IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Колко лекинко..Нали беше 16, .. стотинки..
    може ли източник, къде са обещани 16 ст.?
    на прима виста, няма как да е имало идея за 16 ст., защото мин. година дивидента беше 10 ст., а сега няма НОВИ МОЩНОСТИ, тоест сгради в експлоатация или продажба на голям актив

    затова
    може ли източник за 16 ст.?

    Коментар


    • Колко лекинко..Нали беше 16, .. стотинки..

      Коментар


      • Става въпрос за февруарския уебинар. Там бе обсъден въпроса с евентуалната "пълзяща", по думите на Мариян, ликвидация. Сега гледам, че лекинко са ни "подстригали" дивидента за миналата година, ама нейсе, не е нещо сериозно... Хаирлия да е...
        Vanitas vanitatum...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

          Спомням си, че бяха казали че разпродажбата ще започне дори няколко години преди официалната дата за ликвидация.
          По спомен
          Трябва да се провери
          Да, точните им думи бяха, че планират от 2023 г. да стартират по-сериозна работа в посока бъдещите продажби на core-имотите на дружеството. Казаха още, че при достатъчно "добра оферта" и в момента биха продали, но нямат такава. Само запитвания и нищо конкретно.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            Спомням си, че бяха казали че разпродажбата ще започне дори няколко години преди официалната дата за ликвидация.
            По спомен
            Трябва да се провери
            Ликвидацията е за 2029 по последни данни по спомен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

              Мисля, че на един от уебинарите (на предишния или този преди него) Мариян зададе въпрос за удължаване на срока. Категорично отрекоха подобен вариант.
              Спомням си, че бяха казали че разпродажбата ще започне дори няколко години преди официалната дата за ликвидация.
              По спомен
              Трябва да се провери

              Коментар


              • Манчо, кога щеше да е ликвидация.. НЯМА КОЙ ДА ИМ ГЛАСУВА УДЪЛЖАВАНЕТО..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Когато са убеждавали ИП и ФОНДОВЕТЕ ЗА ПОКУПКА , са поели твърд ангажимент за ликвидацията..Така, че няма как да се изметнат..
                  Мисля, че на един от уебинарите (на предишния или този преди него) Мариян зададе въпрос за удължаване на срока. Категорично отрекоха подобен вариант.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Когато са убеждавали ИП и ФОНДОВЕТЕ ЗА ПОКУПКА , са поели твърд ангажимент за ликвидацията..Така, че няма как да се изметнат..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Моля, разходите и на мен ми направиха впечатление, казаха, че в текущата ситуация има леко повишение, като мисля дадоха пример, че фасадата ще излезе малко по - скъпа от предвиденото, но допълниха, че има вече тенденция за намаляване маржа на строителите(Прибалтийските дадоха за пример) и е възможно в следващите договори да постигнат по - добри условия, като последното е само хипотеза. Ако няма втора вълна и отново затваряне на икономиката, ситуацията тук ще е поносима. Успех и на теб!
                      изслушах уебинара и Брешков казва за новия кандидат наемател

                      "в момента текат преговори за евентуално отдаване на още 10% от сградата , като се очаква да има повече яснота може би юни или юли тази година защото ситуацията на прави тези разговори по бавни, но не виждаме някакъв проблем на този етап да не се реализират Но това нещо ще стане видимо в средата на годината."

                      Слушайки през телефона или съм се разсеял или скрийнсейвъра се включваше няколко пъти и спираше звука, но това беше за кратко. Не знам как съм пропуснал. Благодаря за информацията к.о.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                        Единствено ще е проблем ако прегласуват срока в посока нагоре.
                        Хубавото тук е, че трудно би се събрало мнозинство за подобно решение.
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          В момента на ликвидация /когато и да е тя/ капиталовата ще е х 2 .
                          Аз също вярвам, че ще е поне х2, а може и повече. Просто не е на дневен ред и не се очертава да бъде. Затова няма смисъл да калкулираме нещо, което е химера. Дори не "същинска", а един вид "постепенна" ликвидация веднага би била оценена от пазара по подобаващ начин. Т.е. ако започнат да продават малко повече отколкото купуват веднага ще се усети и в дивидента и в цената, но не би... "Карол" явно ги устройва сегашното положение. Но да затворим темата - прав си, ATERA са алтернатива за хората, чиято основна цел е правило №1 на дедо Бъфет - "Никога не губи пари!". Следващите няколко години ще е много актуална.
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                            В момента на ликвидация /когато и да е тя/ капиталовата ще е х 2 .
                            Ако атера е х2, тук ще е х2,5 евентуалната ликвидация Макар, че в атера ликвидацията е невъзможно събитие, Докато тук вече беше казано, че ще има и дори мисля бяха посочени и срокове.
                            търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                            Коментар


                            • Единствено ще е проблем ако прегласуват срока в посока нагоре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                                Съгласен съм. Аз също имам ATERA, но я използвам по-скоро като вид депозит. Почти нулев риск - доста атрактивна за днешните времена, но и почти нулеви очаквания за капиталова. Там никой не мисли за ликвидация, а тук дружеството има обозрим хоризонт на съществуване, след който - ще видим. И аз не препоръчвам нищо
                                В момента на ликвидация /когато и да е тя/ капиталовата ще е х 2 .

                                Коментар

                                Working...
                                X