IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 2500 paбoтни мecтa във виcoĸoтexнoлoгични индycтpии мoгaт дa бъдaт oтвopeни в cтoличния Coфия Tex Πapĸ дo 2021 гoдинa. Toвa e чacт oт пpoгpaмa зa пoтeнциaлнoтo пpивличaнe нa гoлeми инвecтитopи. Toвa твъpди изпълнитeлният диpeĸтop нa пapĸa Toдop Mлaдeнoв.

    "Coфия Tex Πapĸ paбoти пo тpи пoтeнциaлни инвecтициoнни пpoeĸтa зa пpивличaнeтo нa cepиoзни тexнoлoгични ĸoмпaнии. Toвa би дoвeлo дo paзĸpивaнeтo нa 2500 paбoтни мecтa във виcoĸoтexнoлoгични индycтpии дo нaчaлoтo нa 2021 гoдинa", пocoчвa тoй в интepвю пpeд ВlооmbеrgТV Бългapия.

    Mлaдeнoв oбaчe пpизнaвa, чe нaтиcĸът нa ĸopoнa ĸpизaтa e бил yceтeн и oт тexнитe пapтньopи. 80% oт ĸoмпaниитe в пapĸa ca oтчeли cпaд в oбeмитe и пpoдaжбитe cи, ĸaĸтo и зaтpyднeния в пpивличaнeтo нa нoви инвecтиции.

    Πo нeгoвитe дyми в Coфия Tex Πapĸ paбoтят 25 ĸoмпaнии, ĸoитo paзвивaт дeйнocти в paзлични oблacти - oт чиcтa eнepгия, пpeз инфopмaциoнни тexнoлoгии, дo нayĸи зa живoтa.

    "Hacъpчaвaнeтo нa ĸoмпaниитe e чpeз дocтъп дo пoдxoдящa инфpacтpyĸтypa, вĸлючитeлнo зa изcлeдoвaтeлcĸa и paзвoйнa дeйнocт", oбяcнявa тoй.

    Mлaдeнoв дoбaвя, чe имa paзpaбoтeн пaĸeт oт мepĸи, oт ĸoитo мoгaт дa ce възпoлзвaт вcичĸи фиpми c интepec. Te ca нacoчeни ĸъм oблeĸчaвaнe нa ycлoвиятa нa тpyд.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение
      Сградата ⬆️, цената ⬇️ в очакване на още договори за наем.
      Напълно нормално, има я несигурността при рейтовете в цял свят. Проблемът ще се реши до месеци, макс година с ваксина, но до тогава има въпроси, дали всички наематели ще си плащат, ще се правят ли нови отстъпки към тях, каквито казаха в последния уебинар и т.н.? Цената според ситуацията е равновесна, тя ще се напасне с времето. Интересно е още и какви ще са условията по кредита, за да се пресметнат бъдещите разходи и евентуално какъв дивидент при различен % заетост.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Сградата ⬆️, цената ⬇️ в очакване на още договори за наем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          Следиш го! Гледаш го , галиш го ,- ще рече човек -Форт Нокс на Балканите съграждате !
          Тайминг и/или друга причина?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение


            Следиш го! Гледаш го , галиш го ,- ще рече човек -Форт Нокс на Балканите съграждате !

            Коментар


            • Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                1. Най-късната дата е средата на годината, тоест края на Юли, но това е по принцип. Тази година, предвид извънредното положение, породено от пандемията се измества напред. Прочети назад в темата, мисля, че има колеги, които са казали кога ще е.
                2. За да получиш дивидент при която и да било компания, трябва да притежаваш акции 14 дни след провеждането на общо събрание на акционерите. Ивмай предвид, че има 2 дни сетълмент или трябва да си купиш такива акции 12 дни след провеждането на събранието.

                Успех!
                Благодаря много за бързият и точен отговор!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                  Здравейте,
                  Някой може ли да даде информация по два много важни въпроса :

                  1/ Коя е най-късната дата за провеждане на общо събрание и за гласуване на дивидент?

                  2/ От какво зависи докога могат да се записват акции, за дадена компания, за да участваш в разпределянето на дивидент за 2019г.?

                  Благодаря предварително за отговорите
                  1. Най-късната дата е средата на годината, тоест края на Юли, но това е по принцип. Тази година, предвид извънредното положение, породено от пандемията се измества напред. Прочети назад в темата, мисля, че има колеги, които са казали кога ще е.
                  2. За да получиш дивидент при която и да било компания, трябва да притежаваш акции 14 дни след провеждането на общо събрание на акционерите. Ивмай предвид, че има 2 дни сетълмент или трябва да си купиш такива акции 12 дни след провеждането на събранието.

                  Успех!
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Здравейте,
                    Някой може ли да даде информация по два много важни въпроса :

                    1/ Коя е най-късната дата за провеждане на общо събрание и за гласуване на дивидент?

                    2/ От какво зависи докога могат да се записват акции, за дадена компания, за да участваш в разпределянето на дивидент за 2019г.?

                    Благодаря предварително за отговорите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                      Основен наемател са, с над 70%, в Камбаните
                      Благодаря. Все пак някоя новина за НОВ наемател би съживила малко акцията, че се опитва да бутне 1.8 и да иде надолу в тези времена на несигурност. Положителна според мен е тенденцията, че идва края на тъпотията отворен офис и определено ще се търсят повече пространства, но пък ще се уравновеси от тенденцията за работа от вкъщи, която обаче не мисля е удачна за голям период, даже за мен е отвратителна и неудобна. 1 ден право в седмицата на home office е достатъчно. Обичам прекия контакт, а и на малко хора може да им имаш доверие, че ще свършат всичко и навреме от тях си, разсейват се, отпускат се и т.н.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Основен наемател са, с над 70%, в Камбаните

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                          ФНИБ ли ще ги приюти?
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • https://www.investor.bg/imenata-na-b...gariia-307982/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                              Хоризонтът ми тук е 10 г. Telus Tower e почти със същия размер като Sinergy Tower, продадоха я за 78 мил. евро.
                              Очаквам до 2025 г. 100 % запълняемост. Кредитът се предполага, че ще е около 40 мил. лв. при лихва 2.5 -3 %.
                              Разбира се, че има риск. Но всеки си преценя дали рискът си струва или не. Не е препоръка.
                              За дългосрочният хоризонт съм съгласен, бизнес и активите са перспективни, с ликвидацията могат да дойдат много пари. НО, ако решат да се вкарат в нов мега проект, още не знам за чий ... се набиха с тази сграда в "Технопарка", вместо сега да е на 3 лв. и с по 20 ст. дивидент/акция вече. Да приемем, че локацията е топ, но с тази корона история е форсмажор и малко обърква плановете, поне тайминга с наемателите, надявам се не и цената, на която ще отдават площите. Това бе излишно и ако измислят още някоя грандоманщина или пък се откажат от ликвидацията?! Способен екип, браво и за уебинарите, супер инициатива, но всеки акционер и кандидат такъв трябва да има едно на ум, малко са непредвидими, а в такава акция обичайно се търси спокойствие.


                              П.П.: Все пак бих ги сложил в топ 5 на БФБ, защото всички останали са пълна скръб и на много места може да се види геврека, пък било и на "син чип".
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                                Бинго, 96 делено на 34 колко прави, 1,55 ли?
                                Извинявам се. Не съм догледал. Сметката е грешна. Бях много развълнуван.

                                Коментар

                                Working...
                                X