IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето малко записки от мен:

    Завършване сграда - Q3 2021. Засега по план. Вървят работите по грубия строеж. До януари трябва да излязат над земята. Груб строеж - очакван край 2020. В момента текат търгове за фасади, асансъори, ел. инсталация. Договорите за строителство няма да се обявяват.

    Следващ договор за наем - вероятно първа половина 2020. Засега не са близо до такъв.

    Финансиране - среда на 2020. Варианти кредит/jessica/облигации. За привилегировани акции не са мислили.

    Очакван 12 ст. дивидент за 2019.

    Работят по облагоровяване на средата. Повече опции за хранене. Рейс до метростанция ГМ Димитров. Улица в северната част на тех парка. За последното има пари и изпълнител. Въпрос на време.

    Скоро нов маркетингов сайт на проекта.

    Признават, че се заформя голямо предлагане на офис площи, но не се притесняват защото за най-качествените ще има пазар.

    Коментар


    • Коментар


      • Аз ще го потърся по-късно на запис, че много лош час бяха избрали. Понеделник, преди обяд... Някои хора работим.
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • При мен не почва УЕБИНАРА

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Строителите предполагам дължат неустойка при неспазване на срока.
            В 6S6 взехме добра неустойка. Дали и тук ще е така? Ако може утре някой да пита (за съжаление ще пътувам).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от __cupid__ Разгледай мнение
              От къде го измислихте това 01.2021? На предишния уебинар още казаха, че срока е за влизане в експлоатация е 3Q 2021. Утре ще разберем дали има забавяне или не.
              01.2021 г. бяха плановете им при промотирането на строежа, т.е. далеч преди семинара, но имаха проблеми и стартираха с над половин годишно закъснение. Затова на семинара са казали 3Q 2021, но явно пак имат проблеми, защото в момента изоставането е драстично, вероятно вече с близо година, така че оттам идва моята прогноза за 01.2022.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                Сградата на Маркан в съседство, трябва да се открие през септември 2020 г. и както върви строежа това няма да е проблем. Сградата на ФНБ_я обаче изостава драстично от графика, пуска й бе за 01.2021 г., но вероятно ще е 01.2022 г. Не знам причините, но не са парични, кеш имат предостатъчно и вероятно до края на 2020 заем няма да им трябва, ако продължават със същото темпо.
                От къде го измислихте това 01.2021? На предишния уебинар още казаха, че срока е за влизане в експлоатация е 3Q 2021. Утре ще разберем дали има забавяне или не.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Дано не плащат неустойки на Бош...
                  Строителите предполагам дължат неустойка при неспазване на срока.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
                    Сградата на Маркан в съседство, трябва да се открие през септември 2020 г. и както върви строежа това няма да е проблем. Сградата на ФНБ_я обаче изостава драстично от графика, пуска й бе за 01.2021 г., но вероятно ще е 01.2022 г. Не знам причините, но не са парични, кеш имат предостатъчно и вероятно до края на 2020 заем няма да им трябва, ако продължават със същото темпо.
                    Дано не плащат неустойки на Бош...

                    Коментар


                    • Сградата на Маркан в съседство, трябва да се открие през септември 2020 г. и както върви строежа това няма да е проблем. Сградата на ФНБ_я обаче изостава драстично от графика, пуска й бе за 01.2021 г., но вероятно ще е 01.2022 г. Не знам причините, но не са парични, кеш имат предостатъчно и вероятно до края на 2020 заем няма да им трябва, ако продължават със същото темпо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                        Тази банка, която ще кредитира ДОХ не е обикновена банка Тони. Нали знаеш? Затова и процентът е такъв. Колкото по-малко политиката се меси в бизнеса, мисля че ще е по-добре за нас малките. Засега нещата тук са ясни и прозрачни, налага се полезната практика за редовни брифинги, спазиха си обещанието за намаление на таксата след увеличението на капитала. Засега съм доволен, но ще видим... Дано не ме разочароват.
                        Ами всъщност нямам идея каква е тая унгарска банка. Щом вече ФЛ може да тегли ипотека на 3-3,5%, защо ЮЛ с наемател и доста готви имоти за гаранция да не може да слезе под 3%? Ще видим утре г-н Брешков какво ще каже. Като строоеж и аз мисля че видим закъсняват интересно е и какв ще се случи с Брико - догворът с тях изтича декември 2021г.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          ДОХ постигнаха лихва на кредита на 2,2%, дали и БРЕФ вече с наемател няма да намери нещо под 2,5%?
                          ...
                          ...
                          ...
                          Ще слушам в понеделник с интерес.
                          Тази банка, която ще кредитира ДОХ не е обикновена банка Тони. Нали знаеш? Затова и процентът е такъв. Колкото по-малко политиката се меси в бизнеса, мисля че ще е по-добре за нас малките. Засега нещата тук са ясни и прозрачни, налага се полезната практика за редовни брифинги, спазиха си обещанието за намаление на таксата след увеличението на капитала. Засега съм доволен, но ще видим... Дано не ме разочароват.
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            Ще слушам в понеделник с интерес.


                            Интереса клати феса

                            Коментар


                            • ДОХ постигнаха лихва на кредита на 2,2%, дали и БРЕФ вече с наемател няма да намери нещо под 2,5%?
                              Строежа наистина ми изглежда забавен - спрямо котата, която трябва да достигнат! Съседната сграда е издигната и вече се работи вътре по нея, което ми говори, че 2020 там ще влизат наематели. Дано мениджмънта да успее да превърне в позитив, това по-ранно населване на съседната сграда.
                              Ще слушам в понеделник с интерес.










                              Last edited by tony1975; 16.11.2019, 09:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от colline Разгледай мнение
                                Уебинар на тема „Финансови резултати за трето тримесечие на 2019 и текуща информация за дейността на ФНИБ АДСИЦ“

                                С настоящото уведомление искаме да Ви поканим в понеделник, 18.11.2019г., 11:00ч. на Уебинар на тема финансови резултати за трето тримесечие на 2019 и текуща информация за дейността на Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ.

                                Уебинарът е с цел информиране и запознаване на по-широк кръг от инвеститори във Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ с финансовите резултати за третото тримесечие на 2019 и текущата дейност. Ще може да зададете въпросите си предварително в специално създадения за целта форум на страницата на уебинара или текущо по време на провеждане на самия уебинар.
                                Уебинарите са много удобна форма на комуникация между инвеститорите и ръководството на дружеството. За час се обменя цялата информация, не се губи време в излишно пътуване, подготовка на зали и т.н. Повече дружества трябва да ги въведат регулярно,прозрачност и яснота за акционерите.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X