IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    брефчето не е защита от инфлация, брефчето е най-сигурният начин да си утроиш парите за 7-8 години (може и по-малко)! И сметките ти са леко грешни
    - офис имоти - 73 000 (РЗП), отдаваеми - 51 000 (и разни паркоместа) - само тук са ти 200 000 000 лева оценка по цени към момента! И то консервативни
    - 23 декара в София -само този на Бриколаж е поне 50 000 000 лева и с него се плащат кредитите от раз и 12 декара във Варна - та без Бриколажа в София са поне 20-25 000 000 от тук, да не кажа и повече
    - разни други глупости за поне още 10-15 милиона във Видин, Велико Търново, Боровец и Лозенец

    Т.е. цената в момента, с приспаднат дълг, е 230-240 милиона. В момента. Но пазарът я оценява 3 пъти по-ниско - пазар, винаги е прав и толкова. А колко ще е след 7-8 години, когато уж ще го ликвидират? Да не говорим, че при запълняемост от 65-70% на Синерджи, кредитът за него ще се самоизплати в рамките на срока, за който е отпуснат. Единственият минус е положението на пазара за офис сгради в момента, но грипът няма да е вечен.

    Апропо, тази акция беше предвидена да е топ акцията на 2020, но удари грипът и сантиментът се обърна. Нищо, това позвали на такива като мен да влязат, други пък отидоха другаде - всеки сам си е преценил какво и как ще се случи, за мен това е единствената сигурна акция на БФБ, но примерно продавачът (Карол или Елена беше, че от мобилното ми е трудно да видя) на 2,20 не мисли така - свят широк, хора всякакви
    Г-н Груев,
    не слагай всчките си яйца в една кошница.
    Приятелски съвет.
    Поздрави!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
      Вече се говори навсякъде за инфлация. Интересни са ми мненията доколко BREF е защита от инфлация. 70 хил. кв м. РЗП офиси, 51 хил. от които чисто нови. 22 декара парцели на добри локации в София, 8 декара във Варна. Други имоти за няколко милиона. Личното ми мнение, е че е защита от инфлация на 80-90 %. Ако строителството на Sinergy например стартира сега мисля, че ще е поне 50 % по скъпа. Още повече, че и кредитите са защита от инфлация, ако приемем, че лихвата няма да се промени скоро.
      Не е препоръка.
      брефчето не е защита от инфлация, брефчето е най-сигурният начин да си утроиш парите за 7-8 години (може и по-малко)! И сметките ти са леко грешни
      - офис имоти - 73 000 (РЗП), отдаваеми - 51 000 (и разни паркоместа) - само тук са ти 200 000 000 лева оценка по цени към момента! И то консервативни
      - 23 декара в София -само този на Бриколаж е поне 50 000 000 лева и с него се плащат кредитите от раз и 12 декара във Варна - та без Бриколажа в София са поне 20-25 000 000 от тук, да не кажа и повече
      - разни други глупости за поне още 10-15 милиона във Видин, Велико Търново, Боровец и Лозенец

      Т.е. цената в момента, с приспаднат дълг, е 230-240 милиона. В момента. Но пазарът я оценява 3 пъти по-ниско - пазар, винаги е прав и толкова. А колко ще е след 7-8 години, когато уж ще го ликвидират? Да не говорим, че при запълняемост от 65-70% на Синерджи, кредитът за него ще се самоизплати в рамките на срока, за който е отпуснат. Единственият минус е положението на пазара за офис сгради в момента, но грипът няма да е вечен.

      Апропо, тази акция беше предвидена да е топ акцията на 2020, но удари грипът и сантиментът се обърна. Нищо, това позвали на такива като мен да влязат, други пък отидоха другаде - всеки сам си е преценил какво и как ще се случи, за мен това е единствената сигурна акция на БФБ, но примерно продавачът (Карол или Елена беше, че от мобилното ми е трудно да видя) на 2,20 не мисли така - свят широк, хора всякакви
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Вече се говори навсякъде за инфлация. Интересни са ми мненията доколко BREF е защита от инфлация. 70 хил. кв м. РЗП офиси, 51 хил. от които чисто нови. 22 декара парцели на добри локации в София, 8 декара във Варна. Други имоти за няколко милиона. Личното ми мнение, е че е защита от инфлация на 80-90 %. Ако строителството на Sinergy например стартира сега мисля, че ще е поне 50 % по скъпа. Още повече, че и кредитите са защита от инфлация, ако приемем, че лихвата няма да се промени скоро.
        Не е препоръка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

          Не мога да не я мисля, защото е в портфейла ми.
          Ми увеличи си дела и си готов - при мен е единствена акция в портфейла, след вчера вече и с 6-цифрена бройка, ако не броя 1-та акция в ЧЕЗ електро и 15-те папира на халтурко, с които си "купувам" моралното право да пиша в темата им
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Чич Манчо,ква капиталова те гони ? само 3 сек са достатъчни на човек да види графиката

            2008г -->2.40
            2017г -->2.40
            2021г -->2.40
            2030г -->2.40




            На БФБ почти няма капиталова.Въпроса е да кълвеш дивидент.Тука не го знам колко е ,но Атерата пуска средногодишно по 4%,а за тази година се очакват "скромните" 0.30-0.60ст/акция .С такъв дивидент се взимат преднините.

            Тука като тръгне спада какво ще го спира? на баю грую обещаното и гарантирано от него осемкратно и напълно "реално" увеличение ли?
            пък и стази супер ниска ликвидност изобщо не ми се мисли.Ще има СЕЧ
            От много бързане да пишеш, ти май не четеш докрай приятелю? Написах "през последните 2 години". Не, че и преди не съм правил капиталова от БРЕФ-а, но този път очаквам повече. Според мен и двамата сме на едно мнение за "спада", единствено се разминаваме по това дали е настълил, кога е настъпил или кога ще настъпи? Аз изтърпях "своя спад", ти продължавай да очакваш "твоя"... Успех ти желая!
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Дивидентът за 2021, който ще се плати през 2022, ще е подобен на този, който се плати през 2021 за резултатите през 2020 - заемът към пощальоните започва ефективно да се плаща с главница от март 2022, дотогава са само лихви - не са малко де, по около 80 000 на месец (макс,зависи от усвояването), но те без проблем ще бъдат покрити от вече отдадените за 3-4 месеца 8000 квадрата по поне 10 евро на квадрат площи. Отделно, може да се плати дивидент и за минали години, ако има желание и възможност за такива. не я мисли акцията - и в прекия, и в преносния смисъл е бетон
              Не мога да не я мисля, защото е в портфейла ми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                Който иска дивиденти отива в Атера, който разчита на капиталова купува тук.
                Чич Манчо,ква капиталова те гони ? само 3 сек са достатъчни на човек да види графиката

                2008г -->2.40
                2017г -->2.40
                2021г -->2.40
                2030г -->2.40




                На БФБ почти няма капиталова.Въпроса е да кълвеш дивидент.Тука не го знам колко е ,но Атерата пуска средногодишно по 4%,а за тази година се очакват "скромните" 0.30-0.60ст/акция .С такъв дивидент се взимат преднините.

                Тука като тръгне спада какво ще го спира? на баю грую обещаното и гарантирано от него осемкратно и напълно "реално" увеличение ли?
                пък и стази супер ниска ликвидност изобщо не ми се мисли.Ще има СЕЧ
                Last edited by petrg5s; 14.10.2021, 10:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Та чакаме ТА.
                  Не се прави на ударен и че не ми четеш мненията
                  Още преди месец на 2.40 тук точно в тази тема единствен казах и показах графика,че предстои спускане в бездната.От тогава вместо гарантираното от теб осемкратно увеличение се превърна в 10% спад ....засега ,а още не сме започнали самия дъмп

                  Тука много пари ще загубиш груйче ! Ама ти нямаш много акции така че квото такова

                  Коментар


                  • Който иска дивиденти отива в Атера, който разчита на капиталова купува тук. През последните 2 години "понапълних" доволно и от двете...

                    PS: То през последната година малко се размениха ролите, но в дългосрочен план ще е така. BREF-чето е за по-търпеливите... Дивиденти и тук ще има, но... като му дойде времето.
                    Last edited by Чичо Манчо; 14.10.2021, 10:37.
                    Vanitas vanitatum...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                      И между другото, е добре да кажете нещо примерно за очакваните дивиденти и закона който влезе. Това са наистина важните неща, а не снимките на сградата. Нали искате за фундамент да си говорим. Дивидента е нещото, което кара повечето инвеститори да инвестират в АДСИЦ.
                      Дивидентът за 2021, който ще се плати през 2022, ще е подобен на този, който се плати през 2021 за резултатите през 2020 - заемът към пощальоните започва ефективно да се плаща с главница от март 2022, дотогава са само лихви - не са малко де, по около 80 000 на месец (макс,зависи от усвояването), но те без проблем ще бъдат покрити от вече отдадените за 3-4 месеца 8000 квадрата по поне 10 евро на квадрат площи. Отделно, може да се плати дивидент и за минали години, ако има желание и възможност за такива. не я мисли акцията - и в прекия, и в преносния смисъл е бетон
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Голямо писание сте му ударили В случая споделям на 100% мнението на Тони, затова и помолих Софикс да даде конкретна прогноза, за да опровергае мен и скептиците за използването на ТА на БФБ. Тони е дал и примерите с Алтерко, Трейдинга, Доверие и т.н. - може много да се изброява. Фактите са, че на БФБ се търгува основно (вътрешна) информация, по-малко фундамент и 0% ТА. Но много ще се радвам който и да е да ме опровергае за ТА

                        Конкретно за тази акция, влияние оказват 4 неща:
                        - сантимент - на БФБ и по принцип. На БФБ сантиментът доскоро беше, че такива акции не ти трябват, щото имало млади кончета за обяздване, понеже една яхта и един чичикак били обещали така. дали ще се промени - ще видим
                        - връщането в офисите - няма как да се пренебрегне
                        - малоумните промени в закона за АДСИЦ-те - но пък за мен беше възможност да започна да пълня
                        - активите на акцията, които изчистени от дълг дори и към момента са за над 200 милиона (по консервативни оценки). И ще растат с всеки изминал ден, щото са на стратегически локации в столица на държава-членка на ЕС, а и скоро ще има метро пред двата основни актива на дружеството

                        Та чакаме ТА. А още по-добре - новина от УД, че ебати радиомълчанието дето се пази вече 3+ месеца, и да се върви към 3+ и на акцията.

                        П.С. Вчера, понеже нали put your money where your mouth is, купих оше 7500 акции тук, щото някой упорито искаше да продава на 2,20 и средната ми леко подмина 2 лева - за депозитна акция 10% доходност за няма и 6 месеца си е супер, че и дивидент даде отделно, но всеки сам си решава - за това е акцияТА на БФБ за хора, които не си падат по силните усещания и спекулации и търсят сигурност и гарантирана печалба в пъти, а не в проценти в средносрочен план от 7-8 години
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • И между другото, е добре да кажете нещо примерно за очакваните дивиденти и закона който влезе. Това са наистина важните неща, а не снимките на сградата. Нали искате за фундамент да си говорим. Дивидента е нещото, което кара повечето инвеститори да инвестират в АДСИЦ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Така е.Остави ме мен спамъра- отговори поне на Грую , дай прогноза, кажи какво ще стане , какво очакваш...на база тА(нализ) или?

                            Един път пропусни твоето - "ще ги лупкаме ли?" и направи прогноза
                            https://tvc-invdn-com.investing.com/...fbecb90760.png


                            Ето ти един мой чертеж отпреди месец и може и да прочетеш какво съм казал тогава.
                            Брефа ще е булиш, само и единствено ако мине над 2.40 и то с обем.Иначе ще стои в широк рейндж между 1.60-2.40.Това е на месечна графика.На по- ниските има и други интересни неща,но за без пари толкова.
                            Но....като цяло,важното за бреф е на къде ще хване Софикс.Щото той дърпа този джънк.Ако бреф не в Софикс,пиши го бегал.Много бързо ще му изпуснат въздуха

                            От фундаментална гледна точка акцията е адски надценена.Както между впрочем и всички недвижими имоти в БГ (Гетото на Европа с цени по високи от самата ЕУ ) И най-вече заради демографията (тук включвам и масовата циганизация на населението,както и това ,че средната интелигентност на останалите българи в държавата продължава да пада с чудовищни размери)


                            Last edited by petrg5s; 14.10.2021, 10:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Агресивен бик
                              • тази графика не е подходяща за ТА
                              • някак си много удобно си пропуснал да сложиш пълзящите средни, а те са много важни за ТА, защото следват тренда.
                              • нямате елементарни познания по ТА пък после казвате че не върши работа. Не върши работа, ама на вас, защото не знаете как и кога да го прилагате.
                              Така е.Остави ме мен спамъра- отговори поне на Грую , дай прогноза, кажи какво ще стане , какво очакваш...на база тА(нализ) или?

                              Един път пропусни твоето - "ще ги лупкаме ли?" и направи прогноза

                              п.п
                              И понеже, като историк обичаш да анализираш само миналото , качи графиката, която ти е подсказала че след септември 20г. Алтерко ще избухне или че 21 г. Сфтрд няма да расте защото ОД ще я затапи?
                              Last edited by tony1975; 14.10.2021, 08:00.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                Здравей Софикс,
                                явно си решил с мен да се дразниш...
                                Снимката качих, за да покажа че сградата и терена около нея е почти готов за ползване, което пък е важно за бъдещите приходи на дружеството. Има хора които не са в Сф и такава информация ни е важна, а и самата сграда се е получила супер, та си заслужаваше качването!!!

                                До колкото видях - вчера ти обясниха накратко проблема. Едно е да покажеш откъде са минали чертичките(нещо което всички виждаме) и многозначително да замълчиш, чакайки на къде ще тръгнат . Съвсем друго е на база на чертичките да кажеш(между другото, както 1912/Полки едно време и му го признах) - момчета от тук напред на база на графиката, която ви показвам очаквам до 27 ноември спад до 550, но после декември пробив на 585 и ръст до 720 през 2022г.. И когато се случи аз бих казал - евала момчето го каза още август-септември 21г. и ето сега година по-късно можем да кажем че анализа му бе точен - браво ТА на SOFIX работи на БФБ!!!

                                Но във форума често се случва обратното - изплющява се една графика, която така или иначе сме видяли и ежедневно следим всички и многозначително се замълчава в готовност без значение в коя посока хване индекса да чуем - аз казах ли ви?!?! Е да ама ти нищо не си казал - освен че не разбираме това висше изкуство ТА.

                                Нито съм афиширал, че съм голям анализатор, нито имам някакви феноменални успехи с анализа си - грешки да искаш . Казах само, че да метнеш една гола графика(видима за всички) без анализ не е ТА, защото липсва А-то. Това е все едно да ни разкажеш - Готино маце с червен минижуп мина по Витошка и седна в Рафито на 23.01.20г., 12.08. и 30.09.21г. е и ? Какво показва този ТА? - ще мине ли пак тази дама или напусна БГ и няма да я видим никога вече по Витошка? Кога ще мине и да очакваме ли нещо повече или вече се е оженила и т.н.?

                                Поздрави и не приемай лично нещата.

                                п.п. И качването на снимки( графики) само по себе си не е анализ(и никога не съм имал претенции на анализатор), а е визуализиране на ВЕЧЕ СЛУЧИЛА са информация/факт

                                п.п.п. и за финал, защото оспамихме темата - кажи ми как движението до Септември 2020г. през ТА ти подсказа за последващото движение при Алтерко?

                                • тази графика не е подходяща за ТА
                                • някак си много удобно си пропуснал да сложиш пълзящите средни, а те са много важни за ТА, защото следват тренда.
                                • нямате елементарни познания по ТА пък после казвате че не върши работа. Не върши работа, ама на вас, защото не знаете как и кога да го прилагате.


                                Коментар

                                Working...
                                X