IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Полакс бизнеса е надолу, но лично аз очаквах доста по зле да бъде

    Материалите в Китай са в дефицит и цената им е с около 20% нагоре

    Преди нова година платих над 6000 долара за контейнер, а миналата седмица ми искаха над 12 000 долара при нормални цени за предишните години около 2000 долара

    Оставих доставката за след китайската нова година макар да съм наясно че няма коренно да се променят нещата

    В момента всички фирми карат на мускули на складови наличности и вероятно пролетта ще се получи недостиг на стока, а когато пристигне новата ще е на по висока цена

    Но друго е по интересно което и преди го бях писал - Спадането на оборотите и намаляването на складовите наличности води до натрупване на кеш с който почти нищо не можеш да си купиш на разумна цена

    Както и по надолу писах от септември се опитах да купя 3 различни имота и чак сега има шанс поне едната сделка да стане - Просто няма какво да се купи

    Продоължавам да очаквам поскъпване от над 20% на имотите през тази година - Може и да не очевадно за следящите обявите но тези дето реално търсят и ходят по огледи ще го усетят
    За имотите ми знаеш мнението. И аз казвам, че обявите нищо не нашепват, реалните оглед и офериране обаче е друга бира. Аз имам малко по други впечатления ама може да е щото не съм в София, а там знаем, че е съсредоточено платежоспособното население.
    Аз очаквам, че след китайската НГ ще паднат цените на контейнерните превози и се надявам да се стабилизират около 6000-8000 К.
    Дали обаче тези цени няма да накарат европейците да произвеждат в Европа, може пък държави, като нас да станат фабриките на Европа.
    Моите наблюдения показват предстоящо увеличение на цената на хляба с до 20% заради постоянно растяща суровина, но това няма да се отрази добре на 60% от българите.
    Спад в оборотите на фармацевтични бизнес и ХВП, какво и на търговията на дребно.
    Вчера говорих с приятел вносител на перилни и почистващи препарати с 10тина магазина в София и при него е така.
    Повсеместно ми се струва и е само началото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Мислиш,че ще бъде обективен ли ?
      Изглежда обективен!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

        Но друго е по интересно което и преди го бях писал - Спадането на оборотите и намаляването на складовите наличности води до натрупване на кеш с който почти нищо не можеш да си купиш на разумна цена
        + че внасяш ударно ДДС и макар и тези пари да не са твои не те кара да се чустваш добре.

        ако очакваш новите доставни цени да ти дойдат по-високи и си измел склада - покупката на НИ със останалия кеш, който 'няма какво да го правиш' - няма ли да те декапитализира, когато ти се наложи да пълниш склада.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Мислиш,че ще бъде обективен ли ?
          Всеки е обективен просто гледа през различен обектив

          То и ти си обективен ама обектива ти е крив като макарон та за това 3 години ти се привижда срив на имотите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Крушке,
            Сподели как се развива бизнеса в тази обстановка. Имаш ли спад в обороти и продажби?
            Полакс бизнеса е надолу, но лично аз очаквах доста по зле да бъде

            Материалите в Китай са в дефицит и цената им е с около 20% нагоре

            Преди нова година платих над 6000 долара за контейнер, а миналата седмица ми искаха над 12 000 долара при нормални цени за предишните години около 2000 долара

            Оставих доставката за след китайската нова година макар да съм наясно че няма коренно да се променят нещата

            В момента всички фирми карат на мускули на складови наличности и вероятно пролетта ще се получи недостиг на стока, а когато пристигне новата ще е на по висока цена

            Но друго е по интересно което и преди го бях писал - Спадането на оборотите и намаляването на складовите наличности води до натрупване на кеш с който почти нищо не можеш да си купиш на разумна цена

            Както и по надолу писах от септември се опитах да купя 3 различни имота и чак сега има шанс поне едната сделка да стане - Просто няма какво да се купи

            Продоължавам да очаквам поскъпване от над 20% на имотите през тази година - Може и да не очевадно за следящите обявите но тези дето реално търсят и ходят по огледи ще го усетят

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Крушке,
              Сподели как се развива бизнеса в тази обстановка. Имаш ли спад в обороти и продажби?
              Мислиш,че ще бъде обективен ли ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Верно ли са пуснали на промоция ЕПК в Красно Село на 1800 от 2000
                Крушке,
                Сподели как се развива бизнеса в тази обстановка. Имаш ли спад в обороти и продажби?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Тези блокове пропаднаха още преди да ги пуснат. Аз щях там да вземам и точно това ме отказа.
                  Почвите в софия са наносни и отдолу е езеро. Не става изобщо за големи сгради и почти всички ЕПК-та имат таквиз проблеми, без западните квартали - ляолин
                  И аз така знам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...hi-dimitar/amp
                    Хубавите жилища са до метро Ей на чети как се вдигат,ама буквално се вдигат жилищата до новата метролиния.Бонка беше права!Новата пророчица !

                    Направо ще ме скъсате от смях..Вчера взела да ми говори за училища в София и как било еди къде си елитно,онзи ден как до метрото жилищата,и как щели златни да станат,Абре не виждате ли каква е мизерия и как не се знае утре на какъв ще се наденете с тия простотии дето си ги мислите..Ето нали виждате за какви иде реч...ни метро,ни жилища...ама ще се зарадвам и сгради да се напукат и да се сринат от подпочвените води. .
                    Тези блокове пропаднаха още преди да ги пуснат. Аз щях там да вземам и точно това ме отказа.
                    Почвите в софия са наносни и отдолу е езеро. Не става изобщо за големи сгради и почти всички ЕПК-та имат таквиз проблеми, без западните квартали - ляолин
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Не пиша за тия,а за другите които гледам.
                      Верно ли са пуснали на промоция ЕПК в Красно Село на 1800 от 2000

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        Тя цената може и с 50% да падне ти ще си купиш ли в пропадащ блок ???

                        Ако 30% от блоковете в София пропаднат имаш ли представа каква ще е цената на останалите дето не пропадат

                        Не разбра ли че бедствията и авариите и писането на глупости по форумите не свалят цените на имотите???

                        Ако си беше взел надомна работа кабърчета да правиш вместо да пишеш глупости сега да си в орбита
                        Не пиша за тия,а за другите които гледам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Точно на тия имоти вече офертната е с 10 к надолу...ха ха..

                          Не нова мантра и клип има как им пропадат блоковете и се чупят плочки и падат комарници...Перловската река е сила,ама вие селяните си мислите че сте по велики от нея...
                          Тя цената може и с 50% да падне ти ще си купиш ли в пропадащ блок ???

                          Ако 30% от блоковете в София пропаднат имаш ли представа каква ще е цената на останалите дето не пропадат

                          Не разбра ли че бедствията и авариите и писането на глупости по форумите не свалят цените на имотите???

                          Ако си беше взел надомна работа кабърчета да правиш вместо да пишеш глупости сега да си в орбита

                          Коментар


                          • Нова тема със стари потребители не се прави

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Ти нали мислиш все умни неща за това сега ходиш та се молиш да ти продадат на 70к имоти дето преди бяха по 60 ама вече им искат 80

                              Това с подпочвените води явно е нова мантра след като бори цените с ковид икономическа криза вдигане на наемите демография баене на боб и тн.
                              Точно на тия имоти вече офертната е с 10 к надолу...ха ха..

                              Не нова мантра и клип има как им пропадат блоковете и се чупят плочки и падат комарници...Перловската река е сила,ама вие селяните си мислите че сте по велики от нея...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/...hi-dimitar/amp
                                Хубавите жилища са до метро Ей на чети как се вдигат,ама буквално се вдигат жилищата до новата метролиния.Бонка беше права!Новата пророчица !

                                Направо ще ме скъсате от смях..Вчера взела да ми говори за училища в София и как било еди къде си елитно,онзи ден как до метрото жилищата,и как щели златни да станат,Абре не виждате ли каква е мизерия и как не се знае утре на какъв ще се наденете с тия простотии дето си ги мислите..Ето нали виждате за какви иде реч...ни метро,ни жилища...ама ще се зарадвам и сгради да се напукат и да се сринат от подпочвените води. .
                                Ти нали мислиш все умни неща за това сега ходиш та се молиш да ти продадат на 70к имоти дето преди бяха по 60 ама вече им искат 80

                                Това с подпочвените води явно е нова мантра след като бори цените с ковид икономическа криза вдигане на наемите демография баене на боб и тн.

                                Коментар

                                Working...
                                X