IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Накъде ни водят съвременните световни лидери?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Напротив-сегашните млади са като овце.Приемат безкритично всяка лъжа,която им сервират медиите,световните лидери и Холивуд. То и нас по време на комунизма ни лъжеха колко хубаво е било,ама аз лично не познавах човек, който да смята, че комунизма е нещо хубаво. Докато сега се приема без никакви въпроси така нареченото глобално затопляне, причинено от човешка дейност. Да ама трябва да се даде отговор на 4 въпроса:
    1.Има ли действително глобално затопляне?
    2.Човекът ли е причината за това?
    3.Лошо ли е това,че температурите се повишават?
    4.Предприетите мерки могат ли да променят ситуацията?На нито един от тия въпроси няма категоричен отговор, подкрепен с доказателства. Но овцете въпроси не задават. Нито искат доказателства. Просто вярват.
    Тук съм пристрастен. Затварянето на Кремиковци с помощта на онзи измамник Лупи, беше лошо за икономиката. Но аз го приветствах, защото снега в родния ми град беше черен два часа, след като е валял. Изчерпателни отговори на въпросите ти, вероятно ще имаме след 50 годишни проучвания. Но на мен не пречи да си помечтая, за разходка край булевард, който не смърди на сажди. Докато държавата ми е бедна на фосили, какво по-хубаво от това, да се ползват по-малко. Защо да няма всяка сграда соларни панели на покрива и батерии в мазето? Да го д**ат арабите и руснаците. А въздухът ни ще бъде много по-чист. То и сега е по-чист, отколкото е бил преди десетилетия. Баща ми като дете до НДК е качвал кюмюр от мазето до 4-тия етаж. По улиците се е носела нечовешка пушилка и сажди. Младите са с нагласата да закопаят фосилите. И ще го направят!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

      Много хора на младини правят глупости. До 25 се оформя съзнанието. Това не е причина да генерализираме и да заклеймяваме цяло поколение. И нашето е било заклеймявано. И това на предците ни също. Нищо лошо обаче не се е случило. Всяко следващо поколение е по-добро във всичко. Пример: никой до сега не е мислил толкова много за природата, както го правят младите днес. Засрамват и нас и предците ни.
      Напротив-сегашните млади са като овце.Приемат безкритично всяка лъжа,която им сервират медиите,световните лидери и Холивуд. То и нас по време на комунизма ни лъжеха колко хубаво е било,ама аз лично не познавах човек, който да смята, че комунизма е нещо хубаво. Докато сега се приема без никакви въпроси така нареченото глобално затопляне, причинено от човешка дейност. Да ама трябва да се даде отговор на 4 въпроса:
      1.Има ли действително глобално затопляне?
      2.Човекът ли е причината за това?
      3.Лошо ли е това,че температурите се повишават?
      4.Предприетите мерки могат ли да променят ситуацията?На нито един от тия въпроси няма категоричен отговор, подкрепен с доказателства. Но овцете въпроси не задават. Нито искат доказателства. Просто вярват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Което реално се явява проекция на нашите мисли и притеснения. Не искам да го обръщам на психология, но явно ще стигнем до там...всеки млад човек търси успешен модел на поведение, който да следва, докато изгради самоличност/характер. Виждаме резултата на едно поколение следвайки идолите на мутренските времена от 90те. Дали следващото поколение ще е по-добро зависи само и единствено от нас.
        +1
        За съжаление ролята на дома е най-силна до 6. След това училището, приятелите и улицата започват да взимат превес. Бавно, но славно. Все пак е добре да сме пример за подражание. За нас си е добре. А ако някой реши да ни следва, още по-хубаво. Важно е също да се подбира средата. Улиците в различните райони не си приличат. Също и училищата. А приятелите идват предимно от тях.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

          Много хора на младини правят глупости. До 25 се оформя съзнанието. Това не е причина да генерализираме и да заклеймяваме цяло поколение. И нашето е било заклеймявано. И това на предците ни също. Нищо лошо обаче не се е случило. Всяко следващо поколение е по-добро във всичко. Пример: никой до сега не е мислил толкова много за природата, както го правят младите днес. Засрамват и нас и предците ни.
          Което реално се явява проекция на нашите мисли и притеснения. Не искам да го обръщам на психология, но явно ще стигнем до там...всеки млад човек търси успешен модел на поведение, който да следва, докато изгради самоличност/характер. Виждаме резултата на едно поколение следвайки идолите на мутренските времена от 90те. Дали следващото поколение ще е по-добро зависи само и единствено от нас.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

            Инцидентът в Корея говори, за липса на самоконтрол. Т.е. надделява стадният инстинкт пред мозъка. Не ти ли се струва леко притеснително?

            Тука при мене също най-простите ходеха по партита като отвързани. Самоконтролът и разумната преценка са ти границата между цивилизацията и варварството.

            Те утре и за други решения няма да могат да се контролират и да си ползват главите.
            Много хора на младини правят глупости. До 25 се оформя съзнанието. Това не е причина да генерализираме и да заклеймяваме цяло поколение. И нашето е било заклеймявано. И това на предците ни също. Нищо лошо обаче не се е случило. Всяко следващо поколение е по-добро във всичко. Пример: никой до сега не е мислил толкова много за природата, както го правят младите днес. Засрамват и нас и предците ни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

              Всяко поколение мисли следващо за по-лошо. И за твоето поколение едно време са се притеснявали. Инцидента в Корея се дължи на бруталните ограничения. Хората бяха на полусъединител 2,5 години. Това беше първото разхлабване на каишката. И както съм виждал да става и тук в Студентски град - като развързани кобили са.
              Инцидентът в Корея говори, за липса на самоконтрол. Т.е. надделява стадният инстинкт пред мозъка. Не ти ли се струва леко притеснително?

              Тука при мене също най-простите ходеха по партита като отвързани. Самоконтролът и разумната преценка са ти границата между цивилизацията и варварството.

              Те утре и за други решения няма да могат да се контролират и да си ползват главите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                Това, което ме притеснява е не моето поколение, което е все още с единия крак в хартиения свят. Това което ме притеснява са децата ни, които са перманентно зомбирани в мрежата, притеснява че, че носят в джоба си цялото познание на члвечеството, а не знаят да си напишат името, съответно книги не се четат, и един тип по-концентрирано дълбинно мислене се губи. Щото в тик-ток е по-весело…

                Смятам, че затъпяваме. Как да си обясня иначе последния инцидент от 153 умрели идиота в Южна Корея? Почитатели на измислен празник, който дори не е част от традиционната им култура.

                И това ме притеснява.
                Всяко поколение мисли следващо за по-лошо. И за твоето поколение едно време са се притеснявали. Инцидента в Корея се дължи на бруталните ограничения. Хората бяха на полусъединител 2,5 години. Това беше първото разхлабване на каишката. И както съм виждал да става и тук в Студентски град - като развързани кобили са.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Всеки път като ходя сред природата установявам, че цялото човечество се е изходило там. Никой не го е*е за природата. Никой не е държан насила в цивилизацията. Но се броят на пръсти, завърналите се към природата. Никой не е луд да бяга от хубавото
                  Цецо, така ще е, докато ходенето и пътуването се приема като инстаграм практика. 80% от баирбудалите не знаят защо са там и чий го дирят. Ако дам за пример себе си, честно казано не ме интересува отшелническия живот и предпочитам удобствата на града. Но не съм хукнал всеки уикенд по планини и паланки. Боклуците които виждаш са от хора, които не са наясно със себе си и защо са там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                    Ти по-малко хуманна ли си от предците ти? Очевидно, че имаш много по-динамично ежедневие от тях и си обградена от повече технологии. Да не твърдиш, че прекарваш повече време сред природата и без мрежа от предците си? Мисля си, че не. Също си мисля, че си по-хуманна. Именно благодарение на технологиите
                    Това, което ме притеснява е не моето поколение, което е все още с единия крак в хартиения свят. Това което ме притеснява са децата ни, които са перманентно зомбирани в мрежата, притеснява ме, че носят в джоба си цялото познание на човечеството, а не знаят да си напишат името, съответно книги не се четат, и един тип по-концентрирано дълбинно мислене се губи. Щото в тик-ток е по-весело…

                    Смятам, че затъпяваме. Как да си обясня иначе последния инцидент на 153 умрели идиота в Южна Корея? Почитатели на измислен празник, който дори не е част от традиционната им култура.

                    И това ме притеснява.
                    Last edited by Arana; 30.10.2022, 20:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Това след време неминуемо ще доведе до така предричаната война между хора и хуманоиди/роботи. Неслучайно човек, колкото повече приближава към края си, гледа да е в унисон с природата. Всичко е закодирано и на подсъзнателно ниво се знае, че тя е неговият реален произход, неговата майка. Така, че съм на мнение, че технологиите трябва да се използват за запазване на баланса в природата, а не за развитие НАД възможностите й.
                      Всеки път като ходя сред природата установявам, че цялото човечество се е изходило там. Никой не го е*е за природата. Никой не е държан насила в цивилизацията. Но се броят на пръсти, завърналите се към природата. Никой не е луд да бяга от хубавото

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                        Хммм, проблемът е доколко ще умеем да съхраним хуманизма в цялото това бързане за все по-нови и все по-ефективни технологии.

                        Аз пък смятам, че време сред природата и без мрежи е добре и за физиката и за психиката.
                        Това след време неминуемо ще доведе до така предричаната война между хора и хуманоиди/роботи. Неслучайно човек, колкото повече приближава към края си, гледа да е в унисон с природата. Всичко е закодирано и на подсъзнателно ниво се знае, че тя е неговият реален произход, неговата майка. Така, че съм на мнение, че технологиите трябва да се използват за запазване на баланса в природата, а не за развитие НАД възможностите й.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          Хммм, проблемът е доколко ще умеем да съхраним хуманизма в цялото това бързане за все по-нови и все по-ефективни технологии.

                          Аз пък смятам, че време сред природата и без мрежи е добре и за физиката и за психиката.
                          Ти по-малко хуманна ли си от предците ти? Очевидно, че имаш много по-динамично ежедневие от тях и си обградена от повече технологии. Да не твърдиш, че прекарваш повече време сред природата и без мрежа от предците си? Мисля си, че не. Също си мисля, че си по-хуманна. Именно благодарение на технологиите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Харесах. Защо не са и други така мъдри?
                            Защото са с десет-петнадесет години по-млади. Дай им време. А сега са и добре платени, на гребена на вълната.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              В момента, на Украйна, току и цъкат цалтера с перспектива съвсем да го дръпнат за ЧНГ. Така, на "Свръххората", им предстои да избират как да замръзнат.
                              Цинизмът не ти отива. Имате си тема за Украйна, тук отстъпи крачка две назад и виж планетата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                                Хммм, проблемът е доколко ще умеем да съхраним хуманизма в цялото това бързане за все по-нови и все по-ефективни технологии.

                                Аз пък смятам, че време сред природата и без мрежи е добре и за физиката и за психиката.
                                Харесах. Защо не са и други така мъдри?

                                Коментар

                                Working...
                                X