IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    или някой голям излиза?
    Може би Unicredit Bank Austria AG? Пише че са намалили дяловото си участие с 2% за Q4.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      или някой голям излиза?
      С тези бройки не сме аз и ти Тони, но излизането му не рути цената, което за мен значи, че са се договорили. Въпроса е кой е влизащия и има ли връзка с ОД?
      Имам!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        или някой голям излиза?
        И аз мисля, че излиза голям, но по-скоро ми е интересно кой влиза? Ако са от ОД - лошо, ако е друг, мисля има шанс за добри неща.
        В интерес на истината имах малък аск на 0.572 и с ластик ми купи Каролец - мнооого странно ми се стори това........
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
          Днес отново голям обем, някой да знае купувача един ли е( поне на големите бройки)? Възможно ли е да има враждебно изкупуванв, как мислите?
          Не е препоръка, имам
          или някой голям излиза?

          Коментар


          • Нали по-назад някой предложи ,че е чудесна за превземане .Мисля че нещо се подготвя... И аз допълних малко...

            Коментар


            • Днес отново голям обем, някой да знае купувача един ли е( поне на големите бройки)? Възможно ли е да има враждебно изкупуванв, как мислите?
              Не е препоръка, имам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                Ако имаш предвид, че дивидента за 2012 беше почти двойно по-голям от печалбата за разпределение, то "бонуса" беше за сметка на неразпределената печалба от минали години. И понеже вече в баланса срещу това перо стои "нула" не мисля, че ще има изненади с дивидента за 2013 г.
                Не казвам, че ще бъде повече /все пак не съм мажоритар/. Казвам, че може да бъде повече. Например разпределяне на 100% от печалбата, която се явява малко повече от 2,5 ст.
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Това, че са заделили толкова в отчета, съвсем не означава, че ще разпределят толкова. Погледни миналата година колко са заделили и колко са дали, все пак това се решава на ОСА
                  Ако имаш предвид, че дивидента за 2012 беше почти двойно по-голям от печалбата за разпределение, то "бонуса" беше за сметка на неразпределената печалба от минали години. И понеже вече в баланса срещу това перо стои "нула" не мисля, че ще има изненади с дивидента за 2013 г.
                  |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                  |___________||__|___|)
                  (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                  Коментар


                  • "Агрикола" едва ли ще останат дълго наематели...

                    Коментар


                    • напълно си прав. но такъв пасивен мениджмънт спаси доста подобни компании по време на кризата. тези, които не бързаха да строят и развиват закупените имоти упяха да оцелеят, останалите си заминаха или още ближат рани.

                      сега обаче мисля, че е момент, в който трябва компании като бреф (с кеш и хубави парцели по околовръстното) да се активизират и да развиват активно проекти, вместо да чакат да им попаднат малки сделки. цените на строителство са все още привлекателно ниски. дали не трябва малко по-агресивно?


                      Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Сделката за мен е добра, а земите на фонда /особено тези на околовръстното / са направо безценни. Убеден съм, че някой ден ще "изригнат" с тях и се надявам останалия кеш да го набутат там колкото може по-бързо. Дет се вика на такива места семки да продават, ще правят милиони!
                      Основния и не малък проблем тук е ИЗТОЧВАНЕТО на фонда от ОД!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Сделката за мен е добра, а земите на фонда /особено тези на околовръстното / са направо безценни. Убеден съм, че някой ден ще "изригнат" с тях и се надявам останалия кеш да го набутат там колкото може по-бързо. Дет се вика на такива места семки да продават, ще правят милиони!
                        Основния и не малък проблем тук е ИЗТОЧВАНЕТО на фонда от ОД!!!

                        П.П. Тони, не си прав за дивидента. Това, че са заделили толкова в отчета, съвсем не означава, че ще разпределят толкова. Погледни миналата година колко са заделили и колко са дали, все пак това се решава на ОСА
                        приемам забележката - може и да си прав, ще видим на оса

                        Коментар


                        • Сделката за мен е добра, а земите на фонда /особено тези на околовръстното / са направо безценни. Убеден съм, че някой ден ще "изригнат" с тях и се надявам останалия кеш да го набутат там колкото може по-бързо. Дет се вика на такива места семки да продават, ще правят милиони!
                          Основния и не малък проблем тук е ИЗТОЧВАНЕТО на фонда от ОД!!!

                          П.П. Тони, не си прав за дивидента. Това, че са заделили толкова в отчета, съвсем не означава, че ще разпределят толкова. Погледни миналата година колко са заделили и колко са дали, все пак това се решава на ОСА
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от voyous Разгледай мнение
                            ако не се лъжа, точно тази сграда е една от първите построени в бизнес парка. т.е сигурно е на 10 години. според информацията от сделката, цената я изчислявам на 766 евро/кв.м, вместо на 708, както е обявено.

                            като човек, който не се занимава чак толкова с имоти си мисля, че може да съдим колко е добра сделката не само според цената, но и според фирмите наематели, срока и наемните нива в техните договори. а сигурно и събираемостта играе роля. иначе четох, че търсенето на офис площи клас А тепърва ще нараства предимно заради it и outsourcing компаниите. мен по-скоро ме притеснява, че на бреф им остават едни около 20 милиона, които просто продължават да си стоят неизползвани.
                            И мен ме притеснява не правенето на нищо с тези пари. Говори само за мързелив, без идеен мениджмънт. Дано поне пенсионните фондове да са щастливи с резултатите на фонда.
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • ако не се лъжа, точно тази сграда е една от първите построени в бизнес парка. т.е сигурно е на 10 години. според информацията от сделката, цената я изчислявам на 766 евро/кв.м, вместо на 708, както е обявено.

                              като човек, който не се занимава чак толкова с имоти си мисля, че може да съдим колко е добра сделката не само според цената, но и според фирмите наематели, срока и наемните нива в техните договори. а сигурно и събираемостта играе роля. иначе четох, че търсенето на офис площи клас А тепърва ще нараства предимно заради it и outsourcing компаниите. мен по-скоро ме притеснява, че на бреф им остават едни около 20 милиона, които просто продължават да си стоят неизползвани.


                              Първоначално изпратено от GeorgiBorisov Разгледай мнение
                              Като човек занимаващ се вече 10 години с недвижими имоти и строителство, мнението ми е, че цената е смешно малка. Себестойността днес да построиш такава сграда е минимум 700-800 евро на квадрат.
                              Прибавате и метрото, което ще е готово след 1 година.
                              За мен тази сделка е повече от перфектна.

                              Нямам акции и скоро няма и да имам. Но някой ден целият ми портфейл ще бъде тук.
                              Поздрави и успех на всички !!!

                              Коментар


                              • покупка

                                Коментар

                                Working...
                                X