IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Пишат, че това е 80% от пазарната оценка. Тоест, 2666 Евро на квадратен метър го оценяват.

    Явно и ЧСИ-тата вече тотално изперкаха и почнаха да продават на набалончени цени.
    хахахахаха, кефиш ме виртуалний,

    ше купиш... ама не в тоя живот... :-))
    Last edited by X_Y; 12.04.2021, 14:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      дедо поп,

      77кв стара тухла (60-70г) с пряка гледка към паркът на НДК,вътрешно не е на витошка, че даже и е пипнат (ремонтиран) и няма да имаш и много вътрешно за ремонти 162k ойро

      https://sales.bcpea.org/properties/18934

      захлупвай!
      от двете страни паркингите на НДК, винаги съм се чудел как живеят хора на място без подход за кола - като дойде камиона, и носиш 1 пряка на ръка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        дедо поп,

        77кв стара тухла (60-70г) с пряка гледка към паркът на НДК,вътрешно не е на витошка, че даже и е пипнат (ремонтиран) и няма да имаш и много вътрешно за ремонти 162k ойро

        https://sales.bcpea.org/properties/18934

        захлупвай!
        Пишат, че това е 80% от пазарната оценка. Тоест, 2666 Евро на квадратен метър го оценяват.

        Явно и ЧСИ-тата вече тотално изперкаха и почнаха да продават на набалончени цени.

        Коментар


        • дедо поп,

          77кв стара тухла (60-70г) с пряка гледка към паркът на НДК,вътрешно не е на витошка, че даже и е пипнат (ремонтиран) и няма да имаш и много вътрешно за ремонти 162k ойро

          https://sales.bcpea.org/properties/18934

          захлупвай!
          Last edited by bertram; 12.04.2021, 13:51.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • модератор Х-У,

            с кой се заядох, че не разбрах? в поста ми ирично се постарах да не споменавам име или ник. Просто разказах една история за един фиктивен бизнесмен и консултант по недвижимите имоти. Къде видя заяждане?

            Коментар


            • заплеснах се в сайта на ЧСИ-тата

              нещо за властелините от Влака

              https://sales.bcpea.org/properties/19324

              тристаен в люлин гледам че е на 200-300м от метростанция(уж било важно) и до кауфланд

              малко под 51К ойро в състояние за изриване
              това с 20К ойро ще добие сносен вид с нови мебели и кухня като за люлин ще е 'перфе'

              очакван наем около 300-350Е на база моментния офертен пазар да речем нето 300

              идва малко над 5% доходност

              който счита,че пазарът ще върви още 10 години нагоре и ще има жулене на жалки перонци-наематели - да го грабва, стяга и да го мята на пазара

              ПП ето и едно 'артистично' мезотче както се изразяват брокерите по около 1200Е метъра на крум попов
              пак до метро, но с проблемно паркиране и за основен ремонт https://sales.bcpea.org/properties/19289
              Last edited by bertram; 12.04.2021, 11:55.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение
                Дедо попе, не си прав. Бертрам ако е получил огромно наследство, умело го е запазил и дори и увеличил. Напълно нормално е да се грижи за семейното богатство. Не много хора имат тази превилегия да получат старт в живота, но и повечето от тях прахосват всичко. Не знам баща му от какво е печелил и какво му е завещал, но ето той се е захванал освен с всичко наследено и допълнително със земеделие, дори активно участва в него, което е страхотно и прозорливо на фона на днешните боклуци, които консумираме. Наскоро майка ти продаде наследствен имот, ако не се лъжа и те отсвири, и ти вместо да се съсредоточиш върху това защо тя те е отбила от семейната благинка, си тръгнал да принизяваш успехите на Бертрам. Е не става така. Сигурен съм, че ще получиш помощ от съфорумците тук за каквото и да било, но пустата му завист ти пречи във всичко.
                А бе ти си знаеш. Кой ли съм аз да те съдя?
                чекай малко синко, аз никъде не съм споменавал име или ник. Не ми приписвай грях. Даже написах, че прилики с действителни лица са случайни. Дори модератора ми изтри поста с мотив: ЗАЯЖДАНЕ. Заяждал съм се с несъществуващ герой. Къде в поста ми видя да споменавам някой?

                Коментар


                • Дедо попе, не си прав. Бертрам ако е получил огромно наследство, умело го е запазил и дори и увеличил. Напълно нормално е да се грижи за семейното богатство. Не много хора имат тази превилегия да получат старт в живота, но и повечето от тях прахосват всичко. Не знам баща му от какво е печелил и какво му е завещал, но ето той се е захванал освен с всичко наследено и допълнително със земеделие, дори активно участва в него, което е страхотно и прозорливо на фона на днешните боклуци, които консумираме. Наскоро майка ти продаде наследствен имот, ако не се лъжа и те отсвири, и ти вместо да се съсредоточиш върху това защо тя те е отбила от семейната благинка, си тръгнал да принизяваш успехите на Бертрам. Е не става така. Сигурен съм, че ще получиш помощ от съфорумците тук за каквото и да било, но пустата му завист ти пречи във всичко.
                  А бе ти си знаеш. Кой ли съм аз да те съдя?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

                    айдее, пак извадихме стар бял заек от ръкава - ЧСИ. И сега като се нареди опашката от перонокобици пред сайта на ЧСИ... :–0))
                    сайтът с проданите от ЧСИ е един много точен барометър за състоянието на пазара.
                    мораториумът беше малко изкуствено все едно боеко е хванал стрелката на барометъра и не дава да мърда ни напред ни назад, но до края на есента мисля , че ако няма нов мораториум стрелката ще започне да показва правилно.

                    при силен пазар на НИ проблемните имоти си сменят собствеността още преди да се е наложила публична продан. Банките съдействат активно на хора с обатачени ипотеки да намерят мераклия да им купи имота и да не се стига до тромава процедура. В такива моменти на сайта на ЧСИ-тата висят изключително намазани случаи на кофти имоти с дебели цени, които нямат възможност за пласмент извън публична продан, а и там не се получава та се отвисяват.

                    Когато обаче нещата тръгнат към охлаждане на пазара на НИ и загряване на проблемните ипотеки броя продани плано почва да се покачва и тук там излизат не толкова лоши имоти на не толкова високи цени. - Това е индикация, че пласирането преди да се стигне до продан е затруднено и нерентабилно за купувачите и пазарът се задъхва.

                    Последните 2-3 години сайта на ЧСИ беше пълен с кофти и малко имоти, но това е излишно да го коментираме защото ценовата статистика си показа, че пазарът е яко нагоре. 2020 в условия на мораториум + изповядване на доста сделки на договрени още 2019-та цени ново строителств с по-висока данъчна оценка дадоха едно успокяване и минимален ръст на цените.

                    2021-ва края за мен ще е доста показателен. Цените на изповядване на сделките може да са по-високи, но за мен важен момент е здравето на ипотечния пазар. Банките може да са заделили средства за провизии, но няколко милиарда кредити с послеваща и междуфирмена задлъжнялост са в камерата на мораториума. От април започват да излизат плавно и гледам ЧСИ се активизирали.

                    дано да бъркам и сайта на чси да се отвиси с макс 250-300 продани за софия град цяла година.
                    не съм голям оптимист, защото оптимизма си е отпимизъм, пролетта дойда , птичките пеят, но кредиторите се напрягат и си търсят парите, а ако не могат да ги взмат и имат шанс да продават вместо да разсрочват - времето ще покаже дали ще стъпят на врата на кредитополучателите.

                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      https://sales.bcpea.org/properties?court=28&perpage=12

                      ако на някой му се занимава да си отвори един ескел и да започне да записва броя активни продани в сайта на чси за софия град един път седмично
                      мисля, че ще се получи добра статистика, която до някъде да ни покаже кое как се случва с плавното отпадане на мораториума по задълженията

                      по памет, че не си записах преди месец обявите бяха 145 - нещо нечувано ниско за София град, но времената са такива и мораториума затормозява свободния пазар.
                      айдее, пак извадихме стар бял заек от ръкава - ЧСИ. И сега като се нареди опашката от перонокобици пред сайта на ЧСИ... :–0))

                      Коментар


                      • https://sales.bcpea.org/properties?court=28&perpage=12

                        ако на някой му се занимава да си отвори един ескел и да започне да записва броя активни продани в сайта на чси за софия град един път седмично
                        мисля, че ще се получи добра статистика, която до някъде да ни покаже кое как се случва с плавното отпадане на мораториума по задълженията

                        по памет, че не си записах преди месец обявите бяха 145 - нещо нечувано ниско за София град, но времената са такива и мораториума затормозява свободния пазар.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Ако обичате, престанете с личните нападки.
                          रादोस्त

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            от 2017-та казвам че за мен прозореца за покупка се затвори когато трябваше не 'биех' повишителите тук и да ги плаша с 149, а дебнех пазара.
                            просто за мен перфектния прозорец беше, когато паднаха лихвите по депозитите и народа още не се юрна за търси жилища. това е инертен пазар трябваха му 2 години да се развие.

                            кавръчето не можеше да си хареса, когато търсеше всички му търсихме оферти. 2017-2018, но след 2017-та продавачите се пооляха.

                            за първо жилище е едно, а тук говорим за инвестиция главно.
                            Ето това ти качество го харесвам, така извърташ мазно нещата и написаното, че накрая наместо да си признаеш грешката (има си хас), го въртиш и сучеш така, че излиза че ти си побутвал пероня да купува, ама не са те послушали. Ного си умен и готин. Това за 2029-та също е твоя година и за тази година ти си заложил 30% поскъпване нали? Злато? Как така?! Ти никой не си подкокоросвал да купува.
                            Last edited by X_Y; 12.04.2021, 10:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Арменския пoп

                              това от берджо можеш спокойно да го зачеркнеш. Панацея СА!
                              Наистина е хубаво да си купиш апарти в Германия, в голям град, където ще има наематели и след 50 г. (Но това не важи за СФ и БГ).

                              Мои близък човек си купи в Германия и знам за пазара там. Беше харесал старо ЕПК в реновиран блок, с 3 балкона, вътре живееше 90-годишна баба, вероятно е била банков чиновник или служителка на стабилна компания или мъжът и е бил лекар, т.е. имали са пари и са купили хубав и скъп апартамент за времето си. Той обаче избра друг апарт, старо строителство в много хубав блок и го ремонтира изцяло. Знам и за ремонтите как вървят.

                              При сегашните цени в СФ един апарт се изплаща трудно и за много години от наеми, преди не беше така.
                              Last edited by X_Y; 12.04.2021, 10:20.

                              Коментар




                              • от 2017-та казвам че за мен прозореца за покупка се затвори когато трябваше не 'биех' повишителите тук и да ги плаша с 149, а дебнех пазара.
                                просто за мен перфектния прозорец беше, когато паднаха лихвите по депозитите и народа още не се юрна за търси жилища. това е инертен пазар трябваха му 2 години да се развие.

                                кавръчето не можеше да си хареса, когато търсеше всички му търсихме оферти. 2017-2018, но след 2017-та продавачите се пооляха.

                                за първо жилище е едно, а тук говорим за инвестиция главно.
                                Last edited by X_Y; 12.04.2021, 10:19.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X