IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Дали ще плащаш 10% или 20% данък, ако всички други го плащат, в реално изражение разлика няма. Дори всички данъци да се крадат самото наличие на данъка ограничава поощрението на тоя който краде и пере след това понеже пак ще трябва да го плати поне два пъти.

    И ако толкова не ти се плаща данъка може да го избегнеш като реинвестираш в бизнес. Данъците са единствения механизъм за контрол на инфлацията в средна на нулеви лихви, това трябва да е ясно. Дали ще печатат пари, емитират дълг или събират линейно данъци резултата е един и същ.
    Напротив, 20те процента ще ударят точно тези, които най-малко трябва да бъдат удряни. Върху крадени пари данък не се плаща, нито върху изпрани. Ще загуби този, който е осигуряван на реалната си заплата и работодателят му, защото ще трябва да му вдигне заплатата, за да го запази. А допълнителните 10% ще отидат за ремонт на ремонта на ремонта на някой тротоар (разбирай в някоя партийна касичка). Докато не станем Швеция, място за каквито и да било данъчни увеличения в България няма. А дотогава има много вода да изтече. Лявото е лукс, който могат да си позволят само богати, некорумпирани държави.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Заплатка, симпатяга си и имаме доста общи мнения по някои въпроси. Но ми обясни едно - кой от следните два сценария би предпочел ти лично?

      - Ти плащаш 10% данък от 20к заплата, милионерът Вуте също плаща 10% (и с милионите купува имоти на кило)
      - И двамата плащате по 20%. На тебе ти е все тая, че имаш малко по-нисък нетен доход, важното е, че Вуте е прецаканият

      Ако предпочетеш първия вариант, значи си човек на място. Вторият вариант (ала Корнелия Нинова) води до самоунищожение (както и стана с Кака Корна).
      Дали ще плащаш 10% или 20% данък, ако всички други го плащат, в реално изражение разлика няма. Дори всички данъци да се крадат самото наличие на данъка ограничава поощрението на тоя който краде и пере след това понеже пак ще трябва да го плати поне два пъти.

      И ако толкова не ти се плаща данъка може да го избегнеш като реинвестираш в бизнес. Данъците са единствения механизъм за контрол на инфлацията в средна на нулеви лихви, това трябва да е ясно. Дали ще печатат пари, емитират дълг или събират линейно данъци резултата е един и същ.

      Коментар


      • "Инвecтиpaнeтo в имoти ce cлyчвa нa бaзaтa нa тoвa ĸaĸвo пoзвoлявaт ycтpoйcтвeнитe плaнoвe, ĸoитo имaт гoлям пoтeнциaл - aĸo бъдaт peaлизиpaнo вcичĸo, ĸoeтo oбщия ycтpoйcтвeн плaн пoзвoлявa, в Coфия мoгaт дa ce пocтpoят жилищa зa oщe 1 милиoн дyши, ĸoeтo e aбcypднo и нepeaлиcтичнo",
        ...
        "Coфия нямa дa имa нoви ĸвapтaли в пoлeтo или caтeлитни ceлищa. Πo-cĸopo cтoлицaтa тpябвa дa изпoлзвa oгpoмния жилищeн фoнд. B мoмeнтa имa дocтaтъчни жилищни eдиници зa нaceлeниeтo в гpaдa и цялoтo cтpoитeлcтвo cъздaвa дoпълнитeлeн излишъĸ.

        "Bcяĸa гoдинa вce пo-мaлĸo ce зaceлвaт в Coфия имa пo-мaлĸo пoтeнциaлни нoви житeли. Toвa oзнaчaвa, чe нямa и тoлĸoвa мнoгo нoви ĸyпyвaчи нa жилищa и cъoтвeтнo нямa нyждa oт тoлĸoвa мнoгo имoти"
        Сегашният устройствен план позволява да бъдат построени нови жилища за още 1 милион души
        Last edited by seeker33; 06.04.2021, 16:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
          140 държави ще подпишат споразумение за минимални данъци до края на лятото. Германия се е ангажирала с целия ЕС. https://www.businessinsider.com/jane...oration-2021-4

          Бих казал пак "сещай се како", ама май никой не се сеща какво означава това за платежоспособността на ипотекарите.

          Да допълня, минимума ще е над 20%
          Заплатка, симпатяга си и имаме доста общи мнения по някои въпроси. Но ми обясни едно - кой от следните два сценария би предпочел ти лично?

          - Ти плащаш 10% данък от 20к заплата, милионерът Вуте също плаща 10% (и с милионите купува имоти на кило)
          - И двамата плащате по 20%. На тебе ти е все тая, че имаш малко по-нисък нетен доход, важното е, че Вуте е прецаканият

          Ако предпочетеш първия вариант, значи си човек на място. Вторият вариант (ала Корнелия Нинова) води до самоунищожение (както и стана с Кака Корна).
          За съжаление левите идеологии са все още твърде разпространени - желанието да се контролират големите маси, без да се гледа диференцирано и с мисъл. Данък от 50% може и да е добър за Швеция, но да е неприложим в България. Историята доказа - социалното и лявото са губещи стратегии, даже унищожителни в много случаи.

          Причината за надценените имоти в България не са ниските данъци, нито пък по-високите такива ще доведат до срив на цените. По-скоро става въпрос за ниска култура и стереотип на мислене (виж долния ми пост), както и за неконтролируем произвол от страна на банки, липса на светли инвестиционни идеи и сива икономика (строителният сектор е именно в тази сфера). Това обаче ще си дойде на мястото - законите на физиката важат и тук с пълна сила. Винаги идва моментът на равновесието.
          Last edited by ejonny2376; 06.04.2021, 17:00.

          Коментар


          • 140 държави ще подпишат споразумение за минимални данъци до края на лятото. Германия се е ангажирала с целия ЕС. https://www.businessinsider.com/jane...oration-2021-4

            Бих казал пак "сещай се како", ама май никой не се сеща какво означава това за платежоспособността на ипотекарите.

            Да допълня, минимума ще е над 20%
            Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 06.04.2021, 16:15.

            Коментар


            • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n3742914]
              Първоначално изпратено от ejonny2376

              QUOTE]

              Жони, всеки решава за себе си кое и как да е.... Например децата ги правих след 35 / ного кариера ного нещо - преместих се от кръчмата у Бела Вода в елитната у Батановци ! Обаче сега съжалявам , че съм позакъснял. Ако бях тръгнал 5 години по-рано щях да омаам още 2 примерно.... Да искаш добро бъдеще за децата си е нормално, ама да им оставяш бизнеси и не знам какво си се унасяш. Не може всички да са бизнесмени и шефчета в този свят, требе да има и прислуга като мен.... да сервира и поднася....и т.н.....
              Ако мислех да не правя деца то тогава можех да се пенсионирам ощя на 30 и да не работя повече нищо, да не купувам имоти и т.н. ядове... Знаеш ли колко хубаво е някъде около Индийският океан и някои морета около него.... Почти всяка точка в района е приказка при това не много скъпа....
              Предполагам точно философията ни за живота води до това да имаме различни инвестиционни разбирания.... А бай Пешо макар и яко директен има много истини в писанията му, та нема да сбъркаш ако игнорираш обидата / личната/ и задълбаеш в смисъла....
              Може да опитате с инвитро и да имате още деца.

              И аз смятам, че късната репродукция не е много хубаво, но понякога така се случва.

              Коментар


              • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n3742914]
                Първоначално изпратено от ejonny2376

                QUOTE]

                Жони, всеки решава за себе си кое и как да е.... Например децата ги правих след 35 / ного кариера ного нещо - преместих се от кръчмата у Бела Вода в елитната у Батановци ! Обаче сега съжалявам , че съм позакъснял. Ако бях тръгнал 5 години по-рано щях да омаам още 2 примерно.... Да искаш добро бъдеще за децата си е нормално, ама да им оставяш бизнеси и не знам какво си се унасяш. Не може всички да са бизнесмени и шефчета в този свят, требе да има и прислуга като мен.... да сервира и поднася....и т.н.....
                Ако мислех да не правя деца то тогава можех да се пенсионирам ощя на 30 и да не работя повече нищо, да не купувам имоти и т.н. ядове... Знаеш ли колко хубаво е някъде около Индийският океан и някои морета около него.... Почти всяка точка в района е приказка при това не много скъпа....
                Предполагам точно философията ни за живота води до това да имаме различни инвестиционни разбирания.... А бай Пешо макар и яко директен има много истини в писанията му, та нема да сбъркаш ако игнорираш обидата / личната/ и задълбаеш в смисъла....
                Това тук е анонимен форум - не се познаваме, не си знаем личните мотиви. Зад всеки един житейски избор стои по нещо - добро или лошо. На бай Пешо истините съм ги слушал много пъти и от други хорица като него. Повечето от тях и сега си живеят в 60те години на миналия век - опитват се да превърнат личните си неуспехи в успехи, а чуждите успехи в неуспехи, защото не могат да се примирят с промените в обществото и да се освободят от стереотипите. Не приемат различните, не приемат новото, принизяват успеха на другия, само защото е избрал друг път, по който да тръгне от тях самите. Лошото е, че с тези възгледи си възпитават и децата, а това е лошо. Погледни само младите хора у нас - абсолютни духовни и социални инвалиди. Дядото на първия му казал, че ако стане художник трябвало да умре от глад - по добре да завърши финанси. Бащата на втория пък го съветва да пести всяка стотинка в апартамент, вместо да попътува и да се запознае с други култури по света - апартаментите щели да поскъпват, а ексурзиите са похарчени пари на вятъра. Третият пък е учен от малък как децата били най-важното - вместо един преуспял човек в един момент имаме баща на две деца, които няма какво да облекат, но били "голямото му богатство". По този начин се затриват страшно много таланти. Имаме една огромна тълпа от финансисти без финансова грамотност, от актьори и художници без талант, от инженери без мисъл и иновативност, от програмисти без идея, от неграмотни учители и от некадърни, неспособни майстори, от безотговорни родители, от корумпирани политици. Ако не са различните хора, тези които гледат 20 хода напред, няма никакъв шанс да се просперира - на тези малко хора се дължи целият прогрес на човечеството. Я си помисли - ако всеки купуваше само апартаменти със спестените пари? Щеше ли да има компютри, автомобили и телевизори? Щеше ли да има ресторанти, в които да работиш като сервитьор на повикване? Първото е стереотипът - най-сигурната инвестиция, запазването на парите от инфлация и толкова. Второто е това, което създава БВП и дава прехрана на стадото.

                Я си представи ситуацията, при която едно от твоите чавета вземе, че придобие едни 100к например. Какво би го посъветвал като баща да направи с тях? Бас ловя - да търси да купи някой двустаен в Стрелбище, понеже били подценени. Никога да не го продава и да го държи за неговите чавета, понеже така ще се запазят парите от инфлация. Я сега си представи, че чавето има някой талант, който по този начин остава недостатъчно стимулиран? Например би могъл да купи някой интересен стартъп с тези пари и да го доразвие, а след 15 години да имаме топ-производител в света на софтуер за автономно пилотиране на дронове. Как ти се струва това, в сравнение с един празен двустаен в Стрелбище?

                Освобождаване от стереотипите и от приетите правила, личен анализ и оценка кое е важно за теб самия и кое не е - това са характеристиките, които ще изстрелват един много малък процент хора напред. Останалите са Пешовците - те ще се влачат отзад, ще псуват и обиждат наред и ще цитират умнотиите на баба си като единствено правилните.
                Last edited by ejonny2376; 06.04.2021, 16:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Каква Монтана, бе, пич, сигурно някоя газова бутилка е избухнала, та са подрипнали цените.
                  https://www.investor.bg/bylgariia/45...2020-g-324857/

                  То не е само Монтана ... айде, Плевен се очертава някакъв медицински хъб, Перник близо до София
                  ... ама тия двуцифрени ръстове в Сливен и Монтана са ми тотален шок. Айде, Сливен чисто демографски няма да изчезне (макар, че плодящите се отглеждат коне и кокошки в апартаментите) ... ама Монтана?!? Ами Кюстендил?!? Три кафенета, две механи, пощата и клона на ДСК ... големите градове ...
                  ​​​​​

                  Коментар


                  • [QUOTE=ejonny2376;n3742906]

                    QUOTE]

                    Жони, всеки решава за себе си кое и как да е.... Например децата ги правих след 35 / ного кариера ного нещо - преместих се от кръчмата у Бела Вода в елитната у Батановци ! Обаче сега съжалявам , че съм позакъснял. Ако бях тръгнал 5 години по-рано щях да омаам още 2 примерно.... Да искаш добро бъдеще за децата си е нормално, ама да им оставяш бизнеси и не знам какво си се унасяш. Не може всички да са бизнесмени и шефчета в този свят, требе да има и прислуга като мен.... да сервира и поднася....и т.н.....
                    Ако мислех да не правя деца то тогава можех да се пенсионирам ощя на 30 и да не работя повече нищо, да не купувам имоти и т.н. ядове... Знаеш ли колко хубаво е някъде около Индийският океан и някои морета около него.... Почти всяка точка в района е приказка при това не много скъпа....
                    Предполагам точно философията ни за живота води до това да имаме различни инвестиционни разбирания.... А бай Пешо макар и яко директен има много истини в писанията му, та нема да сбъркаш ако игнорираш обидата / личната/ и задълбаеш в смисъла....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Правят се ремонти разбира се иначе ще е прекалено хубаво да вземеш маломерка до метро за 50 хиляди направена от- до. Само дограмата която слагам е висок клас( 7 камерна кьомерлинк с троен стъклопакет бяло бяло ка- 4мм.) иначе мебелите са среден клас тип Виденов, за10- тина хиляди лева може да се направи основен ремонт ( не луксозен) със среден клас мебели и техника включени в цената( една част от ремонта си я правя сам). За финансирането на 100 процента са ти 2 вариантите- потребителски+ ипотечен кредит( по- скъпия вариант) или ипотека на по- скъп имот от този който купуваш( аз практикувам този вариант).Иначе както казах риск има при всяко начинание, всичко е въпрос на сметки, ако някой може да сподели безрисков и без усилия начин за печелене на пари ще съм му благодарен
                      Браво, щом можеш и сам да го ремонтираш сметката е по-добра. Това е част от тайната....Аз понеже не мога излиза двойно ремонта....:-)
                      Относно кредита, когато обмислях този вариант и аз щях да заложа друг апарт, а не това което се купува.... Поради имиджови причини....
                      Както и да е не го направих когато трябваше, а сега момента не ми харесва.... А на теб ти желая успех ....:-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                        Поскъпването на имотите в буквално загиващи градове отдавна е сред топ-мистериите на българския имотен пазар.

                        Монтана например е избухнала с 10% ръст през 2020.
                        А реално града е под 35 хил. души и се свива непрекъснато.
                        Каква Монтана, бе, пич, сигурно някоя газова бутилка е избухнала, та са подрипнали цените.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          Не съм фен на кредитите,Но знам,че който умее да прави сметки и има нюх може да направи много ползвайки кредитен лост. Риск печели риск губи. Едно е сигурно - има топки човекът.
                          Да, има топки. Инвеститор в следващите 30 години, обаче е банката. Той само е нейн ратай, който се занимава с ремонтите, наемателите и данъците за -25лв. на месец. Култова стратегия ))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Хора всякакви.Щом това те успокоява карай си я както досега времето си върви годинките си минават и те така полека лека към едно място....
                            Деде, не те ли е поне малко срам да оставиш на децата си един краварник, превърнат в хол, и един апартамент в циганското гето на София? От деца има смисъл тогава, когато можеш да им осигуриш западно образование и да им дадеш в ръцете бизнес, който да продължат.
                            Ти си на дъното на това общество - дребен чиновник. И обричаш децата си на същото (ако изобщо са от теб - в Плевенските села всички сте си първи братовчеди).
                            Last edited by ejonny2376; 06.04.2021, 13:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Преди години хората в БГ се женеха рано, а сега късно.

                              Това, че някой няма репродукция не е повод за подигравки.

                              Има мъже, които правят бебета, но нито дават пари за сметки, нито джобни за децата, нито се държат хубаво с тях, ......за апартаменти да не говорим, така че актът на зачеване е само един кеф за мъжа, а може да си баща на осиновено дете, но да го гледаш както трябва и да стане човек.

                              т.е. биологичното бащинство е с малка тежест, по-важно е социалното и действително бащинство.

                              Има много прости хора, които правят деца, но продължават да са си прости.......
                              Хора всякакви.Щом това те успокоява карай си я както досега времето си върви годинките си минават и те така полека лека към едно място....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                                Зрели мъже се обиждат на "бездетен" ... браво, пичове.
                                В Столипиново имат по 7 чавета, там са най-мъжествените мъжкари
                                Преди години Симо от БГ Радио беше казал, че няма доверие на мъж, който става баща след 30. Побъркаха го от бъзици и подигравки.

                                ​​​​​​Сега пича гледа сам две деца, самотен и нещастен, а жена му избяга чак в Брюксел. Та така ... разбито семейство, ама направено преди 30!

                                Не не се обиждаме само казваме че има различни камбанарии и различно мислене...Някои предпочитат да си гледат кефа да не се охарчват за деца да не си нарушават спокойствието с грижи болести проблеми.Приоритет са им дебелото черво и каките.Тяхна воля Са тоя Симо като го гледам завалийката ква шамандура е пак добре че ще отгледа две деца а оная уруспия си е в България и пак се е уредила мернах я в държавната телевизия...

                                Коментар

                                Working...
                                X