IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    И аз така знам и на това се надявам. Събиране на пари за бъдещи имагинерни проекти ще ме накарат да продавам /не че това би имало значение за позицията/. Въпреки това обаче кое гарантира, че този "проект" ще бъде достатъчно печеливш, че да покрие повечето разходи и акции? Да не се окаже само Боровец 2 или морето 2-ра част, та да трупа пасиви едни 5-10 години и накрая да се продаде на загуба.
    позволете и на Бате Ви Тони да се включи:
    1. Другата седмица е ОСА и трябва да се пита!
    2. Това което ми е преразказвано на мен е, че очакват след банковите тестове на някои банки да им се наложи да разчистят бизнес имоти от портфейла си, защото това не им е основен бизнес. Ако този имот е с наематели за 5г. напред и е с добро качество и локация, защо да не поикат да наберат 10-15млн за да го лапнат готов и работещ?
    Брешков в интервюто каза, не гледаме в момента Младост защото ще генерира доходи след 3-4години, искаме да вземем нещо което в момента дава наем - аз така го разбрах.

    Поздрави!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
      Никога не съм казвал, че съм за увеличение на капитала, но също така не съм съгласен и с твърдението, че увеличението на капитала е неминуемо лошо нещо. Просто зависи.

      Относно другите им проекти мен лично ме притснява само проекта в Боровец...
      С това и аз съм абсолютно съгласен. За мен е редно ПРЕДИ увеличението да ни съберат и да кажат: пичове, трябват х пари за този имот. Ще подпишем договор за наем примерно за х пари и х години с тази компания - искате ли или не. Несериозно е да си направят увеличение за евентуални бъдещи проекти и съм против само това.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        аз имам някакъв спомен, че когато намерят подходящ проект - тогава ще правят увеличение
        И аз така знам и на това се надявам. Събиране на пари за бъдещи имагинерни проекти ще ме накарат да продавам /не че това би имало значение за позицията/. Въпреки това обаче кое гарантира, че този "проект" ще бъде достатъчно печеливш, че да покрие повечето разходи и акции? Да не се окаже само Боровец 2 или морето 2-ра част, та да трупа пасиви едни 5-10 години и накрая да се продаде на загуба.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Казах, че това е лично мое мнение и не претендирам за правота. Ето как ги виждам нещата и защо съм против: Увеличението неминуемо ще вдигне разходите /които и сега са огромни/ на фонда, а отделно от това ще разводни и акциите. Накрая /след неизвестен период от време/ ще се реши да се закупи някакъв актив, който /отново според мен/, предвид настоящия пазар на НИ и земя, който е много далеч от дъното си няма как да е много печеливш. Отделно от това, фактите казват, че този фонд все пак се проваля в големият % на проектите си - Боровец, Търново, морето, Видин, Младост 4......
          Кажи сега ти защо си за увеличение?
          Никога не съм казвал, че съм за увеличение на капитала, но също така не съм съгласен и с твърдението, че увеличението на капитала е неминуемо лошо нещо. Просто зависи.

          Относно другите им проекти мен лично ме притснява само проекта в Боровец...
          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • аз имам някакъв спомен, че когато намерят подходящ проект - тогава ще правят увеличение
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Няма как да не се съглася тук. Твърде много оптимизъм се събра в тази позиция, а това надали е най-доброто.
              Тук и Атерата от 12 месеца е акция убежище...
              Ако тръгне БФБ нагоре ,ще има много плач в някой позиции.....
              само за трите дни при качването на хим ,акциите от адсиц паднаха с три до 5 процента....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Аз пак да попитам - за какво ви е това увеличение на капитала? Това е най-лошото нещо според мен, което може да се случи тук!

                Няма как да не се съглася тук. Твърде много оптимизъм се събра в тази позиция, а това надали е най-доброто.
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                  Не знам как можеш да правиш такива изводи без да занеш евентуално за какво ще се ползва това увеличение на капитала...

                  Звучи малко, като "твърдението", че когато една акция пада то тя придобива потенциал за растеж...
                  Казах, че това е лично мое мнение и не претендирам за правота. Ето как ги виждам нещата и защо съм против: Увеличението неминуемо ще вдигне разходите /които и сега са огромни/ на фонда, а отделно от това ще разводни и акциите. Накрая /след неизвестен период от време/ ще се реши да се закупи някакъв актив, който /отново според мен/, предвид настоящия пазар на НИ и земя, който е много далеч от дъното си няма как да е много печеливш. Отделно от това, фактите казват, че този фонд все пак се проваля в големият % на проектите си - Боровец, Търново, морето, Видин, Младост 4......
                  Кажи сега ти защо си за увеличение?
                  Last edited by 15%; 19.07.2016, 15:12.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    Не знам как можеш да правиш такива изводи без да занеш евентуално за какво ще се ползва това увеличение на капитала...
                    А защо не го обявяват

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                      Не знам как можеш да правиш такива изводи без да занеш евентуално за какво ще се ползва това увеличение на капитала...

                      Звучи малко, като "твърдението", че когато една акция пада то тя придобива потенциал за растеж...

                      Ама ти верно ли го мислиш това....
                      Щом са опрели до инвеститорите да търсят пари значи всички останали начини са им отрезани....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Аз пак да попитам - за какво ви е това увеличение на капитала? Това е най-лошото нещо според мен, което може да се случи тук!
                        Не знам как можеш да правиш такива изводи без да занеш евентуално за какво ще се ползва това увеличение на капитала...

                        Звучи малко, като "твърдението", че когато една акция пада то тя придобива потенциал за растеж...
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          цяла България в този фонд гледа
                          Да палим свещи и да се кръстим ли сега?

                          Коментар


                          • цяла България в този фонд гледа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                              Доста добра година!
                              Още малко и ще падне айсберга на 1.9...
                              И после 2 и нагоре след увеличението на капитала

                              Не е препоръка! Притежавам акции.
                              Аз пак да попитам - за какво ви е това увеличение на капитала? Това е най-лошото нещо според мен, което може да се случи тук!
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                една добра година!

                                Доста добра година!
                                Още малко и ще падне айсберга на 1.9...
                                И после 2 и нагоре след увеличението на капитала

                                Не е препоръка! Притежавам акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X