IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наръчник да сключим имотна сделка без брокер

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от AlexRK Разгледай мнение
    Здравейте, искам да споделя малко полезен опит от 3 успешни сделки без брокер през последните 16г, които осъществих след големи перипетии.
    Оформих го като импровизиран наръчник, който се получи малко дългичък, но мисля, че е полезен за избягване на някои некоректни практики:
    https://homedirectsale.wordpress.com...-%d0%b8%d0%bc/

    Ще се радвам на вашите коментари!
    че 3 сделки опит ли е изобщо? за последните 7 години аз имам общо 4 покупки на имоти и 6 продажби, като само за последната година са 3 от тях (трите наема не ги броя). нито веднъж не е имало проблеми или загуба на време и това е защото работя с опитен брокер всеки път. имайки предвид че си ит, представи си колко ти струва в пропуснати ползи всичкото време което влагаш в тея неща. намери си един качествен брокер и тези 3% се избиват при всяка сделка. ако толкова си закъсал, мога да ти препоръчам някой, досега съм работил с три бокера.

    относно това което си написал, повечето неща изобщо не стоят така. например за цената на имота - отиваш на 6-7 огледа в рамките на 2 дни и добиваш добра представа каква е динамиката на пазара в момента. какви ти ми оценители изкара пък тук?! или пък това:
    "Най-популярните места за публикуване на обява за продажба или наем на имот в България са imot.bg и Facebook"

    булшит, зависи от града. на някои места най-много обяви има в ало и никой не гледа имот.бг

    "Групите за продажба и наемане на имот без брокер в България са много и се развиват доста бързо"

    ъхъ, а цените на много от обявите са нереалистични и седят с месеци на пазара. както и да, не ми се занимава и за другите неща които си писал. като цяло, да не мислиш че добрите брокери не работят и те с юристи?
    Last edited by Black and white cat-foot; 21.10.2022, 12:44.
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Браво, открили сте азбучната истина, че без юрист не може. Дерзайте нататък.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от AlexRK Разгледай мнение
        Здравейте, искам да споделя малко полезен опит от 3 успешни сделки без брокер през последните 16г, които осъществих след големи перипетии.
        Оформих го като импровизиран наръчник, който се получи малко дългичък, но мисля, че е полезен за избягване на някои некоректни практики:
        https://homedirectsale.wordpress.com...-%d0%b8%d0%bc/

        Ще се радвам на вашите коментари!
        Браво.Когато няма никаква регулация в сектора и от улицата хващат всеки втори да става брокер и да лъже и мами хората ,те сами взимат нещата в свои ръце.Държава на абсурда.
        Иначе брокер или какъвто и да е посредник не ви трябва.Както и сам сте достигнали до този извод ,трябва ви само юрист.
        Задаващата се криза се надявам да поизчисти плявата в сектора.А тя е 95%
        Last edited by petrg5s; 21.10.2022, 07:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
          A какъв бе точно смисъла да продадеш три имота, за да купиш един ...
          Реинвестиция в по-висок клас имот и други неща.

          Коментар


          • A какъв бе точно смисъла да продадеш три имота, за да купиш един - тук се стремят към обратното. За брокерите е ясно, че спестяват време, като дебнат лапнишарани. Наистина стигам до извода че е нужен юрист, ако се купува незавършен имот на акт 14 или 15.

            Коментар


            • Наръчник да сключим имотна сделка без брокер

              Здравейте, искам да споделя малко полезен опит от 3 успешни сделки без брокер през последните 16г, които осъществих след големи перипетии.
              Оформих го като импровизиран наръчник, който се получи малко дългичък, но мисля, че е полезен за избягване на някои некоректни практики:
              https://homedirectsale.wordpress.com...-%d0%b8%d0%bc/

              Ще се радвам на вашите коментари!
            Working...
            X