IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наръчник да сключим имотна сделка без брокер

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Аз съм плащал стоп капаро, което няма общо със законния задатък и никакви комисиони не се начисляват. След, като продавача се отказа от сделката, брокерската фирма просто ми върна капарото в пълен размер, без никакви удръжки.
    Тебе те знаем че си отявлен щаран.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ани Василева Разгледай мнение
      Вече е много рисковано да се сключват такива сделки, сякаш с брокер евентуална измама е по - трудна
      И брокера ка те пази от измама?

      Коментар


      • Имам 2 имота купени без брокер и един с брокер, но не на процент. Казах му, че давам определена сума без документ и това е.
        Съгласи се. Годините бяха гладни за тях. Сега се нароиха хиляди брокита и в скоро време очаквам пак да минат на постно....
        Сега продавам голям апартамент и съм писал - без брокер.
        Нахални, та чак до нагли хитреци....На един му блокирам телефона, други двама се обаждат. От 3% слязоха на 1.5....Най -учтиво им споделям, че искам сам да си намеря правилните хора.
        Една женица ми сподели... Няма да го продадеш - апартамента ти го знаем.... хубав е, ценово е в средата, но щом не даваш комисионна, влизаш в графата непродаваем - на всички клиенти, които стигат до нас се казва, че има проблем със собствеността, тежести, залози и т.н.
        Прави са хората и те бял ляб ядат....
        Аз не бързам....

        Коментар


        • Вече е много рисковано да се сключват такива сделки, сякаш с брокер евентуална измама е по - трудна
          I dream

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Update Разгледай мнение

            Това сериозно ли? Имах договор с няколко агенции и в тях пишеше, че комисионната се плаща на предварителен договор. Така и не се наложи, но съм сигурен в това, защото ми беше натяквано. Питам от любопитство, от 1 година не съм се занимавал с агенции, може би сега е различно и не съм в час.
            да, сериозно. Но предполагам варира от агенция на агенция защото продавачът при последната ми сделка каза, че е платил след предварителния
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              Комисионите плащам чак като приключи сделката
              Това сериозно ли? Имах договор с няколко агенции и в тях пишеше, че комисионната се плаща на предварителен договор. Така и не се наложи, но съм сигурен в това, защото ми беше натяквано. Питам от любопитство, от 1 година не съм се занимавал с агенции, може би сега е различно и не съм в час.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Аз съм плащал стоп капаро, което няма общо със законния задатък и никакви комисиони не се начисляват. След, като продавача се отказа от сделката, брокерската фирма просто ми върна капарото в пълен размер, без никакви удръжки.
                Да, едното е 2к в момента и ти го връщат, другото е 10% от цената при предварителния договор. Комисионите плащам чак като приключи сделката
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                  колко сделки с имоти имаш за да си толкова сигурен? Не, просто в бг не е разпространено още да има наддаване за имоти. Обикновено се приема първата оферта и последната ми сделка е доказателство за това. Бях първия оглед, представих оферта и всички огледи за следващия ден бяха отменени.

                  Отностно Костинброд, изобщо не изглежда като индустриална зона и има сума ти къщи за по над милион

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=1
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=8
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=8
                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=8

                  сравни и цената на земята с Годеч
                  https://www.arcoreal.bg/%D0%BE%D1%84...BE%D0%B4-32659
                  Аз съм плащал стоп капаро, което няма общо със законния задатък и никакви комисиони не се начисляват. След, като продавача се отказа от сделката, брокерската фирма просто ми върна капарото в пълен размер, без никакви удръжки.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Update Разгледай мнение

                    Брокер и дадена дума? Хаха, това е нещо като извънземните - всички са чували, но никой не ги е виждал. Те биха направили публичен търг насред центъра ако може, за да се включат и други евентуално, щом има такъв интерес. Стоп капарото толкова лесно се връща, че не можеш да си представиш. А ако пък първия се откаже? Кво прайм тогава? Не вярвам да са те отрязали тотално. Това със запазения имот съм го играл- щом не е платено капаро, вадя от джоба парите на масата и запазването приключва на момента. Запазеното не е като платеното. Или както се казва- единствено капарото изгражда доверие между двете страни. За да те откажат, значи е имало вече платено капаро. А ако има капаро, е платена комисионна 3,6% с ДДС. В някои договори развалянето на сделката от страна на продавача/брокера, неустойката е двойна, та твоите 5% са някакво мижаво предложение. Ако си предложил 10% завишение и майка си ще продадат, за да изкарат повече пари.
                    И на трето място, имота на колегата няма нищо общо с имотите в Костинброд или Божурище. Те по-скоро са вече индустриални зони, отколкото място за спокоен живот. Обявата му може да не е идеална, но така си е решил и така я е направил. Респект за темата, че иначе само празни лакърдии по тези форуми, в стил кой е по-по-най...
                    колко сделки с имоти имаш за да си толкова сигурен? Не, просто в бг не е разпространено още да има наддаване за имоти. Обикновено се приема първата оферта и последната ми сделка е доказателство за това. Бях първия оглед, представих оферта и всички огледи за следващия ден бяха отменени.

                    Отностно Костинброд, изобщо не изглежда като индустриална зона и има сума ти къщи за по над милион

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=1
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=8
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=8
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jwxx5&f1=8

                    сравни и цената на земята с Годеч
                    https://www.arcoreal.bg/%D0%BE%D1%84...BE%D0%B4-32659
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • аман от новоизлюпени хитреци, аман
                      колега тоя кенеф, дето се опитвш да продаваш, най-добре го бутни и продавай само земята.
                      се ще вземеш 12-15к, да ги изпляскаш на ротативките.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        хей има странни случаи понякога, по-рано тази година харесах един имот но когато казах че го искам няколко часа след огледа, вече били приели друга оферта. предложих с 5% отгоре ама били дали дума и тн. от друга страна разни познати в САЩ ми обясняват как трябвало да пишат мотивационни писма като искали да купят нещо. лудница
                        Брокер и дадена дума? Хаха, това е нещо като извънземните - всички са чували, но никой не ги е виждал. Те биха направили публичен търг насред центъра ако може, за да се включат и други евентуално, щом има такъв интерес. Стоп капарото толкова лесно се връща, че не можеш да си представиш. А ако пък първия се откаже? Кво прайм тогава? Не вярвам да са те отрязали тотално. Това със запазения имот съм го играл- щом не е платено капаро, вадя от джоба парите на масата и запазването приключва на момента. Запазеното не е като платеното. Или както се казва- единствено капарото изгражда доверие между двете страни. За да те откажат, значи е имало вече платено капаро. А ако има капаро, е платена комисионна 3,6% с ДДС. В някои договори развалянето на сделката от страна на продавача/брокера, неустойката е двойна, та твоите 5% са някакво мижаво предложение. Ако си предложил 10% завишение и майка си ще продадат, за да изкарат повече пари.
                        И на трето място, имота на колегата няма нищо общо с имотите в Костинброд или Божурище. Те по-скоро са вече индустриални зони, отколкото място за спокоен живот. Обявата му може да не е идеална, но така си е решил и така я е направил. Респект за темата, че иначе само празни лакърдии по тези форуми, в стил кой е по-по-най...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от AlexRK Разгледай мнение

                          Имаше, да. Написал си откровено неверни неща за имота ми. Годеч е град на 50км на север от София. Обявата е написана доста подробно и можеш да видиш, че къщата е масивна, с плоча и е строена 1965г, а в двора има още една къща, коато е 30м2 и е строена през 80-те.
                          Обявата ми е пусната в началото на август, а цената е коригирана в началото на октомври. Имотът не е бил никога преди това в продажба. Напълно нормално е един имот да се продаде за няколко месеца, защото клиентите имат нужда да сравнят и вземат решение, теглят кредити и т.н. Досега 3 клиента с кредити ме подведоха доста сериозно и се насочвам по-скоро към хора без или с малък процент кредит.
                          Сравнението между къщата ми и тристаен апартамент в града не е уместно, защо квадратурата застроена площ е същата, но с по-качествено строителство + 570м2 двор. Апартаментът след 20г няма да струва нищо поради конструктивни проблеми.
                          "Коригирана в 18:49 на 19 октомври, 2022 год."

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jtcly&f1=1

                          Годеч ми го дава на 42 км от София и 40 км от Димитровград, изобщо не може да се сравнява с Костинброд или Божурище като местоположение следователно и цените няма как да са близки. Обявата не е подробна - нямаш схема на стаите, няма местоположение на имота, няма снимки отвътре, няма инфо какви са настилките в стаите, няма инфо дали има мебели или ел уреди. Не е нормално някой имот да се продаде за няколко месеца, само проблемните висят толкова дълго и го казвам като човек с далеч по-голям опит - 10 сделки досега, като само за последните 12 месеца са 3 от тях. Единственият имот, който съм купувал дето е стоял над месец на пазара, имаше проблемно за доста хора местоположение и продавачите даже не искаха да ми кажат точния адрес 10 минути преди да съм пристигнал на оглед да не взема да се откажа. Ако седи много дълго на пазара, гаранция че има проблем или с имота или с цената.

                          Какви ти ми клиенти имали нужда от време да теглят кредит? Последният ми потребителски заем ми дадоха 60к за няма и 24 часа само срещу лична карта (и не, не е от бързите кредити - 3.95%, фиксирана за първата година при това), ипотечен отнема към седмица. И как точно те подвеждат купувачи с кредити? 10% капаро не прибираш ли? И какво ти ми време трябвало да се вземе решение? Една гарсониера като я продавах, имах 3 оферти в рамките на първия ден.

                          По-качествено строителство друг път, изглежда си амортизирана къщата. Последно взех имот в епк на над 30г с ремонтирам покрив и сменени щрангове, блока изглежда далеч по-добре от това. Имам и жилища в панелки на над 40 г, нищо им няма така че не знам кой те е заблудил за амортизацията и идеята че панелките след 20г ще паднат. Най-старата панелка в София е на над 60 години вече, още изглежда по-добре от твоя имот
                          https://www.sandacite.bg/1958-%D0%B7...0%D0%B4%D0%B0/

                          https://www.google.com/maps/@42.7041...7i16384!8i8192

                          и ок ако искаш да сравняваш местни къщи, тези двете бих ги предпочел откъм площ/цена/качество пред твоя имот. Едното има много по-голям двор, другото е толкова евтино че спокойно можеш да го бутнеш и да построш нещо чисто ново
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jtcly&f1=1
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8jtcly&f1=1

                          и ако живеят все повече софиянци там, как така населението се топи?


                          сравни това с Костинброд

                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            имаше ли отговор на някои от моите въпроси или коментари? имотът който продаваш е по-близо до Димитровград отколкото до София и случайно му е намалена цената точно преди да постнеш наръчника.
                            Имаше, да. Написал си откровено неверни неща за имота ми. Годеч е град на 50км на север от София. Обявата е написана доста подробно и можеш да видиш, че къщата е масивна, с плоча и е строена 1965г, а в двора има още една къща, коато е 30м2 и е строена през 80-те.
                            Обявата ми е пусната в началото на август, а цената е коригирана в началото на октомври. Имотът не е бил никога преди това в продажба. Напълно нормално е един имот да се продаде за няколко месеца, защото клиентите имат нужда да сравнят и вземат решение, теглят кредити и т.н. Досега 3 клиента с кредити ме подведоха доста сериозно и се насочвам по-скоро към хора без или с малък процент кредит.
                            Сравнението между къщата ми и тристаен апартамент в града не е уместно, защо квадратурата застроена площ е същата, но с по-качествено строителство + 570м2 двор. Апартаментът след 20г няма да струва нищо поради конструктивни проблеми.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Update Разгледай мнение
                              Странни птици са това брокерите. И аз имам 3 сделки, 2 пъти купих и 1 продадох. Всички без брокер. не че не искам да им платя, ама така се случва. Последната сделка от 2021г. Брокер искаше определена сума, аз поисках 10% по-ниска цена, за да вляза в сделката. Отказаха ми, можело 1% само да се свали от цената. Направих им оферта да помислят, не я приеха. Имота ми харесваше и потърсих други контакти за покупка и изненадващо ми предложиха 10% надолу от цената на брокера. Въобще не се пазарих. Изгубиха едни пари тези хубави приказливи дами, ама като не знаят как да ми ги вземат...
                              Сега отново съм пуснал имот без посредници, не виждам с какво ще ми помогнат. Интересното е, че в обявата съм написал, че имота е от собственик и не се дължат комисионни, а брокери упорито ми пишат да го предлагат. Е как да им имам доверие?
                              хей има странни случаи понякога, по-рано тази година харесах един имот но когато казах че го искам няколко часа след огледа, вече били приели друга оферта. предложих с 5% отгоре ама били дали дума и тн. от друга страна разни познати в САЩ ми обясняват как трябвало да пишат мотивационни писма като искали да купят нещо. лудница
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                                обичам мечетата панда, дори, когато бъркат.
                                и мечетата те обичаме
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X