IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Ами то и сега може да се зададе основателно въпроса, колко ще спечелиш , ако купиш днес..След като знаеш, че са излъгали миноритарите за намеренията си и започват да строят с хоризонт 3-4 години без ясна визия..Как да им вярваш след лъжите..Значи миноритарите да чакат, а те всяка година да си цоцат високите такси.. Ама той пазара си показа оценката за тях..Имам акции и чакам да се коригират..
    Киро, я обясни как така като не им вярваш вече чакаш да се качи акцията?

    Коментар


    • Ами то и сега може да се зададе основателно въпроса, колко ще спечелиш , ако купиш днес..След като знаеш, че са излъгали миноритарите за намеренията си и започват да строят с хоризонт 3-4 години без ясна визия..Как да им вярваш след лъжите..Значи миноритарите да чакат, а те всяка година да си цоцат високите такси.. Ама той пазара си показа оценката за тях..Имам акции и чакам да се коригират..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Това е много интересна тема. Все нея повдигам. Тези които гледат собствената си паничка, ще гледат раздадения дивидент а тези които гледат в чуждата, ще гледат колко са платили на ОД.
        Значи аз ако имам бизнес, по принцип винаги смятам, колко пари ми е донесъл този бизнес и никога не съм смятал колко разходи и заплати съм имал.
        Мнението ми няма общо с БРЕФ. Просто ми е интересно, защо всички гледат колко са платили а не колко са спечелили. Тук има нещо което искам да разбера защото ми се струва важно да знам този отговор.
        аз лично се опитвам да гледам нещата от всички страни, поне в случайте когато губя пари
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Това е много интересна тема. Все нея повдигам. Тези които гледат собствената си паничка, ще гледат раздадения дивидент а тези които гледат в чуждата, ще гледат колко са платили на ОД.
          Значи аз ако имам бизнес, по принцип винаги смятам, колко пари ми е донесъл този бизнес и никога не съм смятал колко разходи и заплати съм имал.
          Мнението ми няма общо с БРЕФ. Просто ми е интересно, защо всички гледат колко са платили а не колко са спечелили. Тук има нещо което искам да разбера защото ми се струва важно да знам този отговор.
          Звучи повече от логично. Не е важно какво са взели като възнаграждение, а какво ти е донесла акцията на теб. Сега ако си купил при формирането на този АДСИЦ и теглиш чертата за всичките години как ти се струват нещата?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            опитах се аз да си ги сметна от 2007 насам 57.7 мил. лв за дивидент и 23,0 мил. лв за възнаграждение на од
            сметките са приблизителни и е възможно да съм объркал някъде
            Това е много интересна тема. Все нея повдигам. Тези които гледат собствената си паничка, ще гледат раздадения дивидент а тези които гледат в чуждата, ще гледат колко са платили на ОД.
            Значи аз ако имам бизнес, по принцип винаги смятам, колко пари ми е донесъл този бизнес и никога не съм смятал колко разходи и заплати съм имал.
            Мнението ми няма общо с БРЕФ. Просто ми е интересно, защо всички гледат колко са платили а не колко са спечелили. Тук има нещо което искам да разбера защото ми се струва важно да знам този отговор.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              опитах се аз да си ги сметна от 2007 насам 57.7 мил. лв за дивидент и 23,0 мил. лв за възнаграждение на од
              сметките са приблизителни и е възможно да съм объркал някъде
              И да си объркал няма да е много. Благодаря за данните. Сигурен съм, че останлите хора в тази тема ще ги оценят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                Попитай мениджмънта на Бреф какви са:
                - разходите на БРЕФ по обслужващото дружество/акция от създаването на БРЕФ до момента; и
                - какви са получените дивиденти/акция от създаването на БРЕФ до момента.

                Така може малко да ти се изясни за какво говорим в този форум от 2013 г. насам. Брешков и сие със сигурност имат цифрите и биха ги споделили за да прекъснат критиките от последните години.
                Имах, нямам.
                опитах се аз да си ги сметна от 2007 насам 57.7 мил. лв за дивидент и 23,0 мил. лв за възнаграждение на од
                сметките са приблизителни и е възможно да съм объркал някъде
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Пак ще попитам, като сте продали, що търсите във форума?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                    Като си продал, що търсиш тук? Аз искам да купя от мишките, дето продават на малко над 1.80, за да ми е печалбата по-голяма! Ако успеят да построят сградата до края на 2020 ще ударят джакпота. Локацията е чудесна и без наематели няма да останат!
                    Блажени са вярващите , амин

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                      Аман от ревльовци! Като не ви харесва - продавайте! Ще ви изкупя акциите веднага! Това е една от най-подценените акции на БФБ.
                      Попитай мениджмънта на Бреф какви са:
                      - разходите на БРЕФ по обслужващото дружество/акция от създаването на БРЕФ до момента; и
                      - какви са получените дивиденти/акция от създаването на БРЕФ до момента.

                      Така може малко да ти се изясни за какво говорим в този форум от 2013 г. насам. Брешков и сие със сигурност имат цифрите и биха ги споделили за да прекъснат критиките от последните години.
                      Имах, нямам.

                      Коментар


                      • Като си продал, що търсиш тук? Аз искам да купя от мишките, дето продават на малко над 1.80, за да ми е печалбата по-голяма! Ако успеят да построят сградата до края на 2020 ще ударят джакпота. Локацията е чудесна и без наематели няма да останат!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                          Аман от ревльовци! Като не ви харесва - продавайте! Ще ви изкупя акциите веднага! Това е една от най-подценените акции на БФБ.
                          Отдавна продадохме тук, купи си от увеличението щом си голям мераклия

                          Коментар


                          • Аман от ревльовци! Като не ви харесва - продавайте! Ще ви изкупя акциите веднага! Това е една от най-подценените акции на БФБ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              Това също е добро като запис в проспекта:

                              "Допълнително възнаграждение за успех (разбира се на обслужващото дружество) – 15% от разликата между продажната цена и: покупната цена на продадения имот; таксите за брокера осъществил продажбата; директните разходи за периода на собственост; общите административни и финансови разходи за периода на собственост, разпределени на база процентното съотношение между балансовата стойност на останалите инвестиционни имоти, имоти за търгуване и имоти, държани за продажба към датата на продажба; себестойността на строителните работи; и директните разходи за лихви, свързани с ползвани заеми, ако е приложимо."

                              Пенсионните фондове и техните клиенти да му мислят.

                              Ако това беше АДСИЦ на друго място, големите му акционери щяха досега да го разкостят.



                              хахаха, ужас, демек ще точим от всякъде и от всичко !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                                от проспекта

                                така написано изглежда по-скоро пожелателно
                                Това също е добро като запис в проспекта:

                                "Допълнително възнаграждение за успех (разбира се на обслужващото дружество) – 15% от разликата между продажната цена и: покупната цена на продадения имот; таксите за брокера осъществил продажбата; директните разходи за периода на собственост; общите административни и финансови разходи за периода на собственост, разпределени на база процентното съотношение между балансовата стойност на останалите инвестиционни имоти, имоти за търгуване и имоти, държани за продажба към датата на продажба; себестойността на строителните работи; и директните разходи за лихви, свързани с ползвани заеми, ако е приложимо."

                                Пенсионните фондове и техните клиенти да му мислят.

                                Ако това беше АДСИЦ на друго място, големите му акционери щяха досега да го разкостят.




                                Коментар

                                Working...
                                X