IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • поскъпването на долара и поевтиняването на златото

    https://www.investor.bg/analizi/9/a/...latoto-325523/


    Каква я мислеше моя енориаш (маминия инвеститор) - каква стана тя? Всъщност гоУемото МЯУ дойде, ама се оказа че мяукането иде от инвестиралите у злато.

    Коментара на моя енориаш ще е, че е купувал златото на 1200, а то ще пада и под 1000. Живота си върви и ценностите се поменят. Златото е било ценно някога, в днешни дни ценни са съвсем други неща, а не накитите и напальоните. Освен това златото има вече достатъчно заместители в индустрията, а добитите количества са достатъчни за 500 години напред. Златото е балона на балоните. Имотите не са, защото се едно от базовите неща за живот. Казано е: "на човек му трябват 3 основни неща: покрив над главата, дрехи на гърба и сит стомах, останалото са екстри".
    Last edited by Арменския пoп; 08.04.2021, 08:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Ами да, който продал-продал. Цените са още набалончени, но няма да ги плащат. Що ли пък да платя Берлинска цена за софийски кофтор?

      ПС: Гаражът засега не се продава, понеже баща ми и той се пише нещо като инвеститор и печели по 100 лева месечно от него. Има си наемател.
      виртуалний еЖони,

      Никой не купува викаш. Вчера дедо поп продаде кофтор в Банско от 1976-та (за тотален ремонт) на цена €490 на м2 (без доверен адвокат ;-)) и разчисти един от ненужните му имоти.
      Нотариуската се оплака, че и трябват преводачи, руснаци продават, румънци и евреи купуват. 3 сделки имала вчера с румънци. Хората купуват виртуалнийкййй... Читавите апартаменти в Банско вече вървят по над €850 за м2. Дедо поп започна да довършва една сграда.
      Last edited by X_Y; 08.04.2021, 09:08.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        в тази сфера са на 2 скорости

        едните взимат това което те прави спокоен, но има сегмент много високоплатени кадри със заплати над 5К
        заради 'телефонистите' и други подобни те са невидими за теб от статистиката, но ги има.
        просто са под 10% от така наречените 'програмисти' - голяма част от които не са програмисти.
        Че аз никога не съм отричал че има такива хора.Но са еденици и предимно мениджъри и сибственици на фирми.Отричам че това са масови заплати

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дървосекача Разгледай мнение

          като човек от сектора, потвърждавам данните от Джони. Заплатите за кадърен програмист/ИТ почват над 5к нето.
          M да дай са бройката на кадърните да видим колко са от всичките,Иначе тука във форума е ясни всички са кадърни мани ми и на борсите избиват рибата.Иначе нямат ни жилище ни семейство ни деца и всяка вечер жулят елитни каки за по 1000 евро....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            И като ми вдигнат данъка от 300 на 400 лв и ще го хлъзна без пари. Чакай. Имот държи само който може да си го позволи и има резервен план за експлоатация ако наемите се закучат. Инвеститори/строители разкарват. Има разлика. Това е бизнеса им. Аз лично целя дългосрочна инвестиция, разбирай около 20 години и над капиталова....евентуално, а може много повече и наследниците да я прибират, що аз.
            Но ти купи от разкарващите да видя какво ще купиш.
            Така и ония на БФБ, вечни инвеститори щото не могат да излязат и на номинал Само хиперинфлация те оправя тебе да излезеш на капиталова, ама сещай се колко ще струва мелеон - колкото и през 97а.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Къде бре? Кажи ако не е тайна. Честито! Планина ли?
              20 декара море

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                Ти ли ми се обясняваше последния път за светли площи...?!?
                Сега ще ти светне ламБата.
                Обяснявах как 100 квадерата в България са 60 квадрата в Германия И как от 2500 на квадрат за имот с понисимо качество в София (макар и такива имоти в София да няма изобщо) цената на истинския квадрат отива на 4000 и нагоре, т.е. стига Берлинските цени при 5 пъти по-ниски средни доходи.
                Last edited by ejonny2376; 08.04.2021, 01:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  И откога коридорите и терасите в един апартамент са част от общите части?
                  Вече ми е ясно - ти нямаш и никога не си имал апартамент където и да било.
                  Ти ли ми се обясняваше последния път за светли площи...?!?
                  Сега ще ти светне ламБата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                    Най-накрая хората ще могат да си позволят просторно жилище, а не хралупа. Дано стане. Що се отнася до цените, там не е много сигурно дали ще се качат.
                    Мхммм, ти още ли не си осъзнал колко са се покачили.
                    Предвид коментираното предложение, в каква посока, според теб, ще се насочи цена на м2?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Доста е изтъркано това с брокерите, не знам защо си мислиш, че аз съм такъв.
                      Какво ти реинвестиране - ти и дивиденти не си вземал само си чел за тях. Още Януари се хвали за дивиденти, те Януари счетоводителите още не са изтреснели да мислят за данъчни декларации, на теб вече и дивиденти ти изплатиха.
                      Аз още не съм си взел моите и данъците не съм си платил пък съм управител. В измислен свят живееш, за данъците си прав, но си толкова кух образ, може би най-кухия във форума. Много богат, много реинвестиции, а по цял ден кибичи във форума като неоправена жена да мрънка колко не му харесват имотите, жените, живота, света, но най-вече България и в частност София, и все пак търси престижен имот там. Комплекси големи имаш, ако наистина имаш някакви финансови възможности бих ти препоръчал да инсвестираш в психично здраве и добър психоаналитик. Но силно ме съмнява - повечето от нещата за които говориш само си чувал че се случват и никога не си ги правил.
                      Хайде лека нощ от мен.
                      Евала брат, че приземи измисления! Подозирам, обаче, че ще продължи да хейти България познай до кога? Докато купи имот. После ще забрави за форума
                      Last edited by X_Y; 08.04.2021, 09:06.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Кой съм аз е все тая. Дръж си на уговорката и сме ОК.
                        Уговорки с лъжци не си спомням

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Доста е изтъркано това с брокерите, не знам защо си мислиш, че аз съм такъв.
                          Какво ти реинвестиране - ти и дивиденти не си вземал само си чел за тях. Още Януари се хвали за дивиденти, те Януари счетоводителите още не са изтреснели да мислят за данъчни декларации, на теб вече и дивиденти ти изплатиха.
                          Аз още не съм си взел моите и данъците не съм си платил пък съм управител. В измислен свят живееш, за данъците си прав, но си толкова кух образ, може би най-кухия във форума. Много богат, много реинвестиции, а по цял ден кибичи във форума като неоправена жена да мрънка колко не му харесват имотите, жените, живота, света, но най-вече България и в частност София, и все пак търси престижен имот там. Комплекси големи имаш, ако наистина имаш някакви финансови възможности бих ти препоръчал да инсвестираш в психично здраве и добър психоаналитик. Но силно ме съмнява - повечето от нещата за които говориш само си чувал че се случват и никога не си ги правил.
                          Хайде лека нощ от мен.
                          И на кой водопад си точно управител?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Aко реинвестирам в бизнес какво точно печеля при данъчна ставка 20% сравнeно с данъчна ставка 10%?
                            Доста е изтъркано това с брокерите, не знам защо си мислиш, че аз съм такъв.
                            Какво ти реинвестиране - ти и дивиденти не си вземал само си чел за тях. Още Януари се хвали за дивиденти, те Януари счетоводителите още не са изтреснели да мислят за данъчни декларации, на теб вече и дивиденти ти изплатиха.
                            Аз още не съм си взел моите и данъците не съм си платил пък съм управител. В измислен свят живееш, за данъците си прав, но си толкова кух образ, може би най-кухия във форума. Много богат, много реинвестиции, а по цял ден кибичи във форума като неоправена жена да мрънка колко не му харесват имотите, жените, живота, света, но най-вече България и в частност София, и все пак търси престижен имот там. Комплекси големи имаш, ако наистина имаш някакви финансови възможности бих ти препоръчал да инсвестираш в психично здраве и добър психоаналитик. Но силно ме съмнява - повечето от нещата за които говориш само си чувал че се случват и никога не си ги правил.
                            Хайде лека нощ от мен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Ти си никой за да ми поставяш условия...
                              Кой съм аз е все тая. Дръж си на уговорката и сме ОК.
                              Last edited by X_Y; 08.04.2021, 09:05.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Готов ли си да заложиш къщурката в Редута, ако се окаже че съм купил? Ако много настояваш, може и да уредим една очна ставка с адвокатите ми (но тогава ще плачеш). Освен къщата, може и за клевета и обида да те осъдя.

                                Нещо пак почна с обидите и това не ми харесва никак. Нещо се бяхме уговорили с теб. Оттогава и една дума не съм казал по твой адрес.
                                Ти си никой за да ми поставяш условия...
                                Клевети се реална личност
                                Last edited by X_Y; 08.04.2021, 09:05.

                                Коментар

                                Working...
                                X