IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    дълго чакана...дано дивидента преди дядо Мраз да го преведат!

    Нетен дивидентен наближава 23К. , но капиталовата куца. От къде и коги ще кацне "бялата лястовица" с таз мъгла се не види!

    Коментар


    • дълго чакана...дано дивидента преди дядо Мраз да го преведат!

      Коментар


      • Тони тази не я отразяваш въобще...http://www.x3news.com/?page=Company&BULSTAT=131350366

        Представяне на покана за свикване на общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Вероятно си прав, но "глупаци" винаги има - и когато се купува на връх, и когато се продава на дъно. Досега не съм продавал на дъно, но е имало случаи да купувам близо да върха, както и да продам там, пък мисля, имал съм случаи и да купя близо до дъното

          Иначе може да гледате лайв сбирката на герП, в дъното се вижда сградата на брефчето. Успех по позицията
          Точно това забелязах и аз неволно
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
            Груьо, цената е прекалено ниска и няма да се намерят глупаци да продават под 1.70 преди дивидента.
            Вероятно си прав, но "глупаци" винаги има - и когато се купува на връх, и когато се продава на дъно. Досега не съм продавал на дъно, но е имало случаи да купувам близо да върха, както и да продам там, пък мисля, имал съм случаи и да купя близо до дъното

            Иначе може да гледате лайв сбирката на герП, в дъното се вижда сградата на брефчето. Успех по позицията
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Груьо, цената е прекалено ниска и няма да се намерят глупаци да продават под 1.70 преди дивидента.

              Коментар


              • Здравей Груев! Моята теза е, че сега се намираме все още доста близо до "дъното" маркирано през март и април, затова според мен моментът е подходящ за покупка. Десетина стотинки надолу, десетина нагоре не са от значение. Цената и така е доста атрактивна, и както може да падне, така може и да се качи. Не очаквам цената трайно да слезе под 1.70 лв (освен при екс-дивидент датата, която явно се отлага все по-напред във времето). Успех в "лова на дъно" ти желая!

                П.П. Facebook сключи една от най-големите офис сделки в Ню Йорк тази година...

                Тези не бяха ли от най-големите апологети на т.нар "хоум офис"?
                Vanitas vanitatum...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Разбира се , че метрото е ключово. Ако не се лъжа мениджмънта сподели ,че има планирани спирки до или срещу спортната зала.
                  Виждам, че са вдигнали 8 етажа и им остават още толкова . Отдолу поставят вече и фасада...добре вървят. Втори наемател ще е чудесна новина, но явно преговорите с кандидата или продължават или не водят до чакания от нас договор.
                  Здрасти,
                  Метрото е не просто ключово, то е всичко, иначе се получава една сграда в средата на нищото с нулева (почти) достъпност. Е, не е толкова нулева като буламача на уолтопия, но все пак. За справка - малко по-нагоре, при това на пешеходно разстояние от Плиска и с доста елитна локация, на гона на гьола на 4-ти км, се намират два бизнесцентъра - бившата сграда на Алфабанк (не знам защо е празна, може и да са технически причините) и Актив - и той е полуумрял. А метро преди 2024 - йок. Лично наблюдение върху потенциалните наематели - ИТ нърдове, търсещи лесен достъп и свикнали на лигня, не биха се навили на подобен офис. Иначе не се лъжеш - спирката на метрото ще е точно пред сградата, когато го направят де, че още няма и проект, а само идея, минала обсъждане - наскоро писнаха процедурата за проекта, а финансирането е някъде в следващия програмен период. За ставането на метрото - ще стане, ако ЕС не се разпадне до 5 години, което едва ли ще се случи (за ЕС иде реч), обаче строеж на метрото значи нови задръствания в района, още дискомфорт и т.н. - наематели, дори и да се намерят, ще са със сериозен дисконт - лично мнение. Вярно, всичко опира до контакти, а мениджмънта уж има такива, та да видим

                  Чичо Манчо, уважавам мнението и стратегията ти - ти си приел акцията като депозит и си вкарваш регулярно. Поздравления, със сигурност е по-добра от депозит и тактиката ти е вярна. Аз обаче не съм вкарал все още и един лев тук, а ще старторам с нещо между 10 и 20К акции - дай ми една причина защо да не изчакам, при положение че пазарът е ясно надолу, наемателите искат предоговаряне, забили са се с голяма хапка с тази сграда, нови наематели няма, дори нямат ОС за годината (това за мен е огромен сигнал, но може и да греша). 10 стинки надолу са ми още 1000 акции отгоре, грубо казано, що да се отказвам от тях с лека ръка? Ма можело да тръгне нагоре - може и ви го пожелавам, но с тази конюнктура, силно ме съмнява.

                  С две думи - акцията е много читава, харесва ми и все някога ще си купя от нея, но засега изчаквам по-добри цени, които, лично мнение, неминуемо ще видим. Успех на всички тук!

                  Не е препоръкЪ
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                    Тони, много бързаш ми се струва с нови наематели. Точно в този етап мисля, че ще е супер късмет ако се намерят такива. А дотогава цената на акцията ще е подарък за нови и стари акционери.

                    не е препоръка. имам
                    Привет,
                    в последния уебинар(в разгара на КОВИД-19 кризата) ми се чу, че говорят за подписване с втори наемател до края на ЮЛИ - за това го споменах в очакванията си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Разбира се , че метрото е ключово. Ако не се лъжа мениджмънта сподели ,че има планирани спирки до или срещу спортната зала.
                      Виждам, че са вдигнали 8 етажа и им остават още толкова . Отдолу поставят вече и фасада...добре вървят. Втори наемател ще е чудесна новина, но явно преговорите с кандидата или продължават или не водят до чакания от нас договор.
                      Тони, много бързаш ми се струва с нови наематели. Точно в този етап мисля, че ще е супер късмет ако се намерят такива. А дотогава цената на акцията ще е подарък за нови и стари акционери.

                      не е препоръка. имам

                      Коментар


                      • Разбира се , че метрото е ключово. Ако не се лъжа мениджмънта сподели ,че има планирани спирки до или срещу спортната зала.
                        Виждам, че са вдигнали 8 етажа и им остават още толкова . Отдолу поставят вече и фасада...добре вървят. Втори наемател ще е чудесна новина, но явно преговорите с кандидата или продължават или не водят до чакания от нас договор.
                        Last edited by tony1975; 04.08.2020, 08:07.

                        Коментар


                        • Тук не е място където да се правят спекулации (че да се търси дъно) или еднократни "удари". Тук си пълня аз кротко и полека и така смятам да продължавам. Яваш-яваш, с хоризонт до... 2029 г.
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • Я, още някой следи форума на скайскрейпърсити Убава компания, ще си купя някога тук, сега нямам, щото очаквам цената да се слезе още надолу, просто защото конюнктурата е такава. Иначе за самото място на строежа - страхотно, но само при едно условие - да има метроспирка там, а такава не се очертава поне до 2024, ако не и след това. Веднъж експериментът с правене на офис сгради без съответната инфраструктура и удобен градски транспорт сработи с бизнес парка, но тогава просто нямаше други подобни площи, сега има тонове такива и то супер удобни с метро пред тях, а тук такова няма в момента (ще има в бъдеще), а без него, с гигантските задръствания по цариградско и нулева транспортна обезпеченост, не съм особен оптимист.

                            С две думи - ще чакам в ниското, ако стане, ако не стане - успех и много радости да ви носи занапред, компанията е читава, мениджмънтът - също, но някакси все успяват да нацелят черните лебеди със стартирането на новите сгради
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Стискам палци да успеят!













                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Така е, доста над очакваното и все пак... Тук имаме повишен риск и прoблеми с офис площите за дълъг перид при презастроена Сф. Проблеми с офисите =проблеми с кредитирането, а проблемите с кредитирането са риск при започната сграда за 36млн Е.

                                п.п.Имам 100бр от много години.
                                Проблем с кредитрането може да имам аз ако тръгна да строя офис сграда. Ама за БРЕФ си мисля, че ще е въпрос само на условия, не на дали или. Все пак имат голямо самоучастие, един наемател вече и още сума ти активи дето носят доход.

                                Коментар

                                Working...
                                X