IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
    Малко е вероятно да има кворум днес.
    Поне последните години не се е получавало от първи път при вкарани точки за промяна на устава.
    1984 - благодаря !
    И аз имам 1 екселски файл на този фонд,
    Ако случайно знаеш къде да видя портфейла на този фонд - KJK Fund II SICAV-SIF Balkan ?
    Е?

    Коментар


    • Малко е вероятно да има кворум днес.
      Поне последните години не се е получавало от първи път при вкарани точки за промяна на устава.
      1984 - благодаря !
      И аз имам 1 екселски файл на този фонд,
      Ако случайно знаеш къде да видя портфейла на този фонд - KJK Fund II SICAV-SIF Balkan ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение
        Шегуваш се
        http://www.investor.bg/novini-i-anal...-adsic-176969/
        не се търгуваха от 26.6.до 28.7., на 8.9.са намалили номинала от 2 на 1лв.,а на 22.12.решението е вписано в ТР
        намаляването на номинала и прехвърлянето на капитал в резерв е счетоводна операция и не би трябвало да има спиране на търговия(нали сме дългосрочни, нас не ни пречи)
        Около 7млн.приходи очаквам със закупуването на имотче за десетина млн.Кредитната линия от пощенска е за 11млн.,а преките нужди за строителство и дивидент са за под 7млн.Възможно е да потърсят още 8 млн.от пазара и така в съотношение 33%привлечен и 66% собствен да купят нещо като БПС.
        vale,фондът на СЕБ има 3 643 087бр.към 31.12.
        относно цената да не забравяме,че деленето на 3 се компенсира от умножение по 3(на дивидента)
        Ако евентуални нови договори загатнат за бъдещи дивиденти около 14-18ст.
        dex,NAV per share (нова) е 3.32лв.
        бъзикам се разбира се
        На оса-то са казали че когато обявят старт на увеличението ще имат на мушка конкретен обект с наематели и парамери. Там е разковничето колко ще им трябват, има проекти и за 10 и 20 и 30 - зависи какво добро ще отсеят на пазара.

        п.п. Утре ако няма отлагане, моля някой да разкаже...
        Last edited by tony1975; 21.02.2016, 19:38.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Програмистите измислиха виртуалния код и т.нар. облачни технологии, но за 2 лв даже не е и в облака, а направо абсурд. Малко да се огледат настрани балонерите и ще забележат една атера от 2 лв (адциц на същата цена) с активи налични (а не в строеж) и отдадени под наем. 2 лв ще е пълна мистерия за тая папира от 50 стинки в момента
          Ако не си ме разбрал, 2 лева след обратния сплит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            При ФПП гласуваха юни, а вписването на обратния сплит е било декември - това значи ли че няма да можем да извършваме сделки 5месеца и ние?
            Шегуваш се
            http://www.investor.bg/novini-i-anal...-adsic-176969/
            не се търгуваха от 26.6.до 28.7., на 8.9.са намалили номинала от 2 на 1лв.,а на 22.12.решението е вписано в ТР
            намаляването на номинала и прехвърлянето на капитал в резерв е счетоводна операция и не би трябвало да има спиране на търговия(нали сме дългосрочни, нас не ни пречи)
            Около 7млн.приходи очаквам със закупуването на имотче за десетина млн.Кредитната линия от пощенска е за 11млн.,а преките нужди за строителство и дивидент са за под 7млн.Възможно е да потърсят още 8 млн.от пазара и така в съотношение 33%привлечен и 66% собствен да купят нещо като БПС.
            vale,фондът на СЕБ има 3 643 087бр.към 31.12.
            относно цената да не забравяме,че деленето на 3 се компенсира от умножение по 3(на дивидента)
            Ако евентуални нови договори загатнат за бъдещи дивиденти около 14-18ст.
            dex,NAV per share (нова) е 3.32лв.
            Last edited by 1984; 21.02.2016, 13:38.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              Зависи колко е голямо увеличението, нали знаеш, че няма всички да искат да записват, така че се намира някакъв баланс търсене и предлагане, а при текущата ситуация на БФБ тиза баланс ще е надолу.

              Но не мисля че това е случая, според мен цената на увеличението ще е около или над пазарната - примерно към 2 лева. Както стана и при ФПП. При НСА от над 2.5 лв. на нова акция не виждам как ще бъде на 1 лев..така че моите 2 стинки са за 2 лева емисионна
              Програмистите измислиха виртуалния код и т.нар. облачни технологии, но за 2 лв даже не е и в облака, а направо абсурд. Малко да се огледат настрани балонерите и ще забележат една атера от 2 лв (адциц на същата цена) с активи налични (а не в строеж) и отдадени под наем. 2 лв ще е пълна мистерия за тая папира от 50 стинки в момента
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                При ФПП гласуваха юни, а вписването на обратния сплит е било декември - това значи ли че няма да можем да извършваме сделки 5месеца и ние?
                някъде юли се търгуваха акциите на фпп, запомнил съм го, защото брокера(ИП)
                не си беше сменил бройката и в палтформата бях със старата бройка след сплита и
                съответно пробвах, какво ще стане ако ги продам
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                  Тука си прав... Но пропускаш момента с цената на правата... Ако те са 50ст... Смисъл, ако не си стар акционер пак ще ти излезе 1,50лв. на акция... Не се шашкай толкоз...
                  Зависи колко е голямо увеличението, нали знаеш, че няма всички да искат да записват, така че се намира някакъв баланс търсене и предлагане, а при текущата ситуация на БФБ тиза баланс ще е надолу.

                  Но не мисля че това е случая, според мен цената на увеличението ще е около или над пазарната - примерно към 2 лева. Както стана и при ФПП. При НСА от над 2.5 лв. на нова акция не виждам как ще бъде на 1 лев..така че моите 2 стинки са за 2 лева емисионна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    При ФПП гласуваха юни, а вписването на обратния сплит е било декември - това значи ли че няма да можем да извършваме сделки 5месеца и ние?
                    А при тях 5 месеца ли нямаше сделки?

                    Коментар


                    • При ФПП гласуваха юни, а вписването на обратния сплит е било декември - това значи ли че няма да можем да извършваме сделки 5месеца и ние?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                        Малце горчиво ми стана, че нямаше изпреварващо инфо за спиране на търговията ..?!
                        Konsultant,
                        Тук не си прав да обвиняваш дружеството, обявено си е това още преди повече от месец в материалите за ОСА

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Напротив, според мен, ако обявят 1 лв за нов папир, цената на текущите може и да се вдигне, защото всеки ще иска да си купи на сегашната цена, за да има право да право то за новия папир
                          пс. след 1:3 намаляването на броя на папирите, имах предвид
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            При този пазар ако го правят на 1 лев, просто и цената ще отиде там
                            Напротив, според мен, ако обявят 1 лв за нов папир, цената на текущите може и да се вдигне, защото всеки ще иска да си купи на сегашната цена, за да има право да право то за новия папир
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LEOPARD Разгледай мнение
                              Дали има възможност да разпределят и печалбата от 2014-та ?
                              Ти се шегуваш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                                няма да мога да дойда в понеделник, затова моля да питате горе долу с колко акции ще е увеличението на капитала и горе долу при каква емисионна цена

                                Поздрави
                                e то всички това искаме да знаем де

                                Коментар

                                Working...
                                X