IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар


    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
      А тогава и цената беше съвсем различна.
      Да, цената бе тръгнала да гони 3 лв. и като изплякаха тази "супер" идея, я докараха до тук.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение


        За сравнението с фабриката и тази мега тъпа и не на място авантюра съм съгласен, не един път съм писал колко излишно бе това и сега с този корона форсмажор акционерите трябва да треперят. Твърде голям и скъп за размерите на дружеството проект, който с разводняването на капитал и заемите, които трябва да се вземат, няма да донесе никаква добавена стойност над това, което беше преди него, като това при около 80% заетост, при по - малко тежи и е в минус. Но някои обичат да строят, защо ли?
        Много точно. Притесненията за тази инвестиция са много преди сегашната ситуация. Многократно е обсъждано, че акционерите не печелят от този проект. А тогава и цената беше съвсем различна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Ами не ви разбирам - форумът затова е форум, за д а има дискусия, а за да има дискусия, трябва да има и друга гледна точка, чрез която ти да си докажеш сам на себе си, че си прав. А ако успееш - и на опонента си, че греши, което принципно е мишън импосибъл, особено у нас, където всеки е по-по-най! Аз пък винаги приветствам мнения в "моята" тема за Спиди. Разбира се, дразня се на лафове тип изречения от една думичка, пък била тя НАЙ или Балоняк, но когато е аргументирано, дори да не се споделя от мен, приемам всяко мнение, та даже го насърчавам - така например разбрах и успях да направя съпоставка между Спиди и Еконт, съответно да си извадя изводите за себе си в какъв "балоняк" съм се набил и т.н.

          Тук следя дискусията, защото дружеството изглежда интересно, но с особени мажовци, които упорито все решават да си купуват фабрика на 08.09.1944 - и с предишната сграда (по спомени) точно преди предишната криза, и със сегашната. Отделно ми направиха и много лощо впечатление с късното ОС. Разгледах и сайта им - абсолютно аматьорска работа - срамно е да нямат 20-30К за нов, интерактивен сайт на компанията (но пък имат такъв за новата сграда, която я довършат, я не) и т.н. Та дружеството е перЕспективно, но то беше такова и на 2,20 и мнозина тогава ми говреха същите неща, които слущам сега при 20-25% надолу в цената. Ми извинявайте, но таймингът е всичко, поне това трябва да знаем, нали?

          И така - успех на държащите, аз ще си чакам моите цени - ако не ги видя, няма и да вляза, все ще се намери друго място за парите ми. А което не казвам и никога не съм казвал, че дружеството е лошо, просто въпрос на цена
          Екстра написано като цяло. Единствено взеха да се повтарят едни мнения, като 1 човек през няколко дни си пише едно и също за хоум офиса без сериозна обосновка, без нови аргументи.

          За цената е трудно да се каже колко е изгодна или надута в момента, мълчание от дружеството, пропуснаха да направят уебинар и нито една положителна новина не излезе. Лични предположения, че са отсрочили допълнително плащания на наематели или са предоговорили някои в низходяща посока, да не пиша загуба на такъв.

          За сравнението с фабриката и тази мега тъпа и не на място авантюра съм съгласен, не един път съм писал колко излишно бе това и сега с този корона форсмажор акционерите трябва да треперят. Твърде голям и скъп за размерите на дружеството проект, който с разводняването на капитал и заемите, които трябва да се вземат, няма да донесе никаква добавена стойност над това, което беше преди него, като това при около 80% заетост, при по - малко тежи и е в минус. Но някои обичат да строят, защо ли?
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Аз също обичам обсъжданията и различните идеи, но при "специалистите" не виждам такива. Виждам някакъв нескопосан опит да се сваля вербално цената. Дали дружеството в този вид е "перЕспективно" - въпрос на гледна точка. Аз за себе си знам, че всичко се познава в сравнение - само по себе си вероятно не е перспективно, особено ако си защитник на работата у дома, обаче в този случай следва да си разпродал още март месец Сега, когато народът се връща по офисите, някак не ми е очевидна "безперспективността". Въпросът обаче е в друго. Да приемем, че има 3 групи хора - такива, които считат, че офисът има бъдеще, такива, които също смятат, че акцията има потенциал, но изчакват по-ниска цена, и последните, които не вЕрват в офиса изобщо. За тях ми е думата - те за какво са тук ? За да ми отворят очите и да разпродам на 1.70 докато мога Колко благородно ! Истината е, че трета група (онези "инвеститори, които не вярват в офиса, но седят за да ни просветят) просто няма. Някои другарЕ се опитват да минат тънко.
            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
              Тук се напълни със "специалисти", които ми обясняват как офисът е мъртъв, БРЕФ-а са на грешна пътека и т.н. Пичове, спешно разпродавайте всичко и напускайте темата Оставете глупавите консерватори да си говорим тук, а вие търчете другаде, където ще ви продават дивидентни акции на безценица
              +1

              Взе ми думите от устата колега! Честно! Точно това или нещо подобно мислех да им предложа и аз на експертите, "загрижени" за нас бедните... Но подозирам, че те нямат акции. Надяват се да имат, някога, но нямат. А знайно е, че който няма акции при спад, той ги няма и при ръст. Живи и здрави! Драскайте си на воля. Времето работи за нас, които имаме (и ще продължаваме да имаме) BREF... Такива ми ти работи... В хоум офиса е бъдещето и истината.
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Ами не ви разбирам - форумът затова е форум, за д а има дискусия, а за да има дискусия, трябва да има и друга гледна точка, чрез която ти да си докажеш сам на себе си, че си прав. А ако успееш - и на опонента си, че греши, което принципно е мишън импосибъл, особено у нас, където всеки е по-по-най! Аз пък винаги приветствам мнения в "моята" тема за Спиди. Разбира се, дразня се на лафове тип изречения от една думичка, пък била тя НАЙ или Балоняк, но когато е аргументирано, дори да не се споделя от мен, приемам всяко мнение, та даже го насърчавам - така например разбрах и успях да направя съпоставка между Спиди и Еконт, съответно да си извадя изводите за себе си в какъв "балоняк" съм се набил и т.н.

                Тук следя дискусията, защото дружеството изглежда интересно, но с особени мажовци, които упорито все решават да си купуват фабрика на 08.09.1944 - и с предишната сграда (по спомени) точно преди предишната криза, и със сегашната. Отделно ми направиха и много лощо впечатление с късното ОС. Разгледах и сайта им - абсолютно аматьорска работа - срамно е да нямат 20-30К за нов, интерактивен сайт на компанията (но пък имат такъв за новата сграда, която я довършат, я не) и т.н. Та дружеството е перЕспективно, но то беше такова и на 2,20 и мнозина тогава ми говреха същите неща, които слущам сега при 20-25% надолу в цената. Ми извинявайте, но таймингът е всичко, поне това трябва да знаем, нали?

                И така - успех на държащите, аз ще си чакам моите цени - ако не ги видя, няма и да вляза, все ще се намери друго място за парите ми. А което не казвам и никога не съм казвал, че дружеството е лошо, просто въпрос на цена
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Тук се напълни със "специалисти", които ми обясняват как офисът е мъртъв, БРЕФ-а са на грешна пътека и т.н. Пичове, спешно разпродавайте всичко и напускайте темата Оставете глупавите консерватори да си говорим тук, а вие търчете другаде, където ще ви продават дивидентни акции на безценица
                  Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                    Вчера минах покрай бизнес парка в Младост. Там какви огромни сдания са поникнали за има няма 2 години. На едната сграда (поне 15 етажа) виси платно с надпис "офиси за 9 евро на квадратен метър".
                    За момента, бъдещето пред офис мастодонтите ми изглежда мъгливо.
                    30 на 20 помещенийце за малка спретната фирмичка от 30-40 човека (с една заседателна зала при този персонал) излиза 5400 евро на месец на промоцията. Нека е мъгла...

                    Коментар


                    • Вчера минах покрай бизнес парка в Младост. Там какви огромни сдания са поникнали за има няма 2 години. На едната сграда (поне 15 етажа) виси платно с надпис "офиси за 9 евро на квадратен метър".
                      За момента, бъдещето пред офис мастодонтите ми изглежда мъгливо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                        Офиса си е офис бе хора. От вкъщи работа не се върши Друго си е шефа да се развика и всички да го чуят Живото присъствие си е важно Ако е можело да се работи всичко от вкъщи просто нямаше да се строят офис сгради
                        Ами всъщност друго си е да се опънеш на тераска с изглед към морето или вила в планината и да си пийваш една бира и да си бачкаш. Няма да бързаш да спазиш час за работно време, или задръстване на кръстовище.
                        Дори и шефа ще си е по добре вкъщи или там където иска.

                        Коментар


                        • Само си представете денят Х, в който се върне старото нормално. Онези задръствания, оня мръсния въздух цялата карта за въздуха в лилаво, всяко тръгнало в офиса, няма къде да паркира.
                          Всички знаеме, че след толкова месеци старото няма да се върне. И то не защото ни харесва или искаме, а защото така са решили 10 г дигитална трансформация да стане за 6 месеца, и си стана, дигитализираха ни, искаме или не, връщане назад няма. Ново нормално ще има

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            За теб пътят един, за другите друг. Работата изцяло от вкъщи е нерационална по ред причини, изписа се много по - надолу, 1 на 10 ще се справи, пък и ще му хареса, нито искам да работя така, нито пък бих разрешил.

                            А освен няколкото офис сгради на топ локации и висок клас, които имат, тук се гледа и стойността на другите им инвестиции. Апелирам да престанем с безсмислените дискусии за "работа от дистанция", след по - малко от година този наложен страх и паника от короната ще е зад гърба ни.
                            Ти не искаш да работиш от вкъщи, хмммммм. И баща ми не иска смартфон, ама чавето на 5 години цъка по-добре от него. Така, че нещата се променят, искме или не е без знчение. И аз не искам да карам електричка, ама след 5-10 години дизеларката ми ще отиде за скрап. И прадядо ми не е искал да слиза от каруцата, ама света се развива. Истината е, че света се променя, искаме или не. Истината е, че БРЕФ строи каляска в света на автомобилите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                              Чакай сега, ако е можело, то преди 30 г., ако е можело да има Zoom, Slack, MS Teams и т.н., но тогава имаше само един DOS и Правец.
                              До преди 3 г. ги нямаше тези технологии така развити, както са сега. Нямаше и такава накласа.
                              Недейте забравя, че до преди 10-20 г. и аутсорсинг нямаше, а то е същото, дали си в Американския офис или някъде в Украйна, Б-я или Виентнаме вече е все тая.
                              Така, че мислете! Къде се отива, а не как е било.
                              За теб пътят един, за другите друг. Работата изцяло от вкъщи е нерационална по ред причини, изписа се много по - надолу, 1 на 10 ще се справи, пък и ще му хареса, нито искам да работя така, нито пък бих разрешил.

                              А освен няколкото офис сгради на топ локации и висок клас, които имат, тук се гледа и стойността на другите им инвестиции. Апелирам да престанем с безсмислените дискусии за "работа от дистанция", след по - малко от година този наложен страх и паника от короната ще е зад гърба ни.
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                                Офиса си е е офис бе хора. От вкъщи работа не се върши Друго си е шефа да се развика и всички да го чуят Живото присъствие си е важно Ако е можело да се работи всичко от вкъщи просто нямаше да се строят офис сгради
                                Чакай сега, ако е можело, то преди 30 г., ако е можело да има Zoom, Slack, MS Teams и т.н., но тогава имаше само един DOS и Правец.
                                До преди 3 г. ги нямаше тези технологии така развити, както са сега. Нямаше и такава накласа.
                                Недейте забравя, че до преди 10-20 г. и аутсорсинг нямаше, а то е същото, дали си в Американския офис или някъде в Украйна, Б-я или Виентнаме вече е все тая.
                                Така, че мислете! Къде се отива, а не как е било.

                                Коментар

                                Working...
                                X