IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
    Наблюдава се тези дни един особен ръст в цената, да си помисли човек, че над 50% са отдадени, съобщение нормално в техен стил след края на работният ден:



    Както коректно казаха на уебинара, хубава новина, но има още много вода да изтече, за еуфория не е време сега, особено как ярко червено светят всички пазари навън, нас няма да отмине. Рано е още, една дупка има само, много има да се строи, разрешителни да се вадят по пътя.
    Колко да е сериозен 3-4 ст.

    Коментар


    • Наблюдава се тези дни един особен ръст в цената, да си помисли човек, че над 50% са отдадени, съобщение нормално в техен стил след края на работният ден:

      С отдадените помещения запълняемостта на сградата става 8.5% от отдаваемите площи.
      Както коректно казаха на уебинара, хубава новина, но има още много вода да изтече, за еуфория не е време сега, особено как ярко червено светят всички пазари навън, нас няма да отмине. Рано е още, една дупка има само, много има да се строи, разрешителни да се вадят по пътя.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Така е, но нека не помрачаваме мига и да се израдваме сега за подписания вече 6 годишен договор в новата сграда.
        разбира се ....... напълно заслужавате да се порадвате...

        просто дискусията с теб беше започнала по-рано, но последно ще за върша с доуточнениято, че казаното от мен:

        п.п. според мен в момента е по-добре да се продават имоти на сегашните цени, а строителството може да се отложи с 2-3 години например
        се отнася за пазара на недвижими имоти по принцип, а не конкретно за "бреф" ........... просто в момента не е времето за инвестиция в строителство, а за продажби ........ самия аз продавам в момента, а ще строя след няколко години когато му дойде времето

        не е препоръка за нищо ........ лично мнение на един лаик което следва да не се взима под внимание!!!
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

          това си е проблем на този който е направил тази придобивка при тези неблагоприятни условия и клаузи
          Така е, но нека не помрачаваме мига и да се израдваме сега за подписания вече 6 годишен договор в новата сграда.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            У В Е Д О М Л Е Н И Е
            от
            “Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ,
            вписано в търговския регистър с
            ЕИК 131350366
            представлявано от Изпълнителния директор
            Николай Христов Скарлатов
            относно: вътрешна информация по смисъла на чл. 17 от
            Регламент (ЕС) 596/2014 г.
            УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
            На основание чл. 17, т. 1 от Регламент (ЕС) 596/2014 г. Ви уведомявам, за
            следното:
            „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ подписа договор за наем на
            офис площи със „РОБЕРТ БОШ” ЕООД в новата сграда Синерджи Тауър в София
            Тех Парк. Новият договор е за срок от 6г., а общата отдадена площ е 2749.41 кв.м.
            С отдадените помещения запълняемостта на сградата става 8.5% от отдаваемите
            площи.
            +1
            Чудесна новина!!! Сграда която е на дупка и ще бъде факт след 2г. вече е привлякла за наемател Robert Bosch GmbH!!!
            Браво доволен съм! Поздравления за мениджмънта и за промяната и откритостта която предприеха спрямо нас. Страховете ми остават свързани с продажба на заспали активи на загуба и мънкането около бъдещето на Бриколажите. За сградата явно ще станат нещата със Бош в нея и ескалатор на метрото пред нея
            Имам 100бр.

            п.п. дано са си направили точна сметка за начало на договора, да не киххаме неустойки заради забавен строеж...

            п.п.п. при договорени над 600К годишно за още незапочнал строеж, мисля че цена от 2лв вече става нелогична, а и по друг начин се договаря нов заем така
            Last edited by tony1975; 31.05.2019, 18:19.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Не може да стане така, защото правото на строеж е придобито с условия, едното от които е строежът на бъде завършен в кратък срок.
              това си е проблем на този който е направил тази придобивка при тези неблагоприятни условия и клаузи
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • У В Е Д О М Л Е Н И Е
                от
                “Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ,
                вписано в търговския регистър с
                ЕИК 131350366
                представлявано от Изпълнителния директор
                Николай Христов Скарлатов
                относно: вътрешна информация по смисъла на чл. 17 от
                Регламент (ЕС) 596/2014 г.
                УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                На основание чл. 17, т. 1 от Регламент (ЕС) 596/2014 г. Ви уведомявам, за
                следното:
                „Фонд за недвижими имоти България” АДСИЦ подписа договор за наем на
                офис площи със „РОБЕРТ БОШ” ЕООД в новата сграда Синерджи Тауър в София
                Тех Парк. Новият договор е за срок от 6г., а общата отдадена площ е 2749.41 кв.м.
                С отдадените помещения запълняемостта на сградата става 8.5% от отдаваемите
                площи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                  ================

                  п.п. според мен в момента е по-добре да се продават имоти на сегашните цени, а строителството може да се отложи с 2-3 години например
                  Не може да стане така, защото правото на строеж е придобито с условия, едното от които е строежът на бъде завършен в кратък срок.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                    Животът не е за всеки ...
                    напротив ....... живота е за всеки, но има два вида живот ....... лайф и жизнь

                    всеки си избира кой от двата вида да "ползва" докато е на тази земя

                    ================

                    п.п. според мен в момента е по-добре да се продават имоти на сегашните цени, а строителството може да се отложи с 2-3 години например
                    Last edited by polki; 30.05.2019, 02:39.
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Напълно вярно, има 2 години, през които, ако съобразим задаващата се буря навън: евентуална рецесия(някои предвестници са налице), търговски преговори, Брекзит, напрежение в Близкия Изток и т.н., която макар и да вярвам, че няма да е с продължителността на предната, не се знае кога ще удари и колко силно ще е влиянието й върху конкретния бизнес.

                      Около компанията текущо нещата са спокойни, но "външните и вътрешни фактори" са голямата въпросителна и както едни си взимат пакетче на 1.92, други с охота продават, времето ще покаже кой е бил прав, не трябва да се прибързва.
                      +1

                      добре си ме разбрал и ще продължа леко нататък ...... ако разрешиш

                      в момента цените са на макс ......... както на сторителните материали, така и заплатите на строителите които отгоре на всичко не достигат ...... всичко това ме навява на мисълта, че себестойността на завършения проект ще е на макс

                      след 2 год. (ако има някаква дълбока криза тогава) изведнъж офис-площите или търговските площи са в излишък и какво ще се случи .......... имаме една сграда която струва на макс и други сгради които са завършени преди 5-6 години когато стриотелството имаше различна себестойност ....... другите с ниската себестойност на сградите ще могат да предложат по-добри наеми от тези които строят в този момент, нали?

                      тогава по всяка вероятност наемателите ще са кът, а площите свободни с голям избор и т.н.

                      отделно някои от сградите вече ще са изплатили инвестицията си, а тази едва ще влиза в бизнеса ....... някои ще кажат, че локацията е определяща, но според мен това важи при приблизително еднакви наеми ......... този който е с ниска себестойност и изплатени кредити ще може да лавира много по-добре от тези които тепърва ще започнат да изплащат заеми => при криза всичко е възможно, а нито знаем кога ще ни връхлети, нито знаем колко продължителна ще бъде, нито знаем с каква дълбочина ще е кризата...

                      не се знае дори дали и кога ще се завърши сградата, нали? ......... по план е едно, но който е строил знае, че винаги трябва да предвидиш допълнително време и поне 20-30% допълнителни разходи ........ в началото сметките и разчетите са едни, но след няколко години сметката на финала е съвсем различна...

                      сега кредитите са на една цена, а след 2-3 години нямаме никаква представа какви ще са лихвените нива, нали?

                      въпросителните са много и изобщо не съм в състояние да изброя всички рискове за този бизнес ........ камоли да ги калкулирам и да взема решение за инвестиция

                      нямам акции тук и не смятам да купувам в следващите поне 2-3 години ...... не е препоръка за нищо - просто бъртвежи на един лаик

                      п.п. според мен в момента е по-добре да се продават имоти на сегашните цени, а строителството може да се отложи с 2-3 години например
                      Last edited by polki; 30.05.2019, 02:52.
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        много неща могат да се случат и дори не ми се започва да ги изброявам защото ще пропусна редица неща навярно...

                        ти самото (ср.род, ед.число) оценяваш тайминга, рисковете през бизнеса на компанията и всички външни и вътрешни фактори
                        Животът не е за всеки ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          много неща могат да се случат и дори не ми се започва да ги изброявам защото ще пропусна редица неща навярно...

                          ти самото (ср.род, ед.число) оценяваш тайминга, рисковете през бизнеса на компанията и всички външни и вътрешни фактори
                          Напълно вярно, има 2 години, през които, ако съобразим задаващата се буря навън: евентуална рецесия(някои предвестници са налице), търговски преговори, Брекзит, напрежение в Близкия Изток и т.н., която макар и да вярвам, че няма да е с продължителността на предната, не се знае кога ще удари и колко силно ще е влиянието й върху конкретния бизнес.

                          Около компанията текущо нещата са спокойни, но "външните и вътрешни фактори" са голямата въпросителна и както едни си взимат пакетче на 1.92, други с охота продават, времето ще покаже кой е бил прав, не трябва да се прибързва.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар




                          • Къде е този договор или поне официалното му обявяване? Все още са само голи обещания!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Какво мислиш, че може да се случи. ?!
                              много неща могат да се случат и дори не ми се започва да ги изброявам защото ще пропусна редица неща навярно...

                              ти самото (ср.род, ед.число) оценяваш тайминга, рисковете през бизнеса на компанията и всички външни и вътрешни фактори
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                                голям залък лапни - голяма дума не казвай!

                                много вода ще изтече до тогава и всичко може да се случи!
                                Какво мислиш, че може да се случи. ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X