IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Всъщност, ако се загледаш върху немския пазар примерно, ще видиш че при REITs спад няма, дори има позиции с ръст. Имам за себе си някакво обяснение, но не искам да го споделям тук, тъй като може и да не съм прав. А за цената на ФНИБ не знам защо мислиш че няма накъде да върви нагоре. Миналата година имаше сделки на 2,30лв., не виждам какво толкова се е променило от тогава че да смятаме 1,90лв за висока цена.
    Криза все още няма, хората, бизнесът има пари и недвижимите си въврят повечето, ако се получи спад в доходите, този сегмент страда най - силно. Вече при някои REITs в Западна Европа има спад и доходността в момента им е около 10%, като тамошните анализатори очакват по - ниски приходи и дивидент, ако се засилят негативните световни тенденции и от там наглед атрактивната цена и доходност.

    2.30 бе преди да се разводни капитала и при сключени договори за наеми и реално очакван дивидент от 15-16 ст./акция, сега щеше да е 3 лв. дори без увеличението.

    Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    Мисля, че прекалено много се фокусирате в червения цвят и пропускате игричките на патока Доналд. Така ще си клати пазара още доста, все още дори не е нашляпал мита на ЕС, а и това ще направи...и после, като влезе в предизборна кампания, като подпише едни споразумения и като литнат тези американски индекси!!!

    Кое и е равновесното на цената от 1,9? Тази цифра бе избрана, за да мине увеличението и тя бе доста ниска по мое скромно мнение.
    Тези играчки са доста опасни, защото ако се прекали с тях, много трудно ще стане този описан обрат. Има вече леко прегряване на икономиката. Така някои казват, че възможността за Брекзит без сделка или дори самият Брекзит е фарс, няма да се състои, цел на британците да спечелят някакви по - големи отстъпки, но резултатът за иконимиката им се вижда, фирми вече изнесоха офисите си, при автомобилостроенето спадът е близо 50%.

    Ако 1.9 беше доста ниски цена, щеше да мине напълно увеличението на капитала, а не на 70%, поне така прецени пазара.

    Да, много неща бяха направени през последната година, спазени бяха обещанията, но все пак в момента се търгуват несигурни очаквания и рисковите външни фактори са доста.

    Никой в света няма интерес от ограничаване на световния стокообмен, въвеждането на мита драска глобализацията и ни връщат десетилетия назад, играта на популизъм понякога излиза скъпо, а ние сме малки, наблюдаваме и се нагаждаме на капризите на времето.
    Last edited by k.o.; 01.06.2019, 12:48.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Мисля, че прекалено много се фокусирате в червения цвят и пропускате игричките на патока Доналд. Така ще си клати пазара още доста, все още дори не е нашляпал мита на ЕС, а и това ще направи...и после, като влезе в предизборна кампания, като подпише едни споразумения и като литнат тези американски индекси!!! Дори децата в детската градина виждат че манипулира пазарите и ще ги използва за изборите догодина

      Кое и е равновесното на цената от 1,9? Тази цифра бе избрана, за да мине увеличението и тя бе доста ниска по мое скромно мнение. Сега година по-късно при набран кеш, при спряно повишение на лихвите(касаещо силно бъдещия заем), при намалена такса за управление, при подписан договор с първи наемател на дупка, при запълнени камбани на 100%(за който е слушал уебинара) и добър за стандартите на БФБ предстоящ дивидент... не е това цената!

      Хайде дано час по-скоро Експат да пуснат късия фонд, та всички уплашени и вярващи в надценената БФБ да имат своята алтернатива за инвестиция...
      +1

      Големи драми тука - за няколко стотинки отгоре. Напълно подкрепям и споделям написаното от Тони, и в трите абзаца. Да, рисковете остават и всички сме наясно с тях, но да се отрича с лека ръка всичко сторено през последната 1 година...? Имам акции.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

        Не е, затова писах "особен", като странен, учудващ, понеже новината от днес се знаеше отдавна(уебинарите и по - голямата прозрачност са нещо много положително, адмирации), 1,9 бе справедлива, равновеснна цена преди дивидент спрямо коефициенти, перспективи и рискове пред компанията, а още по - особен е, че на водещите пазари става голямо мазало, а при не една позиция на БФБ цари превъзходен ентусиазъм. БФБ като убежище, остров на спокойствието, но знаем, че не е така, само реагира със закъснение, следва. Кеша не след дълго може да е много ценен, акции ще има за всички.
        Всъщност, ако се загледаш върху немския пазар примерно, ще видиш че при REITs спад няма, дори има позиции с ръст. Имам за себе си някакво обяснение, но не искам да го споделям тук, тъй като може и да не съм прав. А за цената на ФНИБ не знам защо мислиш че няма накъде да върви нагоре. Миналата година имаше сделки на 2,30лв., не виждам какво толкова се е променило от тогава че да смятаме 1,90лв за висока цена.

        Коментар


        • Работата върви а дупката е огромна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            снимките от кой са правени?
            Маркант

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение





              снимките от кой са правени?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                Не е, затова писах "особен", като странен, учудващ, понеже новината от днес се знаеше отдавна(уебинарите и по - голямата прозрачност са нещо много положително, адмирации), 1,9 бе справедлива, равновеснна цена преди дивидент спрямо коефициенти, перспективи и рискове пред компанията, а още по - особен е, че на водещите пазари става голямо мазало, а при не една позиция на БФБ цари превъзходен ентусиазъм. БФБ като убежище, остров на спокойствието, но знаем, че не е така, само реагира със закъснение, следва. Кеша не след дълго може да е много ценен, акции ще има за всички.
                Мисля, че прекалено много се фокусирате в червения цвят и пропускате игричките на патока Доналд. Така ще си клати пазара още доста, все още дори не е нашляпал мита на ЕС, а и това ще направи...и после, като влезе в предизборна кампания, като подпише едни споразумения и като литнат тези американски индекси!!! Дори децата в детската градина виждат че манипулира пазарите и ще ги използва за изборите догодина

                Кое и е равновесното на цената от 1,9? Тази цифра бе избрана, за да мине увеличението и тя бе доста ниска по мое скромно мнение. Сега година по-късно при набран кеш, при спряно повишение на лихвите(касаещо силно бъдещия заем), при намалена такса за управление, при подписан договор с първи наемател на дупка, при запълнени камбани на 100%(за който е слушал уебинара) и добър за стандартите на БФБ предстоящ дивидент... не е това цената!

                Хайде дано час по-скоро Експат да пуснат късия фонд, та всички уплашени и вярващи в надценената БФБ да имат своята алтернатива за инвестиция...
                Last edited by tony1975; 01.06.2019, 06:27.

                Коментар







                • Last edited by tony1975; 01.06.2019, 05:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                    Колко да е сериозен 3-4 ст.
                    Не е, затова писах "особен", като странен, учудващ, понеже новината от днес се знаеше отдавна(уебинарите и по - голямата прозрачност са нещо много положително, адмирации), 1,9 бе справедлива, равновеснна цена преди дивидент спрямо коефициенти, перспективи и рискове пред компанията, а още по - особен е, че на водещите пазари става голямо мазало, а при не една позиция на БФБ цари превъзходен ентусиазъм. БФБ като убежище, остров на спокойствието, но знаем, че не е така, само реагира със закъснение, следва. Кеша не след дълго може да е много ценен, акции ще има за всички.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Наблюдава се тези дни един особен ръст в цената, да си помисли човек, че над 50% са отдадени, съобщение нормално в техен стил след края на работният ден:



                      Както коректно казаха на уебинара, хубава новина, но има още много вода да изтече, за еуфория не е време сега, особено как ярко червено светят всички пазари навън, нас няма да отмине. Рано е още, една дупка има само, много има да се строи, разрешителни да се вадят по пътя.
                      Колко да е сериозен 3-4 ст.

                      Коментар


                      • Наблюдава се тези дни един особен ръст в цената, да си помисли човек, че над 50% са отдадени, съобщение нормално в техен стил след края на работният ден:

                        С отдадените помещения запълняемостта на сградата става 8.5% от отдаваемите площи.
                        Както коректно казаха на уебинара, хубава новина, но има още много вода да изтече, за еуфория не е време сега, особено как ярко червено светят всички пазари навън, нас няма да отмине. Рано е още, една дупка има само, много има да се строи, разрешителни да се вадят по пътя.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Така е, но нека не помрачаваме мига и да се израдваме сега за подписания вече 6 годишен договор в новата сграда.
                          разбира се ....... напълно заслужавате да се порадвате...

                          просто дискусията с теб беше започнала по-рано, но последно ще за върша с доуточнениято, че казаното от мен:

                          п.п. според мен в момента е по-добре да се продават имоти на сегашните цени, а строителството може да се отложи с 2-3 години например
                          се отнася за пазара на недвижими имоти по принцип, а не конкретно за "бреф" ........... просто в момента не е времето за инвестиция в строителство, а за продажби ........ самия аз продавам в момента, а ще строя след няколко години когато му дойде времето

                          не е препоръка за нищо ........ лично мнение на един лаик което следва да не се взима под внимание!!!
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            това си е проблем на този който е направил тази придобивка при тези неблагоприятни условия и клаузи
                            Така е, но нека не помрачаваме мига и да се израдваме сега за подписания вече 6 годишен договор в новата сграда.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                              У В Е Д О М Л Е Н И Е
                              от
                              “Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ,
                              вписано в търговския регистър с
                              ЕИК 131350366
                              представлявано от Изпълнителния директор
                              Николай Христов Скарлатов
                              относно: вътрешна информация по смисъла на чл. 17 от
                              Регламент (ЕС) 596/2014 г.
                              УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                              На основание чл. 17, т. 1 от Регламент (ЕС) 596/2014 г. Ви уведомявам, за
                              следното:
                              „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ подписа договор за наем на
                              офис площи със „РОБЕРТ БОШ” ЕООД в новата сграда Синерджи Тауър в София
                              Тех Парк. Новият договор е за срок от 6г., а общата отдадена площ е 2749.41 кв.м.
                              С отдадените помещения запълняемостта на сградата става 8.5% от отдаваемите
                              площи.
                              +1
                              Чудесна новина!!! Сграда която е на дупка и ще бъде факт след 2г. вече е привлякла за наемател Robert Bosch GmbH!!!
                              Браво доволен съм! Поздравления за мениджмънта и за промяната и откритостта която предприеха спрямо нас. Страховете ми остават свързани с продажба на заспали активи на загуба и мънкането около бъдещето на Бриколажите. За сградата явно ще станат нещата със Бош в нея и ескалатор на метрото пред нея
                              Имам 100бр.

                              п.п. дано са си направили точна сметка за начало на договора, да не киххаме неустойки заради забавен строеж...

                              п.п.п. при договорени над 600К годишно за още незапочнал строеж, мисля че цена от 2лв вече става нелогична, а и по друг начин се договаря нов заем така
                              Last edited by tony1975; 31.05.2019, 18:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                                Не може да стане така, защото правото на строеж е придобито с условия, едното от които е строежът на бъде завършен в кратък срок.
                                това си е проблем на този който е направил тази придобивка при тези неблагоприятни условия и клаузи
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X