IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Коновете вече са регулиран пазар, т.е риска е мн мн по-малък откогато и да било.
    Има все повече регулации, но това не ограничава количеството централизирани и скамаджийски коини, които са налице в борсите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Виж, приятелю и колега, аз съм за играта на капиталовите пазари, но дори заклети поддръжници от години там и то десетки се чудя къде са им милионите - извиняеай ама ако играеш с 560$ или айде 1000$ по добре ги изхарчи с курви. Поне 10К$ да ти е кеф. Играят, дългосрочно гледаме графиките, а и бокс във Волуяк немат. Айде да си говорим откровено. За да изкюташ забии 700К$ в акции и ЕТФ, а даже и тези с коините, при тпва огромно поскъпване на криптото е редно да кешираш и врътнеш поне 10 имота на различни локации, прибираш пък ако щеш ги набии където щеш. Нашите охлюви говорят потфактум наушким кво е трябвало да направят. Психо реакция която се учи от аматьорите с малко по-високи нива в психиатрията на поведенческите реакции. Намерили кого да баламосват. Нюхам ги без да съм говорил и дума с тях.
      Ако дойде путЯ, кво праиш с тея имоти?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        Риска на коините е много по- голям.
        Коновете вече са регулиран пазар, т.е риска е мн мн по-малък откогато и да било.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Съгласен съм напълно, и аз не влизам с повече от колкото мога да прежаля да загубя, да кажем че около 40% от капила го въртя по разни депозити, койни и акции и си седя на гъза за парцел или къща за ремонт, но пазара е зле и няма нищо хубаво или не струва това което му искат. Чудя се дали да не завъртя някоя схема с ипотека или покупка в София и последствие да ипотекирам, но хич не ми се занимава с тези лостове. И докато се правя на тарикат може да изпусна нещо интересно и да духам супата защо не съм ликвиден. Отделно не смятам, че момента е ок за влизане в инвестиция в НИ, но не е и за седене в кеш. От акции можеш много да изкараш точно с 10-20к ако имаш дупе да играеш рисково с puts и calls само че това е над нивото на форума и моето също. Отделно си е хазарт, а аз не си падам много по него. Под много имам предвид че можеш да стигнеш 4-500к. Може пък да отделя време на това.

          Иначе във форума е пълно с такива купили и продали много изгодно койни, акции, имоти все в минало време, или пък ги е срам да кажат за колко, но трябва да им се вярва, че е била невероятна сделка.
          като се абстрахираш от постянното заяждане на няколко човека тук ще видиш, че и 'понижители' и 'повишители' мислим сходно.
          отделно има няколко човека, които професионално се занимават в сферата на кредитиране,оценяване,посредничество и те са ясни.
          останалите без значение ще пада или ще качва споделят мнението, че не е ок да се печати, дефицитите са вредни за кеша и тн и тн
          и повишители и понижители сме в еднин вагон наречен българска икономика, който е част от композицията на европейската икономика... въртим сучем накрая се оказва, че и едните и другите стигаме до сходни изводи.
          Last edited by bertram; 25.02.2024, 10:35.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

            След 3 години очаквам имотите да са -70%. Такива неща ми обещават в темата от 7 години, та се надявам все някога да се случи.
            Сподели и на нас какви са тези активи.
            Не исках да споделям за да не си навлека хейт. Но карай: биткойн. Криворазбирания биткойн

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Ок, продаваш си примерно гарсониерата. Обявил си 60К€. Идвам и се спазараваме. Но изповядваме над данъчната ти оценка, която може да е 35К лв. Превеждам ти по банка 38К лева. Остатъка ти го давам кеш, а ти си го дръж в джоба и иди си го внасяй банка.
              Може да не те бърка, но когато има кредит в сделката, или други обстоятелства които биха довели до претенции от друга страна сделката е добре да е изповядана на реална цена. Както и да е. Пауза, че пийкам тука на един юбилей.
              Винаги е по- добре да се изповядва на реална цена, за да спести човек 2-3 хиляди лева в такива филми може да се вкара, че не е истина. Ако не се случи сделката можеш да имаш претенции само за парите които си платил по договор, роднините на продавача могат да имат претенции до 3 години след сделката, продавача трябва да се чуди как да си доказва горницата над платената цена....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                Съгласен съм напълно, и аз не влизам с повече от колкото мога да прежаля да загубя, да кажем че около 40% от капила го въртя по разни депозити, койни и акции и си седя на гъза за парцел или къща за ремонт, но пазара е зле и няма нищо хубаво или не струва това което му искат. Чудя се дали да не завъртя някоя схема с ипотека или покупка в София и последствие да ипотекирам, но хич не ми се занимава с тези лостове. И докато се правя на тарикат може да изпусна нещо интересно и да духам супата защо не съм ликвиден. Отделно не смятам, че момента е ок за влизане в инвестиция в НИ, но не е и за седене в кеш. От акции можеш много да изкараш точно с 10-20к ако имаш дупе да играеш рисково с puts и calls само че това е над нивото на форума и моето също. Отделно си е хазарт, а аз не си падам много по него. Под много имам предвид че можеш да стигнеш 4-500к. Може пък да отделя време на това.

                Иначе във форума е пълно с такива купили и продали много изгодно койни, акции, имоти все в минало време, или пък ги е срам да кажат за колко, но трябва да им се вярва, че е била невероятна сделка.
                Аз съм обявил какво съм купил още преди 5 години.Лева ми е свидетел.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Виж, приятелю и колега, аз съм за играта на капиталовите пазари, но дори заклети поддръжници от години там и то десетки се чудя къде са им милионите - извиняеай ама ако играеш с 560$ или айде 1000$ по добре ги изхарчи с курви. Поне 10К$ да ти е кеф. Играят, дългосрочно гледаме графиките, а и бокс във Волуяк немат. Айде да си говорим откровено. За да изкюташ забии 700К$ в акции и ЕТФ, а даже и тези с коините, при тпва огромно поскъпване на криптото е редно да кешираш и врътнеш поне 10 имота на различни локации, прибираш пък ако щеш ги набии където щеш. Нашите охлюви говорят потфактум наушким кво е трябвало да направят. Психо реакция която се учи от аматьорите с малко по-високи нива в психиатрията на поведенческите реакции. Намерили кого да баламисват. Нюхам ги без да съм говорил и дума с тях.
                  Съгласен съм напълно, и аз не влизам с повече от колкото мога да прежаля да загубя, да кажем че около 40% от капила го въртя по разни депозити, койни и акции и си седя на гъза за парцел или къща за ремонт, но пазара е зле и няма нищо хубаво или не струва това което му искат. Чудя се дали да не завъртя някоя схема с ипотека или покупка в София и последствие да ипотекирам, но хич не ми се занимава с тези лостове. И докато се правя на тарикат може да изпусна нещо интересно и да духам супата защо не съм ликвиден. Отделно не смятам, че момента е ок за влизане в инвестиция в НИ, но не е и за седене в кеш. От акции можеш много да изкараш точно с 10-20к ако имаш дупе да играеш рисково с puts и calls само че това е над нивото на форума и моето също. Отделно си е хазарт, а аз не си падам много по него. Под много имам предвид че можеш да стигнеш 4-500к. Може пък да отделя време на това.

                  Иначе във форума е пълно с такива купили и продали много изгодно койни, акции, имоти все в минало време, или пък ги е срам да кажат за колко, но трябва да им се вярва, че е била невероятна сделка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    Там вече съм влезнал докъдето смятам че е ок за мен като време и обем, сега си стоя мирно на перона и не мърдам. За нещо друго се оглеждам, имах малко IТ акциики но излезнах преди месец пък те не спират да растат, но риска е прекалено голям там за мен.
                    Виж, приятелю и колега, аз съм за играта на капиталовите пазари, но дори заклети поддръжници от години там и то десетки се чудя къде са им милионите - извиняеай ама ако играеш с 560$ или айде 1000$ по добре ги изхарчи с курви. Поне 10К$ да ти е кеф. Играят, дългосрочно гледаме графиките, а и бокс във Волуяк немат. Айде да си говорим откровено. За да изкюташ забии 700К$ в акции и ЕТФ, а даже и тези с коините, при тпва огромно поскъпване на криптото е редно да кешираш и врътнеш поне 10 имота на различни локации, прибираш пък ако щеш ги набии където щеш. Нашите охлюви говорят потфактум наушким кво е трябвало да направят. Психо реакция която се учи от аматьорите с малко по-високи нива в психиатрията на поведенческите реакции. Намерили кого да баламосват. Нюхам ги без да съм говорил и дума с тях.
                    Last edited by bulgarian lev; 25.02.2024, 01:31.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Там вече съм влезнал докъдето смятам че е ок за мен като време и обем, сега си стоя мирно на перона и не мърдам. За нещо друго се оглеждам, имах малко IТ акциики но излезнах преди месец пък те не спират да растат, но риска е прекалено голям там за мен.
                      Риска на коините е много по- голям.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        коини
                        Там вече съм влезнал докъдето смятам че е ок за мен като време и обем, сега си стоя мирно на перона и не мърдам. За нещо друго се оглеждам, имах малко IТ акциики но излезнах преди месец пък те не спират да растат, но риска е прекалено голям там за мен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111

                          Още 6 реда безмислици. Да не си на 3 големи.
                          Хич не са глупости 90% от кеш сделките са така, лично нотариус ми го е споделял защото и аз се чудих как така ще мъкнат толкова кеш по сделки. Каза че се е нагледал на циркове как се носят пари. Но трябва или да имаш познат строител/нотариус, или да си правил някоя друга сделка, иначе ще ти звучи като глупости.
                          Last edited by pwise; 25.02.2024, 00:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111

                            Още 6 реда безмислици. Да не си на 3 големи.
                            Jameson Irish - 5×100, със сьомга пушена Аляска го перкам. Забравих да избера водка. Но помисли и източи проф мнение ако имаш контра. Аз продължавам, че донесоха десерта.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              Изписал си 5 реда безмислици.
                              Ок, продаваш си примерно гарсониерата. Обявил си 60К€. Идвам и се спазараваме. Но изповядваме над данъчната ти оценка, която може да е 35К лв. Превеждам ти по банка 38К лева. Остатъка ти го давам кеш, а ти си го дръж в джоба и иди си го внасяй банка.
                              Може да не те бърка, но когато има кредит в сделката, или други обстоятелства които биха довели до претенции от друга страна сделката е добре да е изповядана на реална цена. Както и да е. Пауза, че пийкам тука на един юбилей.
                              Last edited by bulgarian lev; 24.02.2024, 23:30.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                След 3 години очаквам имотите да са -70%. Такива неща ми обещават в темата от 7 години, та се надявам все някога да се случи.
                                Сподели и на нас какви са тези активи.
                                коини

                                Коментар

                                Working...
                                X