IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    от 2017-та казвам че за мен прозореца за покупка се затвори когато трябваше не 'биех' повишителите тук и да ги плаша с 149, а дебнех пазара.
    просто за мен перфектния прозорец беше, когато паднаха лихвите по депозитите и народа още не се юрна за търси жилища. това е инертен пазар трябваха му 2 години да се развие.

    кавръчето не можеше да си хареса, когато търсеше всички му търсихме оферти. 2017-2018, но след 2017-та продавачите се пооляха.

    за първо жилище е едно, а тук говорим за инвестиция главно.
    Ето това ти качество го харесвам, така извърташ мазно нещата и написаното, че накрая наместо да си признаеш грешката (има си хас), го въртиш и сучеш така, че излиза че ти си побутвал пероня да купува, ама не са те послушали. Ного си умен и готин. Това за 2029-та също е твоя година и за тази година ти си заложил 30% поскъпване нали? Злато? Как така?! Ти никой не си подкокоросвал да купува.
    Last edited by X_Y; 12.04.2021, 10:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Арменския пoп

      това от берджо можеш спокойно да го зачеркнеш. Панацея СА!
      Наистина е хубаво да си купиш апарти в Германия, в голям град, където ще има наематели и след 50 г. (Но това не важи за СФ и БГ).

      Мои близък човек си купи в Германия и знам за пазара там. Беше харесал старо ЕПК в реновиран блок, с 3 балкона, вътре живееше 90-годишна баба, вероятно е била банков чиновник или служителка на стабилна компания или мъжът и е бил лекар, т.е. имали са пари и са купили хубав и скъп апартамент за времето си. Той обаче избра друг апарт, старо строителство в много хубав блок и го ремонтира изцяло. Знам и за ремонтите как вървят.

      При сегашните цени в СФ един апарт се изплаща трудно и за много години от наеми, преди не беше така.
      Last edited by X_Y; 12.04.2021, 10:20.

      Коментар




      • от 2017-та казвам че за мен прозореца за покупка се затвори когато трябваше не 'биех' повишителите тук и да ги плаша с 149, а дебнех пазара.
        просто за мен перфектния прозорец беше, когато паднаха лихвите по депозитите и народа още не се юрна за търси жилища. това е инертен пазар трябваха му 2 години да се развие.

        кавръчето не можеше да си хареса, когато търсеше всички му търсихме оферти. 2017-2018, но след 2017-та продавачите се пооляха.

        за първо жилище е едно, а тук говорим за инвестиция главно.
        Last edited by X_Y; 12.04.2021, 10:19.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар




        • Добро утро,

          навън все още върлува пандемия, наливат се много лесни пари в икономиките, положението не е сигурно и за това хората много не купуват НИ и са фрустрирани. Има единични сделки, но като цяло са изключения. И много майстори на вътрешни ремонти нямат работа, защото хората ги е страх и отлагат ремонта.

          Иска ми се да ви припомня умни цитати на приятели от форума, които много ми допадат и са верни:

          Недвижимите имоти не са пацея (Бертрам), Корът е до време (Груьо), Не може нулевите да ни учат и няма да купят (Купата),



          По принцип, аз не съм привърженик на статегията като имаш пари, давай да ги наливаме веднага в рискови проекти, по-скоро съм консервативен и предпочитам нещата да се правят стъпка по стъпка.

          Поздрави
          Last edited by X_Y; 12.04.2021, 10:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение
            https://www.monitor.bg/bg/a/view/pan...rtirite-259369
            Пандемията свали с 20% наемите на квартирите

            Собственици изтеглят обявите си от сайтовете

            Пандемията свали с поне 20% наемите на жилищата в столицата, сочи информация от имотните агенции. Основната причина е силно намаленото търсене на квартири.
            „Заради пандемията сривът на пазара на наемите продължава. Те паднаха с около 20%.
            много нови жилища в сгради с акт16 от 2019,2020 тепърва се довършват на ниво хубаво (ново с нови мебел) към лукс (скъпи довършителни и обзавеждане) - и не са пуснати на пазара. има и една армия от централни и добре обзаведени жилища от ербнб сегмента, които също са празни.

            имотния (наемния ) пазар все още не е усетил в пълнота кофти схемата много нови жилища и по-малко търсене.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • https://www.monitor.bg/bg/a/view/pan...rtirite-259369

              Пандемията свали с 20% наемите на квартирите

              Собственици изтеглят обявите си от сайтовете


              Пандемията свали с поне 20% наемите на жилищата в столицата, сочи информация от имотните агенции. Основната причина е силно намаленото търсене на квартири.





              „Заради пандемията сривът на пазара на наемите продължава. Те паднаха с около 20%.

              Коментар


              • Ехеее, тука летвата отлетЕ много нависоко.
                Попа отнесе Жонката с тоя имот от петстин квадрата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Цял квадрат инвестиционна литература изчел,а купува имоти на кредит при 3% лихва и 2% доходност от наеми. Язък за хартията.
                  Не си ли прочел, че ако купиш нещо на кредит, не ти инвестираш, а банката инвестира в теб (а ти си слугата)?
                  Зависи на кого говориш, обърка ме с митко 2848, ама това ви е цялата логика понижителна..ти явно много си чел за кредитите, ама нищо не си вденал.
                  Баба ти и дядо ти са те плашили с кредитите, при 60% самоучастие и 40 % привлечен ресурс, ЧСИ ли ще ми викаш? Осъзнай се малко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL
                    12м2 книги, ти усещаш ли се какви глупости пишеш? Инвестиционната ми библиотека заема 1м2. Географската и историческата 2. А, със сигурност литературата, която съм прочел е Х 100 на твоето бедно и лишено от смисъл познание.
                    Цял квадрат инвестиционна литература изчел,а купува имоти на кредит при 3% лихва и 2% доходност от наеми. Язък за хартията.
                    Не си ли прочел, че ако купиш нещо на кредит, не ти инвестираш, а банката инвестира в теб (а ти си слугата)?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      И за тези нужди са ти нужни 200м2? Щото според мен и 70 стигат : 1 холбокс 30м2.
                      2. Спалня- 14м2 3.кабинет 12м2, освен, ако не си премиер-министър, стая за гости-14м2, освен, ако гости не са фамилията на цар Киро, каквито гости предполагам каниш..щото само този етнос е способен на по-големи и по-опашати лъжи от твоите
                      1 холбокс: поне 50, иначе няма къде да си правя йогата
                      2 спалня: 20 - питай Дъри защо
                      3 кабинет: Пак 20, само книгите ми заемат повече от 12
                      4 Приятели имам много - и сами, и двойки. Пак 20 слагам
                      Отделно: Коридор 15, 2 бани по 5, едно сервизно 5. Поне 1 тераса 10 квадрата.

                      Това бяха немски площи - общо май 150. Тези 150 стават поне 250 по брокерастките стандарти. Аз го карам даже доста умерено като казвам 200, май повечко ще ми трябват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                        За теб ако е непосилна сума, да ти плясна ли увеличението на сделките за тримесечието пак..има търсене, цените си растат...ти ако си изпаднал безвъзвратно от класацията, не се сравнявай с нормалните търсачи на жилища
                        Вие му се свет от цифри, но ще му се завие един ден както трябва.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          1) Хол с бокс
                          2) Спалня
                          3) Кабинет (с голяма библиотека, където да си държа и многото книги и папки)
                          4) Стая за Гости

                          Напълно нормални изисквания имам - нищо специално.
                          И за тези нужди са ти нужни 200м2? Щото според мен и 70 стигат : 1 холбокс 30м2.
                          2. Спалня- 14м2 3.кабинет 12м2, освен, ако не си премиер-министър, стая за гости-14м2, освен, ако гости не са фамилията на цар Киро, каквито гости предполагам каниш..щото само този етнос е способен на по-големи и по-опашати лъжи от твоите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Дори не можеш да осъзнаеш какъв смях настава в залата . Бурето нали знаеш ....
                            За кое? Че няма да стане 500К€ ли? Ти мое да мислиш само до утре заран, геодезисте, но това ще стане и даже ти ще си свидетел. ...сега се смей, безплатно е.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
                              Не виждам смисъл от коментари, освен да пожелая на виртуалния Жони приятно чеканье и свикване.

                              [ATTACH=CONFIG]n3744908[/ATTACH]
                              И двата мога да си ги позволя, ако реша. Без кредит при това. Не съм решил, не съм го направил. Естествено, повече от 1500 на квадрат за тези смърдящи неподдържани кофтори, строени 30те години на миналия век, няма как да дам.
                              Last edited by ejonny2376; 11.04.2021, 22:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Дори не можеш да осъзнаеш какъв смях настава в залата . Бурето нали знаеш ....
                                За теб ако е непосилна сума, да ти плясна ли увеличението на сделките за тримесечието пак..има търсене, цените си растат...ти ако си изпаднал безвъзвратно от класацията, не се сравнявай с нормалните търсачи на жилища

                                Коментар

                                Working...
                                X