IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наръчник да сключим имотна сделка без брокер

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Освен цялата документална бумащина не виждам мн смисъл от тях... днешно време особено всеки се справя много добре и с тази дейнсот. Просто трябват здрави нерви и свободно време.
    I dream

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение
      Имам 2 имота купени без брокер и един с брокер, но не на процент. Казах му, че давам определена сума без документ и това е.
      Съгласи се. Годините бяха гладни за тях. Сега се нароиха хиляди брокита и в скоро време очаквам пак да минат на постно....
      Сега продавам голям апартамент и съм писал - без брокер.
      Нахални, та чак до нагли хитреци....На един му блокирам телефона, други двама се обаждат. От 3% слязоха на 1.5....Най -учтиво им споделям, че искам сам да си намеря правилните хора.
      Една женица ми сподели... Няма да го продадеш - апартамента ти го знаем.... хубав е, ценово е в средата, но щом не даваш комисионна, влизаш в графата непродаваем - на всички клиенти, които стигат до нас се казва, че има проблем със собствеността, тежести, залози и т.н.
      Прави са хората и те бял ляб ядат....
      Аз не бързам....
      За продаване и наем няма никакъв смисъл от тея! Ти ще го продадеш даже по-добре и по-бързо !
      За купуване са налазили всичко,но както си казал,кълват на хонорар.
      Ако купуваш от строител пак ги елиминираш.
      Иначе за тел ти трябва предплатена карта,после хвърляш.
      И задължително ползвайте услугите на юрист !
      Last edited by X_Y; 20.09.2023, 09:26.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение

        Не е етично към купувача и не е морално в бизнеса....
        ха ха.
        Я ми посочи ЕДИН ЕДИНСТВЕН МОРАЛЕН БИЗНЕС. Повтарям МОРАЛЕН.
        Докторите дето дават ХИПОКРАТОВА клетва за 10-на години откак ги направиха търговци и станаха долни търгаши на СМЪРТ
        Last edited by bota156; 15.09.2023, 13:32.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Какъв е проблема да им кажеш да си слагат каквато искат комисионна. Аз по ниско от моята цена няма да го продавам. За тях цената е моята+3%
          При мен се навиха 3-4 брокера, идваха и да снимат.
          Хем ще си заслужат комисионната, хем ще си вземеш своето.
          Не е етично към купувача и не е морално в бизнеса....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Защо?Както написах, стопкапарото ми беше върнато до стотинка...или ти просто така да се заяждаш за спорта
            Ами капаро се връща двойно. И какво е това стоп капаро.Какво стопира и как държиш сделката.Явно никак.Ako ти се беше отказал дали щяха да го върнат.Даже нямаше и да го дадат на продавача.Уж си голям инвеститор а брокерастите те цакат.Толкоз ли си бос че ти требе брокераст?
            Last edited by nradev1111; 15.09.2023, 00:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

              Тебе те знаем че си отявлен щаран.
              Защо?Както написах, стопкапарото ми беше върнато до стотинка...или ти просто така да се заяждаш за спорта

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение
                Имам 2 имота купени без брокер и един с брокер, но не на процент. Казах му, че давам определена сума без документ и това е.
                Съгласи се. Годините бяха гладни за тях. Сега се нароиха хиляди брокита и в скоро време очаквам пак да минат на постно....
                Сега продавам голям апартамент и съм писал - без брокер.
                Нахални, та чак до нагли хитреци....На един му блокирам телефона, други двама се обаждат. От 3% слязоха на 1.5....Най -учтиво им споделям, че искам сам да си намеря правилните хора.
                Една женица ми сподели... Няма да го продадеш - апартамента ти го знаем.... хубав е, ценово е в средата, но щом не даваш комисионна, влизаш в графата непродаваем - на всички клиенти, които стигат до нас се казва, че има проблем със собствеността, тежести, залози и т.н.
                Прави са хората и те бял ляб ядат....
                Аз не бързам....
                Какъв е проблема да им кажеш да си слагат каквато искат комисионна. Аз по ниско от моята цена няма да го продавам. За тях цената е моята+3%
                При мен се навиха 3-4 брокера, идваха и да снимат.
                Хем ще си заслужат комисионната, хем ще си вземеш своето.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение
                  Една женица ми сподели... Няма да го продадеш - апартамента ти го знаем.... хубав е, ценово е в средата, но щом не даваш комисионна, влизаш в графата непродаваем - на всички клиенти, които стигат до нас се казва, че има проблем със собствеността, тежести, залози и т.н.
                  В обявата пишеш, че е без тежести и с чиста история, пък те нека си разправят каквото искат. Клиентите виждат и четат. Е, стига да е вярно де, че наистина имало много имоти на вторичния пазар с проблеми със собствеността

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Аз съм плащал стоп капаро, което няма общо със законния задатък и никакви комисиони не се начисляват. След, като продавача се отказа от сделката, брокерската фирма просто ми върна капарото в пълен размер, без никакви удръжки.
                    Тебе те знаем че си отявлен щаран.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ани Василева Разгледай мнение
                      Вече е много рисковано да се сключват такива сделки, сякаш с брокер евентуална измама е по - трудна
                      И брокера ка те пази от измама?

                      Коментар


                      • Имам 2 имота купени без брокер и един с брокер, но не на процент. Казах му, че давам определена сума без документ и това е.
                        Съгласи се. Годините бяха гладни за тях. Сега се нароиха хиляди брокита и в скоро време очаквам пак да минат на постно....
                        Сега продавам голям апартамент и съм писал - без брокер.
                        Нахални, та чак до нагли хитреци....На един му блокирам телефона, други двама се обаждат. От 3% слязоха на 1.5....Най -учтиво им споделям, че искам сам да си намеря правилните хора.
                        Една женица ми сподели... Няма да го продадеш - апартамента ти го знаем.... хубав е, ценово е в средата, но щом не даваш комисионна, влизаш в графата непродаваем - на всички клиенти, които стигат до нас се казва, че има проблем със собствеността, тежести, залози и т.н.
                        Прави са хората и те бял ляб ядат....
                        Аз не бързам....

                        Коментар


                        • Вече е много рисковано да се сключват такива сделки, сякаш с брокер евентуална измама е по - трудна
                          I dream

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Update Разгледай мнение

                            Това сериозно ли? Имах договор с няколко агенции и в тях пишеше, че комисионната се плаща на предварителен договор. Така и не се наложи, но съм сигурен в това, защото ми беше натяквано. Питам от любопитство, от 1 година не съм се занимавал с агенции, може би сега е различно и не съм в час.
                            да, сериозно. Но предполагам варира от агенция на агенция защото продавачът при последната ми сделка каза, че е платил след предварителния
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              Комисионите плащам чак като приключи сделката
                              Това сериозно ли? Имах договор с няколко агенции и в тях пишеше, че комисионната се плаща на предварителен договор. Така и не се наложи, но съм сигурен в това, защото ми беше натяквано. Питам от любопитство, от 1 година не съм се занимавал с агенции, може би сега е различно и не съм в час.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Аз съм плащал стоп капаро, което няма общо със законния задатък и никакви комисиони не се начисляват. След, като продавача се отказа от сделката, брокерската фирма просто ми върна капарото в пълен размер, без никакви удръжки.
                                Да, едното е 2к в момента и ти го връщат, другото е 10% от цената при предварителния договор. Комисионите плащам чак като приключи сделката
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X