IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    Тони,
    моля те, сподели малко повече, че нещо явно съм с грешна информация относно новата инвестиция ?

    Как нямат Разрешение за строеж ?!?!?

    Бях останал с впечатление, че имат всички документи и дори започват да строят със собствени средства, като парите от увеличението ще се ползват в последствие.

    В тази връзка в момента в Тех.парка гледам има почнат някакъв голям обект - последно лееха основите, казано честно си мислех, че е "нашия"....
    В интервю от 29 юни пише

    https://www.investor.bg/novini-i-ana...5-iuli-263686/

    - Какво е последното развитие с изграждането на исканата от вас сграда в София тех парк? В района има издигнати кранове, вашите ли са?

    - Към настоящия момент проектът е в заключителната фаза на проектиране и съвсем скоро предстои да бъде издадено разрешение за строеж. Проектът вече е съгласуван с екипа на "София Тех Парк" АД.

    Междувременно Дружеството започна подготовката на първите търгове за строителството на новата сграда. Нашите очаквания са до края на лятото да започнат и самите дейности по строителството на сградата.

    На територията на София Тех Парк има и друг инвестиционен проект, който стартира неотдавна, и крановете, разположени на съседния терен са свързани с реализацията на тази съседна на нас сграда. Ние работим в тясно сътрудничество с инвестиционния екип на нашите съседи и обединяваме общите си усилия в решаването на проблеми свързани с външната инфраструктура и други такива засягащи двата проекта.

    Тоест оглеждайте се за кранове и дупка до този проект и сигнализирайте и тук

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      По презентация трябваше да видим първа копка август, а в момента дори нямат още разрешение за строеж...забавя се целия проект и съответно пуска на сградата
      Тони,
      моля те, сподели малко повече, че нещо явно съм с грешна информация относно новата инвестиция ?

      Как нямат Разрешение за строеж ?!?!?

      Бях останал с впечатление, че имат всички документи и дори започват да строят със собствени средства, като парите от увеличението ще се ползват в последствие.

      В тази връзка в момента в Тех.парка гледам има почнат някакъв голям обект - последно лееха основите, казано честно си мислех, че е "нашия"....

      Коментар


      • По презентация трябваше да видим първа копка август, а в момента дори нямат още разрешение за строеж...забавя се целия проект и съответно пуска на сградата

        Коментар


        • дано ви се наредят нещата вече и бюлетин гледам са ви сложили към документите но определено тия дни смятах SFI май се търгува на 4.6-4.8% наемна доходност ( примерно зависи дали ще направят още едно увеличение накрая да си платят задълженията към свързани лица) тук май в момента е над 8% без да броим новите акции... тоз нов проект внесе много несигурност пък в крайна сметка едва ли ще подобри кой знае колко доходността с оглед новите акции и ливъриджа
          Другото гледах доходността по българските 10 годишни ДЦК-та е под 1% и реално ако останат така нещата може да падне лихвата от сегашните 3.1% дет са сложили в бюлетина. В европа адсиците се финансират на 1.5-2% с ливърдж над този на бреф. реално разликата в доходностите по дцк-та е около 0.5-0.6% пък в лихвите на фирмите върви около 1-1.5%
          така де аз съм пас по ред причини и не е препоръка

          Коментар


          • хайде дано!

            Регулаторният орган е изпратил писмо до дружеството и Търговският регистър с ясни инструкции

            Коментар


            • 600 хил. кв. м първокласни офис площи ще излязат на пазара в София до 3 години

              70% от големите компании в столицата смятат да увеличат служителите си през този период

              Към момента наличностите от модерни офис площи достигат 1,93 млн. кв. м, а свободните площи са 9,1%. Наемите са на нива между 12 и 15 евро на кв. м за офиси клас А и 8-11 евро за клас Б, сочат данните на MBL.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Тук имах очаквания, че през настоящия месец ще излезе съобщение за намаляване на таксата за УД, а защо не съобщението да е част от месечния информационен бюлетин, който също обещаха(за подобряване на комуникацията с акционерите) преди да вземат парите?!?!
                Не ги защитавам, но конкретно в този случай може би нямат вина. Доколкото знам, условието за намаляване на таксата е да нарастнат активите, което не се е случило предвид забавянето от т.р. . Един вид ще има намаление след оправяне на неразбориите. Й сега МНИ би трябвало да цоцат на база активи без увеличение.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Тук имах очаквания, че през настоящия месец ще излезе съобщение за намаляване на таксата за УД, а защо не съобщението да е част от месечния информационен бюлетин, който също обещаха(за подобряване на комуникацията с акционерите) преди да вземат парите?!?!
                  Браво Тони, много добре си го написал - "обещаха"! И в момента поддържам старото си мнение за компанията, писано многократно през годините. "STRONG SELL" .

                  Коментар


                  • Тук имах очаквания, че през настоящия месец ще излезе съобщение за намаляване на таксата за УД, а защо не съобщението да е част от месечния информационен бюлетин, който също обещаха(за подобряване на комуникацията с акционерите) преди да вземат парите?!?!

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/novini-i-ana...niiata-269089/
                      Търговският регистър с опасен двоен стандарт при вписванията

                      Коментар


                      • Офисът в българската столица ще отвори през юни 2020

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Офис площите в съществуващи сгради са нараснали до 1,93 млн. кв.м., след като нови 10 хил. кв.м. са получили разрешение за ползване. Площта на офисите в строеж се повишава до 393 хил. кв. м, от които около 250 хил. кв.м са планирани за завършване до края на 2019 г. /данни MBL/...

                          Сиреч в следващите 2 години офис площите ще нараснат с над 20%...тъкмо като дойде кризата а тук сградата ще е на груб строеж по това време?
                          DEX, това са факти, които са дискутирани тук още преди година. Тогава смятахме обща площ на на планираните сгради, клас А, над 550 хил. м2 до две години.

                          Коментар


                          • Офис площите в съществуващи сгради са нараснали до 1,93 млн. кв.м., след като нови 10 хил. кв.м. са получили разрешение за ползване. Площта на офисите в строеж се повишава до 393 хил. кв. м, от които около 250 хил. кв.м са планирани за завършване до края на 2019 г. /данни MBL/...

                            Сиреч в следващите 2 години офис площите ще нараснат с над 20%...тъкмо като дойде кризата а тук сградата ще е на груб строеж по това време?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              Какво имаш предвид, че е по-назад? Аз мисля че редовно е друго длъжностно лице по вписванията

                              Поздрави
                              Имах впредвид ,че преди 6-7 години БРЕФ и ТР водеха съдебно дело.
                              Резултата го има в ТР.
                              Но не знам дали има връзка със сегашните им неприятности или просто мениджъмента на БРЕФ за пореден път не са си написали домашното.
                              Визирам проблемите им през 2016 г.,когато имаха проблеми с вписването решението на ОСА за намаляване стойността на акциите.
                              Поздрави !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                                Без да съм сигурен - може би има субективни обстоятелства за заяждането с БРЕФ от страна на ТР.
                                Ako се разтърсиш по назад в ТР - може да намериш причината за действията на служителите им и може да я включиш в статията си.
                                А може и да ги знаеш - нали си отдавна на бирсата.
                                Според мен мениджърите на БРЕФ трябваше да обявят по своевремено отказа - още след първата заведената молба в съда.към 10.09.2018г..
                                Какво имаш предвид, че е по-назад? Аз мисля че редовно е друго длъжностно лице по вписванията

                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X