IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Май месечните бюлетинчета им омръзна да ги пускат...
    За новини относно строежа в тех парка, може да поглеждате тук:


    https://www.skyscrapercity.com/showt...514269&page=80
    Дам, обаче рядко качват спрямо други проекти. Бях преди седмица, вече има два етажа над земята, но ме домързя да снимам, защото беше студ.

    Коментар


    • Май месечните бюлетинчета им омръзна да ги пускат...
      За новини относно строежа в тех парка, може да поглеждате тук:


      https://www.skyscrapercity.com/showt...514269&page=80

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

        Така звучи, все едно това е новина и аз съм споделил някаква тайна. От инфото не се разбира, колко служители имат, но наемат много повече площи от сегашните, за да има за разрастване. Същото правят всички, които се местят на ново място. Геритидж е далече за много хора, но си има силни страни - ще има всичко в комплекса. С метрото от центъра не е толкова зле.

        https://gradat.bg/news/2018/01/22/31...hti_v_garitage

        Новото си е ново
        По-старите офиси в Лондон поветиняват за сметка на новите
        https://www.investor.bg/po-sveta/453...novite-275046/

        И в София някой от старите офиси, в които съм работил, си останаха празни като се изнесохме.
        За старите апартаменти е същото. Само ако са с добра локация, ги спасява

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
          Говорих с един приятел във VMware. Наистина ги местят от колелото на 4-ти км. на околовръстното зад декатлон.
          Много се оплака, защото там му е далече, а живее в Центъра. .
          Така звучи, все едно това е новина и аз съм споделил някаква тайна. От инфото не се разбира, колко служители имат, но наемат много повече площи от сегашните, за да има за разрастване. Същото правят всички, които се местят на ново място. Геритидж е далече за много хора, но си има силни страни - ще има всичко в комплекса. С метрото от центъра не е толкова зле.

          https://gradat.bg/news/2018/01/22/31...hti_v_garitage


          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            Говорих с един приятел във VMware. Наистина ги местят от колелото на 4-ти км. на околовръстното зад декатлон.
            Много се оплака, защото там му е далече, а живее в Центъра. Ще работи по често от вкъщи. Разбрах и че сградата на околовръстното не е Клас А, защото паркоместата не достигали, а това е критерий за клас А. Ако отидел на работа по-късно, нямало места. Това ме подсеща, че друг приятел плаща по 100 лв. на месец за паркомясто на работата си... Като цяло се местят, защото сградата на 4-ти км. им е отесняла.

            Дано БРЕФ я направят истински клас А и всеки ще се премести при тях.

            Не е препоръка. Имам акции.
            А започнаха ли?

            Коментар


            • Говорих с един приятел във VMware. Наистина ги местят от колелото на 4-ти км. на околовръстното зад декатлон.
              Много се оплака, защото там му е далече, а живее в Центъра. Ще работи по често от вкъщи. Разбрах и че сградата на околовръстното не е Клас А, защото паркоместата не достигали, а това е критерий за клас А. Ако отидел на работа по-късно, нямало места. Това ме подсеща, че друг приятел плаща по 100 лв. на месец за паркомясто на работата си... Като цяло се местят, защото сградата на 4-ти км. им е отесняла.

              Дано БРЕФ я направят истински клас А и всеки ще се премести при тях.

              Не е препоръка. Имам акции.

              Коментар


              • Не мога да кажа, че знам да има точни данни за миграцията, това от НСИ не ми вдъхва доверие.

                Това, коетп аз гледам е следното. Пловдив се развива много добре, вече си е регионален център и много хора не идват към София от този регион. Другото, което виждам са новите фабрики в Северна България, Плевен, Ловеч, Русе. Това ще намали притока и от там. Освен това там вече са останали малко хора за жалост, спрямо преди години де.

                Коментар


                • Със сигурност не трябва сегашните тенденции да се екстраполират, ще се подобрят нещата предполагам донякъде, но ето тук се вижда пирамида на населението https://www.cia.gov/library/publicat...k/geos/bu.html
                  прилича си точно на гъба
                  или още инфо тук http://worldpopulationreview.com/cou...ia-population/
                  иначе факт и при нас на оглед е идвал програмист от холандия но не знам доколко няколко хиляди чужденци към момента променят фундаментално картината
                  а прогнозата на НСИ наистина е че софия ще е горе-долу стабилна а доста областни градове ще намалеят с 30-60% това наистина ще е жалко...
                  http://nsi.bg/bg/content/2996/%D0%BF...BF%D0%BE%D0%BB

                  а вчера панорама беше точно на тази тема
                  https://bnt1.bnt.bg/bg/a/zashcho-blg...chezne-4012019
                  Last edited by Felbuzz; 05.01.2019, 16:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                    Не бих ограничавал историята на София и мигрирането към града само до 25 години назад. Наистина целият пазар на НИ в София във всички сегменти се крепи на миграцията. Въпросът е до кога това ще продължи с достатъчно бързи темпове.
                    В офис сградата на Пл. Македония (препродадена преди дни) работят много чужденци, не мога да кажа колко точно, но участвах в даването на апартамент под наем в близост до нея и дойдоха чужденци на оглед, работещи в тази сграда. Не знаеха български. София си е притегателен център за чужденци, има доста французи, германци, румънци, освен руснаци и бесарабски българи. Масово руснаците от Несебър и Созопол, вече бягат оттам и идват в София, защото по-морето е страшна скука 9 месеца в годината

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Не забелязвам населението в София да намалява. Даже забелязвам, че първите дошли тук преди 20-25 години вече не си ходят на село по празниците. Все повече странни коли висят на паркинга пред блока по време на празниците. А преди 10 години се изпразваше и нямаше кой да те напсува. Така, че населението намлява в България, но не и в София.
                      Не бих ограничавал историята на София и мигрирането към града само до 25 години назад. Наистина целият пазар на НИ в София във всички сегменти се крепи на миграцията. Въпросът е до кога това ще продължи с достатъчно бързи темпове.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        Аз мисля, че ключа от бараката е заровен другаде.
                        А именно в първокласния ток, който предполагам, че те са си осигурили за сградата. За непросветените това означава, че са вързани към две подстанции на ЧЕЗ и ако едната сгъне, другата продължава да подава ток. Наемателите продължават да работят. Много наематели би трябвало да изискват първокласен ток и при равни други условия (цена и локация) това да е определящото за избор.

                        Затова питам вас, като по-разбиращи, защото аз съм извън сектора на НИ, а в медиите никой не пише за първокласния ток, а само за клас А и клас Б. Колко от другите офис сгради в София са с първокласен ток? Колко от наемателите държат тока да е първокласен.

                        Имат ли БРЕФ първокласаен ток за тази сграда? Според мен, тъй като са доста педантични, би трябвало да имат.

                        Не трябва да се забравя, че сградата ще е Нова, тоест има предимство пред старите сгради, които са спестили нещо от изискванията по клас А, примерно двоен под или двоен таван. Всички помним, че като купиха сградата в Бизнес Парк -а и трябваше да преправят инсталациите.

                        Старото си е старо. Всеки ще иска да работи в истински клас А.

                        Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам
                        Това с връзването към две подстанции си е пълен майтап. Повечето сгради , в които съм работил са свързани по този начин, само дето има едно доста неприятно забавяне при превключването от една подстанция към друга и по-чувствителното оборудване не издържа и трябва допълнителна защита. Това, напрактика обезмисля идеята.

                        Коментар


                        • Аз мисля, че ключа от бараката е заровен другаде.
                          А именно в първокласния ток, който предполагам, че те са си осигурили за сградата. За непросветените това означава, че са вързани към две подстанции на ЧЕЗ и ако едната сгъне, другата продължава да подава ток. Наемателите продължават да работят. Много наематели би трябвало да изискват първокласен ток и при равни други условия (цена и локация) това да е определящото за избор.

                          Затова питам вас, като по-разбиращи, защото аз съм извън сектора на НИ, а в медиите никой не пише за първокласния ток, а само за клас А и клас Б. Колко от другите офис сгради в София са с първокласен ток? Колко от наемателите държат тока да е първокласен.

                          Имат ли БРЕФ първокласаен ток за тази сграда? Според мен, тъй като са доста педантични, би трябвало да имат.

                          Не трябва да се забравя, че сградата ще е Нова, тоест има предимство пред старите сгради, които са спестили нещо от изискванията по клас А, примерно двоен под или двоен таван. Всички помним, че като купиха сградата в Бизнес Парк -а и трябваше да преправят инсталациите.

                          Старото си е старо. Всеки ще иска да работи в истински клас А.

                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам
                          Last edited by oslo; 05.01.2019, 12:12.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                            Мястото определено е по-добро от камбаните но има какво да се желае - например връзката с квартал полигона е по кози пътеки където ако имаш късмет ще минеш ако нямаш ще те подгонят глутница кучета - преди две седмици минах да видя как е технопарка отивайки към мола на отиване добре на връщане още отдалече се разлаяха и обикалях по цариградско да се върна към технопарка и плиска, където живея. Ако човек идва от изток/гео милев е гадно защото трябва да се върви по булеварди и се минава кръговото на 4-ти километър. единствената нормална връзка с технопарка е по мостчето над цариградско. въобще самият район трябва да се облагороди от общината... ама като гледам как са оставили няколко кучета да лаят около туристите на църквата света неделя не стойте със затаен дъх...
                            аз се чудя в центъра на 200-300 метра от витошка е пълно с изоставени сгради, няма ли кой тях да ги оправи ами строят по разни поляни... при все че намалява всяка година населението кой ще работи/живее в тия сгради след 10-20-30 години
                            Не забелязвам населението в София да намалява. Даже забелязвам, че първите дошли тук преди 20-25 години вече не си ходят на село по празниците. Все повече странни коли висят на паркинга пред блока по време на празниците. А преди 10 години се изпразваше и нямаше кой да те напсува. Така, че населението намлява в България, но не и в София.

                            Коментар


                            • Мястото определено е по-добро от камбаните но има какво да се желае - например връзката с квартал полигона е по кози пътеки където ако имаш късмет ще минеш ако нямаш ще те подгонят глутница кучета - преди две седмици минах да видя как е технопарка отивайки към мола на отиване добре на връщане още отдалече се разлаяха и обикалях по цариградско да се върна към технопарка и плиска, където живея. Ако човек идва от изток/гео милев е гадно защото трябва да се върви по булеварди и се минава кръговото на 4-ти километър. единствената нормална връзка с технопарка е по мостчето над цариградско. въобще самият район трябва да се облагороди от общината... ама като гледам как са оставили няколко кучета да лаят около туристите на църквата света неделя не стойте със затаен дъх...
                              аз се чудя в центъра на 200-300 метра от витошка е пълно с изоставени сгради, няма ли кой тях да ги оправи ами строят по разни поляни... при все че намалява всяка година населението кой ще работи/живее в тия сгради след 10-20-30 години

                              Коментар


                              • ето я съседната сграда:

                                2. Sofia Tech One

                                Инвеститор: "Маркан холдинг".
                                РЗП: 45 600 кв.м.
                                Възложител: "Фраксинус инвестмънт", собственост на "Маркан Ти Ай", дружество от едноименния холдинг. Правото на строеж за тази сграда в "София тех парк" беше получено по спорен начин през пролетта на 2017 г. Без конкурс соченият за близък до бившия министър на икономиката Божидар Лукарски Ясен Игнатов (познат като вносител на Bose) придоби от държавното правото да строи срещу 5.64 млн. лв. Което беше много под пазара, особено на фона на следващия прозрачен търг за втора сграда. Игнатов продаде фирмата си "Фраксинус инвестмънт" на строителната "Маркан" за 1.6 млн. лв. ден след сделката с държавния парк.
                                Изпълнител: "Маркан".
                                Локация: "София тех парк".
                                Проект: правото за строеж включва сграда с 30 хил. кв.м отдаваема площ. Тя ще е на 12 етажа, на партера ще има търговски площи, а останалите етажи ще са с офиси. Ще има и един подземен етаж паркинг с капацитет 420 автомобила.
                                Проектант: "Маркан проект".
                                Инвестиция: цената на правото на строеж е 5.64 млн. лв., а "Фраксинус инвестмънт" е придобита от "Маркан" за 1.6 млн. лв.
                                Срок: септември 2020 г.

                                В София големите проекти са разпръснати. Освен апартаменти инвеститорите още харесват и офисите

                                Коментар

                                Working...
                                X