IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
    Олимпиеца излезе
    Ееееее гот щеше да е да имам толкова бройки,ама аз не съм като теб.(Не мърдам от тук за сега.Не е препоръка за нищо,дори за влизане тук докато е време!!!)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Олимпиеца излезе

      Коментар


      • Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Ако имаш 20 може би ще можеш да организираш още 10-15 за да имаш 3/4 на събранието
          Не е толкова просто - почти сигурно е, че ще има яка защита - зависи от броя акции на ОСА - примерно при 60 % представени 15% от капитала блокират важните решения , така че много е вероятно да не ти стигнат. Има интересна възможност , но големите не искат да действат - вероятно не ги интересува. Аз също бих подкрепил всяко логично ( сръчкващо мениджмънта ) действие.
          Не е препоръка за действие или бездействие по позицията

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
            Това е практически невъзможно - решението за ликвидация се взема с 3/4 от присъстващите акции - трудно може някой да го пробие.
            Факт е , че мениджмънта вече 2 години нищо не прави в посока инвестиции. За мен има перспективи в Лозенец, може да се каже, че закъсняха с наместването на кеша на намачкания имотен пазар.
            Поведението на големите е странно - при такава пасивност в управлението най - логично е кеша в дивидент и да се ликвидират 2019г. ,защо не ги натискат ми е голяма загадка.
            Ако имаш 20 може би ще можеш да организираш още 10-15 за да имаш 3/4 на събранието
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Единственото което аз виждам като решение е голям спекулант купил по текущите цени да предизвика бърза ликвидация и да си утрои парите.
              Теглиш един заем с който изкупуваш ако можеш 20% от фонда. Веднага гласуваш ликвидацията и разпределяш кеша с който си връщаш заема. Всички останали приходи от продажбите на имотите ти идват чиста печалба. Дори и да не ликвидираш ще получаваш един тлъст дивидент от около 250-300 000 лева на година без да си влагал и стотинка
              Как ви се струва ?
              Това е практически невъзможно - решението за ликвидация се взема с 3/4 от присъстващите акции - трудно може някой да го пробие.
              Факт е , че мениджмънта вече 2 години нищо не прави в посока инвестиции. За мен има перспективи в Лозенец, може да се каже, че закъсняха с наместването на кеша на намачкания имотен пазар.
              Поведението на големите е странно - при такава пасивност в управлението най - логично е кеша в дивидент и да се ликвидират 2019г. ,защо не ги натискат ми е голяма загадка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                Исканията ми и на много други тук по тая позиция са ясни.Прозрачност и реално инвестиране в живи проекти(най-добре земеделска земя пак),не измислици,че били правили нещо.Кво да се наемам с 30К бройки, "Големите" да се заемат,не да ми спят,ще ги подкрепим винаги по един или друг начин.(Не е препоръка за нищо,особено за търговия с тая качествена акция.)
                Имаш ли конкретно предложение къде могат да инвестират освен в земя? За земеделската земя е малко късно според мен. А и примерно аз земя си имам през други акции, където в момента ми излиза без пари. Та ако исках още земя бих продал тук и бих купил земя през друго място. Изглежда ми разумно да се чака за изгоден проект, въпреки че могат да се самосезират за проекта в Лозенец. Пазара се поотпуши и могат да изкарат добра доходност от там. Под наем да дават пак ще вадят добри пари. Та от тази гледна точка изглежда разумно изчакването им и "Големите" явно разсъждават като тях.
                Единственото което аз виждам като решение е голям спекулант купил по текущите цени да предизвика бърза ликвидация и да си утрои парите.
                Теглиш един заем с който изкупуваш ако можеш 20% от фонда. Веднага гласуваш ликвидацията и разпределяш кеша с който си връщаш заема. Всички останали приходи от продажбите на имотите ти идват чиста печалба. Дори и да не ликвидираш ще получаваш един тлъст дивидент от около 250-300 000 лева на година без да си влагал и стотинка
                Как ви се струва ?
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Напълно подкрепям Олимпиеца ! Ръководството на фонда може с години да не предприема нищо и само да си лапа таксичките, а реално за какво я взима тази такса ? Взима я за да управлява депозити,така се получава на практика ! Това е супер несериозно ! Ако не може да намери къде и в какво да ги инвестира да вървим към ликвидация и това е !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Какви ще ти бъдат исканията и наемаш ли се да се занимаваш ?
                    Исканията ми и на много други тук по тая позиция са ясни.Прозрачност и реално инвестиране в живи проекти(най-добре земеделска земя пак),не измислици,че били правили нещо.Кво да се наемам с 30К бройки, "Големите" да се заемат,не да ми спят,ще ги подкрепим винаги по един или друг начин.(Не е препоръка за нищо,особено за търговия с тая качествена акция.)

                    Коментар


                    • Би било хубаво дребните акционери да имаме упълномощен представител да изказва мнение и да гласува на общите събрания.

                      Не знам дали ще можем да обединим някакво по-значително количество акции. Аз бих участвал с моите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                        Имаш,ама ние имаме много и ние писнало да чакаме все пазара.А и има предполагам доста заинтересовани да не чакаме с години да стане това,което може да се направи за кратко.(Без препоръки за каквото и да е.)
                        Какви ще ти бъдат исканията и наемаш ли се да се занимаваш ?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ivangh Разгледай мнение
                          Колега, тези работи на сила не стават. По добре да спиш спокойно знаейки, че си направил добра инвестиция и да изчакаш времето да свърши останалото,вместо да кроиш схеми да движиш пазара...а, когато вече той реагира самостоятелно - в повечето случаи даже и "преиграва" - тогава ще си вземем печалбите!

                          Имам акции...
                          Имаш,ама ние имаме много и ние писнало да чакаме все пазара.А и има предполагам доста заинтересовани да не чакаме с години да стане това,което може да се направи за кратко.(Без препоръки за каквото и да е.)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                            Така е, обсъждахме го ! Лошото е, че нищо не предприемаме. А и колегата е прав, ако не ни подкрепи някой от големите тук, нищо не можем да направим ! Сами едва ли можем да съберем достатъчно !
                            Колега, тези работи на сила не стават. По добре да спиш спокойно знаейки, че си направил добра инвестиция и да изчакаш времето да свърши останалото,вместо да кроиш схеми да движиш пазара...а, когато вече той реагира самостоятелно - в повечето случаи даже и "преиграва" - тогава ще си вземем печалбите!

                            Имам акции...

                            Коментар


                            • Така е, обсъждахме го ! Лошото е, че нищо не предприемаме. А и колегата е прав, ако не ни подкрепи някой от големите тук, нищо не можем да направим ! Сами едва ли можем да съберем достатъчно !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение
                                Нищо друго освен Гунар,не мога да добавя.Но стоейки и чакайки някой да ни свърши работата губим време,а от там и пари.Идеята ми бе,че е крайно време с "Големите" тук, а те имат достатъчно големи пакети да пробваме да внесем свежест в това фондче измитайки заплатаджийте и търтейте там!!!
                                Не го ли обсъждахме вече това?
                                Трябват минимум 20% за да може да се промени нещо.
                                Някой голям да поеме инициативата. Ние можем само да подкрепим.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X