IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    bertram, данъци или инфлация и обезценка на парите..кое е по доброто, защото другото е ясно - държава на фотосинтеза няма и трябва да издържа своята функционалност.
    Каквото и да е,без липса на среда всичко губи смисъл.Средата е важна,а тя се гради от хора с ясни приоритети.Нямаш ли култура,ясно да разграничиш кое е по важното да те мачкат и да си траеш или да тръгнеш напред в името на нещо по добро ,всичко е безмислено.В тия икономики дето се цитират там са минали през граждански войни,революции,завладявали са цели континенти,ние в България не можахме 30 години една лустрация и един преход да почнем.Искате да е лесно,но не става така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      bertram, данъци или инфлация и обезценка на парите..кое е по доброто, защото другото е ясно - държава на фотосинтеза няма и трябва да издържа своята функционалност.
      Инфлация, защото бута износа нагоре. Иначе няма и развитие на индустрията - т.е. днешна Б
      Last edited by X_Y; 28.01.2021, 09:09.

      Коментар


      • bertram, данъци или инфлация и обезценка на парите..кое е по доброто, защото другото е ясно - държава на фотосинтеза няма и трябва да издържа своята функционалност.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
          Кавръков му е толкова празна главата, че чак мен ме дразни.

          Като говориш за прогресивен данък е добре да си посетил някой от държавите с такъв. Съмнява ме че си стъпвал в държави като Дания, Белгия и Швейцария.
          След като го направиш, може да потърсиш в гугъл Corruption Index и може и да забележиш някаква закономерност, после се напъни да отгатнеш кое идва първо. След това може да обърнеш поглед и да се сетиш от кой държави идва главно аутсорсинга в ИТ и защо е така. Този така хвален бранш с високи заплати. И че всъщност и малкото прогрес (въпреки огромното крадене) който се наблюдава в България е до голяма степен благодарение на плоския данък и отворените пазари с ЕС. Ама комунистите никога не сте били от особено умните - тях ги убивате.

          Не може да се слага каруцата пред коня. Прогресивните данъци са хубаво нещо, но на правилното място. България няма нито законите, нито икомиката, нито млади хора да си позволи това.

          Запомни го добре - докато си жив няма да видиш прогресивен данък в България.

          В интерес на истината много ми напомняш на един такъв като теб алкохолик бивш агент на ДС и той за нищо не става като теб - работи нещо като пазач в един комплекс и плещи нещата по същия начин като пиине, а той често е на черешата, обича да съзадава впечатление, че има някакви връзки на високи места но и той не си вярвя. Та ме навява мисълта, че и ти си бившо ДС, познах ли?
          Ако си чел засегнах и корупцията и то сериозно.В Дания съм бил,и знам как стоят нещата.Там си хвърлят фасовете на улицата нарочно ,защото данъците са огромни и така протестират.НО ако си без работа седиш на А каса 2 години със 3000 евра заплата,която стига да живееш нормално,не в лукс.
          Аутсорсинга =евтин труд.Една държава печели от иновации,а не от готови аутсорснати решения,които са рискови и могат да бъдат изнесени с лекота.Когато изнасяш технологии тогава икономиката ти е силна.
          За да стане България правилното място са нужни чест и самосъзнание,високо ниво на емпатия от всички нас.
          Докато българина не вижда по далеч от чинията си ,това няма да стане
          Останалите ти приказки няма да коментирам понеже е безмислено.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Аз бях голам фен на плоският данък но не е ефективен в този му вид

            Трябва да се въведе необлагаем минимум който да равен на прага за нормален живот - Тоест ако са сметнали че на едно семейство за да не живее в бедност му трябват поне 2000лв на месец това да е необлагаемият минимум

            След това да дойде плоският данък до нивото на горната средна класа - 10% на печалбата до да кажем 1 000 000 на година - Идеята е в тази група да попаднат всички работещи и голямата част от дребният и средният частен бизнес

            След това идва по едрият бизнес който в голямата си част са станали монополисти и е редно да понесат по голяма част от социалната тежест и да бъдат облагани с да кажем 20%
            така по-бива!
            но няма да върнат необлагаемия минимум, защото там събират пари, а тия с над милион се крият в офшорки или ще разхвърлят по близки по 900К..
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              значи аз бачкам яко за 5К и ми взимат 2К и оставам с 3K, а някой дето не е учил взима 2К и плаща 200 кинта и ползва моите данъци...

              няма по-справедлив данък от процента един за всички = плосък не значи еднакъв като сума, а като дял от припечеленото(!), не е случайно, че църквата от как я има прибира десятък.
              изкарал съм 5000 плащам 500
              ти си изкаррал 2000 плащащ 200

              моя принос за обществото пак е по-висок от твоя, но не се налага да давам 2000, че шиши, домуса и сие да си ги разделят през обществени поръчки без търг...
              Аз бях голам фен на плоският данък но не е ефективен в този му вид

              Трябва да се въведе необлагаем минимум който да равен на прага за нормален живот - Тоест ако са сметнали че на едно семейство за да не живее в бедност му трябват поне 2000лв на месец това да е необлагаемият минимум

              След това да дойде плоският данък до нивото на горната средна класа - 10% на печалбата до да кажем 1 000 000 на година - Идеята е в тази група да попаднат всички работещи и голямата част от дребният и средният частен бизнес

              След това идва по едрият бизнес който в голямата си част са станали монополисти и е редно да понесат по голяма част от социалната тежест и да бъдат облагани с да кажем 20%

              Коментар


              • Кавръков му е толкова празна главата, че чак мен ме дразни.

                Като говориш за прогресивен данък е добре да си посетил някой от държавите с такъв. Съмнява ме че си стъпвал в държави като Дания, Белгия и Швейцария.
                След като го направиш, може да потърсиш в гугъл Corruption Index и може и да забележиш някаква закономерност, после се напъни да отгатнеш кое идва първо. След това може да обърнеш поглед и да се сетиш от кой държави идва главно аутсорсинга в ИТ и защо е така. Този така хвален бранш с високи заплати. И че всъщност и малкото прогрес (въпреки огромното крадене) който се наблюдава в България е до голяма степен благодарение на плоския данък и отворените пазари с ЕС. Ама комунистите никога не сте били от особено умните - тях ги убивате.

                Не може да се слага каруцата пред коня. Прогресивните данъци са хубаво нещо, но на правилното място. България няма нито законите, нито икомиката, нито млади хора да си позволи това.

                Запомни го добре - докато си жив няма да видиш прогресивен данък в България.

                В интерес на истината много ми напомняш на един такъв като теб алкохолик бивш агент на ДС и той за нищо не става като теб - работи нещо като пазач в един комплекс и плещи нещата по същия начин като пиине, а той често е на черешата, обича да съзадава впечатление, че има някакви връзки на високи места но и той не си вярвя. Та ме навява мисълта, че и ти си бившо ДС, познах ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  Цяла Европа (с 2-3 изключения от не толкова развитите държави) има прогресивно облагане и никой не се оплаква, само за българските богаташи ли няма справедливост?
                  В същото време никой не обелва и дума за "справедливостта" при социалното осигуряване, където този с 2 хил. се осигурява върху 2 хил., а този с 5 хил. се осигурява върху 3 хил. И като се тегли чертата, какво се получава - облагането ни не е пропорционално, а регресивно.
                  Точно така.Бертрам си гледа неговата кошница.Не съм съгласен с него защото така не работи за националния интерес.И още нещо много важно.В неговия пример той изключва всякакво ,дори сближаване на стандарти,за живот.И стигаме до Ковид и пандемията.В света на Бетрам,докато той хапва стек на панорамата в един от луксозните ресторанти,в София и се радва на живота си,в другия край бедния,ровещ по кофите изведнъж решава,че може да сготви някой прилеп,или гризач, или просто да утоли глада си от кофата за боклук.Така без да иска той се заразява с нов вирус,който в нормални битови условия,не луксозни трудно би преминал в неговия организъм.Така става пандемията и света на Бертрам завива в коренно противоположна посока.Всичко се срива.Примера може да е глупав НО,важното в случая е че имаме първо ОГРОМЕН дисбаланс и второ възстановяване на този баланс.В точка 2 и Бертрам и този от кофите макар и малко почват да се сближават.Риска Бертрам да се изравни с него ,нараства неимоверно,още повече ако вируса ,е,в пъти по смъртоносен и заразен от Ковид.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    ааа не се оплаква не си си говорил с техни предприемачи
                    късат си ризите и се изнасят към САЩ на приказки де
                    иначе офшорните зони не са измислени и ползвани от нашите тарикати (те са смешна прашинка), а баш от тия с големите данъци
                    Говорим за подоходните данъци на обикновените хора, не за корпорации и свръхбогаташи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Това е нормална практика на запад да се иска референция от предишен наемодател не може ли да ти покаже значи не са се разделили с добро и шанса им да си намерят квартира силно намалява

                      Аз също ги питам каква е причината да се местят и кък момента искам 3 наема което пак е някаква цедка
                      Къде пък си бил и ти на Запад хахахаха
                      Сеш'се и тая референция колко е лесно да ти я напише приятел и после да вдигне телефона да те похвали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Цяла Европа (с 2-3 изключения от не толкова развитите държави) има прогресивно облагане и никой не се оплаква, само за българските богаташи ли няма справедливост?
                        В същото време никой не обелва и дума за "справедливостта" при социалното осигуряване, където този с 2 хил. се осигурява върху 2 хил., а този с 5 хил. се осигурява върху 3 хил. И като се тегли чертата, какво се получава - облагането ни не е пропорционално, а регресивно.
                        ааа не се оплаква не си си говорил с техни предприемачи
                        късат си ризите и се изнасят към САЩ на приказки де
                        иначе офшорните зони не са измислени и ползвани от нашите тарикати (те са смешна прашинка), а баш от тия с големите данъци
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                          Като отдавах преди време разни имоти, за по-желаните понякога исках да ми разкажат защо са напуснали предишните си наемодатели, телефона на поне един наемодател а при 2 и повече контакта имаха по-голям шанс за наемането и по-ниска цена, това беше моркова. За някои не беше проблем, други гледаха странно и си заминаваха. Получаваше се добър кастинг.
                          Това е нормална практика на запад да се иска референция от предишен наемодател не може ли да ти покаже значи не са се разделили с добро и шанса им да си намерят квартира силно намалява

                          Аз също ги питам каква е причината да се местят и кък момента искам 3 наема което пак е някаква цедка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Ми аз за какво се отказах да инвестирам в Испанската икономика ?Апартамента в Бургос,още е на тезгяха.Готов,обзаведен,ама после тесла с наемите,работа сега забрави.И отказах иначе в нормално време купувам и за живеене.На Левчо му казах тогава че за живеене става.Средата е като в БГ,хората даже са по купонджии и от нас.Това което много хора не осъзнават езпе всичко от Запад се копира тука.И с наеми и със всичко ще стане като там.Ама там вече не е като вчера.Системата ще претърпи тотална трансформация.Така както ние 1989 претърпяхме така и там,и сега ние пак с тях,наново почваме.
                            Наеми,жилища,първо социалната гледна точка,човека вече ще е центъра,социалния елемент.Тоя дивия капитализъм си заминава,идва нов ,тотално нов и непознат социализъм.
                            Хем ги пишеш тия неща хем не можеш да ги осъзнаеш

                            Всичко се копира от там и ще стане и при нас - Купата Песито и Лорда от кога ти разправят че отиваме и ние на 40% със собственост 60% под наем ???

                            Виж какви са цените и наемите на запад и се сети нас какво ни очаква след 10 години

                            В България все още е достъпно да се купува но няма да е за дълго още една две кризи и да примеме еврото и жилищата ще станат недостъпни за голяма част от българите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              значи аз бачкам яко за 5К и ми взимат 2К и оставам с 3K, а някой дето не е учил взима 2К и плаща 200 кинта и ползва моите данъци...

                              няма по-справедлив данък от процента един за всички = плосък не значи еднакъв като сума, а като дял от припечеленото(!), не е случайно, че църквата от как я има прибира десятък.
                              изкарал съм 5000 плащам 500
                              ти си изкаррал 2000 плащащ 200

                              моя принос за обществото пак е по-висок от твоя, но не се налага да давам 2000, че шиши, домуса и сие да си ги разделят през обществени поръчки без търг...
                              Не ти харесва, но всъщност така е справедливото. Държавата не се занимава с това колко печелиш, а с преразпределение - социална функция. Взима повече от тия които имат повече. Ако ти беше оня с по-малкия доход, щеше да изнемогваш и да искаш оня с високия доход да плаща повече данъци, а когато тия с ниските доходи са мнозинство - сещай се сам нататък

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                значи аз бачкам яко за 5К и ми взимат 2К и оставам с 3K, а някой дето не е учил взима 2К и плаща 200 кинта и ползва моите данъци...

                                няма по-справедлив данък от процента един за всички = плосък не значи еднакъв като сума, а като дял от припечеленото(!), не е случайно, че църквата от как я има прибира десятък.
                                изкарал съм 5000 плащам 500
                                ти си изкаррал 2000 плащащ 200

                                моя принос за обществото пак е по-висок от твоя, но не се налага да давам 2000, че шиши, домуса и сие да си ги разделят през обществени поръчки без търг...
                                Цяла Европа (с 2-3 изключения от не толкова развитите държави) има прогресивно облагане и никой не се оплаква, само за българските богаташи ли няма справедливост?
                                В същото време никой не обелва и дума за "справедливостта" при социалното осигуряване, където този с 2 хил. се осигурява върху 2 хил., а този с 5 хил. се осигурява върху 3 хил. И като се тегли чертата, какво се получава - облагането ни не е пропорционално, а регресивно.

                                Коментар

                                Working...
                                X