IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    от Елана ме пазят да не харча пари за глупости...Още няма дивидент по сметката ми!?!?
    Тъкмо и аз проверих, няма и при мен. Понеделник сутрин беше достатъчен времеви толеранс. Ако някой в бекофиса ги пуска на ръка към клиентите (което би ме изумило, но го допускам), трябваше да отдели половин ден овъртайм в събота по мое скромно мнение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      от Елана ме пазят да не харча пари за глупости...Още няма дивидент по сметката ми!?!?
      Днес сигурно ще дойдат. Но да, на тези не им е за пръв път.

      Коментар


      • от Елана ме пазят да не харча пари за глупости...Още няма дивидент по сметката ми!?!?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          При мен го няма, но не е зор, когато дойде
          Ти май нямаш право на дивидент, оти си зимал много след общото съборание.

          Коментар


          • При мен вече е наличен. Благодаря на мениджмънта! Да не забравяме, че миналата година платиха 1 месец преди крайната дата, а тази година 3 месеца преди нея.
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • При мен го няма, но не е зор, когато дойде
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Дивидентът е платен.

                Коментар


                • Из света Google to Spend $2.1 Billion on Manhattan Office Building

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

                    Това е като да спорим кое е по-важно в правоъгълника - дължината или ширината. И двете са важни за всеки пазар.
                    Броя население е важно, но не е определящо според мен за цените. Например Австралия/Канада са едни от най-рядко населените държави в света, а цените са едни от най-високите. Богати на ресурси държави, 5% от населението им е супер богато и изкупува всичко + чужди капитали защото са добри юрисдикции.

                    Пазари като Лондон/Виена/Монако/Милано/Швейцария и тн и тн няма никакво значение колко население има. Просто на тези пазари се паркират пари в имоти от цяла Европа, Русия и Близкия Изток защото са добри юрисдикции. И с 20% да падне населението в Лондон, богатите руснаци ще са на опашка там за имоти защото в Русия знае ли се не се ли знае.

                    За мен капиталите и стабилните юрисдикции движат този пазар, а не бройката глави. А капиталите са в топ 5-10%. Затова и "ама те половината апартаменти са празни, кой ще живее там". Не е нужно да са пълни, просто като имаш пари, няма много алтернативи освен имоти макар и празни. Има хора с по 100-ци апартаменти и в същото време 3 поколения в гарсониера.

                    Казвайки това, тук все пак говорим за офис сгради и за тях са важни главите, защото някой трябва да ги наема и работи вътре. Също така БГ не е топ юрисдикция, само преди 70 години са иззимани имоти на сила. За първото мисля сме ок в БРЕФ, повечето площи са наети на по 5г договори, само новата сграда е под въпрос ама и тя се пълни. А за юрисдикцията засега сме ок, печатът ЕС/НАТО работи. Особено за един вид тех компании сме доста привлекателни. Ще ставаме все по-привлекателни с дистанционната работа (и изобщо евтините юрисдикции като нас, Гърция, Италия, Испания).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivopashov Разгледай мнение

                      Преди 100 години са живели по 10 човека в една стая кирпич, сега всеки иска собствена стая, че и по няколко. Броя население е важно, но колко е заможно е определящо.
                      Това е като да спорим кое е по-важно в правоъгълника - дължината или ширината. И двете са важни за всеки пазар.
                      Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                        Дано не започнат да падат като зрели круши
                        Забравих да кажа, че аз фаворизирам отскок тук.Зелената стрелка на чертежа.70%-30% .Просто не го усещам като връх,нито в Дау, нито никъде.

                        Но да видим..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                          Приятели ,
                          Понеже съм в добро настроение ще постна един чертеж ,и то напълно безплатно,да се ориентирате в обстановката и да стане ясно,че за разлика от бай груйче еди кой си,аз съм сериозен трейдър и каквото кажа ,го казвам не случайно.


                          https://tvc-invdn-com.investing.com/...19b8b0b831.png



                          Виждаме,че след 60% ръст Бреф рисува тренд обръщаща !!! формация.Тука ако изтърве ,ще видим бързо 10% спускане в пропаста до и малко под 2лв.Ако издържи,ще видим нещо като консолидация до края на ноември/края на годината.Едва тогава, и в зависимост каква точно консолидация/корекция имаме,ще стане ясно и накъде ще тръгне след Нова Година . Чертежа е за Бреф,но важи и за Атера и за Софикс,те се движат в тандем.И по- точно другите от Софикс теглят Бреф.Ако Бреф не беше в Софикс едва ли щеше да струва и 1лв,но това е една друга тема
                          Дано не започнат да падат като зрели круши
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Какво заможно население ми говориш като сме НАЙ-БЕДНАТА държава в Европа и такава ще си останем во веки веков

                            Сложи най-бързо изчезващата нация в света + страната с най-висок % цигани в Европа и може и да почне да ти се изяснява.

                            Не колко е заможно,а колко интелигентно е едно общество ,това е важното.Щото не може с преобладаващо население необразовани цигани да сме богати.Пример Индия.Също така 16% ваксинирани директно показва колко интелигенти сме в БГ Защо е този малък %.Ами циганите имат голям дял затова

                            Пак питам,кой ще ги купува тези нискокачествени и скъпи имоти в БГ ? То и сега в София област над 35% са необитавани,а след 10г колко ще са?
                            60-70% ? Инфраструктура има ли някаква? С какво тези имоти и офиси са по-добри от тези в съседни нам ,а и други ЕУ държави, като са даже и по-скъпи
                            Ясно, ти си от тези дето чакат зануляване от 20 години (щото в София още няма канализация навсякъде и ромите са повече) ама противно на желязната логика пазарът на имотите все върви нагоре. Желязната логика е разбира се "тО е БаЛоН".

                            Някой беше казал, че балон е просто бичи пазар дето не участваш. Чета ти постовете и се сещам затова.
                            Last edited by aleks262; 20.09.2021, 13:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                              Ти на 1 лев би ли си купил?
                              Или ще чакаш 0.50
                              Аз ще купя страха и паниката на бай грую и подобни шарани ,когато дойде големия паник дъмп.Ще купя техните акции ,когато напълнят памперсите.
                              А видяхме ,че ги пълнят за какво ли не.

                              Точните нива няма как да ги знае никой.Тези дъмпове са бързи и ужасяващо кръвопролитни Затова ордерите се разпределят на няколко и се гони средна цена.Поради изключително ниската ликвидност тук,може да има и доста изненадващи (за някой лапачи на мухи) цени Но има време
                              Last edited by petrg5s; 20.09.2021, 11:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                Приятели ,
                                Понеже съм в добро настроение ще постна един чертеж ,и то напълно безплатно,да се ориентирате в обстановката и да стане ясно,че за разлика от бай груйче еди кой си,аз съм сериозен трейдър и каквото кажа ,го казвам не случайно.


                                https://tvc-invdn-com.investing.com/...19b8b0b831.png



                                Виждаме,че след 60% ръст Бреф рисува тренд обръщаща !!! формация.Тука ако изтърве ,ще видим бързо 10% спускане в пропаста до и малко под 2лв.Ако издържи,ще видим нещо като консолидация до края на ноември/края на годината.Едва тогава, и в зависимост каква точно консолидация/корекция имаме,ще стане ясно и накъде ще тръгне след Нова Година . Чертежа е за Бреф,но важи и за Атера и за Софикс,те се движат в тандем.И по- точно другите от Софикс теглят Бреф.Ако Бреф не беше в Софикс едва ли щеше да струва и 1лв,но това е една друга тема
                                Ти на 1 лев би ли си купил?
                                Или ще чакаш 0.50

                                Коментар

                                Working...
                                X