Minka; 22.06.2018, 16:49.

                        Коментар


                        • Здравей, Алонсо
                          Пенсионните фондове /и не само/ записвали увеличението от 2006 на цена 1,25 лева, която отговаря на днешна цена от 3,75 след обратния сплит дали са на печалба? Те дали са доволни от мениджмънта? Каква доходност им е докарал за 23-те милиона възнаграждение дето е взел?
                          Напълно си прав, че акционерите не се организират да отстранят мениджмънта и са си виновни сами за това. Друг е въпроса че големите са ПФ-тата, дето управляват нашите пари, не им пука особено, пък и за капак са корумпирани...

                          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Разбирам. Моята паничка е, че съм вкарал едни пари и след като съм си ги взел от дивиденти, все пак цента е по-висока от тази, която съм платил.
                          Всичко това ОК, но въпреки това БРЕФ, продължава да е най-куцата компания с която съм се занимавал. Аз не казвам, че не си прав. Просто виждам някакъв проблем в инвестиционното мислене на участниците в нашата борса. Решил съм да не коментирам български акции като цяло. Няма да коментирам и БРЕФ. Интересното ми е само едно. Защо толкова години пишем едни и същи неща, повечето от които напълно верни а не можахме да се оганизираме за едно ОСА. Като чете човек форума на теория всички не сме съгласни с политиката а на практика на ОСА всички са съгласни. Как става тая работа? Ей това ми е въпроса

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                            Уважаеми Алонсо,

                            определено не ми се играе играта на "доброто и лошото ченге", и преди съм казвал защо критикувам тук, сега пак ще изложа основните съждения на позицията си:
                            - Гледането в собствената ми паничка по прицип винаги включва и аспекта колко още можеше да се напълни;
                            - Имам пълното право да търся възможно най-вискота възвращаемост на инвестициите си, като си търся "своето". Това, че през годините мениджмънта на определени компании не прави всичко необходимо е повече от ясно. Аз съм инвеститор, а не благотворителна организация. Какво и как мениджмънта прави, определено ме интересува, особено ако то по някакъв начин нарушава интересите ми или има практики, които не ми допадат. Да си играем на аз добрия, с винаги позитивното отношение, и ти видиш ли хейтъра, няма как да стане. Имам си позиция и я отстоявам, като това е не само тук, а по всички позиции и общи събрания, на които ходя. Ако се върнеш назад в годините, ще видиш че първите критики са от 2012 г. Досега нищо.
                            - Защо са важни тези разходи: защото за инвеститорите това са реализирани загуби, прпуснати ползи от дивиденти. Няма по-ясен начин да се изразя.
                            - Лошо е, че няма къси на БФБ (поне в легализираната им форма).
                            - Отоговорът на последният ти въпрос е описан по-горе, но ще бъда още по-точен и ясен: защото това колко са плащали, пряко влияе върху това колко са спечелили за тези инвестирали в тази позиция.

                            И нали се сещаш за онова правило "никога не губи пари"?! Това каква ми е възвращаемостта по всяка дадена позиция определено влияе на целия портфейл и годишната доходност. Един мениджмънт, на който съм гласувал доверие когато съм инвестирал, би следвало да положи възможно най-големи усилия за да защити интерсите ми. Би трябвало...но не винаги. Ккато и преди казвах, ако си беше нормален пазар, и тук щеше да има хедж фондове, които да упражняват натиск и да играят на късо. Не знам колко такива позиции си виждал, но аз сега наблюдавам една която бе смъканата с 88% надолу заради практиките на мениджмънта да плаща на някой друг

                            С най-мили чувства и непрекъснато очакване БРЕФ да предостави най-доброто на инвеститорите си.
                            Разбирам. Моята паничка е, че съм вкарал едни пари и след като съм си ги взел от дивиденти, все пак цента е по-висока от тази, която съм платил.
                            Всичко това ОК, но въпреки това БРЕФ, продължава да е най-куцата компания с която съм се занимавал. Аз не казвам, че не си прав. Просто виждам някакъв проблем в инвестиционното мислене на участниците в нашата борса. Решил съм да не коментирам български акции като цяло. Няма да коментирам и БРЕФ. Интересното ми е само едно. Защо толкова години пишем едни и същи неща, повечето от които напълно верни а не можахме да се оганизираме за едно ОСА. Като чете човек форума на теория всички не сме съгласни с политиката а на практика на ОСА всички са съгласни. Как става тая работа? Ей това ми е въпроса
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              ......
                              - Лошо е, че няма къси на БФБ (поне в легализираната им форма).
                              ......
                              и добрече няма, представям си каква мъка ще е да си в позиция за която плащаш скъп шорт интерес, а пенсионите фондове си я купуват по график, накрая в най-добрия случаи ще си флат (като приспаднем таксите) и доволен че си погалил егото си доказвайки, че си прав за посоката
                              Last edited by ceneto; 22.06.2018, 13:02.
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                Това е много интересна тема. Все нея повдигам. Тези които гледат собствената си паничка, ще гледат раздадения дивидент а тези които гледат в чуждата, ще гледат колко са платили на ОД.
                                Значи аз ако имам бизнес, по принцип винаги смятам, колко пари ми е донесъл този бизнес и никога не съм смятал колко разходи и заплати съм имал.
                                Мнението ми няма общо с БРЕФ. Просто ми е интересно, защо всички гледат колко са платили а не колко са спечелили. Тук има нещо което искам да разбера защото ми се струва важно да знам този отговор.
                                Уважаеми Алонсо,

                                определено не ми се играе играта на "доброто и лошото ченге", и преди съм казвал защо критикувам тук, сега пак ще изложа основните съждения на позицията си:
                                - Гледането в собствената ми паничка по прицип винаги включва и аспекта колко още можеше да се напълни;
                                - Имам пълното право да търся възможно най-вискота възвращаемост на инвестициите си, като си търся "своето". Това, че през годините мениджмънта на определени компании не прави всичко необходимо е повече от ясно. Аз съм инвеститор, а не благотворителна организация. Какво и как мениджмънта прави, определено ме интересува, особено ако то по някакъв начин нарушава интересите ми или има практики, които не ми допадат. Да си играем на аз добрия, с винаги позитивното отношение, и ти видиш ли хейтъра, няма как да стане. Имам си позиция и я отстоявам, като това е не само тук, а по всички позиции и общи събрания, на които ходя. Ако се върнеш назад в годините, ще видиш че първите критики са от 2012 г. Досега нищо.
                                - Защо са важни тези разходи: защото за инвеститорите това са реализирани загуби, прпуснати ползи от дивиденти. Няма по-ясен начин да се изразя.
                                - Лошо е, че няма къси на БФБ (поне в легализираната им форма).
                                - Отоговорът на последният ти въпрос е описан по-горе, но ще бъда още по-точен и ясен: защото това колко са плащали, пряко влияе върху това колко са спечелили за тези инвестирали в тази позиция.

                                И нали се сещаш за онова правило "никога не губи пари"?! Това каква ми е възвращаемостта по всяка дадена позиция определено влияе на целия портфейл и годишната доходност. Един мениджмънт, на който съм гласувал доверие когато съм инвестирал, би следвало да положи възможно най-големи усилия за да защити интерсите ми. Би трябвало...но не винаги. Ккато и преди казвах, ако си беше нормален пазар, и тук щеше да има хедж фондове, които да упражняват натиск и да играят на късо. Не знам колко такива позиции си виждал, но аз сега наблюдавам една която бе смъканата с 88% надолу заради практиките на мениджмънта да плаща на някой друг

                                С най-мили чувства и непрекъснато очакване БРЕФ да предостави най-доброто на инвеститорите си.

                                Коментар

                                Working...
                                X