IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Тонка, аз по-скоро останах с убеждението, че е по-възможно да се продадат, отколкото да се строят. Някак си въпроса с главниците по кредитите остава на страна, а той е мнооого важен. Смятаме дивиденти през годините, но за разходи доколкото аз знам се признават и смятат само лихвите по тях. С главниците обаче какво правим? По мои сметки ще трябва да се продават активи за тях или да се прави ново увеличение. В тави връзка продажбата на лладост, морето и т.н. става много важна, пак според мен. Може би Брешков има това на ум като загатва, че е възможно да се продадат бриколажите. Един вид ако не стигнат парите и ако има добра цена, може да ги продадем. Така поне аз равтълкувах думите му.
    Защо да не продадат работещи активи с гарантиран наем и носещи приходи и дивидент, и да вложат парите в добри пожелания и сладки приказки за розово бъдеще. Някой от вас би ли си продал апартамент носещ му доходност, за да си купи такъв на зелено?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      5 дни за една статия?!?! Трябва доста да сте заети ...
      Няколко дни по-късно, като обмисля семинара и освен огромния риск от новата сграда, сякаш започва да ме притеснява това мънкане и шикалкавене за това какво ще праввят с двата магазина Мосю Бриколаж след изтичане на договорите 2021...Да не стане като с Камбаните - тъкмо потривахме ръце и се радвахме, че изтърпяхме строежа и се канехме да прибираме вече мазни дивиденти и хоп - пак затягаме коланите заради Тех парка, та 2021 като е готов Тех парка, да не се окаже че предстои ново увеличение за нови проекти на местата на магазините и така само да ни подръпват леко морковчето с години...
      Тонка, аз по-скоро останах с убеждението, че е по-възможно да се продадат, отколкото да се строят. Някак си въпроса с главниците по кредитите остава на страна, а той е мнооого важен. Смятаме дивиденти през годините, но за разходи доколкото аз знам се признават и смятат само лихвите по тях. С главниците обаче какво правим? По мои сметки ще трябва да се продават активи за тях или да се прави ново увеличение. В тави връзка продажбата на лладост, морето и т.н. става много важна, пак според мен. Може би Брешков има това на ум като загатва, че е възможно да се продадат бриколажите. Един вид ако не стигнат парите и ако има добра цена, може да ги продадем. Така поне аз равтълкувах думите му.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

        +1
        Добре де, а P/B сега колко е и колко ще бъде като дойде 2029-та?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          5 дни за една статия?!?! Трябва доста да сте заети ...
          Няколко дни по-късно, като обмисля семинара и освен огромния риск от новата сграда, сякаш започва да ме притеснява това мънкане и шикалкавене за това какво ще праввят с двата магазина Мосю Бриколаж след изтичане на договорите 2021...Да не стане като с Камбаните - тъкмо потривахме ръце и се радвахме, че изтърпяхме строежа и се канехме да прибираме вече мазни дивиденти и хоп - пак затягаме коланите заради Тех парка, та 2021 като е готов Тех парка, да не се окаже че предстои ново увеличение за нови проекти на местата на магазините и така само да ни подръпват леко морковчето с години...
          +1

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            Ето отговорът, статията е готова, само редакторите предстои да я активират

            въпрос:
            Как счетоводно се отразява направеният т. нар. обратен сплит при изисляване на Разпределението на печалбата по чл. 10 от ЗДСИЦ на приходите от т.нар. "заспали" имоти, придобити преди този обратен сплит?

            отговор от Тодор Брешков:
            Не оказва влияние, и не се взима предвид. Просто текстовете определящи калкулацията на дивидента, не третират какво се прави при обратен сплит.
            5 дни за една статия?!?! Трябва доста да сте заети ...
            Няколко дни по-късно, като обмисля семинара и освен огромния риск от новата сграда, сякаш започва да ме притеснява това мънкане и шикалкавене за това какво ще праввят с двата магазина Мосю Бриколаж след изтичане на договорите 2021...Да не стане като с Камбаните - тъкмо потривахме ръце и се радвахме, че изтърпяхме строежа и се канехме да прибираме вече мазни дивиденти и хоп - пак затягаме коланите заради Тех парка, та 2021 като е готов Тех парка, да не се окаже че предстои ново увеличение за нови проекти на местата на магазините и така само да ни подръпват леко морковчето с години...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от eesto Разгледай мнение
              На Уебинара бе зададен въпрос за разпределянето на печалбата на АДСИЦ, чл.10 от закона, дано не греша. а по-важно - беше попитано как се влияе изчисляването на сумата за разпределяне от приходи от продажба на имоти, придобити от ФНИБ преди обратния сплит. Обещаха Мариан да изнесе информация по въпроса в Инвестор. Това, което аз намирам като статии тук:
              Ето отговорът, статията е готова, само редакторите предстои да я активират

              въпрос:
              Как счетоводно се отразява направеният т. нар. обратен сплит при изисляване на Разпределението на печалбата по чл. 10 от ЗДСИЦ на приходите от т.нар. "заспали" имоти, придобити преди този обратен сплит?

              отговор от Тодор Брешков:
              Не оказва влияние, и не се взима предвид. Просто текстовете определящи калкулацията на дивидента, не третират какво се прави при обратен сплит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от eesto Разгледай мнение
                На Уебинара бе зададен въпрос за разпределянето на печалбата на АДСИЦ, чл.10 от закона, дано не греша. а по-важно - беше попитано как се влияе изчисляването на сумата за разпределяне от приходи от продажба на имоти, придобити от ФНИБ преди обратния сплит. Обещаха Мариан да изнесе информация по въпроса в Инвестор. Това, което аз намирам като статии тук:

                Дано не ги решават по начина на БФБ,- "Рано или късно съдбата на тези парични средства в баланса на БФБ-София ще бъде решена."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от eesto Разгледай мнение
                  На Уебинара бе зададен въпрос за разпределянето на печалбата на АДСИЦ, чл.10 от закона, дано не греша. а по-важно - беше попитано как се влияе изчисляването на сумата за разпределяне от приходи от продажба на имоти, придобити от ФНИБ преди обратния сплит. Обещаха Мариан да изнесе информация по въпроса в Инвестор. Това, което аз намирам като статии тук:
                  Това е стара статия, новата най-вероятно все още не е подготвена. Имай малко търпение . Иначе за въпроса - аз не можах да го разбера всъщност какво иска да попита. Дивидента ще се разпредели на акционерите, които имат акции 2 седмици след провеждането на ОСА. Не виждам да има каквато и да било връзка между дивидента и сплита.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • На Уебинара бе зададен въпрос за разпределянето на печалбата на АДСИЦ, чл.10 от закона, дано не греша. а по-важно - беше попитано как се влияе изчисляването на сумата за разпределяне от приходи от продажба на имоти, придобити от ФНИБ преди обратния сплит. Обещаха Мариан да изнесе информация по въпроса в Инвестор. Това, което аз намирам като статии тук:

                    Коментар


                    • Из дневния бюлетин на Елана:
                      • Икономика: Процентът на незаетите офис площи спада до 8.5%, което е десетгодишен рекорд; през 2019 - 2020 г. се очаква откриването на нови 360 000 кв. м. офиси в София

                      Коментар


                      • Благодаря! Сигурно съм пропуснал къде са го казали/написали

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          За можене - може, ама нещо частично са качили
                          15 мин са ако го гледаш през сайта - то е като превю
                          ако си го свалиш е цялото
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • За можене - може, ама нещо частично са качили

                            Коментар


                            • Можело значи...

                              Коментар


                              • Коментар

                                Working...
                                X