IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
    И според мен ще е добре да се уточни каква е таксата/на каква база се събира ?
    Не съм го проверявал никога във времето. Ако наистина е върхи НСА е по-честно.

    ***

    Груич, можеш ли да постнеш пълния член (60=?), ако ти е под ръка, че не ми се рови за устава?

    Това 8 % не е ли маааалко множко ?
    8% e за всичко и е макса.
    чл. 60 гласи:
    Максимланият размер на всички разходи по управление и обслужване на дружеството, в това число разходите за възнаграждение на членовете на СД, на обслужващите дружества, на регистрирания одитор, оценителите и банката-депозитар, не моагт да надхвърлят 8 на 100 от стойността на активите по баланса на дружеството
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • И според мен ще е добре да се уточни каква е таксата/на каква база се събира ?
      Не съм го проверявал никога във времето. Ако наистина е върхи НСА е по-честно.

      ***

      Груич, можеш ли да постнеш пълния член (60=?), ако ти е под ръка, че не ми се рови за устава?

      Това 8 % не е ли маааалко множко ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

        Прав си! ако продадат нещо за 30 млн, а е 20 по баланс то 90% /10 мил. лв./ от печалбата по закон ще раздадат за дивидент и ще остане 21 мил кеш. Обаче! обърни внимание, че разходите за външни услуги към 9месечието са 1'372 хил. лв. и се поинтересувай за какво са!
        Не на последно място - каква е тая Натрупана печалба 11 мил. лв. дето от години я "носят" в отчета, но не я предлагат да се гласува за разпределение? Това влиза ли в NAV?
        Лаф моабет да става...
        За дивидента от значение е цената на придобиване, а не балансовата, която през годините може да варира в зависимост от преоценките в края на годината.
        Разходите за външни са най-вече данъци и местни такси, застраховки, текуща поддръжка на имоти, такса управление на имоти.Щом нареждаш ...ще се поинтересувам
        Натрупаната печалба е от положителни преоценки (в края на годината от външен оценител) +остатък до 100-те %, подлежащи на разпределяне. Законът не позволява да се разпределя "преоценъчна" печалба.Тя си остава в с.к., заедно с резервите и о.к.
        Тези неща сме ги дъвкали през годините...
        Успешен ден!

        Господин Груев, не съм ваксър, нито анти. Всеки сам си решава за тялото.
        Таксата я намалиха на 1% при вдигането на капитала.Би трябвало да я има в проспекта за увеличение.
        Успешен ден и на вас!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
          Ами не е УД, макар че така е написано на сайта им, а ОД - обслужващо дружество. Така е по Закон и по Устав.
          И таксата е 1% год. от НСА. Ако продадат някой имот, за да погасят част от кредита, НСА може и да нарасне.Балансовите са сравнително ниски.
          Който подценява вируса, вирусът му подценява хартията.
          Купих малко днес...
          Все тая дали ще го запишат ОД или УД -върши същата работа. Ще ми покажеш ли къде пише, че таксата е 1% годишно от НСА, защото в чл. 60 от устава им пише: до 8% от стойността на активите по баланса. Няма НСА или поне аз не виждам такава.

          П.С. Сега разбрах защо ме човъркаш така - бил си ваксър, това обяснява всичко. Бъди здрав и успешен, тук ситуацията е бетон, за пореден път го казвам. Аз си стискам и чакам 1,80 (преди година чаках 1,50, но не ме огря) - всеки със стратегията си

          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

            Шегувате се.
            Как ще се промени НСА, а.к.а. NAV , ако продадете имот за 30млн., а в баланса е 20млн. ?
            Таксата е върху нетни активи, а не върху всички.Затова е около 1млн.годишно.
            Прав си! ако продадат нещо за 30 млн, а е 20 по баланс то 90% /10 мил. лв./ от печалбата по закон ще раздадат за дивидент и ще остане 21 мил кеш. Обаче! обърни внимание, че разходите за външни услуги към 9месечието са 1'372 хил. лв. и се поинтересувай за какво са!
            Не на последно място - каква е тая Натрупана печалба 11 мил. лв. дето от години я "носят" в отчета, но не я предлагат да се гласува за разпределение? Това влиза ли в NAV?
            IM d best

            Коментар


            • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

              В момента активите са 150 мил. лв., а мениджмънт фийто /1%/ - 1.5 мил. лв. /годишно.....
              Шегувате се.
              Как ще се промени НСА, а.к.а. NAV , ако продадете имот за 30млн., а в баланса е 20млн. ?
              Таксата е върху нетни активи, а не върху всички.Затова е около 1млн.годишно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
                Ами не е УД, макар че така е написано на сайта им, а ОД - обслужващо дружество. Така е по Закон и по Устав.
                И таксата е 1% год. от НСА. Ако продадат някой имот, за да погасят част от кредита, НСА може и да нарасне.Балансовите са сравнително ниски.
                Който подценява вируса, вирусът му подценява хартията.
                Купих малко днес...
                В момента активите са 150 мил. лв., а мениджмънт фийто /1%/ - 1.5 мил. лв. /годишно.
                Ако продадат имот за 30 мил. лв. ще се намали перото "Инвестиционни имоти", но кешът ще се увеличи с 30 мил. лв. и активите ще останат 150 мил. лв.
                На следващ ход, ако с 30 милиона кеш погасят заема от 30 мил. резултатът ще е спад на активите на 120 мил. лв. и спад на годишното фий за Обслужващото дружество на 1.2 мил. лв., т.е. 300 хил. лв. по-малко.
                Има логика за акционерите да се продава, но тази логика не работи в интерес на Обслужващото дружество!
                IM d best

                Коментар


                • Ами не е УД, макар че така е написано на сайта им, а ОД - обслужващо дружество. Така е по Закон и по Устав.
                  И таксата е 1% год. от НСА. Ако продадат някой имот, за да погасят част от кредита, НСА може и да нарасне.Балансовите са сравнително ниски.
                  Който подценява вируса, вирусът му подценява хартията.
                  Купих малко днес...

                  Коментар


                  • Хората всичко са си казали и описали, не мисля, че дори и да напуснат Модис, това е някаква изненада - в това отношение са напълно коректни. За мен отрицателното е липсата на нови наематели в Синерджи, а не тези накрая на града. Както казах и преди, бих продал и Камбаните, и Бизнес парка, но мен никой не ме пита, а и комисионата на УД се изчислява на база активите и за тях не е далаверско да продават големи обекти, а да си ги цоцат по малко.

                    Отново ще подчератя, че фундаментът е бетон и това коригиране на цената лично за мен е нормално, с оглед на липсата на нови наематели в поселдните 6 месеца, което определено е сериозен минус на мениджмънта и поне за мен е изненада, иначе нямаше да купувам и на 2,30, а щях да изчакам да падне. От друга страна е шанс за тези, които искат да влязат. Аз почнах с покупките на 1,80, ако слезе пак там, отново ще се включа, а дотогава гледам мача
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                      Каква площ приблизително държат Модис, някой помни ли?
                      почти половината от камбаните
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Каква площ приблизително държат Модис, някой помни ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение

                          Груев, мисля, че грешиш за тази сграда, мястото не е лошо, парцелът по спомен е 10-на декара. Надявам се Модис да останат, но мисля че загубата им като наемател вече е калкулирано в цената.
                          Дали е калкулиран

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение

                            Колко човека ходят на работа сутрин от летището, колко по магистралата? И колко от център, младост или дружба? И колко с кола и колко с метро?
                            Явно не работиш с чужденци и погледът ти е само до мегдана в центъра на селото.
                            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                              Краят на града е условно понятие - от там до магистралата(която е на 12 км +/-) има един светофар(може да се каже, че няма и хич), а до летището, въпреки, че има световари (около 5-6), е на един и същ булевард. Откъм комуникации е сгодно.
                              Колко човека ходят на работа сутрин от летището, колко по магистралата? И колко от център, младост или дружба? И колко с кола и колко с метро?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение

                                Груев, мисля, че грешиш за тази сграда, мястото не е лошо, парцелът по спомен е 10-на декара. Надявам се Модис да останат, но мисля че загубата им като наемател вече е калкулирано в цената.
                                Може и да имам много акции тук, но тази сграда там наистина е ин дъ мидъл ъф ноуеър и аз лчино бях удивен, че е пълна (засега, дано да си остане така). Метрото е далече, градският транспорт не е особено удобен, т.е. само с кола става. Иначе обшината оправи околната инфраструктура, ама не е в града реално. То и Бизнес парка си е накрая на града де - лично мнение.

                                Ако зависеше от мен, щях да продам и бизнес парка, и камбаните, и да се засиля само върху Синерджи, която с метрото ще мега топ. Пазя и парцела на Бриколаж, защото също е мега топ и всичко друго го засилвам и покривам заемите с тях. Но аз не съм мажоритар и мнението ми няма значение
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X