IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Повечето работодатели ще се възползват от пост-Ковид системата на работа от вкъщи и ще намалят офис пространството

    В случая с твоя работодател (1) това може да не е възможно в краткосрочен план - примерно ако вече е купил цяла сграда или е наел дългосрочно, (2) не го боли за разходите - ако е нещо с нестопанска цел (3) смята, че всичко това е временно и няма смисъл или (4) планира разширяване на дейността
    В този конкретен пример дали фирмата ще държи 1000м2 или 750м2 е все тая за тях. 250м2 са около 2.5к Е на месец разход за офис. Не е малко ама не е фатално. Особено в IT индустрията един човек на месец струва > 2.5к Е. Ако имаш 100 човека, няма да оптимизираш 2.5к Е за офис. Трябва да предоговоаряш, дали ще има по-малко или няма да има, като вземеш по-малко на същата цена ли ще е, за същия срок. Прекалено много главоболия за малко разход.

    Поне според мен, но както винаги може и да греша.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Аз нали съм по метрото Та да ви светна за още една далавера тук - терените по Околовръстното, особено този, дето пише плот 1 на него

      има много голяма вероятност (ако всичко мине точно на обсъждането на 20.05 и не променят драстично плановете за метрото и финансирането му от плана за развитие, което не е невъзможно) също да си има метростанция - поне така е по план и тя да е точно пред него, като тези на Тех парка и на Бриколаж Дали ще се реализира и дали ще има изход и от сраната на Околовръстното, която касае акционерите тук, или ще е само откъм Резиденшъл парка - предстои да се разбере.

      А междувременно, ето едно видео за новото кръгово, което вече се строи за облекчаване на връзката на сградите около Камбаните и Околовръстното/Младост (досега беше една скапана уличка с безброй задърствания) - косвено касае обекта на Камбаните (някаква бизнес сграда беше зад централата на Пощенска)


      и още едно видео от дрон за сградата в Тех парка


      П.С. Почти се навих да купя, но и да купя, няма да го обявя, за да не се настани мега хейт и в тази акция. Успехи, засега нямам
      Груец, моля те, не купувай туй, че имам много! Съвсем сериозен съм.

      Коментар


      • Аз нали съм по метрото Та да ви светна за още една далавера тук - терените по Околовръстното, особено този, дето пише плот 1 на него

        има много голяма вероятност (ако всичко мине точно на обсъждането на 20.05 и не променят драстично плановете за метрото и финансирането му от плана за развитие, което не е невъзможно) също да си има метростанция - поне така е по план и тя да е точно пред него, като тези на Тех парка и на Бриколаж Дали ще се реализира и дали ще има изход и от сраната на Околовръстното, която касае акционерите тук, или ще е само откъм Резиденшъл парка - предстои да се разбере.

        А междувременно, ето едно видео за новото кръгово, което вече се строи за облекчаване на връзката на сградите около Камбаните и Околовръстното/Младост (досега беше една скапана уличка с безброй задърствания) - косвено касае обекта на Камбаните (някаква бизнес сграда беше зад централата на Пощенска)

        https://www.youtube.com/watch?v=jvwVeNx27HI

        и още едно видео от дрон за сградата в Тех парка


        https://www.youtube.com/watch?v=tMCWTUBq-D4&t=30s

        П.С. Почти се навих да купя, но и да купя, няма да го обявя, за да не се настани мега хейт и в тази акция. Успехи, засега нямам
        Last edited by Грую Груев; 17.05.2021, 21:15. Причина: Нещо не излизаха видеата в ютюб
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Повечето работодатели ще се възползват от пост-Ковид системата на работа от вкъщи и ще намалят офис пространството

          В случая с твоя работодател (1) това може да не е възможно в краткосрочен план - примерно ако вече е купил цяла сграда или е наел дългосрочно, (2) не го боли за разходите - ако е нещо с нестопанска цел (3) смята, че всичко това е временно и няма смисъл или (4) планира разширяване на дейността

          Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
          Да не се хващаме за числата. Идеята ми беше, че на СЪЩОТО пространство ще работят 50% от хората, другата половина от вкъщи. Демек площта, която е необходима ще е колкото преди пандемията. Моят работодател точно това прави в момента. Едно към едно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Ама така не се спестява от офис пространство. Каква ще е мотивацията на фирмите?

            По-скоро 50 човека на 750кв. м. в този пример


            Да не се хващаме за числата. Идеята ми беше, че на СЪЩОТО пространство ще работят 50% от хората, другата половина от вкъщи. Демек площта, която е необходима ще е колкото преди пандемията. Моят работодател точно това прави в момента. Едно към едно.
            Last edited by Yolo; 15.05.2021, 17:56.

            Коментар


            • Ама така не се спестява от офис пространство. Каква ще е мотивацията на фирмите?

              По-скоро 50 човека на 750кв. м. в този пример

              Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
              "според мен ще има тенденция офисите да се уголемяват като площ за да има повече "въздух". Тоест преди ако е могло да има 100 човека на 1000м2 (10м2 на човек) сега в офиса ще са 50 човека (другите от вкъщи), но пак на 1000м2"

              Точно същото си мисля и аз от 1 година. Да два пъти по-малко хора, но на СЪЩОТО пространство. Останалите - вкъщи.

              Коментар


              • "според мен ще има тенденция офисите да се уголемяват като площ за да има повече "въздух". Тоест преди ако е могло да има 100 човека на 1000м2 (10м2 на човек) сега в офиса ще са 50 човека (другите от вкъщи), но пак на 1000м2"

                Точно същото си мисля и аз от 1 година. Да два пъти по-малко хора, но на СЪЩОТО пространство. Останалите - вкъщи.

                Коментар


                • На 3 и петнаесе, от първи челен коловоз, тръгва влака за... метростанцията "Арена Армеец"... Влака за метростанцията "Арена Армеец" тръгва от първи челен коловоз на 3 и петнаесе...
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Мислех си тези дни, че сградата всъщност идва в добър момент. В момента се наблюдава значително поскъпване на всякакви материали като мед, метал, дърво и каквото се сетиш дето се ползва в строителството. Тоест строителството поскъпва, оттам и готовия продукт. В западна европа реалността в момента е отиваш да гледаш жилище обявено за 200к (примерно) и разбираш, че преди теб вече има няколко оферти за по 250к. В Дъблин е така, предполагам и на доста други места (в БГ може да е по-различно).

                    Обаче тук сградата в голямата си част е платена или договорена като договори за строителство и тази инфлация няма да ни удари (или ако ни, ще е малко в довършителните). Доста проекти на хартия обаче дето предстои да започнат, ще им се смени коренно бюджета (20-30% нагоре?) и това може да ги забави или промени.

                    От друга страна завръщането по офисите е реалност. FAANG се очертава тази година да се върнат в голяма степен по офисите. Другите също. От една страна ще има гъвкава схема на работа, част от вкъщи, част от офис, но от друга според мен ще има тенденция офисите да се уголемяват като площ за да има повече "въздух". Тоест преди ако е могло да има 100 човека на 1000м2 (10м2 на човек) сега в офиса ще са 50 човека (другите от вкъщи), но пак на 1000м2. Може и да бъркам, но разходите за офис не са най-голямата болка на фирмите дето наемат големи площи клас А и не вярвам да оптимизират чак толкова.

                    Имайки Бош тук вече мисля е добро "повличане на крак". 50% ми се вижда реалистично да се запълни и да отвори (или скоро след това). А на 50% трябва да можем да плащаме разходи и лихви отначало докато удари главницата.

                    Коментар


                    • Бъдещото разклонение на третата метролиния в София, което ще минава през район “Слатина”, ще има връзка със зеления ринг. Една от новите метростанции ще е при зала “Арена Армеец”. Това стана ясно на финалното обществено обсъждане на трасето, което се проведе онлайн в сряда вечерта. То ще е с 6 метростанции от Военната академия “Г. С. Раковски” до подлеза на Окръжна болница. Връзката на метрото със зеления ринг ще е на метростанцията на кръстовището на булевардите “Асен Йорданов” и “Шипченски проход”, съобщи главният архитект на София Здравко Здравков. Първата част на бъдещия зелен ринг трябва да свърже районите “Слатина” и “Изгрев” по трасето на бившата жп линия при гара “Пионер”. Там се планират 3,1 км велоалея, пешеходна зона и линеен парк.

                      “Така ще се осигури директна връзка от изхода на метростанцията със зеления ринг. Излизайки от метрото, хората ще могат да се придвижат с велосипед или пеша по обособено трасе към вътрешността на квартала”, уточни директорът на общинското предприятие “Софияплан” арх. Любо Георгиев.

                      До края на годината може да имаме избрани изпълнители, асрокът за строителство на 6-те станции е 24 месеца. Те трябва да са готови през 2025 г., тъй като това е срокът за усвояване на средствата, които ще се отпускат по плана за възстановяване. И двете разширения на третата линия - през “Слатина” и до кв. “Левски”, са предложени в плана, който тепърва ще се одобрява от Брюксел, уточни шефът на “Метрополитен” ЕАД проф. Стоян Братоев.

                      Цялото ново метротрасе ще се строи с тунелопробивна машина. Така затруднението за живеещите със затваряне на улици ще е по-малко - около година.На последната метростанция при Окръжна болница ще се изгради 2-етажен подземен паркинг за 250 коли. Ще се търсят варианти за изграждане на наземни паркинги по останалите метростанции.

                      По проекта са постъпили 40 становища. Подкрепа за разширението на метрото изразиха районните кметове на “Слатина” Георги Илиев и на “Младост” арх. Стефан Стефанов. Първият подчерта, че този проект се чака отдавна от жителите на “Слатина”. Арх. Стефанов пък акцентира на ползата от метрото за облекчение на трафика в района на Окръжна болница. “Зоната около “Цариградско шосе” е най-голямата, в която се изграждат бизнес сгради. Нейното развитие ще продължи в следващите 5-10 г. Затова силно подкрепяме разширението на метрото”, каза Таня Косева - Бошова, председател на управителния съвет на Асоциацията на собствениците на бизнес сгради в България.

                      До 2-3 г. още 15 000 души ще работят в “София Тех парк” и те ще ползват метростанцията, планирана при зала “Арена Армеец”, подчерта Костадин Петков, зам.-председател на “София Тех парк” АД.

                      Предстои проектът за промяна на общия устройствен план, с която да се резервира трасето за разклонението на метрото, да бъде разгледан от експертен съвет. След това предложението ще бъде внесено за обсъждане в Столичния общински съвет, а на финала трябва да бъде прието и от Министерския съвет.

                      Статията е от тук - https://www.24chasa.bg/novini/article/9791713

                      Ми честито - има още път да се извърви де
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Извинявма се за прибързано пуснатото съобщение. Не успявам да го махна, моля модераторите да премахнат предишният ми пост.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                          Емитент: Български фонд за дялово инвестиране АД-София (BPEF)
                          Бързо го изтрий, за да не го сметнат за манипулация - между Бреф и бПеф има огромна разлика!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Last edited by orchis; 11.05.2021, 14:11.

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/po-sveta/453...raneto-327352/

                              Израел показва как ще изглежда завръщането в офиса след ваксинирането

                              Търсенето на офис площи в Тел Авив нараства

                              Коментар


                              • Уебинарът е качен на brefbg.com

                                Коментар

                                Working...
                                X